Objednať cestovný lístok na vlak TERAZ

Príspevok v blogu

Kde môžete oslavovať Purim V marci

Čas čítania: 7 minúty
(Aktualizované: 14/08/2020)

Židovská Mardi Gras niekto? vstúpiť karneval Purim! oslavujú Purim na 14. a 15. dní Adar, dvanásteho mesiaca židovského kalendára, ktorý sa zhoduje s marcom. Purim je karneval, ako je atmosféra, s ľuďmi, ktorí buď na sebe svoj najlepší sobotňajší oblečenie alebo maškarný - s King Xerxes, Vashti, kráľovná Ester, Mordecai a Haman medzi najobľúbenejšie kostýmy. Kde je možné zapojiť sa do zábavy? Jedná sa o najlepšími mestami na oslavu židovského Carnival Purim v marci.

 

Purim maska

Čo je Purim?

Ak nie ste oboznámení s Purim, dajte nám osvieti. kostýmy, , Hra a spousta pitie, Purim je jedným z judaizmus najviac drsný prázdniny. Budete vedieť, krásne Ester marí zlé plány Haman, zvyk opiť a aké sú hamantaschen. Ale my sme hádať, existuje niekoľko vecí, o tom dovolenka ktoré vás môžu prekvapiť a bude dobré vedieť, či ste plánovanie o nadobudnutí slávnosti a oslavovať Purim.

Janov do Milána vlakom

Rím do Milána vlakom

Bologna do Miláno vlakom

Florencia do Miláno vlakom

 

Kto je Esther?

Kniha Ester tvorí základ Purim. Príbeh sleduje Esther, ktorý je vybraný ako manželka a kráľovná kráľa Ahasvera veril byť Xerxes Aj of Persia.

Keď kráľov poradca, Haman, presvedčí ho zabiť všetkých Židov v ríši, Kráľovná Ester bratranec a prijal otec, Mordecai, vyzýva ju, aby používať svoj vplyv zastaviť krvavé plán.

Príbeh je rozprávaný v knihe Ester, známy ako Megillah, a končí Haman zavesenie a židovské osoby boli uložené.

Brusel do Amsterdam vlakom

Londýn do Amsterdamu vlakom

Berlín do Amsterdam vlakom

Paríž do Amsterdam vlakom

 

Zaujímavé fakty o Purim:

Tu je v pohode, ako nadviazať hovor. Vedeli ste, že Esther bola vegetarián (alebo aspoň Flexitariáni). podľa Midrash, zatiaľ čo Ester kráľovná žila na dvore kráľa Ahasvera, ona nasledovala vegetariánsku stravu skladajúci sa prevažne z strukovín tak, že nebude porušovať zákony kashrut(diétne zákony). Pre tento dôvod, tam je tradícia jesť fazuľa a hrach, kedy slávite Purim. (Po všetkom, budete potrebovať niečo zdravé po celej chlast a hamantaschen)

Brusel do Antverpy vlakom

Amsterdam do Antverpy vlakom

Lille do Antverpy vlakom

Paríž do Antverpy vlakom

 

 

získať Obtekanie:

Pokiaľ tento festival neznelo dosť desivý už, sme teraz získať darčeky príliš! Verš v knihe Ester asi Mišloach Manot stanovuje, že by sme mali odoslať dary sebe, nie len dávať darčeky k sebe. Ako výsledok, je lepšie posielať pakety dobroty kamarátom cez messenger, než len dať im úplne. Ktokoľvek môže pôsobiť ako go tetween, tak neváhajte nabrať na poštové služby alebo dokonca to pekný chlap vo výťahu, ktorý vám pomôže dodávať svoje dary.
pohodlie? Sa nám to páči!

Miláno Turín Vlaky

Lake Como do Turín Vlaky

Janov do Turín Vlaky

Parma do Turín Vlaky

 

Kniha Ester je jediná biblická kniha, ktorá nezahŕňa meno Boha:

Kniha Ester tiež robí žiadne odkazy na chrámu, k modlitbe, alebo k židovským praktikám, ako je kašrut [kosher udržiavanie].

