Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 08/09/2023)

Cestovanie po svete je sen, ktorý sa často zdá nepolapiteľný, zvlášť keď ste na napätom rozpočte. Ale čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preskúmať exotické destinácie, ponorte sa do miestnej kultúry, a vytvorte si nezabudnuteľné spomienky bez vyčerpania vášho bankového účtu? Vstúpte do sveta cenovo dostupného cestovania prostredníctvom dobrovoľníckych programov po celom svete. Tento komplexný sprievodca sa ponorí hlbšie do toho, ako môže byť dobrovoľníctvo vašou vstupenkou na vzrušujúce dobrodružstvá s obmedzeným rozpočtom.

 

Vzostup dobrovoľníckeho cestovania

Za posledné desaťročie, došlo k výraznému nárastu počtu mláďat a cestovateľov, ktorí si uvedomujú rozpočet ktorí využili silu dobrovoľnosti, aby podporili svoju túžbu po túlaní. To, čo bolo kedysi medzi ostrieľanými cestovateľmi dobre stráženým tajomstvom, sa dnes stalo celosvetovým trendom, vďaka internetu a špecializovaným platformám, ktoré spájajú dobrovoľníkov s hostiteľmi po celom svete.

Akonáhle ste si vybrali správnu platformu, je čas vytvoriť si profil, zdôraznite svoje schopnosti a záujmy, a začnite sa spájať s potenciálnymi hostiteľmi. pamätať, trpezlivosť je kľúčová, najmä pokiaľ ide o zabezpečenie vytúžených pozícií v obľúbených projektoch. Zúžili sme pre vás niektoré z najlepších možností dobrovoľníckych programov na celom svete:

 

1. Workaway

Workaway je jedinečná globálna platforma spájajúca cestovateľov s hostiteľmi po celom svete. Umožňuje cestujúcim, známy ako “Workawayers” aby si vymenili svoje zručnosti a nadšenie pre ubytovanie a autentické kultúrne zážitky. Workaway ponúka rôzne možnosti, od farmárčenia a vyučovania až po asistenciu v ubytovniach či prispievanie na umelecké projekty. Prevádzka vo viac ako 170 krajiny, pokrýva rôzne miesta, z miest do vzdialených dedín.

Stať sa dobrovoľníkom, musíte sa zaregistrovať (stojí to cca $20 za rok), vyplňte profil, nájsť vhodný projekt, a páčiť sa hostiteľovi. Profil na Workaway je niečo medzi stránkou na sociálnej sieti a životopisom. Na jednej strane, musíte sa prezentovať ako príjemná a zaujímavá osobnosť (niektorí hostitelia pozývajú dobrovoľníkov ani nie tak kvôli práci, ale kvôli zábave a kultúrnej výmene). Na druhej strane, mali by ste jasne uviesť, v čom ste dobrí: starostlivosť o deti, vyučovanie jazykov, varenie, záhradníctvo, starostlivosť o zvieratá, výstavby, domáce opravy, a tak ďalej. Ak je výber medzi profesionálom a amatérom, hostiteľ uprednostní profesionála, bez ohľadu na to, aký zaujímavý a charizmatický môže byť amatér – nezabudnite zdôrazniť svoje profesionálne schopnosti. Ešte lepšie je, ak ide o niečo praktické.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

 

2. HelpStay

HelpStay je platforma podobná Workaway, určené pre cestovateľov, ktorí hľadajú kultúrnu výmenu a cenovo dostupné cestovateľské zážitky. Spája cestovateľov cez 100 dobrovoľníckych programov na celom svete. Väčšina dobrovoľníckych príležitostí je zadarmo. Niektorí môžu vyžadovať malý dar. Takmer všetky ponúkajú ubytovanie a stravu zadarmo. O podrobnostiach sa môžete informovať u hostiteľov.

Na HelpStay, cestujúci môžu nájsť širokú škálu príležitostí, dobrovoľníctvo na ekologických farmách, pomoc s ekologickými projektmi a verejnoprospešnými službami, alebo stať sa pomocníkom pre nejaký projekt mimovládnej organizácie. S naším predchádzajúcim článkom, môžete sa naučiť, ako na to dostať sa do akejkoľvek destinácie v Európe pre váš budúci dobrovoľnícky projekt jednoducho.

Vlaky z Viedne do Budapešti

Vlaky z Prahy do Budapešti

Vlaky z Mníchova do Budapešti

Vlaky z Grazu do Budapešti

 

Ecological Volunteering

 

3. Festivalové dobrovoľníctvo so Stoke Travel

Festivalové dobrovoľníctvo so Stoke Travel je vzrušujúci a jedinečný spôsob, ako zažiť niektoré z najznámejších na svete hudobné a kultúrne festivaly pri aktívnej účasti na ich organizácii. Stoke Travel, známa cestovná kancelária, ponúka cestovateľom možnosti stať sa dobrovoľníkmi festivalu na rôznych podujatiach.

