Lugemise aeg: 8 minutit
(Viimati uuendatud: 21/12/2023)

Kaugtöö ja digiühenduvuse ajastul, rohkem inimesi otsustab hankida vabakutselistele digitaalse viisa, mis võimaldab neil töötada kõikjal maailmas. Digitaalsed nomaadid, nagu nad üldtuntud on, kasutage tehnoloogiat, et vabaneda tavapärasest kontorikorraldusest ja avastada uusi horisonte. Õige sihtkoha valimine on eduka digitaalse nomaadi kogemuse jaoks ülioluline, võttes arvesse selliseid tegureid nagu elukallidus, infrastruktuur, ja üldine elukvaliteet. Selle artikli, süveneme viie parima riigi hulka, mis pakuvad ideaalset keskkonda digitaalsetele nomaadidele, kes otsivad tasakaalu töö ja seikluste vahel.

 • Raudtee on Eco-Friendly viis reisida. See artikkel õpetab rongireisimise kohta, kasutades funktsiooni Salvesta rong, The Odavaim rongipiletite veebisait Maailmas.

Mis on digitaalne nomaadi viisa?

Digiviisa vabakutselistele ehk Nomad Visa on spetsiaalne viisa- või elamisprogramm, mida teatud riigid pakuvad üksikisikutele, kes töötavad kaugtööl või teenivad veebis sissetulekut selles riigis elades.. Digitaalsed nomadiviisad on loodud kaugtöötajate seadusliku riigis viibimise hõlbustamiseks, vabakutselised, ja füüsilisest isikust ettevõtjad, kes saavad oma tööülesandeid täita veebis. Nende viisade kehtivusaeg võib tavaliselt ulatuda mõnest kuust mitme aastani, olenevalt riigist. Paljud neist programmidest pakuvad viisa pikendamise võimalust, et majutada isikuid, kes on huvitatud pikemast riigist..

Digitaalse nomaadi viisa saamiseks, üldiselt peate vastama järgmistele kriteeriumidele:

 1. Näidake tõendeid kaugtöö kohta, mida saab põhjendada töölepingu koopia või tööandja ametliku kirjaga, mis annab loa kaugtöö tegemiseks.
 2. Omama piisavalt rahalisi vahendeid, et end kogu oma viibimise ajal ülal pidada, mida tõendavad pangaväljavõtted või muud dokumendid, mis näitavad, et elamiskulude katmiseks on piisavalt raha.
 3. Säilitage ravikindlustus kogu vastuvõtvas riigis viibimise ajal.
 4. Omama puhast karistusregistrit.

Enne sihtkohta seadmist, vabakutselised peavad arvestama erinevate teguritega. Mõned neist kaalutlustest hõlmavad järgmist:

Soodne ilm – individuaalsed ilmastikueelistused on erinevad. Kuigi mõned võivad otsida soojust, teised võivad eelistada jahedamat kliimat. järelikult, uue riigi otsinguil, oluline on keskenduda piirkonnas valitsevale ilmale.

Usaldusväärne WiFi – arvestades iga digitaalse nomaadi sõltuvust stabiilsest Interneti-ühendusest, Oluline on tagada, et valitud riigis oleks tugev WiFi-infrastruktuur. Järjepidev ühenduvus on hädavajalik, kuna see mõjutab otseselt teie võimet tõhusalt töötada.

Õitsev kogukond – sotsiaalsete sidemete loomine on ülioluline. Rändav elustiil võib olla isoleeriv, rõhutades aja jooksul teistega sidemete loomise tähtsust. Paljud digitaalsete nomaadide levialad on nendesse piirkondadesse kogunenud nomaadide tõttu välja kujunenud.

Taskukohased elamiskulud – digitaalsetele nomaadidele, säästliku elustiili säilitamine on ülimalt tähtis. Lühiajalise majutuse rentimine võib olla kulukas, muutes mõistlikuks otsida madalamate elamiskuludega riike.

