זמן קריאה: 8 דקות
(עודכן לאחרונה ב: 21/12/2023)

בעידן העבודה מרחוק והקישוריות הדיגיטלית, יותר אנשים בוחרים לקבל ויזה דיגיטלית לפרילנסרים המאפשרת להם לעבוד מכל מקום בעולם. נוודים דיגיטליים, כפי שהם ידועים בדרך כלל, למנף טכנולוגיה כדי להשתחרר ממערך המשרד המסורתי ולחקור אופקים חדשים. בחירת היעד הנכון היא חיונית לחוויית נוודים דיגיטלית מוצלחת, בהתחשב בגורמים כמו יוקר המחיה, תשתית, ואיכות חיים כללית. במאמר זה, נתעמק בחמש המדינות המובילות שמציעות סביבה אידיאלית לנוודים דיגיטליים המחפשים איזון בין עבודה להרפתקה.

מהי ויזת נוודים דיגיטלית?

ויזה דיגיטלית לפרילנסרים או ויזת Nomad היא ויזה או תוכנית שהייה מיוחדת המוצעת על ידי מדינות מסוימות לאנשים שעובדים מרחוק או מרוויחים הכנסה מקוונת בזמן שהם מתגוררים באותה מדינה. ויזות נוודים דיגיטליות נועדו להקל על השהות החוקית של עובדים מרוחקים, פרילנסרים, ועצמאים שיכולים לבצע את חובות העבודה שלהם באינטרנט. אשרות אלו מגיעות בדרך כלל עם תקופת תוקף שיכולה לנוע בין מספר חודשים למספר שנים, תלוי במדינה. רבות מהתוכניות הללו מציעות אפשרות להארכת ויזה כדי להתאים לאנשים המעוניינים בשהות ממושכת יותר.

כדי להיות זכאי לאשרת נוודים דיגיטלית, אתה בדרך כלל צריך לעמוד בקריטריונים הבאים:

 1. הוכח ראיות לעבודה מרוחקת, אשר ניתן לבסס באמצעות עותק חוזה עבודה או מכתב רשמי מהמעסיק שלך המעניק אישור לעבודה מרחוק.
 2. החזיקו במשאבים כספיים מספיקים כדי לקיים את עצמכם לאורך כל השהות שלכם, כפי שמעידים דפי חשבון בנק או תיעוד אחר המדגים כספים רבים לכיסוי הוצאות המחיה.
 3. שמרו על כיסוי ביטוח בריאות לכל משך שהותכם במדינה המארחת.
 4. בעל עבר פלילי נקי.

לפני שמתמקמים על יעד, פרילנסרים חייבים לקחת בחשבון גורמים שונים. חלק מהשיקולים הללו כוללים:

מזג אוויר נוח - ההעדפות האישיות לתנאי מזג האוויר משתנות. בעוד שחלקם עשויים לחפש חום, אחרים עשויים להעדיף אקלים קריר יותר. כתוצאה מכך, בחיפוש אחר מדינה חדשה, חיוני להתמקד במזג האוויר השורר באזור.

WiFi אמין - לאור ההסתמכות של כל נווד דיגיטלי על חיבור אינטרנט יציב, חשוב להבטיח שלמדינה הנבחרת יש תשתית WiFi איתנה. קישוריות עקבית היא הכרחית מכיוון שהיא משפיעה ישירות על היכולת שלך לעבוד ביעילות.

קהילה משגשגת - יצירת קשרים חברתיים היא חיונית. אורח החיים הנוודים יכול להיות מבודד, מדגישים את החשיבות של יצירת קשרים עם אחרים לאורך זמן. נקודות חמות רבות של נוודים דיגיטליים התפתחו כתוצאה מהתקבצות של נוודים באותם אזורים.

עלויות מחיה משתלמות – לנוודים דיגיטליים, שמירה על אורח חיים חסכוני חשובה ביותר. השכרת מגורים לתקופות קצרות עשויה לעלות ביוקר, מה שהופך את זה לנכון לחפש מדינות עם הוצאות מחיה נמוכות יותר.

איזון אופטימלי בין עבודה לחיים - השגת האיזון הנכון בין עבודה ופנאי יכולה להיות מאתגרת עבור נוודים דיגיטליים. לָכֵן, בחירת מיקום המאפשר שילוב הרמוני של חיים מקצועיים ואישיים היא חיונית.

