Čas čítania: 8 minút
(Aktualizované: 21/12/2023)

V dobe vzdialenej práce a digitálneho pripojenia, viac jednotlivcov sa rozhoduje pre získanie digitálnych víz pre nezávislých pracovníkov, ktoré im umožňujú pracovať odkiaľkoľvek na svete. Digitálni nomádi, ako sú všeobecne známe, Využite technológiu na oslobodenie sa od tradičného usporiadania kancelárie a objavte nové horizonty. Výber správnej destinácie je kľúčový pre úspešnú skúsenosť s digitálnym nomádom, berúc do úvahy faktory, ako sú životné náklady, infraštruktúra, a celkovú kvalitu života. V tomto článku, ponoríme sa do piatich najlepších krajín, ktoré ponúkajú ideálne prostredie pre digitálnych nomádov, ktorí hľadajú rovnováhu medzi prácou a dobrodružstvom.

Čo je to digitálne nomádske vízum?

Digitálne vízum pre nezávislých pracovníkov alebo Nomad Visa je špecializovaný vízový alebo pobytový program ponúkaný niektorými krajinami jednotlivcom, ktorí pracujú na diaľku alebo zarábajú online počas pobytu v danej krajine.. Digitálne nomádske víza sú navrhnuté tak, aby uľahčili legálny pobyt vzdialených pracovníkov, freelancerov, a samostatne zárobkovo činné osoby, ktoré môžu vykonávať svoje pracovné povinnosti online. Tieto víza sa zvyčajne dodávajú s dobou platnosti, ktorá sa môže pohybovať od niekoľkých mesiacov až po niekoľko rokov, v závislosti od krajiny. Mnohé z týchto programov ponúkajú možnosť predĺženia víz pre jednotlivcov, ktorí majú záujem o dlhší pobyt.

Aby ste mali nárok na vízum digitálneho nomáda, vo všeobecnosti musíte spĺňať nasledujúce kritériá:

 1. Ukážte dôkaz o práci na diaľku, čo môže byť doložené kópiou pracovnej zmluvy alebo oficiálnym listom vášho zamestnávateľa, ktorý udeľuje povolenie na prácu na diaľku.
 2. Majte dostatočné finančné prostriedky na to, aby ste sa počas svojho pobytu uživili, doložené bankovými výpismi alebo inou dokumentáciou preukazujúcou dostatok finančných prostriedkov na pokrytie životných nákladov.
 3. Udržujte krytie zdravotného poistenia počas celého trvania vášho pobytu v hostiteľskej krajine.
 4. Mať čistý register trestov.

Predtým, ako sa usadíte v cieli, freelanceri musia brať do úvahy rôzne faktory. Niektoré z týchto úvah zahŕňajú:

Priaznivé počasie – individuálne preferencie pre poveternostné podmienky sa líšia. Zatiaľ čo niektorí môžu hľadať teplo, iní môžu preferovať chladnejšie podnebie. teda, pri hľadaní novej krajiny, je nevyhnutné zamerať sa na prevládajúce počasie v regióne.

Spoľahlivé WiFi – vzhľadom na to, že sa každý digitálny nomád spolieha na stabilné internetové pripojenie, je dôležité zabezpečiť, aby mala vybraná krajina robustnú infraštruktúru WiFi. Konzistentné pripojenie je nevyhnutné, pretože priamo ovplyvňuje vašu schopnosť efektívne pracovať.

Prosperujúca komunita – nadväzovanie sociálnych kontaktov je kľúčové. Nomádsky životný štýl môže byť izolujúci, zdôrazňujúc dôležitosť vytvárania spojení s ostatnými v priebehu času. Mnoho hotspotov pre digitálnych nomádov sa vyvinulo ako výsledok nomádov zhromaždených v týchto oblastiach.

Cenovo dostupné životné náklady – pre digitálnych nomádov, zachovanie ekonomického životného štýlu je prvoradé. Prenájom ubytovania na krátku dobu môže byť nákladný, takže je rozumné hľadať krajiny s nižšími životnými nákladmi.

Optimálna rovnováha medzi pracovným a súkromným životom – dosiahnutie správnej rovnováhy medzi prácou a voľným časom môže byť pre digitálnych nomádov náročné. teda, výber miesta, ktoré umožňuje harmonickú kombináciu profesionálneho a osobného života, je rozhodujúci.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

1. Portugalsko

 • Priemerné mesačné výdavky: $1200-$2200+ Americký dolár
 • víza: Pobytové vízum – toto vízum vám umožňuje zostať prvé štyri mesiace. Keď vstúpite do Portugalska, môžete požiadať o povolenie na pobyt na dva roky. Vízum na prechodný pobyt – s týmto vízom, môžeš zostať 12 mesiaca. Toto vízum nemôžete predĺžiť ani ho použiť na získanie pobytu, ale môžete ho predĺžiť štyrikrát
 • Požadovaný mesačný plat: nad 3 040 €

Zdá sa, že Portugalsko sa premenilo na Bali Európy, slúžiace ako centrum pre digitálnych nomádov. V lete 2022, Portugalsko oznámilo spustenie špeciálnych víz pre nezávislých pracovníkov a pracovníkov na diaľku. Teraz môžu spoznávať Portugalsko s národnými vízami D7, poskytnutie možnosti zabezpečiť si povolenie na pobyt.

určite, klíma je fantastická takmer po celý rok, životné náklady sú nižšie ako vo veľkej časti západnej Európy, a kuchyňa je jednoducho úžasná! Predstavte si, že si doprajete delikátne jedlo, nasledujú vaječné koláčiky, a na záver dúškom portského... rozkošné.