Ceny vlakov zo Salzburgu do Viedne

Ceny vlakov z Mníchova do Viedne

Graz - Viedeň Ceny vlakov

Ceny vlakov z Prahy do Viedne

 

Sme Not Over Hamantaschen ešte nie ...

Majú trojuholníkový tvar a bol povedal, aby bol navrhnutý tak, aby symbolizovať Haman klobúk, uši alebo vrecka. Alebo niečo trochu viac ženský. Niektorí hovoria, že tieto súbory cookie predstavujú Haman uši (hebrejské meno pre nich, Haman oŽNÉ, znamená, že práve táto), a odkazujú na zvyku odreže uši zločinci pred popravou. Tieto tri rohy predstavujú tri patriarchovia, ktorých moc slabla Haman a dal silu Ester zachrániť Židov. Ešte jedna teória: Vzhľadom k tomu, nemecké slovo vreckový znamená "vačok" alebo "vrecko,"Cookies by mohol znamenať Haman vrecká a peniaze, ponúkol kráľ o povolenie zabíjať Židov.

Brémy do Berlína Vlaky

Ceny z Lipska do Berlína

Ceny za vlak Hannover - Berlín

Ceny vlakov z Hamburgu do Berlína

 

Na tému jedlo, keď slávite Purim:

OŽNÉ Haman v Purim

trojuholníkové Zachádza

Pre Ashkenazi Židov, snáď najviac široko držaný food tradície Na Purim je jesť trojuholníkového tvaru potravín, ako Kreplach a hamantashen pečivo. Kreplach je cestoviny trojuholník plnené mletým hovädzím mäsom alebo kuracie. Hamantashen sú trojuholníky cesto obklopujúce plniaci často vyrobený s dátami alebo maku.

Jeden z najpopulárnejších vysvetlenie pre túto tradíciu je, že tieto potraviny predstavujú trojuholníkové Haman třírohý klobúk. však, pretože to bolo argumentoval, že tento štýl klobúku nebolo populárne počas tejto doby, existuje mnoho ďalších, menej známych vysvetlenie, prečo jeme potraviny trojuholníkové tvarované na Purim.

Ceny vlakov z Berlína do Mníchova

Frankfurt do Mníchov Ceny vlakov

Trier na Mníchov Vlaky

Ceny vlakov zo Stuttgartu do Mníchova

 

Hovoriace Turecko

Kráľ Ahasuerus kraľoval od Indie po Etiópiu, z “Hodu to Kush.” v hebrejčine, slovo chôdza prostriedkom ako “India” a “morka.” teda, Niektorí ľudia jedia moriaka, keď oslavuje Purim. Iní jedia etiópska jedlá ako etiópske šošovkou. Začleniť morčacie pokrm do Purim jedle, vyskúšať pečený moriak s karamelizovanou cibuľou balsamico omáčkou alebo Panko krustou TOPKY s brusnicovým a hruškovej chutney.

Ceny vlakov Nantes do Bordeaux

Ceny vlakov z Paríža do Bordeaux

Ceny Lyonu do Bordeaux Vlak

Marseilles do Bordeaux Ceny vlakov

 

Chystáte vegetariánska

Aby bolo kóšer, Queen Esther jedli vegetariánsku stravu, zatiaľ čo žije v King Achashverosh palác. V jej cti, Mnoho ľudí slúžiť bezmäsité jedlo pre svoju Purim hody. Esther strava pozostávala z orechov, semená, zrná, a strukoviny. To je jedno vysvetlenie za zvyk jesť maku počas dovolenky, čo zase až najviac iconically v Ashkenazi hamantaschen ako Mohn náplň.

 

To všetko znie povedome ...

oslavujú Purim kostýmované slávnosti

 

Pokiaľ tento opis Purim znie povedome, to je, pretože to je ako nič toľko ako Mardi Gras.

