Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 27/05/2022)

Kumlu sahiller, uçurum manzarası, berrak mavi sular, ve harika sörf toplulukları, Avrupa'daki bu en destansı sörf destinasyonları her seviyedeki sörfçüler için mükemmel. İtalyan kıyılarından uzak Danimarka'ya, ve Portekiz, İşte tüm Avrupa'da sörf yapmak için en iyi plajlar.

 

1. Godrevy Plajı, İngiltere

Zaman doğru olduğunda, burada epik uzun duvar solları ve hakları kullanıyor olabilirsiniz. Evet, Atlantik kıyısındaki Godrevy plajı, Avrupa'nın en destansı sörf noktalarından biridir.. Cornwell'de yaşıyor, biri Avrupa'nın en büyüleyici sahil kasabaları, bu plaj sörf camiasının mutlak favorisi.

Godrevy plajı, St Ives Körfezi'nin bir parçasıdır, ve yazın, burada birçok yerli bulacaksınız yaz tatilleri. Çoğunlukla güneşlenmek, güneşte kaleler inşa etmek, veya deniz fenerine hayran olmak, Godrevy'nin Avrupa'daki en iyi şişmelerden bazılarını sunduğunu bilmemek.

Ne zaman: bahar, Temiz dalgalar için Nisan.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

Godrevy Beach, England is a great surfing location

 

2. Avrupa'daki En Destansı Sörf Noktaları: Peniche Portekiz

Lizbon havaalanından bir saat, Avrupa'nın en destansı ikinci sörf destinasyonu Portekiz'de sizi bekliyor. Peniche aslında Portekiz kıyılarında bir yarımadadır., yıl boyunca efsanevi dalgalar için harika koşullar yaratan. Dahası, Portekiz'in plajları bunlardan bazılarıdır. Avrupa'nın en rüya gibi plajları.

Heyecan verici nokta molaları, ve kum resifleri, muhteşem uzun plajlara ek olarak, Peniche'yi sörf cenneti yap. Peniche bir yarımada iken, dan daha fazla var 30 kıyıları boyunca sörf noktaları, ve sörf malzemeleri kiralamak için birçok yer. Akılda tutulması gereken bir şey, tüm yıl boyunca bir dalış giysisine ihtiyacınız olduğudur., soğuk su sıcaklığı nedeniyle.

Ne zaman: eylül-ekim arası

Nerede: Foz do Arelho, yeni başlayanlar ve profesyoneller için Peniche'nin kuzeyindeki inanılmaz bir kum şerididir., diziye erişilebilirlik sayesinde. Mavi bayraklı plaj Supertubos, Avrupa'nın en ünlü dalgasına bineceğiniz yerdir., hızlı ve Öfkeli. Böyle, deneyimli bir sörfçü değilseniz, bu dalga seni çok aşağılara çekecek.

Dalga: 80 cm'ye 2.6 m.

 

Surf destination in Portugal

 

3. Bundoran, İrlanda

Dünyanın nefes kesici kıyılarında, muhteşem uçurum manzaraları ve yürüyebileceğiniz kıyıları ile, Donegal ilçesi İrlanda'nın en doğal bölgelerinden biridir. İrlanda'daki Bundoran kasabası, süper gelişmiş sörfçü için Avrupa'nın en iyi sörf noktalarından birine sahiptir..

Bundoran en ünlü dalgalara ev sahipliği yapar, zirve. Zirve mükemmel bir sol, daha güçlü ve daha kısa. Böyle, mükemmel dalgayı sürdükten sonra yerel barda bir bira içebilirsiniz, yerel sörfçülerle.

Ne zaman: Kış.

İçin: gelişmiş sörfçüler.

Dalga: o.50 ila 2.7 m.