Optimaalne töö- ja eraelu tasakaal – õige tasakaalu saavutamine töö ja vaba aja vahel võib olla digitaalsetele nomaadidele keeruline. seega, Asukoha valimine, mis hõlbustab töö- ja isikliku elu harmoonilist segu, on ülioluline.

Amsterdam Pariisi rongid

Londonist Pariisi rongid

Rotterdam Pariisi rongid

Brüssel Pariisi rongid

 

1. Portugal

 • Igakuised keskmised kulud: $1200-$2200+ USD
 • Visa: Elamisloa viisa – see viisa võimaldab teil viibida esialgu neli kuud. Kui sisenete Portugali, saate taotleda kaheaastast elamisluba. Ajutise viibimise viisa – selle viisaga, võid jääda 12 kuud. Te ei saa seda viisat pikendada ega kasutada elamisloa saamiseks, kuid saate seda neli korda pikendada
 • Nõutav kuupalk: üle 3040 €

Näib, et Portugal on muutunud Euroopa Baliks, toimib digitaalsete nomaadide keskusena. Suvel 2022, Portugal teatas eriviisa kehtestamisest vabakutselistele ja kaugtöölistele. Nüüd saavad nad D7 riikliku viisaga Portugaliga tutvuda, andes võimaluse saada elamisluba.

Kindlasti, kliima on fantastiline peaaegu aastaringselt, elukallidus on madalam kui suures osas Lääne-Euroopas, ja köök on lihtsalt hämmastav! Kujutage ette, et naudite maitsvat sööki, millele järgnesid munatordid, ja lõpetuseks lonksu portveini... veetlev.

Kuigi Interneti-ettevõtjatele sobivad Portugali erinevad piirkonnad, Digitaalsete nomaadide ülim linn Portugalis ei ole keegi muu kui pealinn, Lissaboni. Igast suunast tulvil digitaalseid nomaade, kogenud reisijad väidavad, et see on praegu üks peamisi kohti, kus suhelda sarnaselt mõtlevate inimestega. Teine enim otsitud sihtkoht on Porto, elav tudengilinn, mis on tuntud oma maalilise vanalinna poolest jõe ääres ja kaunistatud siniste plaatidega hoonetega. Avatud on äsja algatatud projekt – digitaalse nomaadide küla rajamine Madeiral! Et saada osa sellest ettevõtmisest Ponta Do Solis, tuleb esitada avaldus. Kui valitud, võid väga hästi avastada oma uue kodu Portugalis!

 

Digital Visa For Freelancers In Portugal

 

2. Eesti

 • Igakuised keskmised kulud: $1000-$2000 USD
 • Visa: C digitaalse nomaadi viisa kestab 6 kuud. D digitaalne nomaadi viisa kehtib 1 aastal
 • Nõutav kuupalk: üle 3504 €

See Läänemere ääres asuv endine Nõukogude Liit on üks alahinnatumaid (ja suurepärane!) Euroopa rändava elustiili sihtkohad. sisse 2020, Eesti tugevdas oma teerajaja staatust Euroopa riikide seas, avalikustades vabakutseliste digitaalse viisa, tähistades teedrajavat sammu. Eestis avati murranguline e-residentsuse asutus. Idee on selles, et omanikud üle kogu maailma saaksid Eestis ettevõtte asutada ja seda täielikult veebis juhtida. Seda nimetatakse digitaalseks residentuuriks, ja seda tõendavaid kiipkaarte saate hankida üle kogu maailma. Kui soovid füüsiliselt tegeleda vabakutselise tööga Eestis, saate keskenduda C- ja D-viisadele.

Selle kõige keskus on pealinn, Tallinn! Siin on kütkestav keskaegne arhitektuur ja maitsev köök, Tallinn võib olla ideaalne koht elamiseks, säästes raha. Tõsi küll, võõrtööliste sissevoolu tõttu, Tallinn on näinud a kulude väike tõus. kuigi, hinnad jäävad võrreldavaks teiste Ida-Euroopa lemmikutega nagu Budapest või Praha.