Purim a Mardi Gras každý pád presne jeden mesiac pred významným, možno na major náboženský dodržiavanie svojich tradícií. každá Slúži, paradoxne, ako fraškovitého úvod do obdobia hlbokej náboženskej závažnosti. pre kresťanov, nadbytok tuku utorok slúži ako zásuvka pre vlastné tvrdenia a vlastné uspokojenie pred obdobím pôstu, s predĺženou dobou sebazaprenia a dokonca aj vlastné umŕtvovaní.

Purim je videný ako brána na zbesilé, ale hlboko vážneho a náročného obdobia. Z roku prípravy na Pesach, ktorý zvyčajne začína ráno po Purim.

Frankfurt do Kolín nad Rýnom Ceny vlakov

Ceny vlakov Brusel - Kolín nad Rýnom

Ceny Viedeň - Kolín nad Rýnom

Ceny z Hannoveru do Kolín nad Rýnom

 

Tam, kde na oslavu činností Purim, totiž losov v celej Európe

Teraz, keď sme vám dal podrobnosti, dovoľte nám povedať, kde nájsť akciu!

 

Purim v Budapešti:

Budapest marca oslavuje koniec zimného chladu s mnohými dobrej jarných slávností tešiť. Soboty a nedele sú obzvlášť zaťažené V marci. Rôzne miesta a udalosti oslavuje Purim v Budapešti. ďalšie viac, niekoľko synagóg v Budapešti, vrátane najväčšej synagógy v ulici Dohány. okrem toho, Balint Dom komunitné centrum pre židovské občanov v Budapešti bude hostiť akcie pre Purim.

 

Purim v Zürichu:

Teraz organizuje už druhý rok v rade Ariel – Zväz židovských študentov Ženeve. v skutočnosti, existuje viac ako 300 študentov a mladí dospelí z týchto krajín: švajčiarsko, Francúzsko, Belgicko, Rakúsko, a mnoho ďalších miest. These Purim party goers will meet to celebrate Purim together over a unique víkend v Zürichu. pre lístky a ďalšie info, zamierte do ARIEL facebook Page.

Ceny vlakov Interlaken do Zürichu

Ceny vlakov Lucerne do Zürich

Lugano - Zürich Ceny za vlak

Ceny vlakov zo Ženevy do Zürichu

 

Purim v Paríži:

Tento rok, oslavovať Purim v Paríž. mesto svetiel, mesto lásky, mesto umenia. Teraz je tiež mesto neuveriteľné mladej židovskej Morristown Purim Party! Poďte so svojím najelegantnejší Parížsky Purim oblečenie. Môžeš nájdete túto párty at the stunning Mayo Performing Arts Center in Morristown. Udalosť sa stravovaním Pre mladých židovskej profesionálov vo veku 21 na 39. získať vstupenky TU

Ceny vlakov z Bruselu do Paríža

Ceny vlakov z Londýna do Paríža

Ceny vlakov Marseille do Paríža

Ceny vlakov z Amsterdamu do Paríža

 

Purim v Londýne:

Prejsť vašej zrkadlom si letenku do tematikou Purim Tea Party. Hostil v krásnej Aubrey Park Hotel The Garden Room nedeľa 17. marec, 2019 u 3pm. Vychutnajte si dobré spoločnosti, jesť veľa nemravné veci a vyhrajte ceny. Je to jednoducho dostane zvláštnejšie a zvláštnejšie. Cena vstupenky zahŕňa čaj / káva, koláče, koláčiky, a sendviče... a hamantaschen! získať vstupenky TU

Ceny vlakov z Amsterdamu do Londýna

Ceny Rotterdam do Londýn vlakom

Ceny vlakov z Paríža do Londýna

Ceny vlakov Brusel - Londýn

 

 

Dosiahnutie vaše obľúbené miesto na party pre Purim je ľahké vlakom. Len hlavu na viac ako na SaveATrain a kúpiť si cestovný lístok v niekoľkých minútach, bez otravné poplatkov!

 

Chcete vložiť našom blogu na svojich stránkach, môžete buď vziať svoje fotografie a text a stačí nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcelebrate-purim%2F%3Flang%3Dsk - (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)

Copyright © 2021 - Save A Train, Amsterdam, Holandsko
Nenechávajte bez prítomnosti - Dostať kupóny a novinky !