Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 03/02/2023)

Coraz więcej krajów europejskich promuje podróżowanie pociągiem na trasach krótkodystansowych. Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria, i Norwegia należą do krajów europejskich zakazujących lotów krótkodystansowych. Jest to część wysiłków w walce z globalnym kryzysem klimatycznym. A zatem, 2022 stał się rokiem, w którym kolej wyparła loty krótkodystansowe w Europie, pierwszy we Francji, z wieloma innymi krajami do naśladowania 2023.

Geneza zakazu lotów krótkodystansowych w Europie

Przemysł lotniczy jest jednym z głównych źródeł emisji gazów cieplarnianych w Europie, rośnie przez 29% w 2019. Podczas gdy rządy próbowały walczyć z tymi liczbami, rzeczywistość jest taka, że ​​mniej niż 7% przewozów pasażerskich odbywa się pociągami. Od tego czasu jest to zaskakująca liczba jedna trzecia najbardziej ruchliwych lotów krótkodystansowych ma pociągi poniżej 6 godziny.

Więc, Greenpeace połączył siły z czołowymi rządami europejskimi, aby walczyć ze zmianami klimatycznymi. Ostatnie badania przeprowadzone na zlecenie Greenpeace przedstawiają następujące wybitne liczby: 73 z 250 najbardziej ruchliwych lotów krótkodystansowych w Europie, w krajach takich jak Szwajcaria, i Wielkiej Brytanii, mieć alternatywne pociągi poniżej sześciu godzin, oraz 41 mają bezpośrednie alternatywy dla pociągów nocnych.

Bruksela pociągów Utrecht

Pociągi Antwerpia do Utrecht

Berlin Pociągi Utrecht

Paryż Pociągi Utrecht

 

How Rail Ousted Short Haul Flights

 

Europejczycy popierają zakaz lotów krótkodystansowych

Zakaz lotów krótkodystansowych to ogromna zmiana w europejskim transporcie regionalnym i międzynarodowym. Podczas gdy większość Europejczyków podróżuje pociągiem między krajami i korzysta z pociągów międzymiastowych, turyści podróżujący w euro mogą mieć trudności z podróżowaniem pociągiem. Niemniej jednak, podróż pociągiem wkrótce stanie się głównym sposobem podróżowania w Europie, a miejscowi są za.

Pokazuje to niedawne badanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego 62% Europejczyków popiera zakaz lotów krótkodystansowych. Większość ludzi w Niemczech (63%), Francja, i Holandia (65%) woli pociągi nocne. Wyzwanie, przed którym stoją europejskie firmy kolejowe, polega na zapewnieniu pociągi sypialne i wszystkie niezbędne rzeczy, które umożliwiają dobry sen podczas podróży. UE bardzo popiera ten akt, do których każdy ma teraz dostęp Greenpeace'a interaktywna mapa Europy i dodaj trasy pociągów, które chcieliby, aby zostały utworzone lub ulepszone.

 

Highest Train Bridge In Europe

 

Francja jest pierwszym krajem, w którym kolej została wyparta na krótko – Loty transportowe

Francja jest pierwszym krajem, który oficjalnie zakazał lotów krótkodystansowych. w konsekwencji, pasażerowie, którzy woleli luksus latania we wszystkich miejscach we Francji, będą teraz musieli przesiąść się na pociąg. Podczas gdy podróż pociągiem brzmi nużąco, podróż pociągiem trwająca krócej niż 2.5 godziny ma wiele zalet. Początkowo, loty w 6 trasy miały zostać trwale anulowane. Jednakże, trasy pociągów do lotniska uniemożliwiają pasażerom przybycie odpowiednio wcześnie rano na loty międzynarodowe.

Loty krótkodystansowe przestaną działać na następujących trzech trasach we Francji: Paryż – Nantes, Lyon, i Bordeaux. Zamiast, od tego czasu podróż koleją zastąpi loty istnieje doskonała alternatywa dla 2 godzin do 1-godzinnego lotu samolotem. co więcej, czy usługi kolejowe zostaną ulepszone między Paryżem Charles de Gaulle a Lyonem i Rennes oraz między Lyonem a Marsylią, trasy te zostaną objęte nową polityką.

Pociągi Amsterdam do Paryża

Pociągi Londyn do Paryża

Rotterdam Pociągi Paryż

Bruksela pociągów Paryżu

 

Zalety podróżowania pociągiem

Podróż pociągiem jest najszybszy sposób podróżowania po Europie dzięki dobrze skomunikowanym regionalnym i międzynarodowym trasom kolejowym. Ponadto, podróż pociągiem oferuje wiele korzyści, z których nie można korzystać podczas podróży samolotem. Po pierwsze, na stacjach kolejowych, pasażerowie nie podlegają kontroli paszportowej, kontrola bezpieczeństwa, i zameldowania, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu i kłopotów.

