Czas czytania: 8 minuty
(Poprawiony: 21/12/2023)

W dobie pracy zdalnej i łączności cyfrowej, coraz więcej osób decyduje się na uzyskanie wizy cyfrowej dla freelancerów, która umożliwia im pracę z dowolnego miejsca na świecie. Cyfrowi nomadzi, jak są powszechnie znane, Wykorzystaj technologię, aby uwolnić się od tradycyjnej konfiguracji biura i odkryć nowe horyzonty. Wybór odpowiedniego miejsca docelowego ma kluczowe znaczenie dla udanego doświadczenia cyfrowego nomady, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak koszty utrzymania, infrastruktura, i ogólną jakość życia. W tym artykule, zagłębimy się w pięć najlepszych krajów, które oferują idealne środowisko dla cyfrowych nomadów poszukujących równowagi między pracą a przygodą.

 • Transport kolejowy Czy Eco-Friendly Way Podróż do. Ten artykuł zawiera informacje na temat podróży pociągiem w ramach programu Save A Train, ten Strona z najtańszymi biletami kolejowymi Na świecie.

Co to jest wiza cyfrowego nomada?

Wiza cyfrowa dla freelancerów lub wiza Nomad to specjalistyczny program wizowy lub pobytowy oferowany przez niektóre kraje osobom, które pracują zdalnie lub zarabiają przez Internet podczas pobytu w tym kraju. Wizy Digital Nomad mają na celu ułatwienie legalnego pobytu pracownikom zdalnym, freelancerzy, oraz osoby prowadzące działalność na własny rachunek, które mogą wykonywać swoje obowiązki służbowe online. Wizy te zazwyczaj mają okres ważności, który może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od kraju. Wiele z tych programów oferuje możliwość przedłużenia wizy, aby uwzględnić osoby zainteresowane dłuższym pobytem.

Aby kwalifikować się do otrzymania wizy cyfrowego nomada, zazwyczaj musisz spełnić następujące kryteria:

 1. Przedstaw dowód pracy zdalnej, co można udokumentować kopią umowy o pracę lub pismem od pracodawcy wyrażającym zgodę na pracę zdalną.
 2. Posiadaj wystarczające środki finansowe, aby utrzymać się przez cały pobyt, o czym świadczą wyciągi bankowe lub inna dokumentacja wykazująca wystarczające środki na pokrycie kosztów utrzymania.
 3. Utrzymuj ubezpieczenie zdrowotne przez cały okres pobytu w kraju goszczącym.
 4. Mieć czystą kartotekę kryminalną.

Zanim ustalisz miejsce docelowe, freelancerzy muszą wziąć pod uwagę różne czynniki. Niektóre z tych rozważań obejmują:

Sprzyjająca pogoda – indywidualne preferencje co do warunków pogodowych są różne. Chociaż niektórzy mogą szukać ciepła, inni mogą preferować chłodniejszy klimat. w konsekwencji, w poszukiwaniu nowego kraju, Należy przede wszystkim skupić się na pogodzie panującej w regionie.

Niezawodne Wi-Fi – biorąc pod uwagę zależność każdego cyfrowego nomady od stabilnego połączenia internetowego, Kluczowe znaczenie ma zapewnienie, że wybrany kraj ma solidną infrastrukturę Wi-Fi. Stała łączność jest niezbędna, ponieważ bezpośrednio wpływa na Twoją zdolność do efektywnej pracy.

Rozwijająca się społeczność – kluczowe jest nawiązanie kontaktów społecznych. Koczowniczy tryb życia może powodować izolację, podkreślając znaczenie budowania połączeń z innymi w miarę upływu czasu. Wiele hotspotów dla cyfrowych nomadów powstało w wyniku gromadzenia się nomadów na tych obszarach.

Przystępne koszty życia – dla cyfrowych nomadów, najważniejsze jest utrzymanie ekonomicznego stylu życia. Wynajem mieszkania na krótki okres może być kosztowny, dlatego rozsądnie jest szukać krajów o niższych kosztach życia.

