Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 03/02/2023)

Rastúci počet európskych krajín podporuje cestovanie vlakom cez lety na krátke vzdialenosti. Francúzsko, Nemecko, Spojené kráľovstvo, Švajčiarsko, a Nórsko patria medzi európske krajiny, ktoré zakazujú lety na krátke vzdialenosti. Ide o súčasť úsilia v boji proti globálnej klimatickej kríze. teda, 2022 sa stal rokom, keď železnica vytlačila lety na krátke vzdialenosti v Európe, najprv vo Francúzsku, s mnohými ďalšími krajinami, ktoré budú nasledovať 2023.

Pôvod zákazu letov na krátke vzdialenosti v Európe

Letecký priemysel je jedným z hlavných zdrojov emisií skleníkových plynov v Európe, rastie o 29% v 2019. Zatiaľ čo vlády sa snažili s týmito číslami bojovať, realita je taká, že menej ako 7% osobnú dopravu prevádzkujú vlaky. Odvtedy je to prekvapujúce číslo jedna tretina najrušnejších letov na krátke vzdialenosti má vlaky pod 6 hodiny.

Takže, Greenpeace spojilo svoje sily s poprednými európskymi vládami v boji proti klimatickým zmenám. Nedávny výskum, ktorý si objednala organizácia Greenpeace, uvádza nasledujúce vynikajúce čísla: 73 z 250 najrušnejšie lety na krátke vzdialenosti v Európe, v krajinách ako Švajčiarsko, a Spojené kráľovstvo, mať alternatívy vlaku do šiestich hodín, a 41 majú priame alternatívy nočného vlaku.

Brusel Utrecht Vlaky

Antwerp do Utrecht Vlaky

Berlín do Utrecht Vlaky

Paris sa Utrecht Vlaky

 

How Rail Ousted Short Haul Flights

 

Európania podporujú zákaz letov na krátke vzdialenosti

Zákaz letov na krátke vzdialenosti je obrovskou zmenou v európskej regionálnej a medzinárodnej doprave. Zatiaľ čo väčšina Európanov cestuje medzi krajinami vlakom a využíva medzimestské vlaky, pre turistov na eurocestách môže byť cestovanie vlakom náročné. Avšak, cestovanie vlakom sa čoskoro stane hlavným spôsobom cestovania v Európe, a miestni sú za to.

Ukazuje to nedávny prieskum Európskej investičnej banky 62% Európanov podporuje zákaz letov na krátke vzdialenosti. Väčšina ľudí v Nemecku (63%), Francúzsko, a Holandsko (65%) radšej nočné vlaky. Výzvou, ktorej čelia európske železničné spoločnosti, je poskytovanie lôžkové vlaky a všetky potreby, ktoré umožňujú dobrý spánok počas cestovania. EÚ tento akt veľmi podporuje, ku ktorým má teraz ktokoľvek prístup Greenpeace interaktívna mapa Európy a pridajte vlakové trasy, ktoré by chceli vytvoriť alebo zlepšiť.

 

Highest Train Bridge In Europe

 

Francúzsko je prvé, kde bola železnica vytlačená nakrátko – Ťažné lety

Francúzsko je prvou krajinou, ktorá oficiálne zakázala lety na krátke vzdialenosti. teda, cestujúci, ktorí uprednostnili luxus lietania všade vo Francúzsku, budú musieť teraz prestúpiť na vlak. Cestovanie vlakom znie nudne, cesta vlakom trvá menej ako 2.5 hodiny má mnoho výhod. spočiatku, lety v 6 trasy sa plánovali natrvalo zrušiť. Avšak, vlakové trasy na letisko znemožňujú cestujúcim prísť dostatočne skoro ráno na medzinárodné lety.

Lety na krátke vzdialenosti vo Francúzsku prestanú fungovať na nasledujúcich troch trasách: Paríž – Nantes, Lyon, a Bordeaux. namiesto, železničná doprava nahradí lety od r existuje skvelá alternatíva 2 hodiny do 1-hodinového letu lietadlom. navyše, ak sa zlepší vlaková doprava medzi Parížom Charles de Gaulle a Lyonom a Rennes a medzi Lyonom a Marseille, tieto trasy sa pridajú k novej politike.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

Výhody cestovania vlakom

Cestovanie vlakom je najrýchlejší spôsob cestovania v Európe vďaka dobre prepojeným regionálnym a medzinárodným železničným trasám. Ďalej, cestovanie vlakom ponúka mnoho výhod, ktoré si pri cestovaní lietadlom neužijete. Po prvé, na vlakových staniciach, cestujúci nie sú povinní pasovou kontrolou, Bezpečnostná kontrola, a check-in, čo ušetrí veľa času a námahy.

