Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 08/09/2023)

Podróżowanie po świecie to marzenie, które często wydaje się nieuchwytne, zwłaszcza gdy jesteś na napięty budżet. A co jeśli powiemy Ci, że istnieje sposób na odkrywanie egzotycznych miejsc?, zanurz się w lokalnej kulturze, i twórz niezapomniane wspomnienia bez obciążania konta bankowego? Wejdź do świata niedrogich podróży dzięki programom wolontariatu na całym świecie. W tym obszernym przewodniku szczegółowo dowiesz się, w jaki sposób wolontariat może być przepustką do ekscytujących przygód przy skromnym budżecie.

  • Transport kolejowy Czy Eco-Friendly Way Podróż do. Ten artykuł zawiera informacje na temat podróży pociągiem w ramach programu Save A Train, ten Strona z najtańszymi biletami kolejowymi Na świecie.

 

Powstanie wolontariatu w podróżach

Przez ostatnią dekadę, nastąpił znaczny wzrost liczby młodych i budżet podróżnych świadome którzy wykorzystali moc wolontariatu, aby zaspokoić swoją chęć wędrówki. To, co kiedyś było pilnie strzeżoną tajemnicą wśród doświadczonych podróżników, obecnie stało się światowym trendem, dzięki internetowi i dedykowanym platformom, które łączą wolontariuszy z gospodarzami na całym świecie.

Po wybraniu odpowiedniej platformy, czas stworzyć swój profil, podkreśl swoje umiejętności i zainteresowania, i zacznij łączyć się z potencjalnymi gospodarzami. Zapamiętaj, cierpliwość jest kluczem, zwłaszcza jeśli chodzi o zabezpieczenie pożądanych stanowisk w popularnych projektach. Zawęziliśmy dla Ciebie niektóre z najlepszych programów wolontariatu na całym świecie:

 

1. Praca

Workaway to wyjątkowa globalna platforma łącząca podróżnych z gospodarzami na całym świecie. Umożliwia podróżnym, znany jako “Osoby pracujące” wymianę umiejętności i entuzjazmu w zakresie zakwaterowania i autentycznych doświadczeń kulturalnych. Workaway oferuje różnorodne możliwości, od rolnictwa i nauczania po pomoc w hostelach lub wkład w projekty artystyczne. Działa od ponad 170 kraje, obejmuje różne lokalizacje, z miast do odległych wiosek.

Aby zostać wolontariuszem, musisz się zarejestrować (kosztuje ok $20 na rok), wypełnij profil, znaleźć odpowiedni projekt, i być lubianym przez gospodarza. Profil na Workaway to coś pomiędzy stroną w mediach społecznościowych a CV. Z jednej strony, musisz prezentować się jako miła i interesująca osobowość (niektórzy gospodarze zapraszają wolontariuszy nie tyle do pracy, ile do zabawy i wymiany kulturalnej). Z drugiej strony, powinieneś jasno wymienić, w czym jesteś dobry: opiekując się dziećmi, nauczanie języka, gotowanie, prace ogrodowe, opieka nad zwierzętami, budowa, naprawy domu, i tak dalej. Jeśli wybór jest pomiędzy profesjonalistą a amatorem, gospodarz woli profesjonalistę, niezależnie od tego, jak ciekawy i charyzmatyczny może być amator – pamiętaj, aby podkreślić swoje umiejętności zawodowe. Jeszcze lepiej, jeśli jest to coś praktycznego.

Frankfurt w pociągach Berlin

Lipsk w pociągach Berlin

Hanover w pociągach Berlin

Hamburg w pociągach Berlin

 

 

2. PomocZostań

HelpStay to platforma podobna do Workaway, przeznaczony dla podróżników poszukujących wymiany kulturalnej i niedrogich doświadczeń podróżniczych. Łączy podróżnych w ponad 100 krajów na rzecz programów wolontariatu na całym świecie. Większość wolontariatów jest bezpłatna. Niektórzy mogą wymagać niewielkiej darowizny. Prawie wszystkie z nich oferują bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. O szczegóły można zapytać gospodarzy.

Na HelpStay, podróżujący mogą znaleźć szeroką gamę możliwości, takie jak wolontariat w gospodarstwach ekologicznych, pomoc w projektach ekologicznych i pracach społecznych, lub zostać pomocnikiem w jakimś projekcie organizacji pozarządowej. Z naszym poprzednim artykułem, możesz się tego nauczyć dotrzeć do dowolnego miejsca w Europie do Twojego przyszłego projektu wolontariackiego.

Pociągi z Wiednia do Budapesztu

Pociągi z Pragi do Budapesztu

Pociągi z Monachium do Budapesztu

Pociągi z Grazu do Budapesztu

 

Ecological Volunteering

 

3. Wolontariat festiwalowy ze Stoke Travel

Wolontariat festiwalowy ze Stoke Travel to ekscytujący i wyjątkowy sposób na poznanie jednych z najbardziej znanych na świecie festiwale muzyczne i kulturalne aktywnie uczestnicząc w ich organizacji. Podróż Stoke'a, znanego biura podróży, oferuje podróżnym możliwość zostania wolontariuszami festiwalowymi podczas różnych wydarzeń.