Zatiaľ čo rôzne oblasti v Portugalsku sú vhodné pre online podnikateľov, konečné mesto pre digitálnych nomádov v Portugalsku nie je nič iné ako hlavné mesto, Lisabon. Prekypujúce digitálnymi nomádmi zo všetkých smerov, skúsení cestovatelia tvrdia, že v súčasnosti je to jedno z najlepších miest na spojenie s podobne zmýšľajúcimi jednotlivcami. Druhou najvyhľadávanejšou destináciou je Porto, pulzujúce študentské mesto známe svojim malebným starým mestom, ktoré sa nachádza pozdĺž rieky a zdobia ho budovy s modrými dlaždicami. Bol odhalený novozačatý projekt – založenie dediny digitálnych nomádov na Madeire! Stať sa súčasťou tohto úsilia v Ponta Do Sol, treba podať žiadosť. Ak je vybratá, veľmi dobre by ste mohli objaviť svoj novonájdený domov v Portugalsku!

 

Digital Visa For Freelancers In Portugal

 

2. Estónsko

 • Priemerné mesačné výdavky: $1000-$2000 Americký dolár
 • víza: C digitálne nomádske vízum trvá 6 mesiaca. D digitálne nomádske vízum je platné pre 1 rok
 • Požadovaný mesačný plat: nad 3 504 €

Tento bývalý Soviet pozdĺž Baltského mora je jedným z najviac podceňovaných (a vynikajúce!) Európske destinácie pre nomádsky životný štýl. In 2020, Estónsko upevnilo svoj status priekopníka medzi európskymi národmi odhalením digitálnych víz pre nezávislých pracovníkov, označenie priekopníckeho kroku. Estónsko otvorilo prelomovú prevádzku elektronickej rezidencie. Myšlienkou je, že majitelia z celého sveta môžu založiť spoločnosť v Estónsku a prevádzkovať ju úplne online. Toto sa nazýva digitálny pobyt, a môžete získať čipové karty, ktoré to potvrdia na celom svete. Ak sa chcete fyzicky venovať voľnej nohe v Estónsku, môžete sa zamerať na víza C a D.

Centrom toho všetkého je hlavné mesto, Tallinn! Môže sa pochváliť podmanivou stredovekou architektúrou a delikátnou kuchyňou, Tallinn môže byť ideálnym miestom na pobyt a zároveň ušetrí nejaké finančné prostriedky. Pravdaže, v dôsledku prílevu zahraničných pracovníkov, Tallinn videl a mierne zvýšenie výdavkov. Hoci, ceny zostávajú porovnateľné s ostatnými východoeurópskymi favoritmi ako Budapešť alebo Praha.

V súčasnosti, Komunita digitálnych nomádov v Talline sa skladá prevažne z prisťahovalcov zamestnaných rôznymi medzinárodnými spoločnosťami v meste.. Zatiaľ nie je veľa vyhradených priestorov pre vzdialených pracovníkov, to sa nepochybne mení, keďže nomádi čoraz viac priťahujú mesto!

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Digital Nomad Lifestyle

3. Gruzínsko (Krajina, Nie štát…)

 • Priemerné mesačné výdavky: $700-$1500 Americký dolár
 • víza: oslobodené od vízovej povinnosti do 365 dni
 • Požadovaný mesačný plat: nikto

Gruzínsko sa nedávno stalo hotspotom digitálnych nomádov, upútala pozornosť za povzbudenie rastúcej komunity v tomto meniacom sa svete. Za posledných pár rokov, Gruzínsko aktívne priťahovalo vzdialených pracovníkov, ponúka bezplatné jednoročné víza a inovatívne iniciatívy umožňujúce spoluprácu s miestnymi profesionálmi. Minulý rok, krajina urobila priekopnícky krok zavedením víz digitálneho nomáda, umiestňuje sa ako popredná spoločnosť vo vzdialených pracovných destináciách.

Tbilisi, kapitál, je podmanivou zmesou starých osmanských vplyvov a modernej európskej kultúry. Známy pre svoju cenovú dostupnosť, Tbilisi je preferovanou voľbou pre digitálnych nomádov, ponúka ľahký prístup k zasneženým horám a krásnemu pobrežiu.

Kým komunita digitálnych nomádov v Tbilisi stále rastie, takmer každý večer sa v ňom konajú podujatia, poskytovanie bohatých príležitostí na vytváranie sietí a angažovanosť. Pre tých, ktorí hľadajú uvoľnenejšie tempo, Batumi a Kutaisi sa javia ako vynikajúce alternatívy.

