Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 25/01/2021)

Без разлика дали сте љубител на пиво во потрага да се земе вашата страст на патот или веќе имаат едно патување во Европа за книги, take a look at the Пиво Пат со воз – Најдобрите пива во Европа со воз. Вие нема да бидете разочарани! Уште подобро, секој еден од нашите предлози е лесно да се стигне со воз. Не возење потребно, што значи дека не се грижи. само забава!

 

Пиво пат преку железничка – Најдобрите пива во Европа: На железничката станица!

Едно нешто што можеби не сте го сфатиле е добро пиво Пат со воз може да се најде во многу железнички станици. На Шефилд Допрете е еден од најдобрите, кој за 30 буриња и нацрти - од кои некои се потенцира селекции од локалните и релативно непознати пивари. Вие би можеле да се качат на возот и да одат да ја посетите некои од нив ... или само да остане стави и да поминуваат повеќе време да ги земање мостри. Колку јако?!

 

The Sheffield beer Tap

Пиво пат преку железничка – Најдобрите пива во Европа: Делириум село во Брисел, Белгија

Pink Elephant Best Beers in Europe

Сега, тоа е она што јас лично се премногу кога ќе го посети Брисел и мојот сопруг е на мисија да се најде Најдобрите пива во Европа. Совет: Следете ги розов слон!

Јас сум по потекло од Јужна Африка и се чувствував малку носталгична кога во посета на Брисел. Значи, Јас нареди замокот Лајт од дома. Секако, тие го имале во парк! Ова не е изненадување што делириум Кафе е познат по својата долга пиво листа, стои на 2,004 различни брендови во јануари 2004 како што е запишано во Гинисовата книга на рекорди. Во понудата се пива од над 60 земји!

Бар се наоѓа во мала улица наречена Ќор-сокак де ла Fidelite / Getrouwheidsgang, само неколку стотици метри од Grand Place. На Jeanneke Pis Статуата е во склопот на улица од влезот.

име Бар доаѓа од пиво делириум тременс, чијашто розова слон симбол, исто така, го одликува влезот на кафе.

Theелезничката станица е А. 10 минути пешачење од кафе, па не е ни чудо што е на Пиво Пат со воз – Најдобрите пива во Европа.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

Пиво пат преку железничка – Најдобрите пива во Европа: Вие olde Cheshire сирење во Лондон, Англија

Ye Olde Cheshire Cheese place sign

 

Ние го сакаме историјата која доаѓа со овој пиење експедиција. искрено, овој паб не имаат најголем избор во споредба со некои од соседите. Но она што недостасува во количина таа прави се за со својата историја квалитет прикачени на него. Легендата вели дека монасите се приготвува на температура на местото пред да стане еден паб. Семјуел Џонсон и Чарлс Дикенс пиеле тука, па ќе биде споделување на пијалак со историја на оваа станица.

Воспоставувањето е во сопственост на Сем Смит Стариот пивара. Нивните пабови се во зелено за да за убави згради, традиционални але, и пријатни ентериери. Нема големи брендови, генијално придонеси од сопствените пиварница во Tadcaster, Јоркшир.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Пиво пат преку железничка – Најдобрите пива во Европа: Pilsner Urquell пиварница во Пилсен, Чешка република

Drink the Best Beers in Europe with your friends

 

Иако пиварница ја модернизираше од 1993, на милји на стареење визби кои остануваат подземни се дел од турнејата. Подземна рампа завршува со отворена дрвена ферментација и неколку огромни дрвени буриња од типот што биле користени за стареење на целиот Пилснер Уркел.

Пивото од теренот излегоа супер барел е, едноставно, најдобрите пиво што некогаш сме ја почувствувале. И треба да го пробате за себе! Urquell пивара Pilsner Ве поканува да земе уникатен турнеја. Ти ќе Искуство авантура и забава во историски визби, се запознаат со процесот на подготовка и да ги вкусат одличните пиво, секако!

Нирнберг во Прага возови

Минхен во Прага возови

Берлин во Прага возови

Виена во Прага возови

 

Пиво пат преку железничка – Најдобрите пива во Европа: Германија (НЕ Минхен)

Можеме да ви ги споделите во врска тајни? Најдобар пиво во Германија не во Минхен. Германија има огромен спектар на исклучителни пива. Дури и многу од земјата секојдневниот brews се неверојатно добри. Но, не секој пиво може да биде одличен, дури и во земјата каде што пивото е легенда. Ако сте во потрага за различни и ви се допаѓа вашиот пиво со карактер и крчкам, себе си се направи корист и планираат турнеја до баварската земја, каде пивото е дел од локалната култура и се приготвува на температура од вистински луѓе со приказни да се каже.

Келн во Франкфурт возови

Минхен во Франкфурт возови

Хановер во Франкфурт возови

Хамбург во Франкфурт возови

 

Долна Баварија – Niederbayern

Долна Баварија - Niederbayern

 

Овој дел од територијата на исток од Минхен се протега преку баварската шума на Австрија и Чешка пограничниот регион и е една од најмалку патувал региони на Германија. Тоа само го прави Долна Баварија атрактивна дестинација, но историја и културата на пиво направи тоа дури и попривлечен.

Седумдесет и една пиварници од мала и средна големина работат во овој дел од Баварија. Некои од нив датираат од 1400-тите години. Единаесет од нив биле или основана од страна на црквата, се кандидира од страна на манастири, или во сопственост на благородништвото. Три се уште се управувани од страна на германските грофови, а еден е најстариот манастир пиварница во светот. Пониско Баварија е скриено богатство кога станува збор за пиво.

 

Сакаат да ги добијат најдобрите пива во Европа? (Одговорно се разбира!) Потоа книга вашето патување со Зачувај воз Нема peaky скриени трошоци, што значи повеќе пари за пиво!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-beers-route-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.