Hetkel, Tallinna digitaalne nomaadide kogukond koosneb valdavalt linna erinevate rahvusvaheliste ettevõtete palgal olevatest välismaalastest.. Kuigi kaugtöölistele pole veel palju spetsiaalseid ruume, see on kahtlemata muutumas, kui nomaadid üha enam linna poole suunduvad!

Brüssel Amsterdam rongid

London Amsterdami rongid

Berlin Amsterdami rongid

Paris Amsterdam rongid

 

Digital Nomad Lifestyle

3. Gruusia (Riik, Mitte riik…)

 • Igakuised keskmised kulud: $700-$1500 USD
 • Visa: viisavaba kuni 365 päeva
 • Nõutav kuupalk: mitte ükski

Gruusiast on viimasel ajal saanud digitaalsete nomaadide leviala, kogudes tähelepanu selles muutuvas maailmas kasvava kogukonna julgustamise eest. Viimase paari aasta jooksul, Gruusia on aktiivselt meelitanud kaugtöölisi, pakkudes tasuta üheaastaseid viisasid ja uuenduslikke algatusi, mis võimaldavad koostööd kohalike spetsialistidega. Eelmisel aastal, riik astus teedrajava sammu, võttes kasutusele digitaalse nomaadi viisa, positsioneerides end kaugtöö sihtkohtade eesrindlasena.

Thbilisi, pealinn, on kütkestav segu vanadest Osmanite mõjudest ja kaasaegsest Euroopa kultuurist. Tuntud oma taskukohasuse poolest, Thbilisi on digitaalsete nomaadide jaoks eelistatud valik, pakkudes lihtsat juurdepääsu nii lumistele mägedele kui ka kaunile rannikule.

Kuigi Thbilisi digitaalne nomaadide kogukond kasvab endiselt, seal korraldatakse üritusi peaaegu igal õhtul, pakkudes palju võimalusi võrgustike loomiseks ja kaasamiseks. Neile, kes otsivad rahulikumat tempot, Batumi ja Kutaisi on suurepärased alternatiivid.

Boonusnõuanne nomaadidele: Gruusiast lõuna pool, Armeenia pakub sarnast üheaastast tasuta viisat. Jerevan, selle pealinn, omab märkimisväärset potentsiaali saada järgmiseks suureks nomaadide keskuseks Kaukaasia piirkonnas. See muudab kogu piirkonna ahvatlevaks väljavaateks neile, kes navigeerivad kaugtöö maailmas.

 

4. Bali, Indoneesia

 • Igakuised keskmised kulud: $700-$1200 USD
 • Visa: 30 päeva viisa saabumisel enamiku rahvuste jaoks või teise kodu viisa
 • Nõutav kuupalk: mitte ükski

Võitlemine kõigis digitaalsete nomaadide nimekirjas esikohal, Bali kehastab ikoonilist nomaadide kogemust. Digitaalse nomadismi sünonüüm, Bali võlu seisneb selle peaaegu täiuslikkuses.

See troopiline varjupaik pakub Pinteresti väärilisi kohvikuid, kiire Wi-Fi, põlised rannad, lopsakad džunglid, taskukohased luksusvillad, ja terviklikku enesearengut soodustav kultuur. Lisaks unenäolistele omadustele, Bali tõeline pärl on selle kogukond. Kõik digitaalsed nomaad ja rändurid tõmbavad sellistesse kohtadesse nagu Canggu, Uluwatu, ja Ubud.

