Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/06/2022)

Backpacking është një nga mënyrat më emocionuese për të udhëtuar, dhe për arsye të mirë. Liria për të pasur të gjitha gjërat tuaja mbi kurrizin tuaj dhe Hopping nga treni për të trajnuar dhe një vend në tjetrin është një përvojë e pabesueshme. Pasi kjo është bërë kaq popullore, ne menduam se do të ju japin disa të udhëtimit backpacking këshilla për të udhëtuar në trena.

 

duke lexuar këshilla backpacking në një stacion treni

Le të fillojmë me ku ne ju rekomandojmë që të shkoni para se të ju jap tonë Backpacking këshilla për të udhëtuar në trena.

Trip sugjerim 1: London në Amsterdam

Kohëzgjatja: 23 ditë

formacion: Romën, Viareggio (Toskana), Venediku, Vjena, Budapestin, Krakov, Pragë, Berlini, Amsterdami, i përdorur, Londra

London për Trenat Brukselit

London për Trenat Paris

London për Trenat Lyon

London për Trenat Amsterdam

Sugjerim Udhëtimi 2: London në Stamboll

Kohëzgjatja: 25 ditë

formacion: Londra, Parisi, Lozana, Zermatt, Vendos, Mynihu, Salzburgu, Vjena, Budapestin, Sighisoara, Brasov, Bukuresht, Veliko Tërnovo, sofia, Plovdiv, istanbul

Route Pikat kryesore: Kulla Eifel, Luksemburg Gardens, Liqeni i Gjenevës, Alpet zvicerane, Kalaja Neuschwanstein, kamp përqendrimi Dachau, Kalaja e Budës, banja termale në Budapest, Kisha Black, e pallat e Parlamentit, Kisha e Lindjes, Kisha Alexander Nevski, Pazari i Madh, Shën Sofia.

Zurich për Trenat Lausanne

Gjenevë për Trenat Lausanne

Bern të Trenat Lausanne

Lucerne për Trenat Lausanne

 

vini ynë 1st për këshilla Backpacking: Pack Lehta!

Ndërsa mendimi i zvarritje shumë në vetë shpinë nuk do të tingëllojë tërheqës, është e lehtë të overpack kur ju jeni duke marrë ngacmuar në lidhje me udhëtimin tuaj! Së pari, i them lamtumirën asaj çante rrotull dhe më mirë merrni një shpinës të rehatshme që përfundon rreth belit tuaj për mbështetje. kur paketim, pyesni veten: «A vërtet nevojë për këtë?"Nëse përgjigja është jo, hendek atë! Edhe më mirë nëse ju mund të drejtuar deri dhe poshtë shkallët disa herë - kjo do t'ju japë një tregues të asaj se si ju do të menaxhuar nëse xhironi vonë për një tren dhe kanë nevojë për të kandiduar për të kapur atë!

Bruksel për Trenat Lille

Antwerp për Trenat Lille

Paris për Trenat Lille

Rouen për Trenat Lille

 

majë 2: bëni app Rail Planner shoku më i mirë.

Kjo app shkarkime gjitha oraret tren onto telefonin tuaj në mënyrë që ju mund të hyni ato offline dhe është e rëndësishme për këshilla tuaj Backpacking! Është i përsosur për planifikimin udhëtime tuaja, ndërsa ju jeni në lëvizje dhe shijuar kohën tuaj në një të ri, vend të huaj. Gjithashtu, app ju lejon të filtruar mundësitë tuaja hekurudhor në bazë të lidhjeve të drejtpërdrejta vetëm, Trenat pa rezerva e detyrueshme, dhe trajnon me një karrocë biçikletë. Edhe pse ne nuk do të sugjeroja duke marrë një biçikletë në një udhëtim backpacking!

Dortmund për Trenat Frankfurt

Nuremberg për Trenat Frankfurt

Stuttgart për Trenat Frankfurt

Bonn për Trenat Frankfurt

 

majë 3: Mos përzierje deri spontaniteti me të çorganizuar!

Pika e tërë e këshilla Backpacking është që të ketë lirinë për të udhëtuar shpejt, lehtë, dhe mundësisht pa një kujdes në botë! Në qoftë se ju të përfundojë blerjen e një pasim hekurudhor, ju do të kurseni të holla, por në qoftë se ju shkoni në tren tuaj, ajo mund të fillojë duke i kushtueshëm. Kështu që, Whey atë që ju doni të bëni dhe t'i japë vetes një sasi mjaftë e kohës për të bërë atë. Blerja bileta më parë do të ju kursejnë para, por ajo do të kufizojë fleksibilitetin tuaj.

Cologne për Trenat Nurembergut

Mynih për Trenat Nurembergut

Stuttgart për Trenat Nurembergut

Dortmund për Trenat Nurembergut

 

majë 4: Këshilla backpacking fundit – Mbani një palë thatë çorape të ngushtë në dorë

Të mirë këshilla backpacking udhëtimit vijnë nga përvoja personale. Asgjë nuk shkatërron një ditë si çorape lagësht, veçanërisht nëse ju jeni që kanë nevojë të ecin distanca të gjata. Për të shtuar fyerje për lëndim, gjëja e dytë më e keqe të ndodhë nuk është në gjendje të gjeni edhe çorape, kur ju dëshpërimisht nevojë për to! Kjo përfundon në Unpacking një ri-paketim. Diçka që askush nuk dëshiron të bëjë! Të dy skenarët nuk janë fun, kështu që të mbajë një palë të thatë në një xhep pranë krye të qese tuaj. Ne ate menyre, në qoftë se ju do të ndodhë për të ecur drejtë në atë pellg gjigand, zgjidhja juaj është i afërt me dorë.

 

 

Për të marrë përvojën më të mirë të trenit, kur backpacking, me çmime fantastike dhe pa tarifat prenotim, përdorim Ruaj një tren, dhe mos harroni për të shtypur tona këshilla backpacking udhëtimit para se të trenit udhëtimit.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftravel-backpacking-tips%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)