Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 11/06/2022)

Backpacking е една од највозбудливите начини да патуваат, и за добра причина. Слободата на сите кои имаат вашите лични предмети на грб и подрипнувајќи од воз за обука и земја до земја е неверојатно искуство. Бидејќи ова стана толку популарна, ние сме мислеле дека ќе ви даде некои туристички бackpacking совети за патување со воз.

 

читање backpacking совети на една железничка станица

Да започнеме со тоа каде ви препорачуваме да одите пред да ви го дадете нашето Backpacking совети за патување со воз.

Пат предлог 1: Лондон до Амстердам

времетраење: 23 денови

Поставата: Рим, Виареџо (Тоскана), Венеција, Виена, Будимпешта, Краков, Прага, Берлин, Амстердам, Искористени, Лондон

Лондон до Брисел возови

Лондон до Париз возови

Лондон во Лион возови

Лондон до Амстердам возови

Пат Предлог 2: Лондон во Истанбул

времетраење: 25 денови

Поставата: Лондон, Париз, Лозана, Зермат, Стави, Минхен, Салцбург, Виена, Будимпешта, Сигисоара, Брашов, Букурешт, Велико Трново, Софија, Пловдив, Истанбул

рута: Ајфеловата кула, Луксембург градини, Женевското Езеро, швајцарските Алпи, замокот Нојшванштајн, Концентрационен логор Дахау, Буда замокот, термални бањи во Будимпешта, Црното Црква, на палатата на Собранието, Црквата на Христовото раѓање, црквата Александар Невски, Големата чаршија, Света Софија.

Цирих, Лозана возови

Женева, Лозана возови

Берн во Лозана возови

Луцерн во Лозана возови

 

Нашата 1 избор за совети backpacking: Пак светлината!

Додека мислата на lugging премногу на свој грб не звучи привлечно, тоа е лесно да се overpack кога сте добивање возбуден за вашето патување! Прво, кажете збогум на таа торба со торбичка и прилично добијте удобен ранец што се обвиткува околу половината за поддршка. кога пакување, запрашајте се: "Дали јас навистина треба оваа?"Ако одговорот е не,, ров тоа! Дури и подобро, ако може да се кандидира нагоре и надолу по скалите неколку пати - тоа ќе ви даде индикација за тоа како ќе управуваат ако сте водење доцна за воз и треба да се кандидира за да го фатат!

Брисел во Лил возови

Антверпен во Лил возови

Париз во Лил возови

Руан во Лил возови

 

Совет 2: направи ја стан железничка излет твојот најдобар пријател.

Овој стан преземања сите распоредот возот кон телефонот, така што можете да им пристапите присутен и е важно за вашиот совети backpacking! Совршено е за планирање на патувања додека сте во движење и уживате во вашето време во ново, странски место. Исто така, Во стан ви овозможува да ги филтрираат вашите опции железнички врз основа на директни врски само, возови без задолжителна резерва, и возови со велосипед превоз. Иако ние не би навестиле преземање на велосипед на патување backpacking!

Дортмунд во Франкфурт возови

Нирнберг во Франкфурт возови

Штутгарт во Франкфурт возови

Бон во Франкфурт возови

 

Совет 3: Не се измеша со спонтаност се дезорганизира!

Целата поента на совети backpacking е да имаат слобода да патуваат брзо, лесно, и по можност без грижа во светот! Ако заврши купувањето на железнички премин, ќе заштедите пари, но ако сте го изгубиле Вашиот воз, тоа може да започне да добива скапи. Значи, Whey до она што сакате да го направите и се даде фер износот на време да го направи тоа. Купување на билети однапред ќе ви заштеди пари, но тоа ќе го ограничи вашата флексибилност.

Келн до Нирнберг возови

Минхен Нирнберг возови

Штутгарт до Нирнберг возови

Дортмунд до Нирнберг возови

 

Совет 4: совети последните backpacking – Чувајте го сув пар чорапи на дофат

Најдобрите совети за патување backpacking доаѓаат од лично искуство. Ништо урнатините на ден како мокри чорапи, особено ако се има потреба да одат на долги растојанија. За да додадете навреда за повреда, вториот најлошото нешто да се случи не се во можност да дури и се најде на чорапи кога ќе им треба нив! Ова завршува во распакување ре-пакување. Нешто никој не сака да се направи! И во двете сценарија не се забавни, така што чува сува пар во џеб во близина на врвот на својата торба. Натаму, ако не се случи да одат право во тоа гигант локва, вашето решение е во близина на рака.

 

 

За да го добиете најдоброто искуство во возот, кога ракував со ранци, во фантастична цени и без резервација такси, употреба Зачувај воз, и не заборавајте да се печати нашите туристички backpacking совети пред да се обучуваат за патување.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftravel-backpacking-tips%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.