Čas na čtení: 8 minut
(Aktualizováno: 21/12/2023)

V době práce na dálku a digitální konektivity, více jednotlivců se rozhodlo získat digitální vízum pro nezávislé pracovníky, které jim umožňuje pracovat odkudkoli na světě. Digitální nomádi, jak jsou běžně známé, využijte technologii k oproštění se od tradičního uspořádání kanceláře a objevování nových obzorů. Výběr správné destinace je zásadní pro úspěšnou zkušenost s digitálním nomádem, s ohledem na faktory, jako jsou životní náklady, infrastruktura, a celkovou kvalitu života. V tomto článku, ponoříme se do pěti největších zemí, které nabízejí ideální prostředí pro digitální nomády hledající rovnováhu mezi prací a dobrodružstvím.

Co je to digitální nomádské vízum?

Digitální vízum pro osoby na volné noze nebo Nomad Visa je specializovaný vízový nebo pobytový program nabízený některými zeměmi jednotlivcům, kteří pracují na dálku nebo vydělávají online při pobytu v dané zemi.. Digitální nomádská víza jsou navržena tak, aby usnadnila legální pobyt vzdálených pracovníků, nezávislí pracovníci, a osoby samostatně výdělečně činné, které mohou plnit své pracovní povinnosti online. Tato víza mají obvykle dobu platnosti, která se může pohybovat od několika měsíců až po několik let, v závislosti na zemi. Mnoho z těchto programů nabízí možnost prodloužení víz pro jednotlivce, kteří mají zájem o delší pobyt.

Chcete-li mít nárok na vízum digitálního nomáda, obecně musíte splnit následující kritéria:

 1. Prokažte důkaz o práci na dálku, což lze doložit kopií pracovní smlouvy nebo oficiálním dopisem od vašeho zaměstnavatele o povolení k práci na dálku.
 2. Mějte dostatečné finanční prostředky, abyste se po celou dobu pobytu udrželi, o čemž svědčí bankovní výpisy nebo jiná dokumentace prokazující dostatek finančních prostředků na pokrytí životních nákladů.
 3. Udržujte si krytí zdravotním pojištěním po celou dobu pobytu v hostitelské zemi.
 4. Mít čistý trestní rejstřík.

Než se usadíte v destinaci, freelanceři musí brát v úvahu různé faktory. Některé z těchto úvah zahrnují:

příznivé počasí – individuální preference pro povětrnostní podmínky se liší. Zatímco někteří mohou hledat teplo, jiní mohou preferovat chladnější podnebí. tudíž, při hledání nové země, je nezbytné se zaměřit na převládající počasí v regionu.

Spolehlivé WiFi – vzhledem k tomu, že se každý digitální nomád spoléhá na stabilní internetové připojení, zásadní je zajistit, aby vybraná země měla robustní infrastrukturu WiFi. Konzistentní konektivita je nepostradatelná, protože přímo ovlivňuje vaši schopnost efektivně pracovat.

Prosperující komunita – navázání sociálních vazeb je klíčové. Nomádský životní styl může být izolující, zdůraznění důležitosti navazování spojení s ostatními v průběhu času. Mnoho hotspotů pro digitální nomády se vyvinulo v důsledku shromažďování nomádů v těchto oblastech.

Cenově dostupné životní náklady – pro digitální nomády, zachování ekonomického životního stylu je prvořadé. Pronájem ubytování na krátkou dobu může být nákladný, takže je rozumné vyhledávat země s nižšími životními náklady.

Optimální rovnováha mezi pracovním a soukromým životem – dosažení správné rovnováhy mezi prací a volným časem může být pro digitální nomády náročné. Proto, výběr místa, které umožňuje harmonické spojení profesního a osobního života, je zásadní.

Amsterdam je Pařížské Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Rotterdam je Pařížské Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

 

1. Portugalsko

 • Průměrné měsíční výdaje: $1200-$2200+ americký dolar
 • Vízum: Pobytové vízum – toto vízum vám umožňuje zůstat první čtyři měsíce. Jakmile vstoupíte do Portugalska, můžete požádat o povolení k pobytu na dva roky. Vízum k dočasnému pobytu – s tímto vízem, můžete zůstat pro 12 měsíce. Toto vízum nemůžete prodloužit ani je použít k získání pobytu, ale můžete jej prodloužit čtyřikrát
 • Požadovaný měsíční plat: přes 3 040 €

Zdá se, že Portugalsko se proměnilo v Bali Evropy, sloužící jako centrum pro digitální nomády. V létě 2022, Portugalsko oznámilo spuštění speciálního víza pro nezávislé pracovníky a pracovníky na dálku. Nyní mohou poznávat Portugalsko s národním vízem D7, poskytující možnost zajistit si povolení k pobytu.

