Okuma zamanı: 8 dakika
(Son olarak Güncelleme: 21/12/2023)

Uzaktan çalışma ve dijital bağlantı çağında, giderek daha fazla kişi, serbest çalışanlar için dünyanın her yerinden çalışmalarına olanak tanıyan dijital vize almayı tercih ediyor. Dijital göçebeler, yaygın olarak bilindikleri gibi, Geleneksel ofis düzeninden kurtulmak ve yeni ufuklar keşfetmek için teknolojiden yararlanın. Başarılı bir dijital göçebe deneyimi için doğru varış noktasını seçmek çok önemlidir, yaşam maliyeti gibi faktörler göz önüne alındığında, altyapı, ve genel yaşam kalitesi. Bu makalede, iş ve macera arasında denge arayan dijital göçebeler için ideal bir ortam sunan ilk beş ülkeyi inceleyeceğiz.

 • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale, Save A Train tarafından Tren Seyahati hakkında bilgi vermektedir., , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

Dijital Göçebe Vizesi Nedir??

Serbest çalışanlar için dijital vize veya Nomad Visa, belirli ülkeler tarafından o ülkede ikamet ederken uzaktan çalışan veya çevrimiçi gelir elde eden kişilere sunulan özel bir vize veya ikamet programıdır.. Dijital Göçebe Vizeleri uzaktaki çalışanların yasal olarak kalışlarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır, serbest çalışanlar, ve iş görevlerini çevrimiçi olarak yürütebilen serbest meslek sahibi kişiler. Bu vizeler genellikle birkaç aydan birkaç yıla kadar değişen bir geçerlilik süresine sahiptir., ülkeye bağlı olarak. Bu programların çoğu, daha uzun süre kalmak isteyen kişilere yönelik vize uzatma olanağı sunmaktadır..

Dijital göçebe vizesine hak kazanmak için, genel olarak aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekir:

 1. Uzak bir işin kanıtını gösterin, Bu, bir iş sözleşmesi kopyası veya işvereninizin uzaktan çalışma izni veren resmi bir mektubu ile kanıtlanabilir.
 2. Konaklamanız boyunca kendinizi geçindirmek için yeterli mali kaynağa sahip olun, yaşam masraflarını karşılamak için yeterli fonu gösteren banka ekstreleri veya diğer belgelerle kanıtlandığı üzere.
 3. Ev sahibi ülkede kalacağınız süre boyunca sağlık sigortanızın kapsamını koruyun.
 4. Temiz bir sabıka kaydına sahip olmak.

Bir varış noktasına karar vermeden önce, Serbest çalışanlar çeşitli faktörleri dikkate almalıdır. Bu değerlendirmelerden bazıları şunlardır::

Uygun hava – hava koşullarına ilişkin bireysel tercihler farklılık gösterir. Bazıları sıcaklık arayabilirken, diğerleri daha serin iklimleri tercih edebilir. sonuç olarak, yeni bir ülke arayışında, Bölgede hakim olan hava durumuna odaklanmak önemlidir.

Güvenilir Wi-Fi – her dijital göçebenin istikrarlı bir internet bağlantısına güvendiği göz önüne alındığında, Seçilen ülkenin güçlü WiFi altyapısına sahip olmasını sağlamak çok önemlidir. Etkili çalışma yeteneğinizi doğrudan etkilediği için tutarlı bağlantı vazgeçilmezdir.

Gelişen topluluk – Sosyal bağlantılar kurmak çok önemlidir. Göçebe yaşam tarzı izole edici olabilir, zamanla başkalarıyla bağlantı kurmanın öneminin altını çizerek. Dijital göçebeler için birçok sıcak nokta, göçebelerin bu bölgelerde toplanmasının bir sonucu olarak gelişmiştir..

Uygun yaşam maliyetleri – dijital göçebeler için, Ekonomik bir yaşam tarzı sürdürmek çok önemlidir. Kısa süreliğine konaklama kiralamak pahalı olabilir, Yaşam masraflarının daha düşük olduğu ülkeleri aramayı ihtiyatlı hale getirmek.

