Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 11/08/2023)

Ste vlakový nadšenec alebo niekto, kto miluje objavovanie nových destinácií po železnici? dobre, máme pre vás vzrušujúcu správu! Európska únia (US) nedávno predstavila komplexné predpisy na zlepšenie železničnej dopravy. Tieto nové pravidlá uprednostňujú lepšiu ochranu cestujúcich, zabezpečenie plynulejšieho a príjemnejšieho cestovania pre všetkých. konečne, v tomto článku, ponoríme sa do podrobností o nových železničných predpisoch EÚ a o tom, ako pozitívne ovplyvnia vaše cesty vlakom.

Pochopenie nových železničných predpisov EÚ

Začať s, lepšie porozumieme novým železničným predpisom EÚ. EÚ tieto nariadenia vypracovala zvýšiť počet cestujúcich v železničnej doprave’ práva a podporovať bezproblémový zážitok z cestovania. Pravidlá sa týkajú rôznych aspektov cestovania po železnici, od práv cestujúcich a ich dostupnosti až po zdieľanie údajov medzi prevádzkovateľmi železničnej dopravy. z toho dôvodu, vykonávaním týchto predpisov, cieľom EÚ je zvýšiť celkovú kvalitu a efektívnosť železničnej dopravy, výsledkom je obojstranná výhra pre všetkých cestujúcich.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

New EU Train Regulations

 

Politika kompenzácie vyššej moci

Predtým, cestujúci vlakom v Európe by mohli požadovať peňažnú kompenzáciu vo výške 25% z ceny cestovného lístka za meškanie vlaku viac ako hodinu a 50% za oneskorenie viac ako 2 hodiny. Teraz, spoločnosti budú od týchto platieb oslobodené, ak dôvodom omeškania je vyššia moc. To zahŕňa všetko, čo prevádzkovatelia železníc nemôžu kontrolovať – napr, búrky, povodne, zemetrasenia, teroristických útokov, pandémie, a tak ďalej. Ak spoločnosť objektívne nemôže zabrániť meškaniu alebo zrušeniu vlaku za výnimočných okolností, cestujúci by nemali očakávať kompenzáciu 50% alebo 25%. Avšak, spoločnosti musia stále presmerovať cestujúcich na iné vlaky alebo vrátiť lístok, ak sa cesta nedá zorganizovať.

medzitým, je dôležité poznamenať, že údery sa nepovažujú za silu vyššej moci. Ak štrajk spôsobí, že cestujúci uviaznu na stanici a čakajú na vlak, spoločnosť je zodpovedná za zabezpečenie toho, aby sa jej zákazníci dostali do zamýšľaných destinácií. Náhrady za meškanie musia zostať v platnosti.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Samopresmerovanie a kompenzácia oneskorení

Jedným z významných ustanovení nových železničných predpisov EÚ je zavedenie samopresmerovania. V prípade meškania cesty, ak železničná spoločnosť neponúkne riešenie v primeranom časovom rámci (zvyčajne 100 minút), cestujúci majú právo vziať veci do vlastných rúk. Cestujúci si môžu samostatne zmeniť trasu zakúpením lístkov na iný vlak alebo autobus. Železničná spoločnosť musí preplatiť náklady na nový lístok, zabezpečiť, aby sa cestujúci dostali do cieľa hladko, aj pri meškaniach. Avšak, najlepšie by bolo zvážiť že výdavok by mal byť skutočný “potrebné a primerané,” takže jazda vo VIP variante za cenu meškajúceho prepravcu nebude fungovať.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Railway Timetable

Zdieľanie údajov a vylepšené možnosti lístkov

Zdieľanie dopravných a cestovných údajov v reálnom čase medzi prevádzkovateľmi železničnej dopravy zlepšuje zážitok z cestovania. Cieľom nových nariadení je podporiť väčšiu konkurenciu medzi prevádzkovateľmi železničnej dopravy. Robia to tak, že podporujú výmenu informácií o cestovných poriadkoch vlakov, miery obsadenosti, a meškania. navyše, cestujúci môžu očakávať atraktívnejšie možnosti leteniek vďaka tejto zvýšenej konkurencii. Poskytne im to komplexnejšiu škálu možností a väčšiu flexibilitu pri plánovaní ciest vlakom.