 

Amazing Surf location in Bundoran, Ireland

 

4. Avrupa'daki En Destansı Sörf Noktaları: Klitmoller, Danimarka

Balıkçı teknesi, sörfçüler, ve yükselen Kuzey Denizi ile buluşan kumlu plaj, Klitmoller'de göreceğiniz ortamdır.. Bu çerçeve ve hava koşulları Küçük Klitmoller kasabasına “Soğuk Hawaii” adını kazandıran şey,”.

sörf yapmanın yanı sıra, Klitmoller, Kuzey Avrupa'da rüzgar sörfü için en iyi yerlerden biridir. Böyle, tüm yıl boyunca dalgalara binen sörfçüler yapabilirsiniz. Klitmoller ile ilgili bir başka şaşırtıcı şey de Thy'ye yakınlığıdır. Ulusal park ve onun müzeler, Viking masallarından ilham alabileceğiniz yerler, mükemmel dalgayı yakalamadan önce.

Ne zaman: bütün sene boyunca.

Niye ya: mükemmel hava koşulları, tüm sörfçüler için, tüm yıl boyunca.

Hamburg'dan Kopenhag'a Trenle

Zürih'ten Hamburg'a Trenle

Hamburg'dan Berlin'e Trenle

Rotterdam'dan Hamburg'a Trenle

Klitmoller, Denmark Crazy Surf Destination In Europe

 

5. La Graviere Dalgası, Biarritz Fransa

Biarritz'deki plajlar, Fransa'daki en rüya gibi plajlardan bazılarıdır., bırak Avrupa. bu nedenle, Biarritz'in Avrupa'da efsanevi bir sörf destinasyonu olması şaşırtıcı değil. La Graviere dalgası, mükemmel dalga arayışında dünyanın her yerinden sörfçüleri Atlantique Pyrenee'ye çekiyor.

Hossegor çoğunlukla deniz tatili için ziyaretçi çekerken, buradaki sörf topluluğu, Avrupa'nın en iyilerinden biridir.. Böyle, Fransa'daki profesyonel sörfçülerden kahve ve kruvasan eşliğinde mükemmel dalga hakkında fikir edinebilirsiniz.. ek olarak, Hossegor ev sahipleri yıllık WSL dünya turu Etkinlik.

İçin: her seviyede ve her tür tahtada sörfçü.

Niye ya: kalın fıçı plaj tatili.

Ne zaman: sonbahardan ilkbahara, Ekim ortasından itibaren şehir kapanıyor, ve dalgalar destansı la Grave'e kadar yükselir. Böyle, Bu epik sörf destinasyonuna seyahatinizi planlayabilirsiniz., ve sahilde otellerde veya kiralık karavanlarda kalın.

dalga boyutu: 0.5 ile 2.5 m.

 

 

6. Avrupa'daki En Destansı Sörf Noktaları: Lewis Adası, İskoçya

Kuzey dalgalarının Atlantik ile buluştuğu yer, şiddetli dalgalar ve şiddetli rüzgarlar, İskoçya'daki en destansı sörf noktasını yarat. Birbirine bağlı Atlantik Dış Hebrid adalarındaki Lewis Adası, en çok bilinenlerden biridir. pitoresk yerler İskocya'da.

bu nedenle, Lewis Adası bir sörf cennetidir, ama sadece en gelişmiş sörfçüler için. Şiddetli dalgalar, hala kürek çekmeye ve sola ve sağa girmeye çalışan yeni başlayanlar için değil.

Ne zaman: son Bahar ve kış.

 

Catching the wave on the Island Of Lewis, Scotland

 

7. Scheveningen Lahey, Hollanda

Rüzgâr sörfü, uçurtma uçurmak, veya sörf hakları, Lahey sörf tatilleri için harika bir destinasyondur, sadece bir tren yolculuğu Amsterdam'dan uzakta. Hava gri ve hoş değilmiş gibi görünse de, ama sörfçüler için, mükemmel dalgayı sürmek için mükemmel koşulları yaratır.

