Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/09/2021)

Ne jemi të renditur 5 Shumica e pyjeve të bukura në Evropë vetëm në kohë për pushimet festive të sezonit! Ndjekja e pushimeve kuintesenciale për shumicën e adhuruesve të udhëtimit është plazhi. Por Evropa ka më shumë se një breg për të eksploruar. Bashkohu me ne si ne të marrë një stomp rreth disa nga pyjet më të bukura në Evropë.

Harrojeni për plazhet e mbushur me fëmijët e tyre me zë të lartë dhe hawkers pestering. Ndonjëherë ju nuk mund ta mposhti paqen dhe qetësinë e një pylli të mirë. Duke qenë në natyrë të vërtetë është terapeutik, kështu që le të marrim një gambol me gjethe rreth disa prej më të mirave më të mira të Evropës.

 

1st tonë në listën e më Pyjeve të bukura në Evropë – Pyjeve bavarez, Gjermania

Pyjeve bavarez Park kombetar është parku i parë dhe më i madh kombëtar i Gjermanisë, dhe një nga pyjet më të bukura në Evropë. Pse ju mund të kërkoni? Ne mendojmë se ankesa qëndron në shkretëtirën e saj të thjeshtë ende të bollshme. Në sajë të njeriut duke e lënë atë të mirë vetëm! Parku premton një peizazh të lë pa frymë, majat madhështor (ato më të famshme Falkenshtajni i madh, Lusen, dhe Grosser Rachel), hiking gjerë dhe biking shtigje, liqenet pasqyrë, mundësi sportive, një shëtitje interesante majë peme, dhe me shume.

Që dëshirojnë të marrin familjen në një aventurë emocionuese dhe unike ndërsa në park? Shëtitja e parave (banjë në majë të pemës) në Bavarian Forest Park Kombëtar premton një takim të ngushtë me natyrën dhe aventurë për të gjithë familjen. Një shteg prej druri pa pengesa 1,300 metra i gjatë i çon vizitorët në bazën e kullës së vëzhgimit në formë kupole, duke ofruar pamje fantastike të pyllit në rrugë. Ju gjithashtu mund të zgjidhni për të marrë pjesë në aktivitetet emocionuese rrugës. Megjithatë, më e mirë është ruajtur për të kaluar. Nga kuverta e vëzhgimit e lartë 44 metra, që ju të merrni për të festës sytë tuaj në pamje të pandërprerë të pyllit dhe madje edhe dëborë veshur Alpeve.

Ulm për Trenat Füssen

Mynih për Trenat Füssen

Stuttgart për Trenat Füssen

Nuremberg për Trenat Füssen

The Bavarian Forest, Germany, One Of the Most beautiful forests in Europe

 

Pylli Trillemarka Rollagsfjell, Norvegjia

Mirë se vini në shkretëtirë egër! Trillemarka Rollagsfjell Nature Preserve është një nga zonat e fundit të virgjëra pyjore në popull. Kjo është go-për të tuaj të vendosur për shëtitje në mesin e rritjes së vjetër të pyjeve, ski në malet e paprekur, dhe peshkimi në r të vërtetë piktoreskIvers dhe liqenet. Ekziston edhe një bollëk, 93 në total, e specieve Red Listuara. Sigurohuni që ju rritje të statujës quajtur Madonna dhe fëmijës, e vendosur 100 metra jashtë parkut, për pamje të pabesueshme të luginës dhe më gjerë. Sjellë shumë shtresa, si klima në mënyrë drastike ndryshon në të gjithë zonën.

 

Belluno Dolomites, Italia

Parku Kombëtar i Belluno Dolomites shtrihet nga lugina Cismon deri në luginën Piave dhe u themelua në 1990 për të ruajtur këtë territor të vlera të mëdha natyrore, e cila ka arritur tashmë shënim gjatë shekujve për bukurinë e florën e saj ekskluzive dhe gjë e rrallë e saj. si pasojë, vendimi është bërë për të mbrojtur të saj 32000 hektarë i panoramën jashtëzakonshëm natyror nga sportet e dimrit zhvillim.

