Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 19/08/2022)

Nëse ju jeni një udhëtar solo dhe ju pëlqen për të trajnuar të udhëtimit si një nomad, atëherë ju jeni në vendin e duhur. Tren që udhëtonte është një nga mënyrat më të mira për udhëtojnë nëpër Evropë në qoftë se ju doni të përjetojnë gjithçka që Evropa ka për të ofruar. Të jetë ajo qytetet, ose peisazhet mahnitëse natyrore ju mund të gëzojnë atë të gjithë nga udhëtojnë me tren.

Cfare ka me shume, udhëtojnë me tren si një nomad ka shumë avantazhe të tjera. Ju merrni të përjetojnë çdo gjë në kohën tuaj, dhe trenat ju ofrojnë mundësinë për të bërë atë pa probleme dhe pa ndonjë hassles. It might be slow occasionally, por nuk ka stres në këtë mënyrë e udhëtimit, kurse Aeroplanët janë një gjë krejtësisht të ndryshme. Nëse udhëtoni me avion, ka stresi i vazhdueshëm i mbipopulluara aeroportet dhe masat e sigurisë overzealous. Cfare ka me shume, në disa raste, ju do të merrni në destinacionin tuaj të shpejtë në qoftë se ju të marrë një tren!

Për këto dhe shumë arsye të tjera, udhëtojnë me tren në kushtet tuaja është gjëja më e mirë që ju mund të bëni. Nëse ju doni të filluar këtë aventurë magjike nomade, Ky artikull do t'ju ndihmojë duke ju dhënë këshilla dhe këshilla se si të bëjë atë mirë.

 

Gjërat kryesore për të marrë parasysh kur ju doni për të trajnuar Travel si një Nomad

Train Travel si një nomad dhe të shohim pikëpamjet e mahnitshme

 

Para se të filloni me tren të udhëtimit tuaj si një aventurë Nomad, ju duhet të keni vullnetin për të bërë atë, dhe ju duhet të keni të holla.

Nëse doni të jetë një roving tren udhëtar, ju do të keni asnjë problem në qoftë se ju punoni si një freelancer ose nga shtëpia juaj. Çdo punë që ju mund të bëni në laptopë tuaj, ju mund ta bëni atë në çdo vend.

nëse ti duan të bëjnë një pushim nga puna në pushime, ju do të duhet të shpenzojnë paratë tuaja me mençuri. Gjë e mirë është se ka disa zgjidhje për të ndihmuar.

Know that if travel by train for 30 days or more than choose Interrail global pass. Por bileta e vetme që ju ofrojnë mundësinë për të udhëtuar nëpër shumicën e Evropës në lehtësinë tuaj, duke e bërë atë ëndërr një nomad-së. Ju merrni për të shkuar kur dhe ku të doni, dhe kjo është mënyra më e mirë për të krijuar një përvojë unike udhëtojnë.

Çfarëdo që ju zgjidhni për të udhëtimit tuaj trenit, you can still kurseni të holla në këtë mënyrë.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Si të kurseni para kur stërvitni udhëtimet si një nomad

Gjë e mirë për këtë lloj të përvojës është se ju do të në thelb të shpenzojnë më pak të holla. me këtë, ne do të thotë se kur ju tren udhëtimit si një nomad, ju do të merrni përvojë më të mirë në qoftë se ju qëndroni në hostele të lirë, kuzhinier juaj ushqim, dhe me shume.

Vendosin për këtë mënyrë të udhëtimit do të ju kursejnë të holla.

Më paratë e shpenzuara kur Train Travel si një Nomad shkon për rezervimet dhomë. Megjithatë, në qoftë se ju libër hostele, ju mund të kurseni një shumë të holla si ata janë shumë më të volitshme se sa hotele dhe të ofrojë një përvojë më të mirë dhe më të paharrueshëm. Cfare ka me shume, kur të udhëtojnë vetëm, ju mund të librit çdo dhomë me sa më shumë njerëz në të, që është mundësi më e lirë. Dhe na besoni, do ta dëshironi sepse kjo do t'ju lejojë të shoqëroheni me udhëtarët e tjerë me të njëjtin mendim.