Po drugie, podczas podróży pociągiem, możesz cieszyć się pięknymi widokami, które nie są dostępne z okna samolotu. Na przykład, wiele podróży pociągiem w Europie oferuje okno do najbardziej malowniczych wiosek i dolin w Europie, jak dolina Loary. Po trzecie, w przeciwieństwie do samolotów, wiele firm kolejowych zapewnia bezpłatne Wi-Fi w pociągach. Więc, jeśli podróżujesz służbowo lub wykonawczej, Wi-Fi jest wliczone w cenę biletu.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

 

Podróże transgraniczne: Kolej Lub Loty krótkodystansowe

Każdy ma opowieść o tym, jak godzinna podróż zamieniła się w 48-godzinny koszmar. Podczas gdy pasażerowie są bardziej przyzwyczajeni do podróżowania samolotem, podróż transgraniczna pociągiem jest zdecydowanie bardziej dostępny, bardziej zielony, oraz znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo, większość pasażerów kolei nie zdaje sobie sprawy z faktu, że pociągi dużych prędkości, jak francuski TGV, są 40 minut szybciej i taniej niż samolotem.

Na przykład, Niemiecka kolej ICE zabierze Cię z Brukseli do Kolonii w mniej niż 5 godziny. Dodatkowo, możesz dodać przystanek w Paryżu w drodze do Kolonii, ponownie pociągiem dużych prędkości. Przeciwnie, jeśli podróżujesz samolotem, wymaga dodatkowego czasu na odbiór bagażu, oraz ryzyko opóźnień lotnisk i lotów, mając na uwadze, że pociągi są punktualne w całej Europie. A zatem, transgraniczne podróże kolejowe są idealne w Europie.

Frankfurt w pociągach Berlin

Lipsk w pociągach Berlin

Hanover w pociągach Berlin

Hamburg w pociągach Berlin

 

Red Train

Przyszłość lotów krótkodystansowych w Europie

Podczas gdy Francja jest pionierem, wyeliminowanie lotów krótkodystansowych 3 trasy, Austria wyparła połączenie lotnicze z Salzburga do Wiednia. Niemcy wciąż rozważają ten ruch, jak Norwegia i Polska. Przyszłość lotów krótkodystansowych jest wciąż nieznana, ale z pokoleniem Z preferującym ekologiczne podróże, doświadczenia kulturowe, i odkrywanie lokalnych społeczności, alternatywna podróż pociągiem mogłaby zaspokoić wszystkie te potrzeby.

co więcej, eksploracja jeszcze nieużywanych tras kolejowych może promować turystykę w mniej popularnych destynacjach w Europie. To nie tylko zmniejszy ruch na lotniskach, i chaosu, ale także zmniejszy nadmierną turystykę w popularnych miejscach w Europie.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

Vintage Photo In The Train Restaurant

Nowe międzynarodowe wycieczki kolejowe do wzięcia 2023

W ramach działań na rzecz modernizacji usług kolei nocnej, niektóre z najlepszych nocnych pociągów w Europie wróciły z nowymi rozkładami jazdy. Na przykład, pasażerowie mogą teraz wybierać pomiędzy, Wenecja, Wiedeń, Budapeszt, i Zagrzeb. Nowe nocne pociągi odjeżdżają z Wenecji o godz 8.29 po południu.

Z tymi nowymi połączeniami, podróżnicy mogą odkrywać niesamowite miejsca. To zasługa nie tylko nowych tras pociągów, ale lepiej, ulepszony, i co najważniejsze przyjazne dla środowiska pociągi nocne. Inna świetna międzynarodowa trasa kolejowa obejmuje nocny pociąg z Pragi lub Drezna do Bazylei. co więcej, podróżnicy mogą zatrzymać się nawet w uroczej Saksonii. Więc, wyjeżdżasz po obiedzie i rano docierasz do pięknej Szwajcarii. Jak wspaniale jest mieć możliwość wędrowania popołudniami po bajkowych uliczkach Pragi i wspinania się po wspaniałym pięknie Alp Szwajcarskich. W sumie, Ostatnie lata pokazały, że branża turystyczna dokonała znaczącej zmiany, w której kolej nie tylko wyparła loty na krótkich dystansach w Europie, ale także stał się transportem wysokiej jakości i usług, które zaspokoją wszystkie potrzeby.

Interlaken do Pociągi Zurych

Lucerna do Pociągi Zurych

Berno Pociągi Zurych

Pociągi Genewa do Zurych

 

Podsumowując, podróż pociągiem jest bardziej ekologiczna, i oferuje okno na niektóre z pięknych widoków w Europie. Jesteśmy w Zapisz pociąg z przyjemnością pomożemy Ci przygotować się do podróży pociągiem i znaleźć najlepsze bilety kolejowe w najlepszych cenach.

 

 

Czy chcesz osadzić nasz wpis na blogu „Jak koleje wyparły loty krótkodystansowe w Europie” na swojej stronie? Możesz zrobić nasze zdjęcia i napisać tekst lub przekazać nam kredyt z linkiem do tego posta na blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/how-rail-outted-short-haul-flights-in-europe/ – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)