Rozhodně, klima je fantastické téměř po celý rok, životní náklady jsou nižší než ve velké části západní Evropy, a kuchyně je prostě úžasná! Představte si, že si dopřejete lahodné jídlo, následují vaječné koláčky, a na závěr doušek portského... nádherné.

Zatímco různé oblasti v Portugalsku jsou vhodné pro online podnikatele, konečným městem pro digitální nomády v Portugalsku není nikdo jiný než hlavní město, Lisabon. Překypující digitálními nomády ze všech směrů, ostřílení cestovatelé tvrdí, že v současnosti je to jedno z nejlepších míst pro spojení s podobně smýšlejícími lidmi. Druhou nejvyhledávanější destinací je Porto, pulzující studentské město známé svým malebným starým městem uhnízděným podél řeky a zdobeným budovami s modrými dlaždicemi. Byl odhalen nově zahájený projekt – založení vesnice digitálních nomádů na Madeiře! Stát se součástí tohoto snažení v Ponta Do Sol, je třeba podat žádost. Pokud je vybráno, můžete velmi dobře objevit svůj nově nalezený domov v Portugalsku!

 

Digital Visa For Freelancers In Portugal

 

2. Estonsko

 • Průměrné měsíční výdaje: $1000-$2000 americký dolar
 • Vízum: Digitální nomádské vízum C trvá 6 měsíce. D digitální nomádské vízum platí pro 1 rok
 • Požadovaný měsíční plat: přes 3 504 €

Tento bývalý Sovět podél Baltského moře je jedním z nejvíce podceňovaných (a vynikající!) Evropské destinace pro nomádský životní styl. v 2020, Estonsko upevnilo svůj status průkopníka mezi evropskými národy tím, že představilo digitální vízum pro nezávislé pracovníky, označující průkopnický krok. Estonsko otevřelo průkopnické zařízení e-residency. Myšlenka spočívá v tom, že vlastníci z celého světa mohou založit společnost v Estonsku a provozovat ji zcela online. Tomu se říká digitální rezidence, a po celém světě můžete získat čipové karty, které to potvrzují. Pokud se chcete fyzicky věnovat volné noze v Estonsku, můžete se zaměřit na víza C a D.

Centrem toho všeho je hlavní město, Tallinn! Může se pochlubit podmanivou středověkou architekturou a delikátní kuchyní, Tallinn může být ideálním místem k pobytu a zároveň ušetřit nějaké finanční prostředky. Nesporně, kvůli přílivu zahraničních pracovníků, Tallinn viděl a mírné zvýšení výdajů. Ačkoli, ceny zůstávají srovnatelné s ostatními východoevropskými favority, jako je Budapešť nebo Praha.

V současnosti, Komunita digitálních nomádů v Tallinnu se skládá převážně z emigrantů zaměstnaných různými mezinárodními společnostmi ve městě.. I když zatím není mnoho vyhrazených prostor pro vzdálené pracovníky, to se nepochybně mění, protože nomádi stále více tíhnou k městu!

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

Digital Nomad Lifestyle

3. Gruzie (Země, Ne stát…)

 • Průměrné měsíční výdaje: $700-$1500 americký dolar
 • Vízum: osvobozeno od vízové povinnosti do 365 dní
 • Požadovaný měsíční plat: žádný

Gruzie se nedávno stala hotspotem digitálních nomádů, získává pozornost pro svou podporu rostoucí komunity v tomto měnícím se světě. Za posledních pár let, Gruzie aktivně přitahuje vzdálené pracovníky, nabízí bezplatná roční víza a inovativní iniciativy umožňující spolupráci s místními profesionály. Minulý rok, země učinila průkopnický krok zavedením víza digitálního nomáda, umisťuje se jako průkopník ve vzdálených pracovních destinacích.

Tbilisi, hlavní město, je podmanivou směsí starých osmanských vlivů a moderní evropské kultury. Známý pro svou cenovou dostupnost, Tbilisi je preferovanou volbou pro digitální nomády, nabízí snadný přístup k zasněženým horám a krásnému pobřeží.

Zatímco komunita digitálních nomádů v Tbilisi stále roste, téměř každou noc pořádá akce, poskytuje dostatek příležitostí pro networking a zapojení. Pro ty, kteří hledají uvolněnější tempo, Batumi a Kutaisi se ukazují jako vynikající alternativy.

Bonusový tip pro nomády: Jižně od Gruzie, Arménie nabízí podobné roční vízum zdarma. Jerevan, jeho kapitál, má významný potenciál stát se dalším hlavním centrem pro nomády v kavkazské oblasti. Díky tomu bude celá oblast lákavou vyhlídkou pro ty, kdo se pohybují ve světě práce na dálku.

