Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 07/06/2020)

Кога се планира одмор за семејство, пар или група на пријатели, тоа е често тешко да се добие секој да се договорат. Една работа ќе биде лесно да се договорат за, сепак, е дали да се изнајми автомобил или одат со воз. Еве зошто воз трипал е подобар од патот трипал.

 

Никој нема да се вози

При преземањето на патување, некој секогаш мора да биде возачот. Тоа значи дека најмалку едно лице е да се дојде до секоја нога на дестинацијата уморни. Додадете стрес на навигација и можноста за добивање на изгубени, и ќе биде вашата резервација билети секој ден сега, па прочитајте зошто воз трипал е начин да се патува.

Амстердам до Лондон со возови

Ротердам кон Лондон со возови

Париз кон Лондон со возови

Брисел кон Лондон со возови

 

видео од кабината додека возот трипал е природата

Удобност и ставови

Ако никогаш не отиде на патување детството, ќе се знае за борбата за место до прозорецот, бидејќи никој не сака да биде отфрлено во средината на задното седиште. На воз трипал возење, сите седишта се подеднакво удобно и имаат добар поглед. Седиштата на новиот Trenitalia возови се особено удобно, така погрижете се да се резервира патување на Frecciarossa брз воз.

Интерлакиран во Цирих со возови

Луцерн до Цирих со возови

Берн до Цирих со возови

Genенева до Цирих со возови

 

Воз Tripping и спиење во возот

во автомобили, само патниците може да спие, па дури и тогаш, тоа не е во удобен кревет. Во текот на ноќта возови е паметен начин за добивање на вашата следна дестинација брзо, додека, исто така, заштеда на сместување во текот на ноќта.

Лондон до Брисел со возови

Брисел до Келн со возови

Келн до Виена со возови

Келн до Инсбрук со возови

 

 

Паркинг vs железничка Tripping

На патување, треба да се најде место за паркирање на вашиот автомобил безбедно преку ноќ. Што е потешко иако, е наоѓање на места за паркирање во урбаните области, а особено во туристичките области како Колосеумот во Рим или Дуомо во Фиренца во Фиренца. Бидејќи просторот е премија околу овие сајтови, паркинг чини премија премногу.

Брисел до Амстердам со возови

Лондон до Амстердам со возови

Берлин до Амстердам со возови

Париз до Амстердам со возови

 

додека возот трипал ќе удри на железничкиот и само да се релаксираат
пругата пат

Околината

На патување е познат по својот висок емисиите на јаглерод, и батерија автомобили се тешко и скапо да ангажира. за среќа – постои подобар начин. воз трипал – особено на поновите возови – имаат многу намаленото влијание на мајка земјата, за да можете да уживате во вашиот одмор вина-бесплатно.

 

Подготвени да ја резервирате вашата авантура за сопнување на возот? Посетете Зачувај воз и да добијат најевтините билети.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhy-train-tripping-is-better-than-road-tripping%2F%3Flang%3Dmk (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/in_routes_sitemap.xml и можете да го промените / се во / де / или тоа и на повеќе јазици.