Optymalna równowaga między życiem zawodowym a prywatnym – osiągnięcie właściwej równowagi między pracą a czasem wolnym może być wyzwaniem dla cyfrowych nomadów. W związku z tym, Kluczowy jest wybór lokalizacji, która umożliwi harmonijne połączenie życia zawodowego i osobistego.

Pociągi Amsterdam do Paryża

Pociągi Londyn do Paryża

Rotterdam Pociągi Paryż

Bruksela pociągów Paryżu

 

1. Portugalia

 • Średnie miesięczne wydatki: $1200-$2200+ USD
 • Wiza: Wiza pobytowa – wiza ta pozwala na pobyt przez pierwsze cztery miesiące. Po wejściu do Portugalii, możesz ubiegać się o zezwolenie na pobyt na dwa lata. Wiza na pobyt czasowy – z tą wizą, możesz zostać 12 miesięcy. Nie możesz przedłużyć tej wizy ani wykorzystać jej do uzyskania pozwolenia na pobyt, ale możesz go przedłużyć czterokrotnie
 • Wymagane wynagrodzenie miesięczne: ponad 3040 euro

Wygląda na to, że Portugalia przekształciła się w Bali Europy, służąc jako centrum cyfrowych nomadów. W lecie 2022, Portugalia ogłosiła wprowadzenie specjalnej wizy dla freelancerów i pracowników zdalnych. Mogą teraz zwiedzać Portugalię z wizą krajową D7, zapewnienie możliwości uzyskania zezwolenia na pobyt.

Na pewno, klimat jest fantastyczny niemal przez cały rok, koszty życia są niższe niż w większości krajów Europy Zachodniej, a kuchnia jest po prostu niesamowita! Wyobraź sobie, że delektujesz się pysznym posiłkiem, a następnie tarty jajeczne, i zakończenie łykiem porto… zachwycające.

Chociaż różne obszary w Portugalii są odpowiednie dla przedsiębiorców internetowych, najlepszym miastem dla cyfrowych nomadów w Portugalii jest nikt inny jak stolica, Lizbona. Ze wszystkich stron pełno cyfrowych nomadów, doświadczeni podróżnicy twierdzą, że obecnie jest to jedna z najlepszych lokalizacji, w których można nawiązać kontakt z osobami o podobnych poglądach. Drugim najbardziej poszukiwanym kierunkiem jest Porto, tętniące życiem miasto studenckie, słynące z malowniczej starówki położonej nad rzeką i ozdobionej budynkami wyłożonymi niebieskimi kafelkami. Ujawniono nowo rozpoczęty projekt – utworzenie cyfrowej wioski nomadów na Maderze! Stać się częścią tego przedsięwzięcia w Ponta Do Sol, trzeba złożyć wniosek. Jeśli wybrano, możesz równie dobrze odkryć swój nowo odkryty dom w Portugalii!

 

Digital Visa For Freelancers In Portugal

 

2. Estonia

 • Średnie miesięczne wydatki: $1000-$2000 USD
 • Wiza: C wiza cyfrowa nomadów trwa 6 miesięcy. Wiza cyfrowa nomadów D jest ważna przez 1 rok
 • Wymagane wynagrodzenie miesięczne: ponad 3504 euro

Ten były radziecki nad Bałtykiem jest jednym z najbardziej niedocenianych (i doskonałe!) Europejskie kierunki dla koczowniczego stylu życia. w 2020, Estonia umocniła swój status pioniera wśród krajów europejskich, udostępniając wizę cyfrową dla freelancerów, oznaczając pionierskie posunięcie. Estonia otworzyła przełomową placówkę e-rezydencji. Pomysł jest taki, że właściciele na całym świecie mogą założyć firmę w Estonii i prowadzić ją całkowicie online. Nazywa się to rezydencją cyfrową, i możesz otrzymać karty inteligentne potwierdzające to na całym świecie. Jeśli chcesz fizycznie zaangażować się w freelancing w Estonii, możesz skupić się na wizach C i D.

