Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 11/08/2023)

Czy jesteś entuzjastą pociągów lub kimś, kto uwielbia odkrywać nowe miejsca koleją? Dobrze, mamy dla Ciebie ekscytujące wieści! Unia Europejska (Stany Zjednoczone) niedawno przedstawiła kompleksowe przepisy usprawniające transport kolejowy. Te nowe przepisy stawiają na pierwszym miejscu lepszą ochronę pasażerów, zapewniając wszystkim płynniejszą i przyjemniejszą podróż. Wreszcie, w tym artykule, Zagłębimy się w szczegóły nowych unijnych przepisów kolejowych i ich pozytywny wpływ na podróże pociągami.

  • Transport kolejowy Czy Eco-Friendly Way Podróż do. Ten artykuł zawiera informacje na temat podróży pociągiem w ramach programu Save A Train, ten Strona z najtańszymi biletami kolejowymi Na świecie.

Zrozumienie nowych przepisów kolejowych UE

Najpierw, lepiej poznajmy nowe unijne przepisy kolejowe. UE opracowała te przepisy w celu usprawnić podróżowanie koleją’ prawa i zapewnij bezproblemową podróż. Przepisy dotyczą różnych aspektów podróży koleją, począwszy od praw pasażerów i dostępności, aż po wymianę danych między operatorami kolejowymi. Stąd, poprzez wdrożenie tych przepisów, UE dąży do podniesienia ogólnej jakości i wydajności transportu kolejowego, co przyniesie korzyści wszystkim podróżującym.

Pociągi Amsterdam do Paryża

Pociągi Londyn do Paryża

Rotterdam Pociągi Paryż

Bruksela pociągów Paryżu

 

New EU Train Regulations

 

Polityka dotycząca odszkodowań za siłę wyższą

Poprzednio, pasażerowie pociągów w Europie mogliby żądać odszkodowania pieniężnego w wysokości ok 25% ceny biletu w przypadku opóźnienia pociągu przekraczającego godzinę oraz 50% za opóźnienie przekraczające 2 godziny. Teraz, spółki będą zwolnione z tych płatności, jeżeli przyczyną opóźnienia jest siła wyższa. Obejmuje to wszystko, czego operatorzy kolejowi nie mogą kontrolować – na przykład, burze, powodzie, trzęsienia ziemi, ataki terrorystyczne, pandemie, i tak dalej. Jeżeli w wyjątkowych okolicznościach przedsiębiorstwo nie może obiektywnie zapobiec opóźnieniu lub odwołaniu pociągu, pasażerowie nie powinni oczekiwać odszkodowania 50% lub 25%. Jednakże, przewoźnicy nadal muszą przekierowywać pasażerów do innych pociągów lub zwrócić bilet, jeśli podróż nie może zostać zorganizowana.

W międzyczasie, należy pamiętać, że strajków nie uważa się za siłę siła wyższa. Jeśli strajk powoduje, że pasażerowie utknęli na stacji w oczekiwaniu na pociąg, firma jest odpowiedzialna za zapewnienie swoim klientom dotarcia do zamierzonych miejsc docelowych. Odszkodowania za opóźnienia muszą pozostać w mocy.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

Samodzielna zmiana trasy i rekompensata za opóźnienia

Jednym z godnych uwagi zapisów nowych unijnych przepisów kolejowych jest wprowadzenie możliwości samodzielnej zmiany planu podróży. W przypadku opóźnienia podróży, jeżeli przedsiębiorstwo kolejowe nie zaoferuje rozwiązania w rozsądnym terminie (zazwyczaj 100 minuty), pasażerowie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce. Pasażerowie mogą samodzielnie zmienić trasę, kupując bilety na inny pociąg lub autobus. Przedsiębiorstwo kolejowe musi zwrócić koszt nowego biletu, zapewnienie pasażerom sprawnego dotarcia do celu, nawet podczas opóźnień. Jednakże, najlepiej byłoby to rozważyć że wydatek powinien być autentyczny “konieczne i rozsądne,” więc jazda w opcji VIP na koszt opóźnionego przewoźnika nie będzie działać.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

Railway Timetable

Udostępnianie danych i ulepszone opcje biletów

Udostępnianie danych o ruchu i podróżach w czasie rzeczywistym pomiędzy operatorami kolejowymi zwiększa komfort podróży. Nowe regulacje mają na celu zwiększenie konkurencji wśród operatorów kolejowych. Robią to poprzez zachęcanie do wymiany informacji na temat rozkładów jazdy pociągów, Współczynniki obłożenia, i opóźnienia. co więcej, ze względu na zwiększoną konkurencję podróżni mogą spodziewać się atrakcyjniejszych opcji biletów. Zapewni im to szerszą gamę możliwości wyboru i większą elastyczność przy planowaniu podróży pociągiem.