אמסטרדם רכבות בפריז

לונדון רכבות בפריז

רוטרדם רכבות בפריז

בבריסל כדי רכבות בפריז

 

1. פּוֹרטוּגָל

 • הוצאות חודשיות ממוצעות: $1200-$2200+ דולר אמריקאי
 • וִיזָה: אשרת תושבות – ויזה זו מאפשרת לך להישאר למשך ארבעה חודשים ראשונים. ברגע שנכנסים לפורטוגל, ניתן להגיש בקשה לאישור שהייה לשנתיים. אשרת שהייה זמנית – עם הויזה הזו, אתה יכול להישאר עבור 12 חודשים. אתה לא יכול להאריך את הויזה הזו או להשתמש בה כדי לקבל תושבות, אבל אתה יכול להאריך אותו ארבע פעמים
 • שכר חודשי חובה: מעל 3,040 אירו

נראה שפורטוגל הפכה לבאלי של אירופה, משמש כמרכז לנוודים דיגיטליים. בקיץ 2022, פורטוגל הודיעה על השקת ויזה מיוחדת לפרילנסרים ועובדים מרוחקים. כעת הם יכולים לחקור את פורטוגל עם הויזה הלאומית D7, מתן אפשרות להשיג רישיון שהייה.

בְּהֶחלֵט, האקלים פנטסטי כמעט כל השנה, יוקר המחיה נמוך יותר מאשר בחלק גדול ממערב אירופה, והמטבח פשוט מדהים! דמיינו שאתם מתפנקים בארוחה מענגת, ואחריו טארט ביצים, ומסתיים בלגימת פורט... מענג.

בעוד אזורים שונים בפורטוגל מתאימים ליזמים מקוונים, העיר האולטימטיבית של נוודים דיגיטליים בפורטוגל היא לא אחרת מאשר הבירה, ליסבון. מפוצץ בנוודים דיגיטליים מכל כיוון, מטיילים ותיקים טוענים כי הוא כיום מהווה את אחד המקומות המובילים להתחבר עם אנשים בעלי דעות דומות. היעד השני הכי מבוקש הוא פורטו, עיר סטודנטים תוססת הידועה בעיר העתיקה הציורית שלה השוכנת לאורך הנהר ומעוטרת בבניינים עם אריחים כחולים. נחשף פרויקט חדש שנפתח - הקמת כפר נוודים דיגיטלי במדיירה! להיות חלק מהמאמץ הזה בפונטה דו סול, יש להגיש בקשה. אם נבחר, אתה יכול מאוד לגלות את הבית החדש שלך בפורטוגל!

 

Digital Visa For Freelancers In Portugal

 

2. אסטוניה

 • הוצאות חודשיות ממוצעות: $1000-$2000 דולר אמריקאי
 • וִיזָה: אשרת נווד דיגיטלית C נמשכת 6 חודשים. אשרת נווד דיגיטלית D תקפה עבור 1 שָׁנָה
 • שכר חודשי חובה: מעל 3,504 אירו

הסובייטי לשעבר הזה לאורך הים הבלטי הוא אחד המוערכים ביותר (ומצויין!) יעדים אירופיים לאורח חיים נוודים. בשנת 2020, אסטוניה חיזקה את מעמדה כפורצת דרך בקרב מדינות אירופה על ידי חשיפת ויזה דיגיטלית לפרילנסרים, מסמן מהלך חלוצי. אסטוניה פתחה מוסד פורץ דרך של e-residency. הרעיון הוא שבעלים בכל העולם יכולים להקים חברה באסטוניה ולהפעיל אותה באופן מקוון לחלוטין. זה נקרא שהות דיגיטלית, ותוכלו לקבל כרטיסים חכמים המאשרים זאת בכל רחבי העולם. אם אתה רוצה לעסוק פיזית בפרילנסר באסטוניה, אתה יכול להתמקד באשרות C ו-D.

המרכז של כל זה הוא הבירה, טאלין! מתגאה בארכיטקטורה שובת לב של ימי הביניים ובמטבח מענג, טאלין עשויה להיות המקום האידיאלי למגורים תוך כדי חיסכון בכספים. מודה, עקב נהירה של עובדים זרים, טאלין ראתה א עלייה קלה בהוצאות. למרות ש, המחירים נשארים דומים למועדפים אחרים במזרח אירופה כמו בודפשט או פראג.