Optimum iş-yaşam dengesi – iş ve eğlence arasında doğru dengeyi yakalamak dijital göçebeler için zorlayıcı olabilir. bu nedenle, Profesyonel ve kişisel yaşamın uyumlu bir şekilde harmanlanmasını kolaylaştıran bir yer seçmek çok önemlidir.

Paris Trains Amsterdam

Londra Paris trenleri

Paris trenleri Rotterdam

Paris Trains Brüksel

 

1. Portekiz

 • Ortalama aylık giderler: $1200-$2200+ Amerikan Doları
 • Vize: Ikamet vizesi – bu vize ilk dört ay kalmanıza izin verir. Portekiz'e girdikten sonra, iki yıllık oturma iznine başvurabilirsiniz. Geçici kalış vizesi – bu vizeyle, kalabilirsin 12 ay. Bu vizeyi uzatamaz veya oturma izni almak için kullanamazsınız, ancak bunu dört kez uzatabilirsiniz
 • Gerekli Aylık Maaş: 3.040 €'nun üzerinde

Portekiz Avrupa'nın Bali'sine dönüşmüş gibi görünüyor, dijital göçebeler için bir merkez görevi görüyor. yazında 2022, Portekiz, serbest çalışanlar ve uzaktan çalışanlar için özel bir vizenin başlatıldığını duyurdu. Artık D7 ulusal vizesi ile Portekiz'i keşfedebilecekler, oturma izni alma olanağı sağlanması.

Kesinlikle, iklim neredeyse tüm yıl boyunca muhteşem, yaşam maliyeti Batı Avrupa'nın çoğundan daha düşük, ve mutfağı tek kelimeyle muhteşem! Nefis bir yemeğin tadını çıkardığınızı hayal edin, ardından yumurtalı tartlar, ve bir yudum porto şarabıyla bitiriyorum… nefis.

Portekiz'in çeşitli bölgeleri çevrimiçi girişimciler için uygun olsa da, Portekiz'deki dijital göçebeler için en iyi şehir başkentten başkası değil, Lizbon. Her yönden dijital göçebelerle dolup taşıyor, Tecrübeli gezginler buranın şu anda benzer düşüncelere sahip kişilerle bağlantı kurmak için en önemli yerlerden biri olduğunu iddia ediyor. En çok aranan ikinci destinasyon ise Porto, nehir kenarında yer alan ve mavi kiremitli binalarla süslenmiş pitoresk eski kentiyle ünlü, canlı bir öğrenci şehri. Yeni başlatılan bir proje açıklandı: dijital göçebe köyünün kurulması Madeira'da! Ponta Do Sol'da bu çabanın bir parçası olmak, başvuruda bulunulmalıdır. Seçilirse, Portekiz'deki yeni bulduğunuz evinizi çok iyi keşfedebilirsiniz!

 

Digital Visa For Freelancers In Portugal

 

2. Estonya

 • Ortalama aylık giderler: $1000-$2000 Amerikan Doları
 • Vize: C dijital göçebe vizesi geçerlidir 6 ay. D dijital göçebe vizesi aşağıdakiler için geçerlidir: 1 yıl
 • Gerekli Aylık Maaş: 3.504 €'nun üzerinde

Baltık Denizi kıyısındaki bu eski Sovyet, en az önemsenenlerden biri (ve mükemmel!) Göçebe yaşam tarzı için Avrupa destinasyonları. İçinde 2020, Estonya, serbest çalışanlara yönelik dijital vizeyi kullanıma sunarak Avrupa ülkeleri arasındaki öncü statüsünü sağlamlaştırdı, öncü bir hamleye işaret ediyor. Estonya çığır açan bir e-ikamet kurumunu açtı. Buradaki fikir, dünyanın her yerindeki sahiplerin Estonya'da bir şirket kurup onu tamamen çevrimiçi olarak yönetebilmesidir.. Buna dijital ikamet denir, ve dünyanın her yerinde bunu onaylayan akıllı kartlar alabilirsiniz. Estonya'da fiziksel olarak serbest çalışma yapmak istiyorsanız, C ve D vizelerine odaklanabilirsiniz.

