Okuma zamanı: 6 dakika
(Son olarak Güncelleme: 03/02/2023)

Artan sayıda Avrupa ülkesi, kısa mesafeli uçuşlar üzerinden tren seyahatini teşvik ediyor. Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, İsviçre, ve Norveç kısa mesafeli uçuşları yasaklayan Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor. Bu, küresel iklim kriziyle mücadele çabalarının bir parçası.. Böylece, 2022 Avrupa'da demiryolunun kısa mesafeli uçuşları devre dışı bıraktığı bir yıl olmuştu., Fransa'da ilk, takip edilecek diğer birçok ülke ile 2023.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

Avrupa'da Kısa Mesafeli Uçuş Yasağının Kökeni

Havacılık endüstrisi, Avrupa'daki en önemli sera gazı emisyon kaynaklarından biridir., büyüyen 29% içinde 2019. Hükümetler bu sayılarla mücadele etmeye çalışırken, gerçek şu ki daha az 7% yolcu taşımacılığı trenlerle yapılıyor. Bu şaşırtıcı bir rakam çünkü en yoğun kısa mesafeli uçuşların üçte birinin altında tren var 6 saat.

Böyle, Greenpeace, iklim değişikliğiyle mücadele için önde gelen Avrupa hükümetleriyle güçlerini birleştirdi. Greenpeace tarafından yaptırılan son araştırma, aşağıdaki olağanüstü sayıları sunuyor: 73 arasında 250 Avrupa'nın en yoğun kısa mesafeli uçuşları, İsviçre gibi ülkelerde, ve Birleşik Krallık, altı saatin altında tren alternatifleri var, ve 41 direkt gece treni alternatifleri var.

Utrecht Trains Brüksel

Antwerp Utrecht trenleri

Berlin Utrecht trenleri

Paris Utrecht trenleri

 

How Rail Ousted Short Haul Flights

 

Avrupalılar Kısa Mesafeli Uçuşların Yasaklanmasını Destekliyor

Kısa mesafeli uçuş yasağı, Avrupa bölgesel ve uluslararası taşımacılığında büyük bir değişikliktir.. Avrupalıların çoğu ülkeler arasında trenle seyahat ederken ve şehirlerarası trenleri kullanırken, euro gezilerindeki turistler tren yolculuğunu zor bulabilir. yine de, Tren yolculuğu, Avrupa'da seyahat etmenin birincil yolu olmak üzere, ve yerliler bunun için.

Yakın tarihli bir Avrupa Yatırım Bankası anketi gösteriyor ki 62% Avrupalıların oranı kısa mesafeli uçuş yasağını destekliyor. Almanya'daki insanların çoğunluğu (63%), Fransa, ve Hollanda (65%) gece trenlerini tercih et. Avrupa demiryolu şirketlerinin karşılaştığı zorluk, yataklı trenler ve seyahat ederken iyi bir gece uykusunu mümkün kılan tüm ihtiyaçlar. AB bu eylemi çok destekliyor, artık herkesin erişebileceği Greenpeace'in Avrupa'nın interaktif haritası ve oluşturulduğunu veya iyileştirildiğini görmek istedikleri tren rotalarını ekleyin.

 

Highest Train Bridge In Europe

 

Fransa, Demiryolunun Kısa Devre Dışı Bıraktığı İlk Ülke – Uzun Uçuşlar

Fransa, kısa mesafeli uçuşları resmi olarak yasaklayan ilk ülke oldu. sonuç olarak, Fransa'nın her yerine uçma lüksünü tercih eden yolcular artık trenle seyahat etmek zorunda kalacak. Tren yolculuğu kulağa sıkıcı gelirken, daha kısa süren bir tren yolculuğu 2.5 saatlerin birçok avantajı vardır. başlangıçta, uçuşlar 6 rotaların kalıcı olarak iptal edilmesi planlandı. ancak, havaalanına giden tren yolları, yolcuların uluslararası uçuşlar için sabah yeterince erken varmasını imkansız kılıyor.

Fransa'da aşağıdaki üç güzergahta kısa mesafeli uçuşlar durdurulacak: Paris – Nantes, Lyon, ve Bordo. Yerine, demiryolu seyahati, o zamandan beri uçuşların yerini alacak mükemmel bir alternatif var 2 1 saatlik uçak uçuşuna saatler kala. Dahası, Paris Charles de Gaulle ile Lyon ve Rennes arasında ve Lyon ile Marsilya arasında tren seferleri iyileştirilecekse, bu rotalar yeni politikaya katılacak.

Paris Trains Amsterdam

Londra Paris trenleri

Paris trenleri Rotterdam

Paris Trains Brüksel

 

Trenle Seyahat Etmenin Avantajları

Tren yolculuğu Avrupa'da seyahat etmenin en hızlı yolu iyi bağlantılı bölgesel ve uluslararası demiryolu güzergahları sayesinde. Üstelik, tren yolculuğu, uçakla seyahat ederken tadını çıkaramayacağınız birçok avantaj sunar. İlk önce, tren istasyonlarında, yolcuların pasaport kontrolünden geçmesi gerekmez, güvenlik kontrolü, ve check-in, bu da çok fazla zaman ve güçlük kazandırır.

ikinci olarak, trenle seyahat ederken, uçağın penceresinden görülemeyen güzel manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.. Örneğin, Avrupa'daki birçok tren yolculuğu, Avrupa'nın en güzel manzaralı köylerine ve vadilerine açılan bir pencere sunar., Loire vadisi gibi. Üçüncüsü, uçakların aksine, birçok demiryolu şirketi trenlerde ücretsiz Wi-Fi sağlar. Böyle, iş veya yönetici seyahat ediyorsanız, Wi-Fi bilet ücretine dahildir.

