Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 30/04/2021)

За оние кои не се веќе свесни, Црна шума е огромен пошумен регион во југозападна Германија. Поконкретно, тоа се наоѓа во состојба на Баден-Виртемберг и зазема значаен дел од тоа.

Згора на тоа, регионот е на границата со Франција и Швајцарија, така што е достапен од овие земји, како и.

Во овој напис, ние ќе зборуваме повеќе за тоа зошто тоа е вреди да се посети. Најважно, ние ќе ви кажам како да се стигне на Шварцвалд во Германија со воз.

 

Убавината на регионот

Scenic landscape in South of Germany

Убавината на регионот е во неговата природа, но исто така и некои сценско градови и села. Што се однесува до природата дел, оваа област е, добро, исполнет со шуми. Тој дел е очигледен. Сепак, има многу повеќе да се!

Шварцвалд, или Schwarzwald како што се вика на германски, има многу локации со убави панорамски поглед. Тоа е, исто така, исполнет со прекрасен реката долини и сончево, згодна врвови од многуте ридови што можете да најдете овде.

дополнително, постојат голем број на дестинации кои можат да бидат од интерес за многу луѓе. Може да се најдат мирно семејство дестинации, двојката се повлекува, и стравопочит-инспиративна пејзажи за повеќе авантуристички луѓе.

Што повеќе, ќе најдете на целиот регион згодна и како од приказните сите долги година! Тоа е факт, бидејќи тоа изгледа импресивно кога тоа е сончево, дождливо, и кога има снег. Можете да го видите тоа јасно во повеќето слики на областа.

Офенбург да Konstanz возови

Штутгарт Офенбург возови

Лајпциг во Дрезден возови

Нирнберг Штутгарт возови

 

Како да се стигне до Шварцвалд со воз

Постигнување на Шварцвалд со воз е нешто што може да се направи во многу начини. Тоа е главно, бидејќи на локацијата на регионот и на фактот дека се обучуваат патување низ Германија е фантастично.

 

 

Сепак, тоа не е сè. Може да стигнат до многу дестинации во регионот од речиси секој дел од Европа. Тоа е особено точно за големите градови во земји како што се Франција, Швајцарија, Австрија, Белгија, Италија, и многу повеќе.

Што се однесува до Германија, воз патување е направен лесно како една компанија - Deutsche Bahn што работи. Разни Ледени возови, Еуросити, Градска ноќ, меѓуградски, и ТГВ линии може да ве однесе многу области во регионот. Може да се вози со воз до Карлсруе, Баден-Баден, Фрајбург, и Офенбург. Овие возови одат од сите поголеми градови во Германија, па во посета на Шварцвалд со воз ќе биде бриз.

Што и да одлучи да се направи, нема да одат во ред, бидејќи во посета на Шварцвалд може да биде магичен Искуство. Ние велиме дека најмногу поради можете да го користите сценската воз и напречни целиот регион. Ќе доживее најубавите нешта Шварцвалд има да понуди. Сценско линија Шварцвалд работи на пат Офенбург-Konstanz.

Офенбург Фрајбург возови

Штутгарт со Фрајбург возови

Лајпциг до Фрајбург возови

Нирнберг во Фрајбург возови

 

Посета на Шварцвалд со воз кога сакате!

The Black Forest from above

Како што можеш да видиш, убавината на регионот и во удобноста на патувањето воз направи ова патување прекрасно искуство. Ние високо го препорачувам да ја посетите повеќето магичен област на Германија, барем еднаш во вашиот живот! Сепак, тоа патување треба да биде доволно долго за да се види она што Шварцвалд има да понуди!

 

Кога ќе одлучите да ни потрае на оваа понуда, се чувствуваат слободни да Контактирајте Зачувај воз. Ние можеме да ви помогне да ја посетите Шварцвалд со воз и да се добие навистина незаборавно искуство.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fblack-forest-by-train%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml и можете да го промените / ru да / ja / или во повеќе јазици.