Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 11/08/2023)

Jste vlakový nadšenec nebo někdo, kdo miluje objevování nových destinací po železnici? Dobře, máme pro vás vzrušující zprávy! Evropská unie (US) nedávno představila komplexní předpisy pro zlepšení železniční dopravy. Tato nová pravidla upřednostňují lepší ochranu cestujících, zajistit hladší a příjemnější zážitek z cestování pro všechny. Konečně, v tomto článku, ponoříme se do podrobností o nových železničních předpisech EU a o tom, jak pozitivně ovlivní vaše cesty vlakem.

Pochopení nových železničních předpisů EU

Začít s, pojďme lépe porozumět novým železničním předpisům EU. EU tyto předpisy vyvinula zlepšit cestující na železnici’ práv a podporovat bezproblémový zážitek z cestování. Pravidla se týkají různých aspektů cestování po železnici, od práv cestujících a jejich dostupnosti až po sdílení dat mezi provozovateli železniční dopravy. Proto, prováděním těchto předpisů, EU si klade za cíl zvýšit celkovou kvalitu a efektivitu železniční dopravy, výsledkem je win-win pro všechny cestovatele.

Amsterdam je Pařížské Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Rotterdam je Pařížské Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

 

New EU Train Regulations

 

Zásady odškodnění za vyšší moc

Dříve, cestující vlakem v Evropě by mohli požadovat peněžní náhradu ve výši 25% z ceny jízdenky za zpoždění vlaku delší než hodinu a 50% za zpoždění více než 2 hodin. Nyní, společnosti budou od těchto plateb osvobozeny, pokud je důvodem prodlení vyšší moc. Patří sem vše, co provozovatelé železnic nemohou kontrolovat — například, bouřky, povodněmi, zemětřesení, teroristické útoky, pandemiemi, a tak dále. Pokud společnost objektivně nemůže zabránit zpoždění nebo zrušení vlaku za výjimečných okolností, cestující by neměli očekávat náhradu 50% nebo 25%. nicméně, společnosti musí stále přesměrovávat cestující na jiné vlaky nebo vrátit jízdenku, pokud nelze cestu zorganizovat.

Mezitím, je nezbytné poznamenat, že údery nejsou považovány za sílu vyššího stupně. Pokud stávka způsobí, že cestující uvíznou ve stanici a čekají na vlak, společnost je odpovědná za to, že se její zákazníci dostanou do zamýšlených destinací. Náhrady za zpoždění musí zůstat v platnosti.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

Samopřesměrování a kompenzace zpoždění

Jedním z významných ustanovení nových železničních předpisů EU je zavedení samopřesměrování. V případě zpoždění jízdy, pokud železniční společnost nenabídne řešení v rozumném časovém rámci (typicky 100 minut), cestující mají právo vzít věci do vlastních rukou. Cestující si mohou samostatně změnit trasu zakoupením jízdenek na jiný vlak nebo autobus. Železniční společnost musí proplatit náklady na novou jízdenku, zajistit, aby se cestující dostali do cíle hladce, i při zpoždění. nicméně, bylo by nejlepší zvážit že výdaj by měl být skutečný “nutné a rozumné,” takže jízda ve VIP variantě za cenu zpožděného dopravce nebude fungovat.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

Railway Timetable

Sdílení dat a vylepšené možnosti vstupenek

Sdílení dopravních a cestovních dat v reálném čase mezi železničními operátory zlepšuje zážitek z cestování. Cílem nových předpisů je podpořit větší konkurenci mezi provozovateli železniční dopravy. Dělají to podporou výměny informací o jízdních řádech vlaků, míry obsazenosti, a zpoždění. navíc, cestující mohou očekávat atraktivnější možnosti letenek díky této zvýšené konkurenci. Poskytne jim to komplexnější výběr a větší flexibilitu při plánování jejich cest vlakem.

Jako výsledek, nově nalezené mechanismy spolupráce a sdílení dat mezi provozovateli železniční dopravy mohou potenciálně vytvořit dominový efekt pozitivních změn v celém cestovním ekosystému. Tak jako cestování po železnici se stává pohodlnější a všestrannější, může to povzbudit více lidí, aby zvolili vlaky před jinými druhy dopravy, v konečném důsledku přispívá ke snížení dopravních zácp, nižší emise uhlíku, a udržitelnější dopravní budoucnost.

