Zamówienie Pociąg biletów TERAZ

Post na blogu

Gdzie można świętować Purim w marcu

Czas czytania: 7 minuty
(Poprawiony: 14/08/2020)

Żydowski Mardi Gras ktoś? Wchodzić Karnawał Purim! świętować Purim na 14 i 15 dni Adar, dwunastym miesiącu kalendarza żydowskiego, który zbiega się z marca. Purim ma atmosferę karnawału, ze ludzie albo na sobie swoje najlepsze ubrania szabatu lub fantazyjny strój króla Kserksesa - z, Waszti, Królowa Estera, Mordecai i Haman jednymi z najbardziej popularnych kostiumy. Gdzie można przyłączyć się do zabawy? To są Najlepsze miasta z okazji żydowskiego Carnival Purim w marcu.

 

Maska Purim

Co to jest Purim?

Jeśli nie są zaznajomieni z Purim, niech nas oświeci cię. z kostiumami, , Gry i dużo picia, Purim to jedno z najbardziej hałaśliwe judaizm wakacje. Będziesz wiedzieć, piękną Esterę udaremnianiem złych planów Hamana, zwyczaj upijania się i jakie są Hamantaschen. Ale jesteśmy zgadywania istnieje kilka rzeczy na ten temat wakacje które mogą cię zaskoczyć i będzie dobrze wiedzieć, jeśli jesteś planowanie na łączenie w uroczystościach i świętować Purim.

Genua do Mediolanu pociągiem

Rzym do Mediolanu pociągiem

Bolonia do Mediolanu pociągiem

Florencja do Mediolan pociągiem

 

Kto jest Esther?

Księga Estery stanowi podstawę Purim. Historia następująco Esther, kto wybiera się żoną i królową króla Aswerusa Uważa się, że Kserkses I Persji.

Kiedy doradca króla, Haman, przekonuje go, by zabić wszystkich Żydów w Imperium, Królowa Estera kuzyn i ojciec przyjął, Mordecai, zwraca się do niej używać jej wpływ aby zatrzymać krwawe planu.

Opowieść jest opowiedziana w Księdze Estery, znany jako Megillah, i kończy się Haman wiszące i zapisywane Żydzi.

Bruksela do Amsterdam pociągiem

Londyn do Amsterdamu Pociągiem

Berlin do Amsterdam pociągiem

Paryż do Amsterdamu Pociągiem

 

Ciekawostki o Purim:

Tutaj jest fajna rozmowa rozrusznik. Czy wiedziałeś, że Estera była wegetariański (lub co najmniej flexitarian). Według Midrasz, podczas gdy królowa Estera mieszkała w dworze króla Aswerusa, poszła diety wegetariańskiej, na które składają się głównie z roślin strączkowych, tak że nie będzie łamać prawa koszerności(przepisy dietetyczne). Z tego powodu, istnieje tradycja jedzenie fasola i groch, kiedy świętować Purim. (Po wszystkim, trzeba będzie coś zdrowego po wszystkim alkohol i Hamantaschen)

Bruksela do Antwerpia pociągiem

Amsterdam do Antwerpia pociągiem

Lille do Antwerpia Pociągiem

Paryż do Antwerpii pociągiem

 

 

Uzyskaj Zawijanie:

Jeśli ten festiwal nie brzmi wystarczająco niesamowite już, teraz dostać prezenty zbyt! Werset w Księdze Estery o mishloach Manot przewiduje, że powinniśmy wysłać prezenty dla siebie, nie po prostu dać prezentu do siebie. W rezultacie, lepiej jest wysyłać pakiety gadżetów do znajomego poprzez posłańca, niż po prostu dać im wprost. Każdy może działać jako odchodzenia tetween, dlatego zachęcamy do rekrutacji usług pocztowych lub nawet, że miły facet w windzie, które pomogą Ci dostarczyć prezenty.
Wygoda? Lubimy to!

Milan Pociągi Turyn

Jezioro Como pociągom Turyn

Genua pociągom Turyn

Parma pociągom Turyn

 

Księga Estery to jedyna książka biblijne, które nie zawierają imienia Boga:

Księga Estery również sprawia żadnych odniesień do świątyni, do modlitwy, lub praktyk żydowskich, takich jak: koszerności [utrzymywanie koszerny].

