Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 08/09/2023)

Cestování po světě je sen, který se často zdá nepolapitelný, zvláště když jste na napjatém rozpočtu. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje způsob, jak prozkoumat exotické destinace, ponořte se do místní kultury, a vytvořte si nezapomenutelné vzpomínky bez vyčerpání vašeho bankovního účtu? Vstupte do světa cenově dostupného cestování prostřednictvím dobrovolnických programů po celém světě. Tento komplexní průvodce se hlouběji ponoří do toho, jak může být dobrovolnictví vaší vstupenkou na vzrušující dobrodružství s omezeným rozpočtem.

 

Vzestup dobrovolnického cestování

Za posledních deset let, došlo k výraznému nárůstu počtu mláďat a rozpočet-vědomé cestující kteří využili sílu dobrovolnosti, aby podpořili svou touhu. To, co bylo kdysi mezi ostřílenými cestovateli dobře střeženým tajemstvím, se dnes stalo celosvětovým trendem, díky internetu a specializovaným platformám, které spojují dobrovolníky s hostiteli po celém světě.

Jakmile si vyberete správnou platformu, je čas vytvořit si profil, zvýraznit své dovednosti a zájmy, a začněte se spojovat s potenciálními hostiteli. Pamatovat, trpělivost je klíčová, zejména pokud jde o zajištění kýžených pozic v oblíbených projektech. Zúžili jsme pro vás některé z nejlepších výběrů dobrovolnických programů po celém světě:

 

1. Workaway

Workaway je jedinečná globální platforma spojující cestovatele s hostiteli po celém světě. Umožňuje cestujícím, známý jako “Pracovníci” aby si vyměnili své dovednosti a nadšení pro ubytování a autentické kulturní zážitky. Workaway nabízí různé možnosti, od farmaření a výuky až po asistenci v ubytovnách nebo přispívání na umělecké projekty. Provoz ve více než 170 země, pokrývá různá místa, z měst do vzdálených vesnic.

Stát se dobrovolníkem, musíte se zaregistrovat (stojí to cca $20 za rok), vyplňte profil, najít vhodný projekt, a líbit se hostiteli. Profil na Workaway je něco mezi stránkou na sociální síti a životopisem. Na jedné ruce, musíte se prezentovat jako příjemná a zajímavá osobnost (někteří hostitelé zvou dobrovolníky ani ne tak kvůli práci, ale kvůli zábavě a kulturní výměně). Na druhou stranu, měli byste jasně uvést, v čem jste dobří: starat se o děti, výuka jazyků, vaření, práce na zahradě, péče o zvířata, konstrukce, domácí opravy, a tak dále. Pokud je volba mezi profesionálem a amatérem, hostitel dá přednost profesionálovi, bez ohledu na to, jak zajímavý a charismatický může být amatér – nezapomeňte zdůraznit své profesionální dovednosti. Ještě lepší je, když je to něco praktického.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

 

2. HelpStay

HelpStay je platforma podobná Workaway, navržený pro cestovatele, kteří hledají kulturní výměnu a cenově dostupné cestovatelské zážitky. Spojuje cestovatele v přes 100 zemí pro dobrovolnické programy po celém světě. Většina dobrovolnických příležitostí je zdarma. Některé mohou vyžadovat malý dar. Téměř všechny nabízejí ubytování a stravování zdarma. Na podrobnosti se můžete zeptat hostitelů.

Na HelpStay, cestující mohou najít širokou škálu příležitostí, jako je dobrovolnictví na ekologických farmách, pomáhá s ekologickými projekty a komunitními službami, nebo se stát pomocníkem pro nějaký druh projektu nevládní organizace. S naším předchozím článkem, můžete se naučit, jak na to dostat se do jakékoli destinace v Evropě pro váš budoucí dobrovolnický projekt snadno.

Vlaky z Vídně do Budapešti

Vlaky z Prahy do Budapešti

Vlaky z Mnichova do Budapešti

Vlaky z Grazu do Budapešti

 

Ecological Volunteering

 

3. Festivalové dobrovolnictví se Stoke Travel

Festivalové dobrovolnictví se Stoke Travel je vzrušující a jedinečný způsob, jak zažít některé z nejznámějších na světě hudební a kulturní festivaly a zároveň se aktivně podílet na jejich organizaci. Stoke Travel, známá cestovní společnost, nabízí cestovatelům příležitosti stát se festivalovými dobrovolníky na různých akcích.

