Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 12/11/2021)

Иако европските ноќ спанко возовите да стане нешто од загрозен вид (буџетот авиокомпании ние сме во потрага на вас!), љубители на воз уште не се откажуваат! За љубителите на ентузијасти воз, ништо не се удира подрипнувајќи на бродот ноќ возови и ужива во убавината на на долги растојанија без да се скрши на банката да се дојде до нивната крајна дестинација.

Ако сте биле планирате патување вечерниот воз во странство, но не сте сигурни дека ноќ возови се најдобра опција, го прочитате подолу.

ЗАБЕЛЕШКА: Сите од причините што сум се стави заедно одиме подалеку од "за почеток, нема да поминат 10+ часа drooling на твоето рамо како главата jiggles против прозорецот на возот ".

 

Ноќ возови се ефективни

За секој патник за буџетот (или оние кои повеќе би сакал да трошат повеќе на парична казна јадење и разгледување отколку што би на билет), ноќ возови се најпознатите буџет-friendly опција да се одлучат за (особено за проширена патување). Можете да очекувате вашите трошоци се сече на половина кога ќе го замени три или четири ноќевања во хотел (дури и еден во поевтини категорија) со ист број на ноќевања на воз, заштеда на околу $500! Ако тоа не е паметен буџетирање, ние не знаеме што е!

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Време ефикасност во ноќ возови & Удобност

Ефективноста на туристички воз е непобитен! Европски возови се брза, организирани и се што ви се бара во опција за превоз, без разлика дали сте патуваат некаде блиску како Италија или уште една дестинација. Патувањето со воз е одлично за секој кој е во потрага да биде прв во линија во канцеларијата турнеја, нивните омилени музеј, или на друго место тие би планира да оди. Ноќните возови ви даваат можност всушност да се одморите во текот на ноќта. Потоа искористете го денот за да уживате во прекрасни предели низ прозорецот и за време на застанувањето на возот.

Лече во Милано возови

Реџо Калабрија во Милано возови

Бари во Милано возови

Салерно во Милано возови

 

еколошки

Исто како и редовни возови, ноќ возови се најдобра опција за патување за нашата планета. Бидејќи тие создаваат многу помалку CO2 по патник од авиони направи, тие би можеле да бидат транспорт на иднината. Значи, ако сте свесни за животната средина, знаеш што начинот на кој ќе се патува од сега па натаму.

Levanto во Торино возови

Ла Специја во Торино возови

Неапол во Торино возови

Рим во Торино возови

 

се забавувате со пријателите на ноќ возови

Ноќ возови се одлични за правење на пријатели

Ако сте патуваат сами, возови се ви даваат можност да се сретнат со многу луѓе од цела Европа, сите различни еден од друг. Најди ги неколку слични интереси да се зборува за, и сте потенцијално направи пријатели за живот! Плус, што е уште поважно, овој пат (барем за темата сме на), си нашол безбедно, сигурни луѓе да ги споделите вашите спиење кабина со! Ноќ возови се прекрасни, но во надолна линија е дека може да се заокружи во кабина со еден куп на луѓе кои 'рчи, смрдеа (жал!), или ... само плаќа многу. Значи, наоѓање на група кој е одличен за разговор и неколку ноќи во ист тесен простор е фантастично!

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Сценско Апелациониот

Леле, скоро заборавивме да ја вклучиме вечно инспиративната придобивка од ноќните возови наречени – сценско жалба! Не спијам преку фјордови, Алпите, и други слични убави декора. Но, не се чувствуваат обврзани да останат будни како ќе помине индустриски централна област на Германија, или. О, и - фотографирај, дури и ако тоа е само преку прозорец!

 

Известете ни преку твитирање на @SaveATrain! , Може да се најдат нашите други социјални канали на дното на Зачувај-А-воз и се разбира, можете да нарачате од нас билети за воз.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-reasons-night-trains%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.