Ceny pociągów z Salzburga do Wiednia

Ceny pociągów z Monachium do Wiednia

Ceny pociągów z Graz do Wiedeń

Ceny pociągów Praga-Wiedeń

 

Jesteśmy Not Over Hamantaschen jeszcze tylko ...

Oni trójkątnym kształcie i mówiło się być zaprojektowane do symbolizują Haman kapelusz, uszy lub kieszenie. Lub coś trochę bardziej kobiecy. Niektórzy mówią, że te ciasteczka reprezentować uszy Hamana (hebrajskie imię dla nich, Haman oznei, Oznacza to po prostu), i odnoszą się do zwyczaju odcięcie przestępców uszy przed egzekucją. Trzy rogi reprezentują trzy patriarchów, których moc osłabiony Haman i dał siłę do Estery, aby zapisać Żydów. Jeszcze inna teoria: Ponieważ niemieckiego słowa kieszeń oznacza „woreczek” lub „kieszeń,”Ciasteczka mogłoby oznaczać kieszenie Hamana i pieniądze, oferowaną Król o pozwolenie na zabicie Żydów.

Brema pociągów Berlin

Ceny pociągów od Lipska do Berlina

Ceny pociągów z Hanoweru do Berlina

Ceny pociągów z Hamburga na Berlin

 

Na temat żywności podczas świętowania Purim:

oznei Haman w Purim

trójkątne Przysmaki

Dla Żydów aszkenazyjskich, chyba najbardziej powszechne jedzenie tradycja na Purim jest jedzenie trójkątne w kształcie żywności, takich jak kreplach i wypieki hamantashen. Kreplach jest trójkąt makaron wypełnione mielonej wołowiny lub kurczaka. Hamantashen są trójkąty ciasta, otaczające wypełnienie często wykonane z datami lub makiem.

Jednym z najbardziej popularnych wyjaśnień dla tej tradycji jest to, że te pokarmy stanowią trójkątne Haman trzy opanowany kapelusz. jednak, ponieważ został on twierdził, że ten styl kapelusz nie był popularny w tym okresie, istnieje wiele innych, mniej znany wyjaśnienia dlaczego jemy trójkątne żywności ukształtowała się na Purim.

Ceny pociągów Berlin - Monachium

Ceny pociągów z Frankfurtu do Monachium

Trier do Monachium Pociągi

Ceny pociągów Stuttgart-Monachium

 

Rozmowa Turcja

Król Aswerus królował od Indii do Etiopii, od “Wyrzucić go Kush.” w języku hebrajskim, słowo pieszy oznacza zarówno “Indie” i “indyk.” A zatem, niektórzy ludzie jedzą indyka, kiedy świętują Purim. Inne jeść potrawy, takie jak etiopskie etiopskich soczewicy. Do włączenia do swojego indyka danie posiłku Purim, próbować pieczeń z indyka z karmelizowaną cebulą sosie balsamicznym lub Panko crusted kotlety z indyka z żurawiną i gruszki chutney.

Ceny pociągów Nantes do Bordeaux

Ceny pociągów Paryż - Bordeaux

Ceny pociągów Lyon - Bordeaux

Ceny pociągów Marsylia - Bordeaux

 

Idąc Wegetariańska

Aby być koszerne, Królowa Estera jedli diety wegetariańskiej żyjąc w King Achaszwerosz Pałac. Na jej cześć, wiele osób służyć posiłek bezmięsne ich święto Purim. Esther dieta składała się z orzechami, posiew, ziarna, i rośliny strączkowe. Jest to jedno wytłumaczenie za zwyczaju jeść mak podczas wakacji, które obracają się w najbardziej ikonicznie Ashkenazi Hamantaschen jako wypełnienie Mohn.

 

To wszystko brzmi znajomo ...

świętować Purim kostium uroczystości

 

Jeśli ten opis brzmi znajomo Purim, to dlatego, że jest jak nic tak bardzo jak Mardi Gras.