Jako wolontariusz festiwalowy w Stoke Travel, zazwyczaj otrzymujesz bezpłatny lub znacznie obniżony dostęp do festiwalu, łącznie z biwakowaniem lub zakwaterowaniem. W zamian za twoją pomoc, możesz być zaangażowany w zadania takie jak zakładanie i demontaż infrastruktury festiwalowej, pomoc w logistyce wydarzeń, lub nawet promowanie usług Stoke Travel wśród innych gości. Liczba festiwali może zmieniać się z roku na rok, Jednakże, wiele z nich jest najpopularniejszych w Europie. Na przykład, Oktoberfest w Monachium, La Tomatina w Bunol, Gonitwa Byków w Pampelunie, Hiszpania, i tak dalej.

Interlaken do Pociągi Zurych

Lucerna do Pociągi Zurych

Berno Pociągi Zurych

Pociągi Genewa do Zurych

 

4. Europejski Korpus Solidarności

Europejski Korpus Solidarności jest poważniejszy niż inne programy wolontariatu na całym świecie. ESC oferuje możliwości osobom starszym 18-30 do angażowania się w działalność wolontariacką i solidarnościową, wspierany przez Unię Europejską. Uruchomiony w 2018, ESC stanowi platformę dla młodych Europejczyków, dzięki której mogą wnosić wkład w społeczeństwo, zdobyć cenne doświadczenia, rozwijanie umiejętności, oraz wzmacniać poczucie obywatelstwa europejskiego. Średnia długość programu wynosi 6-12 miesięcy. Program pokrywa prawie wszystkie wydatki, łącznie z wizami, ubezpieczenie, oraz 90% kosztów biletu. Oprócz zakwaterowania i wyżywienia, wolontariusze otrzymują także kieszonkowe.

Projekty uruchamiają wyłącznie akredytowane organizacje. Wolontariusze mają do dyspozycji m.in “Miejsce pracy.” Muszą pracować w przybliżeniu 30 godzin na tydzień. Przyczynia się do rozwoju osobistego i zawodowego uczestników, podejmując jednocześnie wyzwania społeczne poprzez działania dobrowolne i solidarnościowe. Inicjatywa stanowi część szerszych wysiłków Unii Europejskiej na rzecz wspierania zaangażowania młodzieży i spójności społecznej.

Pociągi Amsterdam do Londynu

Paryż Pociągi Londynie

Berlin pociągom Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

 

Volunteering - Passion Led Us Here

 

5. Wolontariusze ONZ

Jeśli chcesz poszerzyć swoje doświadczenia w ramach wolontariatu lub nie kwalifikujesz się już do programu ESC, który posiada jednorazowy limit uczestnictwa, możesz rozważyć zostanie wolontariuszem ONZ. Wolontariusze ONZ (Wolontariusze ONZ) to program i inicjatywa ustanowiona przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu promowania wolontariatu i zapewnienia jednostkom możliwości wniesienia swojego wkładu, ekspertyza, i czas na wspieranie różnych inicjatyw i projektów rozwojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych na całym świecie. Wolontariusze ONZ odgrywają kluczową rolę w realizacji misji pokojowej organizacji, rozwój, i pomoc humanitarną. Klucz aspekty Wolontariatu ONZ zawierać:

Różnorodne zadania: Wolontariusze ONZ angażują się w szeroką gamę zadań. Obejmuje operacje pokojowe, wysiłki na rzecz pomocy w przypadku klęsk żywiołowych, projekty rozwoju społeczności, inicjatywy związane ze służbą zdrowia, programy edukacyjne, i więcej.

Wykwalifikowani profesjonaliści: Wolontariusze ONZ to zazwyczaj doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin, np. zdrowia, Edukacja, Inżynieria, TO, rolnictwo, i praca społeczna. Oferują swoją wiedzę specjalistyczną, aby pomóc stawić czoła globalnym wyzwaniom.

Globalna obecność: Wolontariusze ONZ pracują w wielu krajach, zarówno w strefach objętych konfliktem, jak i po konflikcie, a także w kontekście rozwoju. Przyczyniają się do budowania odpornych społeczności i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Wielonarodowy i włączający: Wolontariusze ONZ pochodzą z różnych środowisk i narodowości. Tworzą bogatą i włączającą sieć osób zaangażowanych w wywieranie pozytywnego wpływu poprzez programy wolontariatu na całym świecie.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

UN Volunteer Programs Worldwide

Wniosek

Zakończenie naszej podróży, mamy nadzieję zainspirować Cię do rozpoczęcia niedrogiej przygody w ramach programów wolontariatu na całym świecie. Zapamiętaj, rozległy świat kryje w sobie cuda. Z determinacją i właściwym nastawieniem, zwiedzaj bez rozbijania banku. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się uczyć języka angielskiego w Tajlandii, chronić dziką przyrodę w Kostaryce, lub pomóc uchodźcom w Grecji, czeka na Ciebie możliwość wolontariatu. Więc, Spakuj swój bagaż, Otwórz swoje serce, i wyrusz w podróż, która nie tylko odmieni Twoje życie, ale także uczyni świat lepszym miejscem, jedno doświadczenie w ramach wolontariatu na raz.

 

Wspaniała podróż pociągiem zaczyna się od znalezienia najlepszych biletów na najpiękniejszą i najwygodniejszą trasę pociągu. Jesteśmy w Zapisz pociąg z przyjemnością pomożemy Ci przygotować się do podróży pociągiem i znaleźć najlepsze bilety kolejowe w najlepszych cenach.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „Jak przygotować się do podróży pociągiem” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fplatforms-to-explore-volunteer-programs%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)