Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 21/05/2021)

Полесно од автомобил и поудобен од автобус, преземање на воз е еден од најдобрите начини да се доживее Најдобрите железнички линии за зимски снег во Европа. Опуштете се, се релаксираат и да се восхитуваат неверојатна планините, реки, и езера а на пат кон многу зима искуства Европа има да понуди со воз.

 

Железнички линии за да ја видите снег зима во Европа 2

Поларната светлина е најмногу познат на патиштата возот за зимски снег

секоја зима, на небото над северна Европа трепет со психоделични бои на Аурора Бореалис (поларната светлина). Да се ​​доживее неверојатни бои кои се движат по небото Арктикот е на кофа листа Многу патниците. Неколку места на земјата да понудат повеќе начини за да бидат сведоци на Аурора Бореалис од Норвешка. Ова е дефинитивно Најдобрите железнички линии за зимски снег во Европа, со екстра-екстра бонус на поларната светлина. Од Стокхолм, ноќ возови ќе ги преземе сите на патот до овие природни задоволства.

 

Рованиеми ФИНСКА

Рованиеми е познат како домот на Дедо Мраз. Тоа е место Божиќ магија може да се доживее во текот на годината. Посетите места како Дедо Мраз село и SantaPark. Рованиеми е главен град на Лапонија. Тој е дом на провинцијата Лапонија е музеј Арктикум, шумата тематските Pilke наука центар и Korundi Домот на културата.

На 9-часа патување со воз од Хелсинки е добро вреди да се биде на листата на Најдобрите железнички линии за зимски снег во Европа.

 

 

Скијање на буџетот, Бугарија освои за повеќето достапни железнички линии за зима

Како можеме да ви даде листа на Најдобрите железнички линии за зимски снег во Европа без да ви даваат место за да одат скијање? Мислевме дека ќе ви даде дополнителна врвот преку обезбедување на нашата препорака за скијање на буџетот, премногу!

Книга која билет за воз во Бугарија! Оваа зима место е најдобро чувана тајна на Европа некое време. Тоа е брзо да стане најкул место во Европа за зима спорт сега, иако.

Препорачуваме Банско. како добра опција за места за да се стави крај на вашиот воз правци за зима. Необичниот алпски град што е вредно за посета. Како резултат, патување на возот има од Пловдив е искуство на свој. резултат!

 

Зимски воз патување може да биде магично искуство кои ќе ви размахване од снег угрижен падините на бајката села. Не пропуштаат на овие спектакуларни зима чудата. Со нула Booking Надоместоци од Зачувај воз не не е изговор да не се ги откријат сите!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или можете да тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-routes-winter-snow%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.