Purim i Mardi Gras każdy upadek dokładnie jeden miesiąc przed głównym, być może w Głównym przestrzeganie religijnych swych tradycji. każda służy, paradoksalnie, jako farsa wstępie okres głębokiej powagi religijnej. dla chrześcijan, nadmiar tłuszczu wtorek służy jako wylot do samodzielnego dochodzenia i samodzielnego zaspokojenia przed okresem Wielkiego Postu, z przedłużonym okresie negacji siebie i nawet umartwienia siebie.

Purim jest postrzegana jako przejście frantic ale głęboko poważnym i wymagającym okresie. Przygotowania do Paschy, które zwykle zaczyna się rano po Purim.

Ceny pociągów z Frankfurtu do Kolonii

Ceny pociągów Bruksela - Kolonia

Ceny pociągów Wiedeń - Kolonia

Ceny pociągów od Hanoweru do Kolonii

 

Gdzie świętować Purim działalność w całej Europie

Teraz, gdy daliśmy wam szczegóły, niech nam powiedzieć, gdzie znaleźć akcję!

 

Purim w Budapeszcie:

Budapeszt marca obchodzi koniec mroźnej zimy z wielu festiwalach dobry wiosennych cieszyć. Szczególnie obciążone są soboty i niedziele W marcu. Różne miejsca i wydarzenia świętować Purim w Budapeszcie. Ponadto, kilka synagog w Budapeszcie w tym największego Synagogi przy ulicy. Ponadto, ośrodek społeczność Balint Dom dla obywateli żydowskich w Budapeszcie będzie gospodarzem imprezy dla Purim.

 

Purim w Zurychu:

Organizowany już po raz drugi rok z rzędu Ariel – Unia Studentów Żydowskich Genewie. w rzeczywistości, jest więcej niż 300 studentów i młodych dorosłych z następujących krajów: Szwajcaria, Francja, Belgia, Austria, i wiele innych miejsc. Ci miłośnicy imprezy Purim spotkają się, aby wspólnie świętować Purim podczas wyjątkowego wydarzenia weekend w Zurychu. Dla bilety więcej informacji, udaj się do ARIEL Strona Facebook.

Ceny pociągów Interlaken do Zurychu

Ceny pociągów Lucerna do Zurych

Ceny pociągów Lugano do Zurychu

Ceny pociągów Genewa do Zurych

 

Purim w Paryżu:

W tym roku, świętować Purim w Paryż. The City of Lights, Miasto miłości, Miasto Sztuki. Jest teraz także miasto z niesamowitą Młody Żydowskiej Morristown Purim Party! Przyjdź ze swoim najbardziej elegancki Paryski strój Purim. Możesz znajdź tę imprezę w oszałamiającym Mayo Performing Arts Center w Morristown. Impreza jest catering Dla młodych profesjonalistów żydowskich w wieku 21 do 39. Weź bilety TUTAJ

Ceny pociągów Bruksela - Paryż

Ceny pociągów z Londynu do Paryża

Ceny pociągów Marsylia - Paryż

Ceny pociągów z Amsterdamu do Paryża

 

Purim w Londynie:

Chodź za pośrednictwem lustra zarezerwować bilet do wrażeń Purim Tea Party. Hostowane na piękny Aubrey Park Hotel w The Garden Room na niedziela 17-ty Marca, 2019 3 po południu. Ciesz się dobrą firmę, jeść dużo niegrzecznych rzeczy i wygrać nagrody. To po prostu staje Curiouser i Curiouser. Cena biletu obejmuje kawę / herbatę, ciastka, bułeczki, i kanapki... i Hamantaschen! Weź bilety TUTAJ

Ceny pociągów z Amsterdamu do Londynu

Ceny pociągów Rotterdam - Londyn

Ceny pociągów Paryż-Londyn

Ceny pociągów Bruksela - Londyn

 

 

Osiągając swoje ulubione miejsce do zabawy dla Purim jest łatwe pociągiem. Wystarczy udać się do ponad SaveATrain i zakupić bilet w minutach, bez opłat brzydkie!

 

Czy chcesz umieścić na naszym blogu na swojej stronie, można wziąć nasze zdjęcia i tekst, i po prostu dać nam kredyt z linkiem na tym blogu, lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcelebrate-purim%2F%3Flang%3Dpl - (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)

copyright © 2021 - Zapisz Pociąg, Amsterdam, Holandia
Nie należy pozostawiać bez obecności - Dostać kupony i Newsy !