Ako festivalový dobrovoľník so Stoke Travel, zvyčajne získate bezplatný alebo výrazne zľavnený prístup na festival, vrátane kempingu alebo ubytovania. Výmenou za vašu pomoc, môžete sa podieľať na úlohách, ako je nastavenie a demontáž festivalovej infraštruktúry, pomoc s logistikou udalostí, alebo dokonca propagovať služby Stoke Travel iným návštevníkom. Počet festivalov sa môže z roka na rok meniť, však, mnohé z nich sú najobľúbenejšie v Európe. Napríklad, Oktoberfest v Mníchove, La Tomatina v Bunole, Beh býkov v Pamplone, Španielsko, a tak ďalej.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

4. Európsky zbor solidarity

Európsky zbor solidarity je serióznejší ako iné dobrovoľnícke programy na celom svete. ESC ponúka príležitosti pre ľudí vo veku 18-30 zapojiť sa do dobrovoľníckych a solidárnych aktivít, podporované Európskou úniou. Spustené v 2018, ESC ponúka platformu pre mladých Európanov, aby mohli prispieť spoločnosti, získať cenné skúsenosti, rozvíjať zručnosti, a podporovať pocit európskeho občianstva. Priemerná dĺžka programu je 6-12 mesiaca. Program pokrýva takmer všetky výdavky, vrátane víz, poistenie, a 90% z nákladov na lístok. Okrem ubytovania a stravovania, dobrovoľníci dostávajú aj vreckové.

Projekty spúšťajú len akreditované organizácie. Dobrovoľníkom sa poskytuje a “pracovisko.” Sú povinní pracovať približne 30 hodín týždenne. Prispieva k osobnému a profesionálnemu rozvoju účastníkov pri riešení spoločenských výziev prostredníctvom dobrovoľných a solidárnych akcií. Iniciatíva je súčasťou širšieho úsilia Európskej únie o podporu zapojenia mládeže a sociálnej súdržnosti.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Volunteering - Passion Led Us Here

 

5. Dobrovoľníci OSN

Ak si želáte rozšíriť svoje dobrovoľnícke skúsenosti alebo sa už nekvalifikujete na program ESC, ktorý má jednorazový limit účasti, môžete zvážiť stať sa dobrovoľníkom OSN. Dobrovoľníci OSN (Dobrovoľníci Organizácie Spojených národov) je program a iniciatíva založená Organizáciou Spojených národov na podporu dobrovoľníctva a poskytovanie príležitostí jednotlivcom, aby prispeli svojimi schopnosťami, odbornosť, a čas na podporu rôznych iniciatív a rozvojových projektov Organizácie Spojených národov po celom svete. Dobrovoľníci OSN zohrávajú kľúčovú úlohu pri presadzovaní mierovej misie organizácie, vývoj, a humanitárnej pomoci. kľúč aspekty dobrovoľníkov OSN zahrnúť:

Rôzne úlohy: Dobrovoľníci OSN sú zapojení do širokej škály úloh. Zahŕňa mierové operácie, pomoc pri katastrofách, projekty komunitného rozvoja, zdravotníckych iniciatív, vzdelávacie programy, a viac.

Kvalifikovaní profesionáli: Dobrovoľníci OSN sú zvyčajne skúsení odborníci z rôznych oblastí, ako je zdravotníctvo, vzdelanie, strojárstvo, IT, poľnohospodárstvo, a sociálna práca. Ponúkajú svoje odborné znalosti, aby pomohli riešiť globálne výzvy.

Globálna prítomnosť: Dobrovoľníci OSN pôsobia v mnohých krajinách, v konfliktných a postkonfliktných zónach av kontexte rozvoja. Prispievajú k budovaniu odolných komunít a podpore trvalo udržateľného rozvoja.

Nadnárodné a inkluzívne: Dobrovoľníci OSN pochádzajú z rôznych prostredí a národností. Vytvárajú bohatú a inkluzívnu sieť jednotlivcov, ktorí sa zaviazali mať pozitívny vplyv prostredníctvom dobrovoľníckych programov na celom svete.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

UN Volunteer Programs Worldwide

záver

Koniec našej cesty, Dúfame, že vás inšpirujeme, aby ste sa vydali na cenovo dostupné dobrodružstvo prostredníctvom dobrovoľníckych programov po celom svete. pamätať, obrovský svet skrýva zázraky. S odhodlaním a správnym myslením, skúmať bez toho, aby ste museli prelomiť banku. Či už sa rozhodnete učiť angličtinu v Thajsku, chrániť divokú zver v Kostarike, alebo pomáhať utečencom v Grécku, čaká na vás dobrovoľnícka príležitosť. Takže, Zbaľ si svoje tašky, otvor svoje srdce, a vydajte sa na cestu, ktorá nielen zmení váš život, ale urobí aj svet lepším miestom, jedna dobrovoľnícka skúsenosť naraz.

 

Skvelá cesta vlakom začína nájdením najlepších lístkov na najkrajšej a najpohodlnejšej vlakovej trase. My v Uložiť vlak radi vám pomôžeme pripraviť sa na cestu vlakom a nájsť najlepšie lístky na vlak za najlepšie ceny.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „Ako sa pripraviť na cestu vlakom“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fplatforms-to-explore-volunteer-programs%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)