Ako výsledok, novoobjavené mechanizmy spolupráce a zdieľania údajov medzi prevádzkovateľmi železničnej dopravy môžu potenciálne vytvoriť dominový efekt pozitívnych zmien v celom cestovnom ekosystéme. Ako cestovanie po železnici sa stáva pohodlnejšie a všestrannejšie, môže to povzbudiť viac ľudí, aby si vybrali vlaky pred inými druhmi dopravy, v konečnom dôsledku prispieva k zníženiu dopravných zápch, nižšie emisie uhlíka, a udržateľnejšiu budúcnosť dopravy.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

Summer Solo Train Traveling

Vylepšená dostupnosť pre cestujúcich so zníženou mobilitou

Podľa nových nariadení EÚ, železničné spoločnosti musia uprednostňovať potreby cestujúcich so zníženou pohyblivosťou. Musia zabezpečiť, aby ich cesty zostali neprerušované a bezproblémové, aj pri poruchách. To znamená, že jednotlivci so zdravotným postihnutím alebo problémami s mobilitou môžu očakávať lepšiu dostupnosť a pomoc pri cestovaní vlakom. Tieto predpisy posilňujú cestujúcich, čo im umožní vydať sa na cestu s dôverou a pokojom v duši.

Podľa nových železničných predpisov EÚ, ak cestujúci so zníženou pohyblivosťou potrebuje pomoc, môžu požiadať o cestovanie výlučne so spoločníkmi. V tomto prípade, spoločník má nárok na voľný lístok a miesto vedľa osoby, ktorej pomáha. Žiadosti o pomoc podľa nových pravidiel sú akceptované do 24 hodiny pred odletom. To je vynikajúca výhoda pre železničný priemysel, pretože autobusové spoločnosti vyžadujú oznámenie najneskôr do 36 hodín vopred, zatiaľ čo vzduch a voda to vyžadujú 48 hodín vopred.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Empty Train Station Platform

 

Udržateľnosť a pohodlie

Záväzok EÚ k udržateľnosti je evidentný v nových železničných predpisoch. EÚ podporuje železničnú dopravu ako ekologickejšiu alternatívu, s cieľom znížiť emisie uhlíka a prispieť k ekologickejšej budúcnosti. S týmito nariadeniami, EÚ vyzýva cestujúcich, aby zvoliť vlaky pred inými druhmi dopravy. To podporuje udržateľné cestovné návyky a podporuje úsilie o ochranu životného prostredia.

Ďalej, nadšenci bicyklov tiež dostali silné povzbudenie a podporu. Vzrušujúcou správou je, že nové vlaky a modernizované vozne budú obsahovať priestory na bicykle. Tieto miesta sú povinné, čo znamená, že musia byť dostupné. teda, ak ste milovníkom bicyklov, vďaka týmto špeciálne určeným oblastiam bude vaša cesta vlakom ešte priateľskejšia k bicyklom.

 

 

Záver k novému železničnému predpisu EÚ

Naozaj, implementácia nových železničných predpisov EÚ znamená zlepšenie cestovania po železnici pre cestujúcich na celom kontinente. Dokazuje to uznanie železníc’ kľúčovú úlohu pri spájaní komunít, podpora cestovného ruchu, a podporu hospodárskeho rastu. Úsilie EÚ o posilnenie práv cestujúcich a zabezpečenie plynulejšieho cestovania je príkladom ich odhodlania vytvoriť spoľahlivú železničnú sieť zameranú na zákazníka.

Na záver, nové nariadenia EÚ pre železničnú dopravu predstavujú významný krok vpred v uprednostňovaní ochrany cestujúcich a zlepšovaní zážitku z cestovania. Cieľom týchto nariadení je zjednodušiť cestovanie vlakom, efektívne, a príjemné pre všetkých. Zahŕňajú zlepšenú dostupnosť pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou. Ďalšou pozitívnou zmenou je zavedenie vlastného presmerovania. Okrem toho, zvýšená konkurencia medzi prevádzkovateľmi železničnej dopravy bude prínosom pre cestujúcich. S týmito progresívnymi opatreniami, cestujúci môžu s istotou nastúpiť na cestu vlakom. Ich práva sú chránené, a ich cestovateľské skúsenosti sú prioritou. Záväzok EÚ zvyšovať kvalitu železničnej dopravy odráža jej víziu udržateľnej budúcnosti zameranej na cestujúcich. Všetko na palube pre hladšie, príjemnejší zážitok z cestovania po železnici!

 

Skvelá cesta vlakom začína nájdením najlepších lístkov na najkrajšej a najpohodlnejšej vlakovej trase. My v Uložiť vlak radi vám pomôžeme pripraviť sa na cestu vlakom a nájsť najlepšie lístky na vlak za najlepšie ceny.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „Ako sa pripraviť na cestu vlakom“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fnew-european-rail-regulation%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)