Her şeyin merkezi başkenttir, Talin! Büyüleyici ortaçağ mimarisi ve nefis mutfağıyla övünen, Biraz para biriktirirken Tallinn yaşamak için ideal bir yer olabilir. Kuşkusuz, yabancı işçi akını nedeniyle, Tallinn bir şey gördü harcamalarda hafif artış. olmasına rağmen, fiyatlar Budapeşte veya Prag gibi diğer Doğu Avrupa favorileriyle karşılaştırılabilir durumda.

Şu anda, Tallinn'in dijital göçebe topluluğu ağırlıklı olarak şehirdeki çeşitli uluslararası şirketler tarafından istihdam edilen gurbetçilerden oluşuyor. Uzak çalışanlar için henüz çok fazla özel alan olmasa da, Göçebeler giderek daha fazla şehre yöneldikçe bu durum şüphesiz değişiyor!

Amsterdam Trains Brüksel

Londra Amsterdam trenleri

Amsterdam Trains için Berlin

Paris Amsterdam trenleri

 

Digital Nomad Lifestyle

3. Gürcistan (Ülke, Devlet değil…)

 • Ortalama aylık giderler: $700-$1500 Amerikan Doları
 • Vize: kadar vizeden muaf 365 günler
 • Gerekli Aylık Maaş: Yok

Gürcistan son zamanlarda dijital göçebelerin sıcak noktası haline geldi, değişen dünyada büyüyen bir topluluğu teşvik etmesiyle dikkat çekiyor. Geçtiğimiz birkaç yılda, Gürcistan aktif olarak uzak çalışanları cezbetti, ücretsiz bir yıllık vizeler ve yerel profesyonellerle işbirliğine olanak tanıyan yenilikçi girişimler sunuyor. Geçen yıl, ülke dijital göçebe vizesini uygulamaya koyarak öncü bir adım attı, Uzak çalışma hedeflerinde kendisini öncü olarak konumlandırıyor.

Tiflis, Başkent, eski Osmanlı etkileri ile modern Avrupa kültürünün büyüleyici bir karışımıdır. Uygun fiyatlı olmasıyla biliniyor, Tiflis dijital göçebelerin tercih ettiği bir seçim, hem karla kaplı dağlara hem de güzel sahillere kolay erişim imkanı sunuyor.

Tiflis'in dijital göçebe topluluğu hâlâ büyüyor, neredeyse her gece etkinliklere ev sahipliği yapıyor, Ağ oluşturma ve katılım için geniş fırsatlar sağlamak. Daha rahat bir tempo arayanlar için, Batum ve Kutaisi mükemmel alternatifler olarak ortaya çıkıyor.

Göçebeler için bonus ipucu: Gürcistan'ın hemen güneyinde, Ermenistan da benzer bir yıllık ücretsiz vize sunuyor. Erivan, O başkent, Kafkasya bölgesindeki göçebeler için bir sonraki büyük merkez olma konusunda önemli bir potansiyele sahip. Tüm alanı uzaktan çalışma dünyasında gezinen kişiler için cazip bir fırsat haline getirecek.

 

4. Bali, Endonezya

 • Ortalama aylık giderler: $700-$1200 Amerikan Doları
 • Vize: 30 Çoğu ülke için varışta günlük vize veya İkinci Ev Vizesi
 • Gerekli Aylık Maaş: Yok

Her dijital göçebe listesinde en üst sıralarda yer almak, Bali ikonik göçebe deneyiminin somut örneğidir. Dijital göçebelikle eşanlamlıdır, Bali'nin cazibesi mükemmele yakınlığında yatıyor.

Bu tropik cennet Pinterest'e layık kafeler sunuyor, yüksek hızlı Wi-Fi, tertemiz plajlar, yemyeşil ormanlar, uygun fiyatlı lüks villalar, ve bütünsel kişisel gelişimi teşvik eden bir kültür. Rüya gibi özelliklerinin ötesinde, Bali'nin gerçek mücevheri topluluğudur. Her dijital göçebe ve gezgin Canggu gibi yerlere çekilir, Uluwatu, ve Ubud.

