Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 21/02/2021)

A Planifikues Europe Route është thelbësore në organizimin tuaj udhëtim tren nëpër Evropë. Para së gjithash, ka mbi 10,000 Destinacionet mund të vizitoni në Evropë. Për shkak të numrit të destinacioneve, është e rëndësishme të kërkimit shkencor si të hartë të udhëtimit tuaj. Ju ndoshta dëshironi që të ketë rrugën tuaj unike për të udhëtuar nëpër Evropë. Dhe në mënyrë që të të planifikuar përpara kohe, ju mund të dëshironi të rezervoni bileta më parë. Më i rëndësishëm është që ju duhet të jetë në gjendje të tren libër udhëtimet që përfshijnë shërbimin e konsumatorëve në gjuhën tuaj dhe do të lejojë për fleksibilitet si të Ruani Një Tren lejon.

 

Faktorët e planifikimit të rëndësishme Planer Europe Route

All planifikimit fillon me duke u siguruar që ju keni dokumentet e nevojshme të udhëtimit. në mënyrë të ngjashme, para se të planifikuar udhëtimin tuaj, ju mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë flying për të parë destinacionin e nëse jetoni jashtë Evropës dhe tren që udhëtonte në qoftë se ju jetoni brenda Evropës, sepse kjo është mënyra më e mirë për të udhëtuar në Evropë. Disa nga faktorët që duket e rëndësishme për aktual udhëtarët janë; historik faqet, natyrë, natës, plazhet, ushqim, dhe aktivitetet.

London për Trenat Paris

Paris për Trenat Amsterdam

Mynih për Trenat Berlin

Roma për Trenat Milanit

 

 

Evropa Route Planifikues nga vendi

Europe Route Planner map

 

 

 

 

 

 

 

Austria

Së pari, rezervat janë të nevojshme për trenat e natës dhe ndërkombëtare të trenave dhe ju mund të bëni atë për të Ruajtur Një Tren. Rezervat janë të mundshme edhe për interurbane trenat me shpejtësi të lartë (duke përfshirë Eurocity dhe InterCity). Rrugët kryesore ndërqytetëse janë Vjena & Linz, Salzburgu, Grac & qarkut Carinthia. Austria Europe Route Planner ofron lidhje shumë të mira ndërkombëtare tren. Për më tepër, pije dhe snacks në dispozicion në shumicën e trenave dhe opsionet ngrënie në dispozicion në trenat ndërkombëtarë. Ju mund të sjellë bikes në trena austriake. Ju keni edhe biletat për Austria që ju lejon për të trajnuar të udhëtojë për Lichtenstein.

Graz të Trenat Insbruk

Vjenë për Trenat Graz

Vjenë për Trenat Salzburgut

 

Europe Route Planifikues Austri

Belgjika

Më të trenave në Belgjikë kërkojnë rezerva, kështu që nuk është shumë e re për tonë Evropës Rrugë Planifikuesi këtu. Ajo është shumë e rekomanduar veçanërisht për trenat e aeroportit, trenat ndërkombëtarë, dhe trenat me shpejtësi të lartë, ju do të keni rezerva kohë të mjaftueshme përpara. Për më tepër, trena në Belgjikë kanë 1 dhe tapiceri 2 klasit. Disa nga trenave të ofrojë një mini bar dhe snacks nxehtë dhe të ftohtë. Koha e udhëtimit brenda Belgjikë janë të shpejtë me udhëtimet në mes të, qytetet e mëdha duke marrë 20 minuta në një orë.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

Belgium gardens

Bosnja

Në mënyrë të ngjashme në Belgjikë Europe vihet, nuk keni nevojë të bëni një rezervim për shumicën e trenave në Bosnjë. Nuk është e mundur të bëni rezerva për trenat e brendshme në Bosnje. Kjo përfshin trenat Brzi Voz shpejtë dhe
pasagjer lokal trenat. Në kontrast me vendet e tjera evropiane, biçikleta nuk janë të lejuara në trena në Bosnje. Për më tepër, Lidhjet ndërkombëtare nga Bosnja kalojnë nëpër stacionin e Sarajevës.

 

Europe Route Planner Bosnia

Europe Route Planifikues për Bullgarinë

Ju nuk keni nevojë për shumë për Planifikuesin e Rrugëve të Evropës në lidhje me rezervimet për Barz Vlak lokal ‘të shpejtë’ trenat dhe gjithashtu trenat Patnicheski lokale. Megjithatë, rezervat janë të nevojshme për trenat e shpejtë Expresen Vlak dhe trenat ndërkombëtarë. trenat ndërkombëtarë në dispozicion në Bullgari përfshijnë Bullgaria Express, E Treni i Detit të Zi, Istanbul Express i Bukureshtit dhe po kështu vepruan disa trena të tjerë largohen nga Sofja. Rrugët kryesore të Bullgarisë të marrë 6-8 orë (trenat brenda natës janë të mundshme) Sofja është, sigurisht, stacioni kryesor për lidhjet ndërkombëtare. Bikes janë të lejuara në trenat megjithatë ju do të duhet të paguajë ekstra për to.

 

Bulgaria skyline

 

Europe Route Planner me Save një tren

Për shkak se një milion nuk ka arsye për të udhëtuar nëpër Evropë, Ne kemi gjetur ti biletat më të lira. Evropa ka më stacionet e bukur treni. Ndërsa gjithashtu ka pamje më të bukur, duke përfshirë ura dhe plazhet. Kështu që, pasi të keni arritur vendin të udhëtoni në Europe të vihet, Merrni 3 minuta tani për të rezervoni biletat lirë trenave në Evropë në Ruaj një tren. Të paguani duke përdorur të gjitha metodat e pagesës popullore.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-route-planner-trains%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed