Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 21/05/2021)

Më e lehtë se një makinë dhe më të rehatshme se një autobus, duke marrë trenin është një nga mënyrat më të mira të përjetojnë Rrugët më të mira Trajnimi për dëborës Dimrit në Evropë. Ulu mrapa, të relaksoheni dhe të admirojnë pabesueshme male, lumenj, dhe liqenet ndërsa gjatë rrugës sa më shumë Përvojat e dimrit Evropa ka për të ofruar me tren.

 

Rrugët e trenit për të parë bora dimrit në Evropë 2

Dritat e veriut është më e njohur nga rrugët e trenit për dëborë të dimrit

Çdo dimër, qiejtë e epërm Evropën veriore shimmer me ngjyrat psychedelic e aurora borealis (agim polar). Të përjetojnë ngjyrat pabesueshme që lëvizin nëpër qiell Arktik është në listën kovë shumë udhëtarë '. Pak vende në tokë të ofrojë më shumë mënyra për të dëshmuar aurora borealis se Norvegjia. Kjo është definitivisht Rrugët më të mira Trajnimi për dëborës Dimrit në Evropë, me një bonus ekstra-shtesë të dritat e veriut. Nga Stokholm, trenat e natës do të keni të gjithë rrugën për këto kënaqësitë natyrore.

 

Rovaniemi FINLANDA

Rovaniemi është e njohur si shtëpia e Santa Claus. Kjo është një vend Magic Christmas mund të jetë me përvojë vitit. Vizitoni vende si Santa Claus Village dhe SantaPark. Rovaniemi është kryeqyteti i Lapland. Ajo është shtëpia e provinciale Lapland-së muze Arktikum, Forest themed Pilke Science Center dhe Shtëpia e Kulturës Korundi.

E 9-orë udhëtim tren nga Helsinki është edhe vlerë duke qenë në listën e Rrugët më të mira Trajnimi për dëborës Dimrit në Evropë.

 

 

Ski me një buxhet, Bullgaria fiton për rrugët më të përballueshme trenit për dimër

Si mund të ju jap një listë të të Rrugët më të mira Trajnimi për dëborës Dimrit në Evropë pa duke ju dhënë një vend për të shkuar ski? Ne menduam se do të ju jap një tip shtesë, duke siguruar rekomandimin tonë për ski me një buxhet, shumë!

Libër që biletë treni në Bullgari! Ky spot dimër ka qenë sekret i ruajtur më së miri të Evropës për një kohë. Ai është i shpejtë bëhet vendi coolest Evropës për dimër sportiv tani, megjithëse.

Ne rekomandojme Bansko. si një alternativë e mirë për vendet në fund rrugët tuaja tren për dimër. Një qytet i çuditshëm alpine kjo është me vlerë të vizitës. Si rezultat, Udhëtimi tren atje nga Plovdiv është një përvojë më vete. rezultat!

 

udhëtimit tren dimrit mund të jetë një përvojë magjike që do t'ju lëvizje nga shpatet dëborë-ngarkuar për të përrallë si fshatra. A nuk e lë jashtë për këto mrekulli spektakolare të dimrit. Me zero tarifat prenotim nga Ruaj një tren nuk ka asnjë justifikim për të mos të zbuluar të gjithë ata!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, Ose ju mund të këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-routes-winter-snow%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)