Amsterdam Trains Brüksel

Londra Amsterdam trenleri

Amsterdam Trains için Berlin

Paris Amsterdam trenleri

 

 

Sınır Ötesi Seyahat: Ray veya Kısa Mesafeli Uçuşlar

Bir saatlik yolculuğun 48 saatlik bir kabusa dönüşmesiyle ilgili herkesin bir hikayesi vardır.. Yolcular uçakla seyahat etmeye daha alışkınken, trenle sınır ötesi seyahat çok daha erişilebilir, daha yeşil, ve önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu. ek olarak, Çoğu demiryolu yolcusu, yüksek hızlı trenlerin, Fransız TGV gibi, Hangi 40 bir uçaktan dakikalar daha hızlı ve daha ucuz.

Örneğin, Alman ICE demiryolu sizi Brüksel'den Köln'e 1 saatten daha kısa sürede götürebilir 5 saat. ek olarak, Köln'e giderken Paris'te bir durak ekleyebilirsiniz, yine hızlı trenle. Tam aksine, uçakla seyahat ediyorsanız, bagajı almak için ek süre gerektirir, ve havaalanı ve uçuş gecikmeleri riski, oysa trenler Avrupa genelinde dakiktir. Böylece, sınır ötesi demiryolu seyahati Avrupa'da idealdir.

Frankfurt Berlin trenleri

Leipzig Berlin trenleri

Hanover Berlin trenleri

Hamburg Berlin trenleri

 

Red Train

Avrupa'da Kısa Mesafeli Uçuşların Geleceği

Fransa öncü olurken, kısa mesafeli uçuşları devre dışı bırakmak 3 rotalar, Avusturya, Salzburg'u Viyana uçuş rotasına devretti. Almanya hala taşınmayı düşünüyor, Norveç ve Polonya gibi. Kısa mesafeli uçuşların geleceği hala bilinmiyor, ancak Z Kuşağı yeşil seyahati tercih ediyor, kültürel deneyimler, ve yerel toplulukları keşfetmek, alternatif tren yolculuğu tüm bu ihtiyaçları karşılayabilir.

Dahası, henüz kullanılmamış tren rotalarını keşfetmek, Avrupa'da daha az popüler olan destinasyonlarda turizmi teşvik edebilir. Bu sadece havaalanı trafiğini azaltmakla kalmayacak, ve kaos, ancak aynı zamanda Avrupa'nın popüler yerlerinde aşırı turizmi de azaltacaktır..

Viyana trenleri Salzburg

Münih Viyana trenleri

Graz Viyana trenleri

Prag Viyana trenleri

 

Vintage Photo In The Train Restaurant

Gerçekleştirilecek Yeni Uluslararası Tren Gezileri 2023

Gece demiryolu hizmetlerini yükseltme çabalarının bir parçası olarak, Avrupa'nın en iyi gece trenlerinden bazıları yeni tarifelerinde geri döndü. Örneğin, yolcular artık arasında seçim yapabilir, Venedik, Viyana, Budapeşte, ve Zagrep. Yeni gece treni seferleri Venedik'ten hareket ediyor: 8.29 öğleden sonra.

Bu yeni bağlantılar ile, gezginler harika destinasyonları keşfedebilir. Bu sadece yeni tren yolları sayesinde değil, ama daha iyi, gelişmiş, ve en önemlisi çevre dostu gece trenleri. Bir başka harika uluslararası demiryolu güzergahı, Prag veya Dresden'den Basel'e giden bir gece trenini içerir.. Dahası, gezginler güzel Saksonya'da bile durabilir. Böyle, akşam yemeğinden sonra yola çıkıyorsunuz ve sabah güzel İsviçre'ye varıyorsunuz. Öğleden sonra Prag'ın masalsı sokaklarında dolaşıp İsviçre Alpleri'nin muhteşem güzelliğine tırmanma seçeneğine sahip olmak ne kadar harika.. Neticede, Son yıllar, seyahat endüstrisinin Avrupa'da demiryolunun sadece kısa mesafeli uçuşları ortadan kaldırmadığı önemli bir değişim kaydettiğini kanıtladı., aynı zamanda yüksek kalite ve hizmet taşımacılığı haline geldi., tüm ihtiyaçları karşılayan.

Interlaken Zürih trenleri

Lucerne Zürih trenleri

Zürih Trains için Bern

Cenevre Zürih trenleri

 

sonuçlandırmak, tren yolculuğu daha çevreci, ve Avrupa'nın bazı güzel manzaralarına açılan bir pencere sunar.. biz Bir Tren Kaydet Bir tren yolculuğuna hazırlanmanıza ve en iyi tren biletlerini en iyi fiyatlarla bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır..

 

 

"Rail Avrupa'da Kısa Menzilli Uçuşları Nasıl Devre Dışı Bıraktı" blog yazımızı sitenize eklemek ister misiniz?? Fotoğraflarımızı ve metnimizi çekebilir veya bu blog gönderisine bir bağlantı ile bize kredi verebilirsiniz.. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/how-rail-ousted-short-haul-flights-in-europe/ - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)