za druhé, pri cestovaní vlakom, môžete si vychutnať krásne výhľady, ktoré nie sú dostupné z okna lietadla. Napríklad, veľa ciest vlakom v Európe ponúka okno do najmalebnejších európskych dedín a údolí, ako údolie Loiry. Po tretie, na rozdiel od lietadiel, mnohé železničné spoločnosti poskytujú vo vlakoch bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Takže, ak cestujete obchodne alebo manažérsky, Wi-Fi je zahrnuté v cene lístka.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

 

Cezhraničné cestovanie: Železnica Or Lety na krátke vzdialenosti

Každý má príbeh o tom, ako sa hodinová cesta zmenila na 48-hodinovú nočnú moru. Zatiaľ čo cestujúci sú viac zvyknutí cestovať lietadlom, cezhraničné cestovanie vlakom je oveľa dostupnejšie, zelenšie, a značná úspora času a peňazí. Navyše, väčšina cestujúcich na železnici si neuvedomuje skutočnosť, že vysokorýchlostné vlaky, ako francúzske TGV, sú 40 minút rýchlejšie a lacnejšie ako lietadlo.

napríklad, Nemecká železnica ICE vás môže dopraviť z Bruselu do Kolína nad Rýnom za menej ako 5 hodiny. Navyše, môžete pridať zastávku v Paríži na ceste do Kolína nad Rýnom, opäť cez vysokorýchlostný vlak. Práve naopak, ak cestujete lietadlom, vyžaduje dodatočný čas na vyzdvihnutie batožiny, a riziko meškania letiska a letu, keďže vlaky sú v celej Európe presné. teda, Cezhraničné cestovanie po železnici je v Európe ideálne.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Red Train

Budúcnosť letov na krátke vzdialenosti v Európe

Zatiaľ čo Francúzsko je priekopníkom, vytlačiť lety na krátke vzdialenosti 3 trás, Rakúsko vytlačilo linku Salzburg – Viedeň. Nemecko tento krok stále zvažuje, ako Nórsko a Poľsko. Budúcnosť letov na krátke vzdialenosti je stále neznáma, ale s generáciou Z preferujúcou zelené cestovanie, kultúrnych zážitkov, a skúmanie miestnych komunít, alternatívne cestovanie vlakom by mohlo zabezpečiť všetky tieto potreby.

navyše, preskúmanie ešte nevyjazdených vlakových trás by mohlo podporiť cestovný ruch v menej populárnych destináciách v Európe. Tým sa zníži nielen prevádzka letiska, a chaos, ale tiež zníži nadmernú turistiku na obľúbených miestach v Európe.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Vintage Photo In The Train Restaurant

Nové medzinárodné cesty vlakom 2023

V rámci úsilia o modernizáciu nočnej železničnej dopravy, niektoré z najlepších európskych nočných vlakov sa vrátili v nových cestovných poriadkoch. napríklad, cestujúci si teraz môžu vybrať medzi, Benátky, Viedeň, Budapešť, a Záhreb. Nový nočný vlak odchádza z Benátok o hod 8.29 popoludnie.

S týmito novými spojeniami, cestujúci môžu objavovať úžasné destinácie. A to nielen vďaka novým vlakovým trasám, ale lepšie, vylepšený, a čo je najdôležitejšie nočné vlaky šetrné k životnému prostrediu. Ďalšia skvelá medzinárodná železničná trasa zahŕňa nočný vlak z Prahy alebo Drážďan do Bazileja. navyše, cestujúci sa môžu zastaviť aj v krásnom Sasku. Takže, po večeri odchádzate a ráno dorazíte do krásneho Švajčiarska. Aké úžasné je mať možnosť popoludnia sa túlať rozprávkovými uličkami Prahy a vyšantiť sa po nádhernej kráse švajčiarskych Álp. Všetko vo všetkom, posledné roky dokázali, že cestovný ruch urobil významný posun, keď železnica nielenže vytlačila lety na krátke vzdialenosti v Európe, ale stala sa aj kvalitnou a servisnou dopravou, ktoré uspokoja všetky potreby.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

Uzavrieť, cestovanie vlakom je zelenšie, a ponúka okno na niektoré z krásnych výhľadov v Európe. My v Uložiť vlak radi vám pomôžeme pripraviť sa na cestu vlakom a nájsť najlepšie lístky na vlak za najlepšie ceny.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „Ako železnica vytlačila lety na krátke vzdialenosti v Európe“ na svoju stránku? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/how-rail-outted-short-haul-flights-in-europe/ – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)