 

4. Bali, Indonésie

 • Průměrné měsíční výdaje: $700-$1200 americký dolar
 • Vízum: 30 denní vízum při příletu pro většinu národností nebo vízum Second Home Visa
 • Požadovaný měsíční plat: žádný

Nárok na první místo na každém seznamu digitálních nomádů, Bali ztělesňuje ikonický nomádský zážitek. Synonymum digitálního nomádství, Kouzlo Bali spočívá v jeho téměř dokonalosti.

Toto tropické útočiště nabízí kavárny hodné Pinterestu, vysokorychlostní Wi-Fi, nedotčené pláže, bujné džungle, cenově dostupné luxusní vily, a kulturu podporující holistický seberozvoj. Mimo jeho snové vlastnosti, Skutečným klenotem Bali je jeho komunita. Každého digitálního nomáda a poutníka přitahují místa jako Canggu, Uluwatu, a Ubud.

Bez speciálního balijského digitálního nomádského víza, možnosti zahrnují vízum Second Home nebo vízum B211A. Zatímco Second Home Visa je populární, ne každý splňuje jeho finanční kritéria. Pokud Rp 2 000 000 000 (~133 485 $) není proveditelné, alternativou je vízum B211A. Při příjezdu, obdržíte indonéské povolení k omezenému pobytu (ITAS). Úřady pořídí fotografii, takže zvažte svěží účes a odpočiňte si na letu pro reprezentativní vzhled. Toto vízum vám umožní zůstat až do 30 dní. V případě prodloužení, budete muset opustit zemi a znovu vstoupit.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

Digital Freelancers In Bali Indonesia

 

5. dubaj, Spojené arabské emiráty

 • Průměrné měsíční výdaje: $1500-$3000 americký dolar
 • Vízum: Dálkové pracovní vízum
 • Požadovaný měsíční plat: minimální měsíční příjem $3,500 americký dolar

Dubaj oznámila digitální vízum pro nezávislé pracovníky 2020. Účastníci v “Práce na dálku z Dubaje” program mohl žít a pracovat v Emirátech, ale neměl nárok na získání identifikačního dokladu v SAE – průkaz Emirates ID.

Na jaře roku 2022, pravidla se změnila. Digitální nomádi nyní dostávají spolu s vízem k pobytu Emirates ID. Karta umožňuje využívat služeb státní správy, otevřít bankovní účet, zaregistrovat telefonní číslo, a platit účty za energie. Jakýkoli cizinec, bez ohledu na národnost, kteří mají v úmyslu žít v SAE a pracovat na dálku pro zahraniční společnost, mohou podat žádost o vízum.

Dubaj je nejlepší volbou pro nezávislé pracovníky díky své politice osvobození od daně. Jednotlivci v SAE neplatí daň z příjmu. Právnické osoby jsou až do června osvobozeny od placení korporátní daně 2023. Potom, společnosti, jejichž zisky převyšují AED 375,000, nebo $102,100, bude zdaněna sazbou 9%.

Zásady příznivé pro podnikání zjednodušují podnikání na volné noze. Kromě práce, nezávislí pracovníci si vychutnávají vysoce kvalitní životní styl s prvotřídním vybavením, různorodá rekreace, a kosmopolitní atmosféru.

 

Dubai Is A Top Choice For Freelancers

 

Výběr správné země a digitálního víza pro nezávislé pracovníky je klíčový pro úspěch při prolínání práce s cestováním a dobrodružstvím. Pět zmíněných zemí – Estonsko, Portugalsko, Indonésie, AUE, a Gruzie – nabízejí jedinečné zážitky a příležitosti pro vzdálené pracovníky. Od digitální krajiny Estonska po kulturní bohatství Portugalska, každá destinace poskytuje odlišnou chuť pro ty, kteří chtějí předefinovat tradiční pojetí práce. Svět pokračuje v přijímání práce na dálku, tyto země vynikají jako majáky pro digitální nomády, kteří hledají naplňující a obohacující životní styl za hranicemi běžné kanceláře.

 

Skvělá cesta vlakem začíná nalezením nejlepších jízdenek na nejkrásnější a nejpohodlnější vlakové trase. My v Uložit vlak rádi vám pomohou připravit se na cestu vlakem, zatímco se budete snažit přestěhovat a najít nejlepší vlakové jízdenky za nejlepší ceny.

 

 

Chcete na své stránky vložit náš blogový příspěvek „Jak se připravit na cestu vlakem“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fdigital-visa-for-freelancers-top-countries%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)