בהווה, קהילת הנוודים הדיגיטלית של טאלין מורכבת ברובה מגולים המועסקים על ידי חברות בינלאומיות שונות בעיר. אמנם עדיין אין הרבה מקומות ייעודיים לעובדים מרוחקים, זה ללא ספק משתנה כאשר נוודים נוטים יותר ויותר לכיוון העיר!

בבריסל כדי רכבות באמסטרדם

בלונדון לרכבות אמסטרדם

ברלין לרכבות אמסטרדם

פריז לרכבות אמסטרדם

 

Digital Nomad Lifestyle

3. גיאורגיה (המדינה, לא המדינה…)

 • הוצאות חודשיות ממוצעות: $700-$1500 דולר אמריקאי
 • וִיזָה: פטור ויזה עד 365 ימים
 • שכר חודשי חובה: אף אחד

גאורגיה הפכה לאחרונה לנקודה חמה עבור נוודים דיגיטליים, מושך תשומת לב על העידוד של קהילה צומחת בעולם המשתנה הזה. במהלך השנים האחרונות, גאורגיה משכה באופן פעיל עובדים מרוחקים, מציע ויזות חינם לשנה ויוזמות חדשניות המאפשרות שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מקומיים. שנה שעברה, המדינה עשתה צעד חלוצי על ידי הכנסת ויזת נוודים דיגיטלית, מיצב את עצמו כמנהיג ביעדי עבודה מרוחקים.

טביליסי, עיר הבירה, הוא שילוב שובה לב של השפעות עות'מאניות ישנות ותרבות אירופאית מודרנית. ידוע במחיר הסביר שלו, טביליסי היא בחירה מועדפת עבור נוודים דיגיטליים, מציע גישה נוחה הן להרים המושלגים והן לחוף היפה.

בעוד שקהילת הנוודים הדיגיטלית של טביליסי עדיין צומחת, הוא מארח אירועים כמעט בכל ערב, מתן הזדמנויות רבות ליצירת קשרים ומעורבות. למי שמחפש קצב רגוע יותר, באטומי וקוטאיסי מופיעות כחלופות מצוינות.

טיפ בונוס לנוודים: ממש דרומית לג'ורג'יה, ארמניה מציעה ויזה חינם לשנה דומה. ירוואן, בירתה, טומן בחובו פוטנציאל משמעותי להפוך למרכז הגדול הבא של נוודים באזור הקווקז. זה יהפוך את האזור כולו לפוטנציאל מפתה עבור מי שמנווט בעולם העבודה מרחוק.

 

4. באלי, אינדונזיה

 • הוצאות חודשיות ממוצעות: $700-$1200 דולר אמריקאי
 • וִיזָה: 30 אשרת יום עם ההגעה לרוב הלאומים או ויזת בית שני
 • שכר חודשי חובה: אף אחד

תופס את המקום הראשון בכל רשימת נוודים דיגיטליים, באלי מייצגת את חוויית הנוודים האיקונית. שם נרדף לנוודות דיגיטלית, הפיתוי של באלי טמון בשלמותו הקרובה.

מקלט טרופי זה מציע בתי קפה ראויים לפינטרסט, אינטרנט אלחוטי מהיר, חופים בתוליים, ג'ונגלים שופעים, וילות יוקרה במחירים נוחים, ותרבות המטפחת התפתחות עצמית הוליסטית. מעבר לתכונות החלומות שלו, הפנינה האמיתית של באלי היא הקהילה שלה. כל נווד ומשוטט דיגיטלי נמשך למקומות כמו Canggu, Uluwatu, ואובוד.

ללא אשרת נווד דיגיטלית ייעודית לבאלי, האפשרויות כוללות ויזת בית שני או ויזת B211A. אמנם ויזת הבית השני פופולרית, לא כולם עומדים בקריטריונים הפיננסיים שלו. אם Rp2,000,000,000 (~133,485 דולר) אינו בר ביצוע, ויזת B211A היא האלטרנטיבה. עם הגעה, תקבל אישור שהייה מוגבל באינדונזיה (ITAS). הרשויות יצלמו, אז שקול תספורת רעננה ונוח על הטיסה שלך למראה ייצוגי. ויזה זו תאפשר לך להישאר עד 30 ימים. במקרה של הארכה, תצטרך לעזוב את הארץ ולהיכנס שוב.