Zona tani është një faqe kombëtare trashëgimisë me vlerë të pallogaritshëm, ku, drejt, rregullat e natyrës. Ajo që ne duam në lidhje me këtë park është vendndodhja e paprekur dhe e paarritshme në kufijtë e Alpeve juglindore, e cila në kohët parahistorike pa formimin e akullnajave (zhdukjes fundit mbi 10000 vite më parë!).

Ekzistojnë diferenca ndërmjet Tre Cime di Lavaredo Dhe Belluno Dolomites, i njohur si malet zbehtë për shkak të ngjyrës së Rockface. Plateaux gjallërues dhe rockfaces marramendëse: këto janë Haunts e shqiponjave artë, krijesa pothuajse legjendar për shkak të hirit të tyre, ato janë fisnike dhe madhështore që fluturojnë nëpër qiell dhe gjë e rrallë e specieve të tyre.

Ne shpresojmë se ju dha arsye të mjaftueshme për vizita Belluno Dolomites dhe pse ne mendojmë se është një nga pyjet më të bukura në Evropë.

Trento për Trenat Lake Garda Peschiera

Bolzano Bozen për Trenat Lake Garda Peschiera

Bologna për Trenat Lake Garda Peschiera

Venecia për Trenat Lake Garda Peschiera

Most beautiful forests in Europe - Belluno Dolomites, Italy

 

raste xhevahir, Franca

Spektakolare Parc National des Ecrins është një nga dhjetë parqeve kombëtare franceze dhe e dyta më e madhe pas Vanoise. E 1000 sq km zonë e mbrojtur straddles departamentet e Hautes Alpes dhe Isere, që shtrihen në mes të Bourg d'Oisans, Briancon, dhe Embrun. Parku mbetet në sajë kryesisht të paprishur të vendndodhjes së saj të largët dhe natyrisht, është në listën tonë të pyjeve më të bukura në Evropë.

Terreni malor i dhëmbëzuar i parkut përcaktohet nga akullnajat që rrëzohen dhe lumenjtë që rrjedhin shpejt, të cilat kanë krijuar lugina të ngushta pjerrta. Në verë, Alpinistët, alpinistë rock, biker mali, dhe vrapuesit e lumenjve dynden në park për të shijuar klimën e mrekullueshme dhe peizazhin e rënies së nofullës. Në dimër, rrota bore, kasolle në kasolle turne ski dhe alpinizëm janë të njohura. E ski turistik i Alpe d'Huez ulet vetëm përtej kufijve të parkut. e cila është 10 km deri switchbacks nga Bourg d'Oisans.

Marseilles për Trenat Lyon

Paris për Trenat Lyon

Aeroporti i Lyonit në Trenat në Paris

Lyon për Trenat Avignon

 

 

Last tonë në listën e më Pyjeve të bukura në Evropë – Një pyll në një stadium futbolli, Holandë

Tërheqjen pafund e Natyrës është një instalim i përkohshëm arti që po transformon Worthersee stadium futbolli. Ajo është vendosur në Klagenfurt, dhe tani është një pyll dhe një instalim art!

rreth 300 pemë, disa peshon deri në gjashtë ton secili do të transplantuar me kujdes mbi fushën ekzistuese futbollit. Kjo, japin përshtypjen e një pylli qendror evropian. Pasi të transplantuar, pyll do të marrë në një jetë të vet, ndryshoni ngjyrat kur sezoni kthehet dhe tërheq kafshë të egra.

Shkoni vizitoni nga 10 am deri 10 pm përditshme (hyrje të lirë)!

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

A Forest In A Football Stadium, Netherlands

 

A jeni gati për erë tokën freskët dhe myshk lagësht? Për të gëzojnë ndjesi e diellit shimmering nëpër pemë dhe hedh hijet dridhje mbi tokë? Pastaj hop onto Ruaj një tren dhe libri juaj biletë treni për çdo një nga pyjet më të bukur në Evropë, brenda disa minutave!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Top 5 Shumica e Pyjeve të bukura në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-beautiful-forests-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)