Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 24/04/2020)

Çfarë mënyrë më të mirë për të kaluar verën tuaj se udhëtojnë nëpër Evropë, e drejtë? e drejtë. Ju nuk keni për të thyer banka për të parë disa nga kryeqytetet mrekullueshëm Evropës; besoni apo jo, por një nga aspektet kritike të kosto-efektive të Evropës udhëtimit tuaj është zgjedhur trenat në vend të avionëve për destinacionet tuaj.

Këtu janë 5 arsye pse Zgjedhur për trenat në vend të avionëve do të ju ndihmojë të përjetojnë Evropën në mënyrën më të mirë të mundshme.

 

Ata janë super-Fast

A nuk duhet të mashtrohen menduarit se Londër-Paris Trenat Eurostar dhe Franca TGV janë vetëm rrugët me shpejtësi të lartë hekurudhor në Evropë - për disa dekadave të fundit, këta njerëz kanë qenë në zhvillim Rrugët me shpejtësi të lartë në të gjithë kontinentin, duke kontribuar në rritjen e turizmit hekurudhor dhe duke e bërë trenat sigurta në vend të avionëve të kap si opsion primar udhëtues. Mesatarisht, trenat me shpejtësi të lartë në të udhëtimit Evropë 125 te 200 mph, në varësi të rrugës dhe të trenave janë të ndërlidhura fabulously.

London për Trenat Brukselit

London për Trenat Paris

London për Trenat Lyon

London për Trenat Amsterdam

 

 

Trenat vend të Planes si opsion më të shpejtë

Ata mund të jetë edhe më shpejt se duke fluturuar, sidomos për udhëtime më të gjatë se rreth 600 milje. Si keshtu? Kur ju të llogaritur në kohën që ju kaloni ngarje në aeroport, pastaj shkuarja atje në fillim (dhe shpesh shpenzimet gjatë 2 orë para fluturimit tuaj), dhe kontrolle rritura të sigurisë, ti e kupton se është më e lehtë për të përzënë në stacionin e trenit qendër të qytetit dhe bordit 5 minuta para tren lë stacionin.

Amsterdam për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Antwerp

Amsterdam për Trenat Lille

Amsterdam për Trenat Paris

 

Ju paguani më pak për një që fle Shërbimit Top-Notch Than një klasë të parë avionit Ticket

Edhe kur ju jeni të udhëtojnë në trena më luksoze, ju do të merrni një të tillë çmim të drejtë. Ju do të pyes veten pse ju do të qenë duke shmangur udhëtimit tren para! për shembull, ju do të paguani rreth £ 880 për person për një udhëtim dy ditë / natë me të Japonisë shtatë yje, dhe të gëzojnë peizazh i harlisur të ishullit jugor japonez të Kyushu si ju udhëtoni; në kundërshtim me atë çmim, një biletë avioni nga Londra në Tokio do t'ju kushtojë gati £ 5000 me British Airways. Woah! Ne nuk kemi një ndjenjë që ju do të zgjedhin trenat në vend të avionëve nga tani, nuk do të ju?

Koha e Trenit në Lyon në Gjenevë

Zurich për Trenat Gjenevës

Paris për Trenat Gjenevës

Bern të Trenat Gjenevës

 

Nuk ka humbur Bagazhi kur ju të vini Trenat Në vend të avionëve

 

Lost Bagazhi është (praktikisht) E padëgjuar kur krahasojmë trenat në vend të avionëve

Humbur bagazhet është diçka e një gjë tashmë, të paktën kur është fjala distancave të gjata aeroplan udhëtimit. Në kundërshtim me atë, stacione treni dhe trena nuk e humbin udhëtarëve qese si vetëm pasagjerët janë ata që shqetësohen për bagazhet e tyre. Ju gjithashtu mund të sjellë sa më shumë që ju mund të mbani, ndryshe nga aeroplanët që kanë të qartë kufizimet valixhe.

Kjo është ndoshta arsyeja më e mirë për të përdorur trenat në vend të avionëve.

Salzburg për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Ju mund të kaloni ferr e Aeroportit Siguri

Kur është fjala për sigurinë, duke zgjedhur trenat në vend të avionëve duket si një zgjedhje logjike, dhe ju tani do të shihni se pse. Përvoja siguria aeroport është në thelb një seri e situatave të pakëndshme. Ju filloni djersitje menjëherë para se të merrni në kontroll të sigurisë, edhe pse ju e dini që ju nuk e keni bërë ose të sjellë asgjë të paligjshme me ju. Dhe, le të mos harrojmë kërkesat e pakëndshme për të hequr rripin, hiqni këpucët dhe gjësend, dhe pastaj të patted poshtë nga një njeri trupmadh. Trenat nuk kanë këtë - dhe se vula shumë e shumë të marrëveshje.

Nantes për Trenat Bordeaux

Paris për Trenat Bordeaux

Lyon për Trenat Bordeaux

Marseilles për Trenat Bordeaux

 

Shfleto të Save-A-Tren të rezervoni një tren në destinacionin tuaj të preferuar, dhe në normat e lirë! Harrojmë të gjitha për tarifat prenotim dhe të përqafojnë të lehtë procesin e 3-minuta prenotim internet.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feuropean-trip-trains-planes%2F%0A%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)