Interlaken do Curych Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Curych Vlaky

Geneva do Curych Vlaky

 

Summer Solo Train Traveling

Zlepšená dostupnost pro cestující se sníženou mobilitou

Podle nových předpisů EU, železniční společnosti musí upřednostňovat potřeby cestujících se sníženou pohyblivostí. Musí zajistit, aby jejich cesty zůstaly nepřerušené a bezproblémové, i při poruchách. To znamená, že osoby se zdravotním postižením nebo problémy s mobilitou mohou očekávat lepší dostupnost a pomoc při cestování vlakem. Tyto předpisy posilují cestující, umožňuje jim vydat se na cestu s důvěrou a klidem v duši.

Podle nových železničních předpisů EU, pokud cestující se sníženou pohyblivostí potřebuje pomoc, mohou požádat o cestování výhradně se společníky. V tomto případě, doprovod má nárok na volnou vstupenku a místo vedle osoby, které asistuje. Žádosti za pomoc podle nových pravidel jsou přijímány až 24 hodin před odjezdem. To je vynikající výhoda pro železniční průmysl, protože autobusové společnosti vyžadují oznámení nejpozději do 36 hodin předem, zatímco vzduch a voda to vyžadují 48 hodin předem.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Empty Train Station Platform

 

Udržitelnost a pohodlí

Závazek EU k udržitelnosti je zřejmý v nových železničních předpisech. EU podporuje železniční dopravu jako ekologičtější alternativu, s cílem snížit emise uhlíku a přispět k zelenější budoucnosti. S těmito předpisy, EU k tomu vyzývá cestující zvolit vlaky před jinými druhy dopravy. To podporuje udržitelné cestovní návyky a podporuje úsilí o ochranu životního prostředí.

Dále, cyklistickým nadšencům se také dostalo silného povzbuzení a podpory. Vzrušující zprávou je, že nové vlaky a modernizované vagóny budou zahrnovat vyhrazená místa pro kola. Tato místa jsou povinná, což znamená, že musí být k dispozici. Proto, pokud jste milovníkem jízdních kol, tyto speciálně určené oblasti učiní vaše cestování vlakem ještě přátelštější pro cyklisty.

 

 

Závěr k novému železničnímu nařízení EU

Vskutku, zavádění nových železničních předpisů EU znamená zlepšení železniční dopravy pro cestující po celém kontinentu. Dokazuje to uznání železnic’ zásadní roli při propojování komunit, podpora cestovního ruchu, a podporu hospodářského růstu. Úsilí EU o posílení práv cestujících a zajištění plynulejšího cestování je příkladem jejich odhodlání vytvořit spolehlivou železniční síť zaměřenou na zákazníky.

Na závěr, nová nařízení EU pro železniční dopravu znamenají významný krok vpřed v upřednostňování ochrany cestujících a zlepšování zážitku z cestování. Cílem těchto předpisů je usnadnit cestování vlakem, účinný, a příjemné pro všechny. Zahrnují lepší dostupnost pro cestující se sníženou pohyblivostí. Další pozitivní změnou je zavedení vlastního přesměrování. dodatečně, zvýšená konkurence mezi provozovateli železniční dopravy bude přínosem pro cestující. S těmito progresivními opatřeními, cestující mohou s důvěrou nastoupit na cestu vlakem. Jejich práva jsou chráněna, a jejich zkušenosti z cestování jsou prioritou. Závazek EU zvýšit kvalitu železniční dopravy odráží její vizi udržitelné budoucnosti zaměřené na cestující. Všichni na palubě pro hladší, příjemnější zážitek z cestování vlakem!

 

Skvělá cesta vlakem začíná nalezením nejlepších jízdenek na nejkrásnější a nejpohodlnější vlakové trase. My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme připravit se na cestu vlakem a najít nejlepší vlakové jízdenky za nejlepší ceny.

 

 

Chcete na své stránky vložit náš blogový příspěvek „Jak se připravit na cestu vlakem“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fnew-european-rail-regulation%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)