זלצבורג לרכבות וינה

מינכן לרכבות וינה

גראץ לרכבות וינה

פראג לרכבות וינה

 

Digital Freelancers In Bali Indonesia

 

5. דובאי, איחוד האמירויות הערביות

 • הוצאות חודשיות ממוצעות: $1500-$3000 דולר אמריקאי
 • וִיזָה: ויזת עבודה מרחוק
 • שכר חודשי חובה: מינימום הכנסה חודשית של $3,500 דולר אמריקאי

דובאי הכריזה על ויזה דיגיטלית עבור פרילנסרים ב 2020. המשתתפים ב- “עבודה מרחוק מדובאי” התוכנית יכלה לחיות ולעבוד באמירויות אך לא היו זכאיות לקבל מסמך זיהוי באיחוד האמירויות – תעודת הזהות של האמירויות.

באביב של 2022, הכללים השתנו. נוודים דיגיטליים מקבלים כעת תעודת זהות של האמירויות יחד עם אשרת השהייה שלהם. הכרטיס מאפשר לך להשתמש בשירותי הממשלה, לפתוח חשבון בנק, לרשום מספר טלפון, ולשלם חשבונות שירות. כל זר, ללא קשר ללאום, מתכוונים לגור באיחוד האמירויות ולעבוד מרחוק עבור חברה זרה יכולים להגיש בקשה לויזה.

דובאי היא בחירה מצוינת עבור פרילנסרים בשל מדיניות ההכנסה הפטורה ממס שלה. אנשים באיחוד האמירויות לא משלמים מס הכנסה. ישויות משפטיות פטורות מתשלום מס חברות עד יוני 2023. אחרי כן, חברות שרווחיהן עולים על AED 375,000, אוֹ $102,100, יחויב במס בשיעור של 9%.

מדיניות ידידותית לעסקים מפשטת מיזמים עצמאיים. חוץ מהעבודה, פרילנסרים מתענגים על אורח חיים באיכות גבוהה עם שירותים ברמה עולמית, בילוי מגוון, ואווירה קוסמופוליטית.

 

Dubai Is A Top Choice For Freelancers

 

בחירת המדינה הנכונה והוויזה הדיגיטלית עבור פרילנסרים היא חיונית להצלחה בשילוב עבודה עם נסיעות והרפתקאות. חמש המדינות שהוזכרו - אסטוניה, פּוֹרטוּגָל, אינדונזיה, AUE, וג'ורג'יה - מציעים חוויות והזדמנויות ייחודיות לעובדים מרוחקים. מהנוף הדיגיטלי קדימה של אסטוניה ועד לעושר התרבותי של פורטוגל, כל יעד מספק טעם מובהק למי שמחפש להגדיר מחדש את הרעיון המסורתי של עבודה. כשהעולם ממשיך לאמץ עבודה מרחוק, מדינות אלו בולטות כמשואות עבור נוודים דיגיטליים המחפשים אורח חיים מספק ומעשיר מעבר לגבולות המשרד המקובל..

 

מסע רכבת נהדר מתחיל במציאת הכרטיסים הטובים ביותר במסלול הרכבת היפה והנוח ביותר. אנחנו ב שמור רכבת ישמחו לעזור לכם להתכונן לנסיעה ברכבת בזמן שאתם מחפשים לעבור דירה ולמצוא את כרטיסי הרכבת הטובים ביותר במחירים הטובים ביותר.

 

 

האם אתה רוצה להטמיע את פוסט הבלוג שלנו "כיצד להתכונן לנסיעה ברכבת" באתר שלך? אתה יכול לקחת את תמונות, טקסט, לתת לנו קרדיט עם קישור לפוסט הזה בבלוג. או לחץ כאן: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhe%2Fdigital-visa-for-freelancers-top-countries%2F – (גלול למטה קצת כדי לראות את קוד ההטבעה)

 • אם אתה רוצה להיות נחמד למשתמשים שלך, אתה יכול להדריך אותם ישירות לדפי החיפוש שלנו. בקישור הזה, תוכלו למצוא את מסלולי הרכבת הפופולריים ביותר שלנו - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
 • בפנים יש לך קישורים שלנו עבור דפי הנחיתה אנגלית, אבל יש לנו גם https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, ואתה יכול לשנות את / es לשפות / fr או / de ועוד שפות.