Özel Bali dijital göçebe vizesi olmadan, seçenekler arasında İkinci Ev Vizesi veya B211A vizesi bulunur. İkinci Ev Vizesi popüler olsa da, herkes mali kriterlerini karşılamıyor. Eğer Rp2.000.000.000 ise (~133.485$) mümkün değil, B211A vizesi alternatiftir. Girişte, Endonezya sınırlı konaklama izni alacaksınız (İTAAŞ). Yetkililer fotoğraf çekecek, bu yüzden yeni bir saç kesimi düşünün ve şık bir görünüm için uçuşta dinlenin. Bu vize, 30 günler. Uzatma durumunda, ülkeyi terk edip tekrar girmeniz gerekecek.

Viyana trenleri Salzburg

Münih Viyana trenleri

Graz Viyana trenleri

Prag Viyana trenleri

 

Digital Freelancers In Bali Indonesia

 

5. Dubai, BAE

 • Ortalama aylık giderler: $1500-$3000 Amerikan Doları
 • Vize: Uzaktan Çalışma Vizesi
 • Gerekli Aylık Maaş: asgari aylık gelir $3,500 Amerikan Doları

Dubai serbest çalışanlar için dijital vize duyurdu 2020. Katılımcılar “Dubai'den Uzaktan Çalışma” programı Emirlikler'de yaşayabilir ve çalışabilir ancak BAE'de bir kimlik belgesi alma hakkına sahip değildi – Emirates kimlik kartı.

baharında 2022, kurallar değişti. Dijital göçebeler artık oturma vizeleriyle birlikte bir Emirlik Kimliği de alıyor. Kart devlet hizmetlerinden yararlanmanıza olanak tanır, bir banka hesabı açın, telefon numarası kaydet, ve elektrik faturalarını öde. Herhangi bir yabancı, milliyeti ne olursa olsun, BAE'de yaşamayı ve yabancı bir şirket için uzaktan çalışmayı planlayanlar vize başvurusunda bulunabilir.

Dubai, vergisiz gelir politikası nedeniyle serbest çalışanlar için en iyi seçimdir. BAE'deki bireyler gelir vergisi ödemiyor. Tüzel kişiler haziran ayına kadar kurumlar vergisi ödemekten muaftır 2023. Daha sonra, kârı AED'yi aşan şirketler 375,000, veya $102,100, oranında vergilendirilecek 9%.

İş dostu politikalar serbest çalışma girişimlerini basitleştirir. işin yanı sıra, Serbest çalışanlar birinci sınıf olanaklarla yüksek kaliteli bir yaşam tarzının tadını çıkarıyor, çeşitli rekreasyon, ve kozmopolit bir ortam.

 

Dubai Is A Top Choice For Freelancers

 

Serbest çalışanlar için doğru ülkeyi ve dijital vizeyi seçmek, işi seyahat ve macerayla harmanlamada başarının anahtarıdır. Bahsedilen beş ülke – Estonya, Portekiz, Endonezya, AUE, ve Georgia – uzaktan çalışanlar için benzersiz deneyimler ve fırsatlar sunuyor. Estonya'nın dijital ileri ortamından Portekiz'in kültürel zenginliğine kadar, Geleneksel çalışma anlayışını yeniden tanımlamak isteyenler için her destinasyon ayrı bir lezzet sunuyor. Dünya uzaktan çalışmayı benimsemeye devam ederken, bu ülkeler, geleneksel bir ofisin sınırlarının ötesinde tatmin edici ve zenginleştirici bir yaşam tarzı arayan dijital göçebeler için yol gösterici olarak öne çıkıyor.

 

Harika bir tren yolculuğu, en güzel ve konforlu tren güzergahında en iyi bileti bulmakla başlar.. biz Bir Tren Kaydet Siz taşınmaya ve en iyi fiyatlarla en iyi tren biletlerini bulmaya çalışırken, tren yolculuğuna hazırlanmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

 

 

“Bir Tren Yolculuğuna Nasıl Hazırlanırsınız” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fdigital-visa-for-freelancers-top-countries%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)