Centrum tego wszystkiego jest stolica, Tallinn! Szczyci się urzekającą średniowieczną architekturą i wyśmienitą kuchnią, Tallinn może być idealnym miejscem do zamieszkania i oszczędzania środków. Wprawdzie, z powodu napływu pracowników zagranicznych, Tallin widział niewielki wzrost wydatków. Mimo że, ceny pozostają porównywalne z innymi ulubionymi miejscami w Europie Wschodniej, takimi jak Budapeszt czy Praga.

Obecnie, Społeczność cyfrowych nomadów w Tallinie składa się głównie z emigrantów zatrudnionych w mieście przez różne międzynarodowe firmy. Chociaż nie ma jeszcze wielu dedykowanych przestrzeni dla pracowników zdalnych, to niewątpliwie się zmienia, ponieważ nomadzi coraz bardziej skłaniają się ku miastom!

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

Digital Nomad Lifestyle

3. Gruzja (Kraj, Nie państwo…)

 • Średnie miesięczne wydatki: $700-$1500 USD
 • Wiza: Zwolnienie z wizy do 365 dni
 • Wymagane wynagrodzenie miesięczne: Żaden

Gruzja stała się ostatnio popularnym miejscem dla cyfrowych nomadów, przykuwa uwagę dzięki zachęcaniu rosnącej społeczności w tym zmieniającym się świecie. Przez ostatnich kilka lat, Gruzja aktywnie przyciąga pracowników zdalnych, oferując bezpłatne wizy roczne i innowacyjne inicjatywy umożliwiające współpracę z lokalnymi profesjonalistami. Ostatni rok, kraj zrobił pionierski krok, wprowadzając cyfrową wizę nomadów, pozycjonowanie się jako lider w zdalnych lokalizacjach pracy.

Tbilisi, stolica, to urzekające połączenie dawnych wpływów osmańskich i współczesnej kultury europejskiej. Znany ze swojej przystępności cenowej, Tbilisi jest preferowanym wyborem dla cyfrowych nomadów, oferujący łatwy dostęp zarówno do ośnieżonych gór, jak i pięknego wybrzeża.

Podczas gdy społeczność cyfrowych nomadów w Tbilisi wciąż rośnie, organizuje wydarzenia prawie każdego wieczoru, zapewniając szerokie możliwości nawiązywania kontaktów i zaangażowania. Dla tych, którzy szukają spokojniejszego tempa, Batumi i Kutaisi wydają się doskonałymi alternatywami.

Dodatkowa wskazówka dla nomadów: Tuż na południe od Gruzji, Armenia oferuje podobną roczną bezpłatną wizę. Erewan, jego stolica, posiada znaczny potencjał, aby stać się kolejnym głównym ośrodkiem nomadów w regionie Kaukazu. Dzięki temu cały obszar stanie się kuszącą perspektywą dla osób poruszających się po świecie pracy zdalnej.

 

4. Bali, Indonezja

 • Średnie miesięczne wydatki: $700-$1200 USD
 • Wiza: 30 wiza jednodniowa po przyjeździe dla większości narodowości lub wiza drugiego domu
 • Wymagane wynagrodzenie miesięczne: Żaden

Zdobycie najwyższego miejsca na liście wszystkich cyfrowych nomadów, Bali uosabia kultowe doświadczenie nomadów. Synonim cyfrowego nomadyzmu, Urok Bali leży w jego niemal doskonałości.

W tej tropikalnej przystani znajdują się kawiarnie godne uwagi na Pintereście, szybkie Wi-Fi, dziewicze plaże, bujne dżungle, niedrogie luksusowe wille, oraz kulturę sprzyjającą holistycznemu samorozwojowi. Poza jego marzycielskimi cechami, Prawdziwym klejnotem Bali jest jego społeczność. Każdego cyfrowego nomada i wędrowca przyciągają miejsca takie jak Canggu, Uluwatu, i Ubudu.