Bonusový tip pre nomádov: Južne od Gruzínska, Arménsko ponúka podobné ročné bezplatné víza. Jerevan, jeho kapitál, má významný potenciál stať sa ďalším hlavným centrom pre nomádov v regióne Kaukazu. Vďaka tomu bude celá oblasť lákavou vyhliadkou pre tých, ktorí sa pohybujú vo svete práce na diaľku.

 

4. Bali, Indonézia

 • Priemerné mesačné výdavky: $700-$1200 Americký dolár
 • víza: 30 denné víza pri prílete pre väčšinu národností alebo víza druhého domova
 • Požadovaný mesačný plat: nikto

Nárok na prvé miesto na každom zozname digitálnych nomádov, Bali stelesňuje ikonický nomádsky zážitok. Synonymum digitálneho nomádstva, Pôvab Bali spočíva v jeho takmer dokonalosti.

Toto tropické útočisko ponúka kaviarne hodné Pinterestu, vysokorýchlostné Wi-Fi, nedotknuté pláže, bujné džungle, cenovo dostupné luxusné vily, a kultúra podporujúca holistický sebarozvoj. Okrem jeho snových vlastností, Skutočným klenotom Bali je jeho komunita. Každého digitálneho nomáda a pútnika priťahujú miesta ako Canggu, Uluwatu, a Ubud.

Bez vyhradených digitálnych nomádskych víz na Bali, možnosti zahŕňajú Second Home Visa alebo B211A víza. Zatiaľ čo vízum druhého domova je populárne, nie každý spĺňa jeho finančné kritériá. Ak Rp 2 000 000 000 (~133 485 dolárov) nie je uskutočniteľné, alternatívou je vízum B211A. Pri príchode, dostanete indonézske povolenie na obmedzený pobyt (ITAS). Úrady urobia fotografiu, takže zvážte svieži účes a odpočívajte počas letu, aby ste dosiahli reprezentatívny vzhľad. Toto vízum vám umožní zostať až do 30 dni. V prípade predĺženia, budete musieť opustiť krajinu a znova vstúpiť.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Digital Freelancers In Bali Indonesia

 

5. dubaj, SAE

 • Priemerné mesačné výdavky: $1500-$3000 Americký dolár
 • víza: Pracovné vízum na diaľku
 • Požadovaný mesačný plat: minimálny mesačný príjem $3,500 Americký dolár

Dubaj oznámil digitálne vízum pre nezávislých pracovníkov 2020. Účastníci v “Práca na diaľku z Dubaja” program mohol žiť a pracovať v Emirátoch, ale nemal nárok na získanie identifikačného dokumentu v SAE – občiansky preukaz spoločnosti Emirates.

Na jar r 2022, pravidlá sa zmenili. Digitálni nomádi teraz dostávajú spolu s vízami na pobyt Emirates ID. Karta vám umožňuje využívať služby štátnej správy, otvoriť bankový účet, zaregistrovať telefónne číslo, a platiť účty za energie. Akýkoľvek cudzinec, bez ohľadu na národnosť, ktorí majú v úmysle žiť v SAE a pracovať na diaľku pre zahraničnú spoločnosť, môžu podať žiadosť o vízum.

Dubaj je najlepšou voľbou pre nezávislých pracovníkov vďaka svojej politike oslobodenia od dane. Jednotlivci v SAE neplatia daň z príjmu. Právnické osoby sú do júna oslobodené od platenia dane z príjmov právnických osôb 2023. Potom, spoločnosti, ktorých zisky presahujú AED 375,000, alebo $102,100, budú zdanené sadzbou vo výške 9%.

Zásady priaznivé pre podnikanie zjednodušujú podnikanie na voľnej nohe. Okrem práce, nezávislí pracovníci si vychutnávajú kvalitný životný štýl s vybavením svetovej triedy, rôznorodá rekreácia, a kozmopolitnú atmosféru.

 

Dubai Is A Top Choice For Freelancers

 

Výber správnej krajiny a digitálnych víz pre nezávislých pracovníkov je kľúčový pre úspech pri spájaní práce s cestovaním a dobrodružstvom. Spomínaných päť krajín – Estónsko, Portugalsko, Indonézia, AUE, a Gruzínsko – ponúkajú jedinečné skúsenosti a príležitosti pre vzdialených pracovníkov. Od digitálnej krajiny Estónska po kultúrne bohatstvo Portugalska, každá destinácia poskytuje osobitnú chuť pre tých, ktorí chcú predefinovať tradičný koncept práce. Keďže svet naďalej prijíma prácu na diaľku, tieto krajiny vynikajú ako majáky pre digitálnych nomádov, ktorí hľadajú napĺňajúci a obohacujúci životný štýl mimo hraníc bežnej kancelárie.

 

Skvelá cesta vlakom začína nájdením najlepších lístkov na najkrajšej a najpohodlnejšej vlakovej trase. My v Uložiť vlak radi vám pomôžeme pripraviť sa na cestu vlakom, kým sa budete snažiť presťahovať a nájsť najlepšie lístky na vlak za najlepšie ceny.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „Ako sa pripraviť na cestu vlakom“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fdigital-visa-for-freelancers-top-countries%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)