W rezultacie, nowo odkryte mechanizmy współpracy i wymiany danych między operatorami kolejowymi mogą potencjalnie wywołać pozytywny efekt pozytywnych zmian w całym ekosystemie podróży. Jak podróże koleją stają się wygodniejsze i bardziej wszechstronne, może zachęcić więcej osób do wyboru pociągu zamiast innych środków transportu, ostatecznie przyczyniając się do zmniejszenia zatorów w ruchu, niższa emisja dwutlenku węgla, i bardziej zrównoważoną przyszłość transportu.

Interlaken do Pociągi Zurych

Lucerna do Pociągi Zurych

Berno Pociągi Zurych

Pociągi Genewa do Zurych

 

Summer Solo Train Traveling

Poprawiona dostępność dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej

Zgodnie z nowymi przepisami UE, przedsiębiorstwa kolejowe muszą priorytetowo traktować potrzeby pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. Muszą zapewnić nieprzerwaną i bezproblemową podróż, nawet podczas zakłóceń. Oznacza to, że osoby niepełnosprawne lub mające problemy z poruszaniem się mogą spodziewać się lepszej dostępności i pomocy podczas podróży pociągiem. Przepisy te upoważniają pasażerów, pozwalając im wyruszać w podróż z ufnością i spokojem ducha.

Zgodnie z nowymi przepisami kolejowymi UE, jeśli pasażer o ograniczonej sprawności ruchowej potrzebuje pomocy, mogą poprosić o podróż wyłącznie z osobą towarzyszącą. W tym przypadku, osoba towarzysząca ma prawo do bezpłatnego biletu i miejsca obok osoby, której asystuje. Upraszanie o pomoc na nowych zasadach przyjmuje się do godz 24 godziny przed odlotem. Jest to doskonała zaleta dla branży kolejowej, ponieważ przewoźnicy autobusowi wymagają zgłoszenia najpóźniej do godz 36 godziny wcześniej, podczas gdy wymagają tego przewoźnicy lotniczy i wodny 48 godziny wcześniej.

Frankfurt w pociągach Berlin

Lipsk w pociągach Berlin

Hanover w pociągach Berlin

Hamburg w pociągach Berlin

 

Empty Train Station Platform

 

Zrównoważony rozwój i komfort

Zaangażowanie UE w zrównoważony rozwój jest ewidentne w nowych przepisach kolejowych. UE promuje transport kolejowy jako bardziej ekologiczną alternatywę, którego celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i przyczynienie się do bardziej ekologicznej przyszłości. Mając takie przepisy, UE zachęca do tego pasażerów wybieraj pociągi zamiast innych środków transportu. Promuje to zrównoważone nawyki podróżowania i wspiera wysiłki na rzecz ochrony środowiska.

Ponadto, Entuzjaści rowerów również otrzymali silną zachętę i wsparcie. Ekscytującą wiadomością jest to, że w nowych pociągach i zmodernizowanych wagonach będą znajdować się dedykowane miejsca dla rowerów. Te spacje są obowiązkowe, co oznacza, że ​​muszą być dostępne. W związku z tym, jeśli jesteś miłośnikiem rowerów, te specjalnie wyznaczone obszary sprawią, że podróż pociągiem stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla rowerzystów.

 

 

Wniosek w sprawie nowego rozporządzenia kolejowego UE

W rzeczy samej, wdrożenie nowych unijnych przepisów kolejowych oznacza poprawę podróży koleją pasażerów na całym kontynencie. Świadczy to o uznaniu kolei’ kluczową rolę w łączeniu społeczności, promowanie turystyki, i wspieranie wzrostu gospodarczego. Wysiłki UE na rzecz wzmacniania praw pasażerów i zapewniania płynniejszego podróżowania są przykładem jej zaangażowania w tworzenie niezawodnej i zorientowanej na klienta sieci kolejowej.

Konkludując, nowe przepisy UE dotyczące transportu kolejowego stanowią znaczący krok naprzód w zakresie priorytetowego traktowania ochrony pasażerów i poprawy komfortu podróży. Przepisy te mają na celu zwiększenie komfortu podróżowania pociągami, wydajny, i przyjemne dla wszystkich. Obejmują one poprawę dostępności dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. Kolejną pozytywną zmianą jest wprowadzenie samodzielnej zmiany trasy. do tego, zwiększona konkurencja między operatorami kolejowymi będzie korzystna dla podróżnych. Przy zastosowaniu tych postępowych środków, pasażerowie mogą śmiało wyruszać w podróż pociągiem. Ich prawa są chronione, a ich doświadczenia z podróży są priorytetem. Zaangażowanie UE w podnoszenie jakości transportu kolejowego odzwierciedla jej wizję zrównoważonej przyszłości skupionej na pasażerach. Wszystko na pokładzie, aby było płynniej, przyjemniejsze wrażenia z podróży koleją!

 

Wspaniała podróż pociągiem zaczyna się od znalezienia najlepszych biletów na najpiękniejszą i najwygodniejszą trasę pociągu. Jesteśmy w Zapisz pociąg z przyjemnością pomożemy Ci przygotować się do podróży pociągiem i znaleźć najlepsze bilety kolejowe w najlepszych cenach.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „Jak przygotować się do podróży pociągiem” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fnew-european-rail-regulation%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)