Koha e leximit: 7 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/05/2022)

Plazhe me rërë, pamje në shkëmb, ujëra të pastër blu, dhe komunitete të mahnitshme të surfimit, këto 1o destinacione epike të shfletimit në Evropë janë perfekte për surfuesit në të gjitha nivelet. Nga brigjet italiane deri në Danimarkën e largët, dhe Portugalia, këtu janë plazhet më të mira për surfim në të gjithë Evropën.

 

1. Plazhi Godrevy, Angli

Kur është koha e duhur, ju mund të jeni duke hipur në të majta epike të gjata dhe të drejta këtu. po, Plazhi Godrevy nga Atlantiku është një nga destinacionet më epike të shfletoj në Evropë. E vendosur në Cornwell, nje nga qytetet më simpatike bregdetare në Evropë, ky plazh është një favorit absolut në komunitetin e surfit.

Plazhi Godrevy është pjesë e Gjirit St Ives, dhe në verë, ju do të gjeni këtu shumë vendas të tyre pushimet verore. Kryesisht banja dielli, ndërtimi i kështjellave në diell, ose duke admiruar farin, duke mos ditur që Godrevy ofron disa nga ënjtjet më të mira në Evropë.

Kur: pranverë, Prill për valët e pastra.

Amsterdami për në Londër me një tren

Paris në Londër me një tren

Berlin me Londër me një tren

Brukseli për në Londër me një tren

 

Godrevy Beach, England is a great surfing location

 

2. Destinacionet më epike të Surf në Evropë: Peniche Portugali

Një orë nga aeroporti i Lisbonës, destinacioni i dytë më epik i surfit në Evropë po ju pret në Portugali. Peniche është në të vërtetë një gadishull në brigjet e Portugalisë, gjë që krijon kushte të mëdha për valët legjendare gjatë gjithë vitit. për më tepër, Plazhet e Portugalisë janë disa nga plazhet më ëndërrimtare në Evropë.

Pushimet interesante të pikave, dhe shkëmbinj nënujorë ranorë, përveç plazheve të mahnitshme të gjata, bëj që Peniche të shfletojë parajsën. Ndërsa Peniche është një gadishull, ka më shumë se 30 pika surfimi përgjatë brigjeve të saj, dhe shumë vende për të marrë me qira pajisje surfimi. Një gjë që duhet të mbani mend është se keni nevojë për një veshje të veshur gjatë gjithë vitit, për shkak të temperaturës së ujit të ftohtë.

Kur: Shtator në Tetor

Ku: Foz do Arelho është një pjesë e mahnitshme e rërës në veri të Peniche për fillestarët dhe profesionistët, falë aksesit në formacion. Plazhi me flamur blu Supertubos është vendi ku do të hipni në valën më të famshme në Evropë, i shpejtë dhe i tërbuar. Kështu që, nëse nuk jeni një surfer me përvojë, kjo valë do të të rrëzojë fort.

Valë: 80 cm për të 2.6 m.

 

Surf destination in Portugal

 

3. Bundoran, Irlandë

Në brigjet mahnitëse të botës, me pamje mahnitëse në shkëmb dhe brigje për të ecur së bashku, Qarku Donegal është një nga rajonet më piktoreske në Irlandë. Qyteti Bundoran në Irlandë ka një nga vendet më të mira të surfimit në Evropë për surferin super të avancuar.

Bundoran është shtëpia e valëve më të famshme, maja. Maja është një e majtë perfekte, më e fortë dhe më e shkurtër. Kështu që, pasi të hipni në valën e përsosur mund të kapni një pintë në pijetoren lokale, me surfuesit vendas.

Kur: dimër.

për: surfers të përparuar.

Valë: o.50 deri në 2.7 m.

 

Amazing Surf location in Bundoran, Ireland

 

4. Destinacionet më epike të Surf në Evropë: Klitmoller, Danimarkë

Anije peshkimi, sërfistët, dhe plazhi me rërë që takon Detin e Veriut fluturues është vendosja që do të shihni në Klitmoller. Kjo kornizë dhe Kushtet e motit janë ato që i dhanë qytetit të vogël të Klitmoller emrin e "Ftohtë Hawaii”.

Përveç surfimit, Klitmoller është një nga vendet më të mira për rrëshqitje në ajër në Evropën Veriore. Kështu që, ju mund të bëni surfarë duke hipur në valë gjatë gjithë vitit. Një tjetër gjë e mahnitshme për Klitmoller është afërsia e saj me Ty Park kombetar dhe e saj Muzetë, ku mund të frymëzoheni nga përrallat Viking, para se të kapet vala perfekte.

Kur: gjatë gjithë vitit.

Përse: kushtet e përsosura të motit, për të gjithë surfuesit, gjatë gjithë vitit.

Hamburg në Kopenhagë Me Një Tren

Cyrihu në Hamburg me një tren

Hamburg për në Berlin me një tren

Roterdam në Hamburg me një tren

Klitmoller, Denmark Crazy Surf Destination In Europe

 

5. Vala La Graviere, Biarritz Francë

Plazhet në Biarritz janë disa nga plazhet më të ëndërruara në Francë, lëre më Evropën. prandaj, nuk është për t'u habitur që Biarritz është një destinacion legjendar i surfimit në Evropë. Vala La Graviere tërheq surfers nga e gjithë bota në Atlantique Pyrenee në kërkimin pas valës së përsosur.

Ndërsa Hossegor kryesisht tërheq vizitorët për një pushim buzë detit, komuniteti i surfit këtu është një nga më të mirët në Evropë. Kështu që, ju mund të merrni njohuri për valën e përsosur mbi kafe dhe briosh nga surfistët pro në Francë. veç, Hossegor pret turneu vjetor botëror WSL ngjarje.

për: surfers në të gjitha nivelet dhe në të gjitha llojet e bordeve.