11 kilometrelik sahil boyunca doğru dalgaları yakalayabilirsiniz., özellikle Scheveningen sahilinde. İşte, her seviyede sörfçü ve en iyi sörf mağazaları ve tesisleri bulacaksınız.

sonuçlandırmak, Lahey dünyadaki siyasi rolü ile tanınır, Avrupa'nın en epik sörf destinasyonlarından biridir..

Brüksel'den Amsterdam'a Trenle

Londra'dan Amsterdam'a Trenle

Berlin'den Amsterdam'a Trenle

Paris'ten Amsterdam'a Trenle

 

Surfing in Scheveningen, The Hague, Holland

 

8. Avrupa'daki En Destansı Sörf Noktaları: Aziz Sebastian, ispanya

Fransa ve İspanya sınırında, Bask Ülkesinde, San Sebastian müthiş bir sahil şehridir, epik sörf noktaları ile. İşte, dalgadan tapas barlarına atlayacaksın, ve ardından en güzel İspanyol kasabalarından birinde kumlu sahilde dinlenmek.

Cantabria'nın muhteşem plajları ve sörf yerleri var, Zurriola plajı gibi, San Sebastian'daki nihai sörf plajı. Yeni başlayanlar ve orta seviye sörfçüler için idealdir. ancak, muhteşem manzaralar için, La Concha plajındaki dalgaları kontrol edin.

Niye ya: açık koyda hızlı sollar.

Dalga: kuzeybatıdan gelen güzel dalga.

Ne zaman: Kasım-Aralık.

 

Unique Coast line in San Sebastian, Spain

9. Watergate Körfezi İngiltere, Sennen Koyu

Watergate Bay, İngiltere'de sörf yapılacak yer, ve İngiliz ulusal sörf şampiyonalarına katılan yüzlerce sörfçü aynı fikirde olacak. Rüzgar sörfü ve dalga sörfü burada oldukça popüler, Watergate Bay'i bunlardan biri yapmak 10 Avrupa'nın en epik sörf destinasyonları.

Cornwell'deki Sennen Koyu, nefes kesen bir başka plaj ve sörf yeridir.. Sennen Koyu ve Praa Kumları, muhteşem plajları ile muhteşem sörf yerleridir..

Niye ya: rüzgarlar ve açıklık her seviyedeki sörfçüler için mükemmeldir.

 

Surfer at Watergate Bay England, Sennen Cove

10. Avrupa'daki En Destansı Sörf Noktaları: Sardunya, İtalya

Güzel İtalyan adası Sardunya 10 Avrupa'nın listesindeki en epik sörf destinasyonları, Akdeniz ve kumlu plajı ile. İşte, küçük ila orta dalgaları yakalayabilirsiniz, veya batı kesiminde güçlü dalgalar. Dahası, ile 300 mükemmel günler, Sardunya bir sörf cennetidir.

ancak, epik şişmelere binmek istiyorsan, sonra Sardunya'da sörf tatilinizi planlayın, kasım ayından ocak ayına kadar. Kosta Verde, San Nicolo'daki Buggero, ve Algero'daki Porto Ferro 3 sörf için en güzel ve en iyi plajlardan.

Ne zaman: eylül-kasım arası, veya Mart-Mayıs arası.

Dalga: 3-4 m.

Milano'dan Napoli'ye Trenle

Floransa'dan Napoli'ye Trenle

Venedik'ten Napoli'ye Trenle

Pisa'dan Napoli'ye Trenle

 

Drone View of Surfing in Sardinia Italy

 

saat Bir Tren Kaydet, muhteşem bir sörf tatili planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. 10 Avrupa'nın en epik sörf destinasyonları. Hedefe tren yolculuğu ve evden uzakta rüya gibi bir ev, seyahat etmenin en hızlı ve en uygun yoludur..

 

 

“Avrupa'daki En Destansı 10 Sörf Noktası” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fmost-epic-surf-destinations-europe%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)