Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 30/04/2021)

Për ata që nuk e din tashmë, Pylli i Zi është një rajon i gjerë i pyllëzuar në Gjermaninë Jugperëndimore. Më specifikisht, është e vendosur në shtetin e Baden-Württemberg dhe zë një pjesë të konsiderueshme të saj.

për më tepër, rajoni është në kufi me Franca dhe Zvicra, kështu që është e arritshme nga këto vende, si dhe.

Në këtë artikull, ne do të flasim më shumë rreth pse kjo është me vlerë një vizitë. Me e rendesishmja, ne do të ju tregojnë se si për të arritur në Forest Zi në Gjermani me tren.

 

Bukuria e Rajonit

Scenic landscape in South of Germany

Bukurinë e rajonit qëndron në natyrën e saj, por edhe disa qytete piktoreske dhe fshatrat. Sa për pjesën natyrës, zona është, mirë, mbushur me pyje. Kjo pjesë është vetë-shpjeguese. Megjithatë, ka shumë më tepër për atë!

Black Forest, ose Schwarzwald siç është quajtur në gjermanisht, ka shumë vende me pamje të bukur panoramike. Është e mbushur edhe me lumi mahnitëse lugina dhe me diell, majat mrekullueshëm nga shumë kodra që mund t’i gjeni këtu.

Për më tepër, ka shumë destinacione që mund të jetë me interes për shumë njerëz. Ju mund të gjeni familje të qetë destinacionet, Retreats çift, dhe frikë-frymëzuese peisazhet për më shumë njerëzit aventureske.

Cfare ka me shume, ju do të gjeni të gjithë rajonin mrekullueshëm dhe përrallë-si gjatë gjithë vitit! Ky është një fakt, sepse ajo duket mbresëlënëse, kur është e me diell, me shi, dhe kur nuk ka borë. Ju mund ta shihni atë qartë në shumica fotot e zonës.

Offenburg për Trenat Konstanz

Stuttgart për Trenat Offenburg

Leipzig për Trenat Dresden

Nuremberg për Trenat Stuttgart

 

Si për të arritur në Forest Zi me tren

Arritja e pyjeve të Zi duke i Trenit është diçka që ju mund të bëni në shumë mënyra. Kjo është kryesisht për shkak të vendndodhjes së rajonit dhe fakti që tren udhëtimit nëpër Gjermani është fantastike.

 

 

Megjithatë, kjo nuk është e gjitha. Ju mund të arrijnë destinacionet e shumta në rajon nga pothuajse çdo pjesë të Evropës. Kjo është veçanërisht e vërtetë për qytete të mëdha në vende si Francë, Zvicra, Austria, Belgjika, Italia, dhe shumë më tepër.

Sa për Gjermaninë, udhëtimit tren është bërë e lehtë si një kompani - Deutsche Bahn vepron atë. Të ndryshme Trenat e akullit, Eurocity, Nata e qytetit, ndërqytetor, dhe linjat TGV mund të ju merr në shumë fusha në rajon. Ju mund të ngasin një tren në Karlsruhe, Baden-Baden, Freiburg, dhe Offenburg. Këto trenat shkojnë nga të gjitha qytetet e mëdha gjermane, kështu duke vizituar Black Forest me tren do të jetë një meze.

Çfarëdo që ju vendosni të bëni, ju nuk do të shkojnë keq, sepse duke vizituar Black Forest mund të jetë një magjike përvojë. Ne jemi duke thënë se kjo kryesisht për shkak se ju mund të përdorni tren skenik dhe përshkojnë të gjithë rajonin. Ju do të përjetojnë gjërat më të bukura në Forest Zi ka për të ofruar. Linja Black Forest skenik vepron në rrugë Offenburg-Konstanz.

Offenburg për Trenat Freiburg

Stuttgart për Trenat Freiburg

Leipzig për Trenat Freiburg

Nuremberg për Trenat Freiburg

 

Vizitoni Forest Zi me tren sa herë të doni!

The Black Forest from above

Siç mund ta shikoni, bukuria e rajonit dhe komoditetin e udhëtimit të trenit të bërë këtë udhëtim një përvojë e mrekullueshme. Ne shumë ju këshillojmë që të vizitoni zonën më magjike e Gjermanisë të paktën një herë në jetën tuaj! Megjithatë, se udhëtimi duhet të jetë kohë e mjaftueshme për ju për të parë çdo gjë që Forest Zi ka për të ofruar!

 

Kur ju vendosni për të na marrë deri në këtë ofertë, të ndjehen të lirë për të Kontaktoni Ruaje një tren. Ne mund të ju ndihmojë të vizitoni Forest Zi me tren dhe për të marrë një eksperiencë me të vërtetë të paharrueshme.

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fblack-forest-by-train%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)