Ne anen tjeter, në qoftë se ju doni të meet locals, ju duhet të përdorni CouchSurfing, sepse këtë mënyrë ju do të merrni për të qëndruar me vendasit. Plus, ata mund të ju tregojnë më shumë për qytetin e tyre dhe të ju tregojnë se të gjitha vendet e fun me vlerë vizituar.

Gjë tjetër që ha larg në kursimet tuaja është, mirë, ushqim. Ju mund të kurseni të holla për ushqim duke përgatitur ushqimin tuaj në hotel ose apartamenteve. Shumica e hosteleve dhe apartamenteve ofrojnë kuzhina që mund t'i përdorni falas. Cfare ka me shume, the Hostel’s other opportunity is to hang out with people and prepare some ushqimet për të ndarë.

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Cologne për Trenat Paris

 

 

Udhëtimi me tren është një këshillë për nomadët

Train Travel si një nomad dhe të takuar miq të rinj

 

  • Nëse ju jeni tren udhëtimi si një lloj Nomad të extrovert, duke qëndruar në hostele është një gjë që ju do të adhuroj si ajo është për njerëz si ju.
  • Nëse ju jeni tren udhëtimi si një lloj Nomad të introvert, ju do të keni për të vënë në një përpjekje të vogël në qoftë se ju doni të rri me të tjerët. Gjë e mirë është se pas disa ditë, ju do të mësohen me të. përfundimisht, ju do të duan në mënyrë që ju të merrni për të rri me të tjerët duke qenë një udhëtar nomad.
  • Ju nuk keni për të përdorur shtrat surfing për të qëndruar me vendasit; ju gjithashtu mund të përdorni atë për të rri me ta. Aplikacioni mund të përdoret për të vendosur meetups me vendasit që e duan duke marrë të huaj në një natë jashtë.
  • Beware e pickpockets! Siç është rasti me çdo qytet tjetër në botë, Qytetet evropiane kanë pickpockets dhe kriminelëve të tjerë të cilët përpiqen të përfitojnë nga turistët. Ju duhet të jenë të kujdesshëm, dhe ju duhet të lexoni deri në gjendjen hajdut xhepash për vendin që ju jeni duke vizituar. Always do research online before visiting a city.
  • Gjithmonë përdorni aplikacionet që mund të bëni jetën tuaj nomad udhëtojnë më të rehatshme. Për të ndjekur shpenzimet tuaja, shumë Apps mund të jenë shokët tuaj më të mirë.
  • Mos harroni të lehta të udhëtimit. Nëse ju jeni do të jetë një nomad tren udhëtojnë, ju do të keni vetëm një kohë më të lehtë kryerjes se çfarë është e nevojshme. Hostele ofrojnë një shumë lehtësitë thelbësore si peshqir, tharëse flokësh, dhe të ngjashme, kështu që ju nuk keni për të sjellë tuajat. Plus, ata zakonisht kanë makina larëse dhe tharëse që ju mund të përdorni për një euro ose dy, kështu që ju nuk keni për të marrë shumë rroba me ju ose. Nëse ju doni të udhëtoni me një shumë të gjëra, backpacking mund të jetë një zgjidhje më të mirë.

Mynih për Trenat Berlin

Frankfurt për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

 

Mendime përfundimtare

Në tërësi, udhëtimit tren si një nomad është një përvojë e bukur dhe pa sherr. You can visit many places easily all across beautiful countries like Franca, Gjermania, Italia, dhe me shume. Plus, ju merrni për të parë fshat i bukur dhe peisazhet mahnitëse natyra ka për të ofruar. No other travel choice will provide you with such an unforgettable and fun experience.

 

Bëni një shkëlqyer tren udhëtimi si një Nomad plan paraprakisht dhe Të blerë biletat e trenit Ju Need, dhe ju do të jetë i vendosur për të filluar aventurën tuaj!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-travel-nomad-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)