Bez dedykowanej wizy cyfrowej nomadów na Bali, opcje obejmują drugą wizę domową lub wizę B211A. Chociaż druga wiza domowa jest popularna, nie każdy spełnia jego kryteria finansowe. Jeśli 2 000 000 000 Rp (~ 133 485 dolarów) nie jest wykonalne, wiza B211A jest alternatywą. Po przyjeździe, otrzymasz indonezyjskie zezwolenie na ograniczony pobyt (TO JAKO). Władze zrobią zdjęcie, więc zastanów się nad świeżą fryzurą i odpocznij podczas lotu, aby wyglądać reprezentacyjnie. Ta wiza pozwoli Ci pozostać na bieżąco 30 dni. W przypadku przedłużenia, będziesz musiał opuścić kraj i wjechać ponownie.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

Digital Freelancers In Bali Indonesia

 

5. Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie

 • Średnie miesięczne wydatki: $1500-$3000 USD
 • Wiza: Wiza do pracy zdalnej
 • Wymagane wynagrodzenie miesięczne: minimalny miesięczny dochód w wysokości $3,500 USD

Dubaj ogłosił wizę cyfrową dla freelancerów w 2020. Uczestnicy w “Praca zdalna z Dubaju” programu mogli mieszkać i pracować w Emiratach, ale nie byli uprawnieni do uzyskania dokumentu tożsamości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – dowód osobisty Emirates.

Wiosną 2022, zasady się zmieniły. Cyfrowi nomadzi otrzymują teraz identyfikator Emirates wraz z wizą pobytową. Karta umożliwia korzystanie z usług rządowych, Otwórz konto bankowe, zarejestruj numer telefonu, i płacić rachunki za media. Każdy cudzoziemiec, bez względu na narodowość, zamierzający mieszkać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i pracować zdalnie dla zagranicznej firmy, mogą złożyć wniosek wizowy.

Dubaj jest najlepszym wyborem dla freelancerów ze względu na politykę dochodów wolnych od podatku. Osoby fizyczne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie płacą podatku dochodowego. Osoby prawne są zwolnione z płacenia podatku od osób prawnych do czerwca 2023. Po tym, spółki, których zyski przekraczają AED 375,000, lub $102,100, będzie opodatkowany według stawki 9%.

Polityka przyjazna biznesowi upraszcza przedsięwzięcia freelancingowe. Oprócz pracy, freelancerzy cenią sobie wysokiej jakości styl życia i światowej klasy udogodnienia, różnorodny wypoczynek, i kosmopolityczna atmosfera.

 

Dubai Is A Top Choice For Freelancers

 

Wybór właściwej wizy krajowej i cyfrowej dla freelancerów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w łączeniu pracy z podróżami i przygodą. Pięć wymienionych krajów – Estonia, Portugalia, Indonezja, AUE, i Gruzja – oferują wyjątkowe doświadczenia i możliwości pracownikom zdalnym. Od cyfrowego krajobrazu Estonii po bogactwo kulturowe Portugalii, każde miejsce docelowe zapewnia odrębny smak tym, którzy chcą na nowo zdefiniować tradycyjną koncepcję pracy. Ponieważ świat nadal akceptuje pracę zdalną, kraje te wyróżniają się jako latarnie dla cyfrowych nomadów poszukujących satysfakcjonującego i wzbogacającego stylu życia wykraczającego poza konwencjonalne biuro.

 

Wspaniała podróż pociągiem zaczyna się od znalezienia najlepszych biletów na najpiękniejszą i najwygodniejszą trasę pociągu. Jesteśmy w Zapisz pociąg z przyjemnością pomożemy Ci przygotować się do podróży pociągiem podczas przeprowadzki i znaleźć najlepsze bilety kolejowe w najlepszych cenach.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „Jak przygotować się do podróży pociągiem” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fdigital-visa-for-freelancers-top-countries%2F - (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)