Jako festivalový dobrovolník se Stoke Travel, obvykle získáte bezplatný nebo výrazně zlevněný vstup na festival, včetně kempování nebo ubytování. Výměnou za vaši pomoc, můžete se podílet na úkolech, jako je nastavení a demontáž festivalové infrastruktury, pomoc s logistikou akcí, nebo dokonce propagovat služby Stoke Travel ostatním návštěvníkům. Počet festivalů se může rok od roku měnit, nicméně, mnohé z nich jsou nejoblíbenější v Evropě. Například, Oktoberfest v Mnichově, La Tomatina v Bunolu, Běh býků v Pamploně, Španělsko, a tak dále.

Interlaken do Curych Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Curych Vlaky

Geneva do Curych Vlaky

 

4. Evropský sbor solidarity

Evropský sbor solidarity je serióznější než jiné dobrovolnické programy na celém světě. ESC nabízí příležitosti pro lidi ve věku 18-30 zapojit se do dobrovolnických a solidárních aktivit, podporovaný Evropskou unií. Spuštěno v 2018, ESC nabízí platformu pro mladé Evropany, aby přispěli společnosti, získat cenné zkušenosti, Rozvinout schopnosti, a podporovat pocit evropského občanství. Průměrná délka programu je 6-12 měsíce. Program pokrývá téměř všechny výdaje, včetně víz, pojištění, a 90% nákladů na jízdenku. Kromě ubytování a stravování, dobrovolníci také dostávají kapesné.

Projekty zahajují pouze akreditované organizace. Dobrovolníci mají k dispozici a “pracoviště.” Jsou povinni pracovat přibližně 30 hodiny za týden. Přispívá k osobnímu a profesnímu rozvoji účastníků a zároveň řeší společenské výzvy prostřednictvím dobrovolných a solidárních akcí. Tato iniciativa je součástí širšího úsilí Evropské unie o podporu zapojení mládeže a sociální soudržnosti.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paříže do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Volunteering - Passion Led Us Here

 

5. Dobrovolníci OSN

Pokud si přejete rozšířit své dobrovolnické zkušenosti nebo se již nekvalifikujete do programu ESC, který má jednorázový limit účasti, můžete zvážit stát se dobrovolníkem OSN. Dobrovolníci OSN (Dobrovolníci Organizace spojených národů) je program a iniciativa vytvořená Organizací spojených národů na podporu dobrovolnictví a poskytování příležitostí jednotlivcům, aby přispěli svými dovednostmi, odbornost, a čas na podporu různých iniciativ a rozvojových projektů Organizace spojených národů po celém světě. Dobrovolníci OSN hrají klíčovou roli při prosazování mírové mise organizace, rozvoj, a humanitární pomoc. Klíč aspekty dobrovolníků OSN zahrnout:

Různé úkoly: Dobrovolníci OSN jsou zapojeni do celé řady úkolů. Zahrnuje mírové operace, pomoc při katastrofách, projekty komunitního rozvoje, zdravotnických iniciativ, vzdělávací programy, a více.

Kvalifikovaní profesionálové: Dobrovolníci OSN jsou typicky zkušení odborníci z různých oblastí, jako je zdraví, vzdělávání, inženýrství, TO, zemědělství, a sociální práce. Nabízejí své odborné znalosti, aby pomohli řešit globální výzvy.

Globální přítomnost: Dobrovolníci OSN působí v mnoha zemích, jak v konfliktních a postkonfliktních zónách, tak v rozvojových kontextech. Přispívají k budování odolných komunit a podpoře udržitelného rozvoje.

Nadnárodní a inkluzivní: Dobrovolníci OSN pocházejí z různých prostředí a národností. Vytvářejí bohatou a inkluzivní síť jednotlivců, kteří se zavázali k pozitivnímu dopadu prostřednictvím dobrovolnických programů po celém světě.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

UN Volunteer Programs Worldwide

Závěr

Konec naší cesty, doufáme, že vás inspirujeme k tomu, abyste se pustili do cenově dostupného dobrodružství prostřednictvím dobrovolnických programů po celém světě. Pamatovat, obrovský svět skrývá zázraky. S odhodláním a správným myšlením, prozkoumat, aniž by došlo k porušení banky. Ať už se rozhodnete učit angličtinu v Thajsku, chránit divokou zvěř v Kostarice, nebo pomáhat uprchlíkům v Řecku, čeká na vás dobrovolnická příležitost. Tak, sbalit, otevři své srdce, a vydejte se na cestu, která vám nejen změní život, ale také udělá svět lepším místem, jedna dobrovolnická zkušenost najednou.

 

Skvělá cesta vlakem začíná nalezením nejlepších jízdenek na nejkrásnější a nejpohodlnější vlakové trase. My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme připravit se na cestu vlakem a najít nejlepší vlakové jízdenky za nejlepší ceny.

 

 

Chcete na své stránky vložit náš blogový příspěvek „Jak se připravit na cestu vlakem“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fplatforms-to-explore-volunteer-programs%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)