Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 11/06/2021)

Тоа е тешко да се каже она што го сочинува како најдобро и најлошо време, па кога почна со пишување на Европа, земји со најдобра Времето ние не знаеме како да им пријде на ова. После се, тоа е сите поединечни, не е тоа? Па решивме да се стави нашата теза за тоа 365 дена на сонце, светло ветре и без врнежи од дожд се направи за идеална клима, и да почне таму.

 

Ние да се стави заедно на листата на европски земји врз основа на нивните временски услови, и тоа е до вас да одлучите каде што сакате да одите понатаму:

Нашата земја за Европа 1 Земјите со најдобра Времето е: Шпанија

Медитеранска клима, робустен транспортната инфраструктура, одлични можности да патуваат, како и разни дружење и рекреација, Шпанија направи доста земја сон. Лоцирана во југозападна Европа, Шпанија, дефинитивно се смета за една од од најпознатите сценско воз патувања во Европа. Шпанија Временска прогноза со жешко, суви лета и благи, врнежливи зими. Бидејќи Шпанија е една од најголемите европски земји, таа има повеќе од една климатска. Значи, може да очекувате клима под континентално влијание во огромното централно плато: да се подготвени за топла, суви лета и студени зими. превод: ако сте патуваат во Шпанија и планирате за останување за неколку месеци, понесете костим за капење и јакна.

 

 

Португалија – 1 на земји во Европа со најдобар Време

За оние од вас кои би сакал да уживаат 22 ° C во просек речиси во текот на целата година, отколку што се потат на + 35 ° C степени, Португалија е 1 на земји во Европа со најдобар Време. Португалија се класифицирани како CSB климата (овој термин се однесува на медитеранската клима); на топла умерена влажна шума климата, со суви лета, и влажни зими. Ако се патува со воз, да се одлучат за Португалија во текот на летните месеци. Најтопол месец во Португалија е јули со просечна температура од 24 ° C, и најстудените еден е јануари на 12 ° C. Ќе фати на повеќето дневни сонце часа во август. Плус, секогаш можете да го на турнеја во Западна Европа со воз за најдобар впечаток, без оглед на климатските услови на земјите што сакаат да го видат.

 

Грција

Уште една медитеранска земја кои ќе ве остават во љубов со овој дел од Европа. Грција е типичен за медитеранска клима. Туристите и локалните жители тоа го сакаат за своите топли и суви лета, лесна и врнежливи зими, и подолги периоди на сонце во текот на поголемиот дел од годината. Грција е само еден од оние земји во Европа со најдобар Времето и треба да се оди на повеќе од еднаш, за да целосно да ја ценат нејзината убавина. Зборувајќи за совршен медитеранска клима, тоа е само фер ќе се спомене Италија премногу, иако летен ветрови може да донесе многу жешко, непријатни времето не секој ужива.

 

Лондон не е на земји во Европа со најдобар Време

Британија – Најлошото на списокот на европски земји со најдобро време

Иако апсолутно прекрасни архитектонски, историски, и културно, Британија не е една од земјите во Европа со најдобар Време. Па, Освен ако не уживате постојана магла, дожд, облаци и многу сива дека сте заборавиле што други бои изгледаат како. На влажен воздух и целокупната неговата непредвидливост не им помогне или. Додека Велика Британија не имаат сончево изненадувања тука и таму, ние не ве советуваме да (некогаш!) излезе без чадор и резервни маица. Проверете ги овие 4 воз патување пред патување најважен во Европа пред да одите на пат.

Амстердам до Лондон возови

Лил во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Исланд

Веројатно една од најпознатите прекрасните европски земји, Исланд се гордее со своите фјордови кои го одземаат здивот, бескрајни зелени смарагд пејзажи, Снежана планински врвови, и спектакуларни водопади. О, да не заборавиме своите огромни глечери, топли извори и гејзери, а некои од најпријателските, луѓе во светот! Сепак, за жал,, оваа скандинавска земја е позната по своите непредвидливи и непријатни временски услови. Исланд има околу 320 дена од дебела сиви облаци, 215 дена од дожд, снежни бури, и виулици. Тоа не е за оние кои се обидуваат да уживаат во сончево vacay.

  • Сепак, Ако сте човек на зимски празници, Исланд ќе биде на врвот на својата листа на земји во Европа со најдобар Време.

 

Најди ги вашите омилени Европа Земјите со најдобра Времето за вас! и да уживате во патувањето! Да се ​​одлучат за воз вози и книга вашиот Билети со Зачувување на железничката.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-countries-best-weather%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn до / ES / или тоа и на повеќе јазици.