Përse: Pushim i trashë në plazh.

Kur: Vjeshtë në pranverë, nga mesi i tetorit qyteti mbyllet, dhe valët nivelohen deri në epikën la Varr. Kështu që, ju mund të planifikoni udhëtimin tuaj në këtë destinacion epik të shfletimit, dhe të qëndroni në hotele ose karvan me qira në plazh.

Madhësia e valës: 0.5 te 2.5 m.

 

 

6. Destinacionet më epike të Surf në Evropë: Ishulli i Lewis, Skoci

Aty ku dallgëzimet e Veriut takojnë Atlantikun, valë të tërbuara dhe erëra të ashpra, krijoni vendin më epik të surfimit në Skoci. Ishulli i Lewis në ishujt e ndërlidhur të Atlantikut të Jashtëm Hebride është një nga më të shumtët vende piktoreske në Skoci.

prandaj, Ishulli i Lewis është një parajsë surfing, por vetëm për surfuesit më të përparuar. Valët e ashpra nuk janë për fillestarët që ende përpiqen të vozisin dhe të hyjnë në të majtat dhe të drejtat.

Kur: vjeshta dhe dimri.

 

Catching the wave on the Island Of Lewis, Scotland

 

7. Scheveningen Hagë, Holanda

Surfing në ajër, kitesurfing, ose të drejtat e surfimit, Haga është një destinacion i shkëlqyeshëm për pushimet në surfim, vetëm një udhëtim me tren larg Amsterdamit. Edhe pse mund të duket se moti është gri dhe jo mikpritës, por për surfers, krijon kushtet e përsosura për të hipur në valën e përsosur.

Mund të kapni dallgëzime të drejta përgjatë bregdetit prej 11 kilometrash, sidomos në plazhin e Sheveningenit. këtu, do të gjeni surfarë në të gjitha nivelet dhe dyqanet dhe objektet më të mira të surfit.

Për të përfunduar, Haga është i njohur për rolin e tij politik në botë, është një nga destinacionet më epike të surfimit në Evropë.

Brukseli në Amsterdam me një tren

Londër për në Amsterdam me një tren

Berlini në Amsterdam me një tren

Paris në Amsterdam me një tren

 

Surfing in Scheveningen, The Hague, Holland

 

8. Destinacionet më epike të Surf në Evropë: Shën Sebastiani, Spanja

Në kufirin midis Francës dhe Spanjës, në Vendin Bask, San Sebastian është një qytet bregdetar i frikshëm, me spote surfike epike. këtu, ju do të hidheni nga bare në valë, dhe më pas duke pushuar në plazhin me rërë në një nga qytetet më të bukura spanjolle.

Cantabria ka disa plazhe të mahnitshme dhe vendndodhje surf, si plazhi i Zurriola, plazhi i fundit i surfimit në San Sebastian. Isshtë ideale për fillestarë dhe surfarë të ndërmjetëm. Megjithatë, për pamje madhështore, shikoni valët në plazhin La Concha.

Përse: majtas të shpejtë në gjirin e hapur.

Valë: mbështjellje e këndshme fryhet në veriperëndim.

Kur: Nëntor deri në Dhjetor.

 

Unique Coast line in San Sebastian, Spain

9. Watergate Bay Angli, Sennen Cove

Watergate Bay është vendi për të surfuar në Mbretërinë e Bashkuar, dhe qindra surfarë që marrin pjesë në kampionatet kombëtare të surfimit në Angli do të bien dakord. Surfing në ajër dhe surfing valë janë shumë të popullarizuara këtu, duke e bërë Watergate Bay një nga 10 destinacionet më epike të surfimit në Evropë.

Sennen Cove në Cornwell është një tjetër plazh që lë pa frymë dhe surfing. Sennen Cove dhe Praa Sands janë vende fantastike surfimi me plazhe të mahnitshme.

Përse: erërat dhe hapja janë perfekte për surfuesit në të gjitha nivelet.

 

Surfer at Watergate Bay England, Sennen Cove

10. Destinacionet më epike të Surf në Evropë: Sardenja, Italia

Ishulli i bukur italian i Sardenjës mbyll 10 destinacionet më epike të surfit në listën e Evropës, me detin Mesdhe dhe plazhin me rërë. këtu, ju mund të kapni valë të vogla deri në mesatare, ose valë të forta në pjesën perëndimore. për më tepër, me 300 ditë perfekte, Sardenja është një parajsë surfing.

Megjithatë, nëse doni të udhëtoni me ënjtje epike, atëherë planifikoni pushimet tuaja të surfimit në Sardenjë, nga nëntori në janar. Kosta Verde, Buggero në San Nicolo, dhe Porto Ferro në Alghero janë 3 nga plazhet e bukura dhe më të mira për surfing.

Kur: Shtator-Nëntor, ose mars-maj.

Valë: 3-4 m.

Milano në Napoli me një tren

Firence në Napoli me një tren

Venecia në Napoli me një tren

Pisa në Napoli me një tren

 

Drone View of Surfing in Sardinia Italy

 

Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur të ndihmojmë në planifikimin e një pushimi të mahnitshëm surfimi në 10 destinacionet më epike të surfimit në Evropë. Një udhëtim me tren në destinacion dhe një shtëpi e ëndërruar larg shtëpisë është mënyra më e shpejtë dhe më e volitshme e udhëtimit.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "10 Destinacionet më Epike të Surf në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Fmost-epic-surf-destinations-europe%2F - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)