Нарачајте билет за воз СЕГА

таг: Железничка станица

Врв 5 Најпрометните железнички станици во Европа

Време на читање: 5 минути Патувањето со воз е најчестиот начин за патување во Европа. Затоа, некои од најпрометните железнички станици во светот се наоѓаат во Европа и на моменти, во светот. И покрај тоа што е преполн во врвните часови, врвот 5 најпрометните железнички станици во Европа се…

Каде да ги Лево багаж локации во Германија?

Време на читање: 5 минути Патувањето е крајната авантура, но треба да го направите тоа без багаж, особено за layovers или, ако само има слободен ден во една од најпопуларните градови во Германија. Ги имаме сите информации што ви требаат за локациите за левиот багаж во Германија за три од нејзините…

На Целосно Водич за патување во Франција со воз

Време на читање: 11 минути Франција одамна е миленик и една од најпопуларните туристички дестинации во Европа. Со оглед на тоа што е најголема земја во Западна Европа, тоа го прави смисла да се патува со воз. Француската влада има инвестирано во високо-брзински линии (Со голема брзина линија…

Убаво Карневал И Начини Да Се Има

Време на читање: 7 минути Работите се уште може да биде малку ладно ми е во тоа време, но Убаво Карневал е сигурно да се загрее до! Француската ривиера создава уникатен настан каде скоро милион посетители од целиот свет се насочуваат кон Ница. Убавиот карневал е еден од најпознатите…

Кои се најпознатите и историски железнички линии на

Време на читање: 5 минути На whooshing звукот на возот цртање во станица, и можноста за добивање на и да оди некаде сосема неочекувано. Можете да мислам на ништо подобро отколку Познати историски железнички линии? Возовите се потсетник на Златното доба на патување. Кога луѓето…

Воз Или Автобус Во Европа

Време на читање: 3 минути Во рок од само неколку часа, можете да се истражуваат мноштво на светла и светликаво нови земји. но,, она што е најдобар начин да одам таму. Воз или Автобус во Европа кога патувате? Оваа статија е напишана за да се едуцира за Train Travel и е направена…

Како студент патување со воз во Европа

Време на читање: 5 минути Студент патување со воз во Европа не може да биде само забава, но образовни и збогатување, премногу. Уште поважно дека многу студенти (и родителите) ретко мислам на е сите практични, студентите на вештини за управување живот треба да се научат со цел да станат независни, авто-режија, одговорен,…

10 Најубавите Железничките Станици Во Шпанија

Време на читање: 4 минути Постојат голем број на интересни и активни железнички станици во Шпанија. Ќе најдете голема брзина, средна далечина, регионалните, градските и хотел-воз патува низ целата земја. Од големите модерни станици за помалите опкружен со природата, овие се 10 на најфасцинантниот воз во Шпанија…

Повеќето железнички станици во Европа Убава

Време на читање: 3 минути Животот е патување, а не дестинација, и во случај на овие најубавите железнички станици – велејќи дека навистина е точно. Додека повеќето патници се пријде железнички станици, како појдовна точка за нивното патување, ќе најдете дека овие железнички станици…

5 Неверојатни Кафулиња близина на железнички станици во Италија

Време на читање: 4 минути Италија, веројатно има најголема кафе култура на земјата. Првата европска земја за увоз на кафе од Египет, Италија го имаше успешни кафулиња уште од 16-от век, а денес ние ќе ве известам за 5 неверојатни кафулиња во близина на железничката станица во Италија. Оваа статија…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија