Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 20/09/2021)

Оди на една авантура да одберете вашиот вкус пупки и да учествува во најдобрите обиколки на храна во Европа. Ако сте страствен foodie, вашето непце, како и вашите Instagram храна ќе скокне од радост со тоа што ќе ја доживее. Секако, најдобар начин за посета на гастрономски гениј неславни градови во Европа е со воз. Еве го нашиот врв 7 Најдобра храна Турс Да искуство во Европа.

 

1. Храна Турс Да искуство во Европа: Од baguettes да Бистро Во Париз, Франција

Ако постои еден град кој може да затропа вашите чорапи надвор со кулинарски креативност, тоа е Париз, а тоа е, затоа,, прв на листата за најдобри тури храната во Европа. Како резултат, многу храна тури кои работат во Париз, а треба да се нарече храна едукации бидејќи тие се натопени во историјата. Традиција се пренесува низ вековите.

Да биде инспириран од париски страст.


Сè што е покриен од основите на леб и сирење на нивниот познат деликатес, паштета од патка, како и домашна rillettes и Armagnac. во прилог, можете исто така да уживаат во париски кафе културата.

Ветер на вашиот пат низ улици и воодушевувајте се на тоа како многу шик ресторани, кафулиња, delis, и boulangeries постојат. Како резултат, ќе бидете изложени на совршена мешавина на вековни рецепти и нови и трендови во сферата на храна.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

Baguettes Bistro In Paris, France

 

2. храна Екстраваганца: Амстердам, Холандија

Ако сакате да видите еден поинаков страна на Амстердам и неговата foodie сцена, истражуваат дворови и се вратат на улиците на Окружниот Џордан. Како резултат, ќе најдете убава храна purveyors желни да ги споделат своите креации, како и даде увид во богата Индонезиски гастрономското наследство на градот.

Ние Ви препорачуваме да се обиде на јаболко пита на иконите 400-годишниот кафе, кафе Papeneiland. Вие исто така може да се обидат пушеле колбас направен од еден век старата семејство рецепт и да научат холандскиот начин да се јадат харинга.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

 

3. Уметноста на занает пиво & Храна Во Прага, Чешка република

Ако се најдете во Прага, го направи она што на hipsters и да уживаат во занает пиво како и пазар на храна турнеја. Можете дури и може да се земе турнеја со експерт пиво. Тие ќе бидат среќни да ве однесе на пиво (пиво) патување за разлика од било кој друг.

Природно, занает пиво секогаш се ужива од страна на јадење неколку избор локалните залаци. во прилог, you може да се обидат скоч јајца или чешки кнедли со braised говедско месо за името, но неколку од соништата богатства на Прага. Тоа е дефинитивно за нашата листа на најдобрите обиколки на храна во Европа.

Нирнберг во Прага возови

Минхен во Прага возови

Берлин во Прага возови

Виена во Прага возови

 

The Art Of Craft Beer and Food In Prague, Czech Republic

 

4. Храна Турс Да искуство во Европа: Вековни традиции Во Мадрид, Шпанија

За bonafide foodie авантура, Мадрид не разочара! Лавиринт низ Мадрид и се сретне со локалните продавачи и ресторани. Обиди се со локално вино и сирење воодушевува во историскиот Антон Мартин пазар. Дали некои од, аргументирано, најдобрите cheesecakes во светот, од кои некои се пече во сто-годишниот печки.

 

Best Food Tours To Experience In Madrid Spain

 

5. Уживајте во градот од Инсајдерите Перспектива: Венеција, Италија

Книга турнеја, ако не сакаат да се брза во Венеција. Книга со некој кој знае криволичене на градот и како да евентуално се избегне толпата и да ви се најдат некои скриени скапоцени камења. На пример, се прошетаат гондола низ каналот во ресторан тестенини и пијат една чаша Prosecco пред да се провери од некои познати вино барови, популарна со локалните Казанова.

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

pizza fest in venice

 

6. Храна Турс Да искуство во Европа: Меѓународниот Храна сцена во Берлин, Германија

Берлин храна сцена е во право на тренд и меѓународни храна злато, и како резултат, тоа е најдоброто место да стекнувате пријатели кога сте храна што патува. Ништо не зближува луѓето толку храна прави.

Ние Ви препорачуваме да се разгледа персоналните храна турнеја со локалните каде што можете да навивам вашиот ракавите и да ја поправите себе традиционален празник, Берлин стил.

Ако не сакате да се направи сé што себе си:

Проверете го Турскиот пазар на Кројцберг или запрете (или три) во различни кафулиња и пекари.

Франкфурт во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

The International Food Scene In Berlin, Germany

 

7. Автентична foodie Искуство: Виена, Австрија

Виена е сите шарм, сепак, ова е особено така кога станува збор за вкусови. Таа има опипливо автентичноста и треба да започне со посета на класичен виенски кафуле. Од куќа за кафе, може да се направи на вашиот пат до популарната Naschmarket, традиционалните дијамант со широк спектар на австриски специјалитети, кои вклучуваат сирење и оцет.

Ако не го јадете колбаси и потоа да се слика за тоа на грам, кога сте во Wurstelstand, бевте дури и таму? ?Но, за вистинскиот, тие имаат најневеројатни колбаси! Измијте го надолу со некои австриски вина на историскиот визба и стави крај на сето совршено со некои delish десерт со посета на големо чоколадо продавница. ?

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Best Food Tours To Experience In Vienna

 

Храна Турс Да искуство во Европа: заклучок

Најдобар тури храната во Европа се дизајнирани да едноставно удар вашиот ум и непцето. Не постои недостиг на опции.

Каде и да одиш, пребарувате преку огласи на патувања кои најдобро ќе ви одговараат.

 

Изберете она што вие би сакале да се доживее и употреба Зачувај воз за вашите потреби туристички воз.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “7 Најдобра храна Турс Да искуство во Европа ” на вашиот сајт? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-food-tours-europe/?lang=mk </s>avkanî– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Во следниов линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, на овој линк е за патишта целни страници на англиски јазик, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / tr / или es и на повеќе јазици на вашиот избор.