Ilma spetsiaalse Bali digitaalse nomaadi viisata, valikuvõimaluste hulka kuuluvad teise kodu viisa või B211A viisa. Kuigi teise kodu viisa on populaarne, mitte kõik ei vasta selle rahalistele kriteeriumidele. Kui 2 000 000 000 Rp (~133 485 dollarit) ei ole teostatav, alternatiiviks on viisa B211A. Saabumisel, saate Indoneesia piiratud viibimisloa (ITAS). Võimud teevad foto, seega kaaluge värske soengu tegemist ja puhkage lennureisil esindusliku välimuse saamiseks. See viisa võimaldab teil viibida kuni 30 päeva. Pikenduse korral, peate riigist lahkuma ja uuesti sisenema.

Salzburg Viini rongid

Müncheni Viini rongid

Graz Viini rongid

Praha Viini rongid

 

Digital Freelancers In Bali Indonesia

 

5. Dubai, AÜE

 • Igakuised keskmised kulud: $1500-$3000 USD
 • Visa: Kaugtööviisa
 • Nõutav kuupalk: minimaalne igakuine sissetulek $3,500 USD

Dubai teatas digitaalse viisa andmisest vabakutselistele 2020. Osalejad “Kaugtöö Dubaist” programm võis elada ja töötada Emiraatides, kuid tal polnud õigust saada AÜE-s isikut tõendavat dokumenti – Emiraatide ID-kaart.

aasta kevadel 2022, reeglid muutusid. Digitaalsed nomaadid saavad nüüd koos elamisviisaga ka Emiraatide ID-d. Kaart võimaldab kasutada riigiteenuseid, avada pangakonto, registreerige telefoninumber, ja tasuda kommunaalmaksed. Iga välismaalane, olenemata rahvusest, kes kavatsevad elada AÜE-s ja töötada kaugtööna välismaises ettevõttes, võivad esitada viisataotluse.

Dubai on oma maksuvaba tulu poliitika tõttu vabakutseliste jaoks parim valik. AÜE üksikisikud tulumaksu ei maksa. Juriidilised isikud on kuni juunini ettevõtte tulumaksu tasumisest vabastatud 2023. Pärast seda, ettevõtted, mille kasum ületab AED-i 375,000, või $102,100, maksustatakse määraga 9%.

Ettevõtlussõbralikud poliitikad lihtsustavad vabakutseliste ettevõtmisi. Peale töö, vabakutselised naudivad kvaliteetset elustiili koos maailmatasemel mugavustega, mitmekülgne puhkus, ja kosmopoliitne õhkkond.

 

Dubai Is A Top Choice For Freelancers

 

Vabakutseliste jaoks õige riigi ja digiviisa valimine on töö ning reisimise ja seikluse ühendamise edu jaoks võtmetähtsusega. Viis mainitud riiki – Eesti, Portugal, Indoneesia, AUE, ja Gruusia – pakuvad kaugtöölistele ainulaadseid kogemusi ja võimalusi. Eesti digi-edasimaastikust Portugali kultuurilise rikkuseni, iga sihtkoht pakub omapärase maitse neile, kes soovivad traditsioonilist töökontseptsiooni uuesti määratleda. Kuna maailm jätkab kaugtöö omaksvõtmist, need riigid paistavad silma majakatena digitaalsetele nomaadidele, kes otsivad rahuldustpakkuvat ja rikastavat elustiili väljaspool tavapärase kontori piire.

 

Suurepärane rongireis algab parimate piletite leidmisega kõige ilusamal ja mugavamal rongiliinil. Meie kl Salvesta rong aitab teil hea meelega rongireisiks valmistuda, kui otsite ümberpaigutamist ja parimate hindadega parimaid rongipileteid.

 

 

Kas soovite manustada oma saidile meie ajaveebipostituse "Kuidas valmistuda rongireisiks"?? Võite võtta oma pilte ja teksti ja anna meile krediidi link, et see blogi postitus. Või klõpsake siin: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fet%2Fdigital-visa-for-freelancers-top-countries%2F – (Kerige natuke näha Manustuskood)