Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 27/08/2021)

Италија, еден од најпопуларните во Европа одмор дестинации, има сето тоа. А богата културна историја, луксузни хотели, светски познатата кујна, архитектура, сајтови на природна убавина ... и потоа, тука е шопинг! Патување во Италија со воз е зачудувачко искуство. Можете да уживате во сите убава глетка на патот наместо задремувања во авион. Откако ќе стигнат до вашата избрана градот, постојат огромен број на живописната места да остане. За да се направи своето патување поудобно, Ние заокружена некои високо-отценети хотели - секој од нив да фрлиш само камен од железничка станица. Ова се најдобрите хотели во близина на железничката станица во Италија.

 

 најдобрите хотели во близина на железничките станици во Италија

 

Нашиот прв Најдобрите хотели во близина на железничката станица во Италија – Железничка станица Firenze Санта Марија Новела во Фиренца

 најдобрите хотели во близина на железничките станици во Италија

 

Гранд Хотел Минерва е само 300 метри од железничката станица во Фиренца Санта Марија Новела. Овој историски хотел датира од 19ти Век и има покривот тераса со поглед на историскиот центар на италијански градови ренесансата, Фиренца.

Овој хотел е совршен избор за туристите заинтересирани за уметност, културата, и храна. Тоа е неколку минути од сите големи сајтови. Може да се види на Санта Марија Новела право надвор од вашата врата, и во рок од само еден километар, исто така можете да ја посетите катедралата во Фиренца, Пјаца дела Сињорија, Стариот мост, и Пити палатата.

Во потрага за некои шопинг или еден касај да јадат? Прошетајте на пазарот во Сан Лоренцо или пазарот Сант’Амброгио и проверете да ја посетите Бука Марија или Гелатерија ла Караја на оброк..

Римини за возови во Фиренца

Рим на возови во Фиренца

Верона на возови во Фиренца

Венеција до возови во Фиренца

 

Железничка станица Милан Порта Гарибалди во Милано

 најдобрите хотели во близина на железничките станици во Италија

 

Модна е името на играта во Милан - па каде е подобро да остане од луксузен хотел Tocq? Хотелот се наоѓа во центарот на Милано, па познатиот Виа Montenapoleone, Замокот Сфорзеско, и Ла Скала театар се сите во радиус од 2 километри, изработка на место лесно да се гази. Дуомо во Милано е исто така во близина, нешто повеќе од 2 км подалеку.

Ќе сакате да ја главата да уживаат во возбудлив ноќен живот на познатиот Корсо Комо улица, кој се наоѓа само 100 метри подалеку. Секако, Корсо Комо е исто така суета на ден - заедно со колк барови и ноќни клубови, ова vibey пешачка улица, исто така, може да се пофали висока мода продавници и ресторани гастроном. Не се направи шопинг? Ние не те обвинам тебе! Испрати Преку Винченцо Capelli улица и област Брера посета.

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Верона во Милано возови

 

Најдобрите хотели во близина на железничката станица во Италија – Неапол – Централната железничка станица

 најдобрите хотели во близина на железничките станици во Италија

 

Нашиот последен Најдобар хотел во близина на железничките станици во Италија е Хотелот УНА во Неапол, автентично реставрирани историска зграда се наоѓа од спротивната страна на централната железничка станица во Неапол. Уживаат во пијалок во бар тераса на хотелот, која има поглед на вулканот Везув. Ако одлучите да се добие малку поблиску до таа цел, може да се земе кратко патување со воз за да ја видите Помпеја и Везув.

Има толку многу неверојатни историски места во близина, така бидете Неапол подолг престој, ако можеш. Ќе можеш пешачење до Соборниот храм на Неапол, Санта Кјара, Сан Грегорио Armeno, Сан Лоренцо Маџоре, Националниот археолошки музеј, како и Дуомо улица во историскиот центар на градот. Можете дури и може да оди под градот на Наполи Sotterranea.

Милан во Неапол возови

Фиренца во Неапол возови

Бари во Неапол возови

Рим до Неапол возови

 

Ромите термини железничка станица во Рим

the Colosseum in rome

 

Шармантната колекција NH Roma Palazzo Cinquecento е убавина со 5 starвездички која се наоѓа близу до главната железничка станица во Рим и има поглед кон градините и античките урнатини на Мура Сервија. Ако се чувствувам како истражување на вечниот град на нога, сте во среќа. Можете да се упатат кон, така многу атракции поблиску од 2 км подалеку: Колосеумот, шпанските скали, Фонтана ди Треви, Националниот музеј на Рим, Teatro dell'Opera di Roma, Санта Марија Маџоре, Црквата на Дедо Сузана, и Шпанските скали.

Ако не сте премногу уморни после сето тоа место, хоп во автобус во главниот град познатиот Виа del Corso која може да се пофали шопинг на ден и ресторани, барови и клубови ноќе. Ние сме сигурни дека ќе ви се допаднат на вашиот престој во секое од најдобрите хотели во близина на железничката станица во Италија.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Дали сте посетиле било порано? Известете ни преку твитирање на @SaveATrain! Некакви прашања? Контактирајте не на SaveATrain.com и ако некогаш треба да се најде најдобрите хотели во близина на железничките станици, Кликни тука.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-hotels-near-train-stations-in-italy%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.