Czas czytania: 11 minuty
(Poprawiony: 01/04/2021)

Francja od dawna ulubionym i jeden z najbardziej popularnych turystycznych miejsca w Europie. Biorąc pod uwagę, że jest to największy kraj w Europie Zachodniej, ma sens podróży pociągiem. Francuski rząd zainwestował w liniach dużych prędkości (Duża prędkość złota linia TGV) i szybkie pociągi (Wielki pociąg TGV złoto Speed ​​Train). Jest więcej niż 1056 mila (1700 km) dedykowanych linii dużych prędkości, jak również tysiące mil od linii głównych i mniejszych. Prawie cały kraj jest dostępny za pośrednictwem francuskich kolejach. Pociągi Francji są skuteczne, szybki, i będzie Ci gdzie chcesz iść na terenie kraju, jak również do lub z jakiegokolwiek kraju sąsiedniego. Jeśli jesteś samotnie po raz pierwszy we Francji, najlepszy sposób, aby ominąć stosując podróży pociągiem jest poprzez staranne planowanie podróży. Jednakże, Sieć kolejowa może być trochę mylące, zwłaszcza gdy nie mówić ani czytać po francusku. Aby pomóc Ci zrozumieć system kolejowy we Francji, stworzyliśmy kompletny przewodnik do podróży w całej Francji pociągiem.

W tym przewodniku, dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć, aby stworzyć swój osobisty plan podróży. Będziemy również dostarczać informacji na temat różnych przedsiębiorstw kolejowych, które działają we Francji i rodzajów pociągów. Będziemy Ci cennych wskazówek na zakup biletów w najniższej cenie, poruszania się po sieci kolejowej, korzyści przejazdów kolejowych, i poruszanie się po Francji z Paryża. Czytaj dalej kompletny podręcznik podróżować w Francja pociągiem dowiedzieć się jak podróżować do Francji pociągiem.

 

Jak kupić bilety kolejowe We Francji

Gdzie mogę kupić bilety na pociąg do mojej podróży do Francji?

Istnieje kilka prostych i wygodnych metod lub strony internetowe dotyczące zakupu biletów na pociąg francuskich. Są dość łatwe w użyciu, ale wiele z nich pochodzi z własnych dziwactw i osobliwości, że musimy zwrócić uwagę.

 

Zapisz pociągu jest firmą, która zrewolucjonizowała zdigitalizowane i biletów kolejowych. Odwiedź ich stronę internetową, porównać ceny biletów kolejowych, wybierz linii kolejowej, i typu siedzenia chcesz. Możesz zapłacić kartą kredytową lub nawet Bitcoin. W przypadku cenę bilet na pociąg spada, Platforma pozwoli Ci poznać i pomóc wymieniać je po niższej cenie.

 

Wdostęp do oficjalnej strony internetowej Francuskie Koleje, będzie najprawdopodobniej przekierowany do RailEurope.com, która jest oficjalnym partnerem Ameryki Północnej Kolei Francuskich. Jednakże, nie zawsze znajdzie najtańsze taryfy na Rail Europe. W związku z tym, zawsze należy pamiętać, że najtańsze trasy na pociąg znajdują się w Save A Train.

 

Pociągi Amsterdam do Paryża

Miło Pociągi Marsylii

Rotterdam Pociągi Paryż

Bruksela pociągów Paryżu

 

Automated machines to Buy Train Tickets in France

 

Na stacji kolejowej

Istnieją dwa sposoby, aby kupić francuskie bilety kolejowe na stacji - od kasie i na automacie. Anglojęzycznych można je zakupić w obu kierunkach, ale jeśli Twój angielski nie jest tak dobry i nie może komunikować się z osobą w kasie dobrze, Automat jest najlepszym. Jest łatwa w nawigacji, i można nawet zmienić swoje ustawienia językowe. Zakup biletów z automatu wymaga chipie & PIN karty kredytowej.

 

W jaki sposób należy odebrać biletami?

Istnieje kilka metod gromadzenia bilety:

 • Odebrać na dworcu. Aby zebrać swoje bilety na dworcu, można wykorzystać szereg informacji rezerwacji lub karty kredytowej (ten sam użyłeś kupić bilety).
 • Strona Główna Bilety na-druku. Po otrzymaniu biletów elektronicznych, można je wydrukować i pokazać je do konduktora w pociągu, który sprawdza bilety.
 • bilety elektroniczne. Jeśli nie chcesz, aby wydrukować swoje bilety, można je pobrać do telefonu lub tabletu. Można po prostu pokazać konduktora bilet za pośrednictwem ekranie telefonu lub tabletu.
 • korespondencja bilety. Niektóre usługi oferują możliwość wysyłania Ci bilety za pośrednictwem zwykłej poczty. Jednakże, że jest to bardzo powolny proces, i dlatego, nie opcja zalecana.

 

Czy mogę kupić bilety na pociąg z góry?

Może to być mylące, aby wiedzieć, który pociąg bilety można kupić, kiedy i które powinny być kupione z wyprzedzeniem, ponieważ istnieje kilka rodzajów pociągów i różnych usług kolejowych.

Pociągi regionalne / lokalne. Pociągi regionalne i lokalne połączyć obszary podmiejskie i regionalne. RER oraz Transilien Połącz podmiejskich Paryż, podczas MIEĆ pociągi (Pociąg regionalny Expres) są pociągi regionalne, które łączą węzły regionalne z mniejszych miast. Nie musisz kupować regionalnych i lokalnych biletów na pociąg z wyprzedzeniem, po prostu je kupić tuż przed wyjazdem.

 • intercités pociągi (IC). Pociąg intercités jest pociąg ekspresowy, że nie jedzie na liniach szybkich i łączy miejscowości, a także krótsze dystanse. Można kupić bilety IC z wyprzedzeniem, aby uzyskać zniżkę.
 • pociągi szybkobieżne (TGV). pociągi TGV są najszybsze pociągi we Francji, a bilety dla nich są dostępne do zakupu 90 dzień wcześniej. Ceny na nich rosnąć jako data wylotu zbliża, więc je zarezerwować wcześnie na najniższej cenie. Bilet zakupiony 90 dni wcześniej może kosztować € 30. Ale jeśli było kupić im kilka dni przed wyjazdem, cena biletu może być tak wysokie, jak 100 €.
 • pociągi międzynarodowe. Te same zasady stosuje się do wczesnej rezerwacji pociągach międzynarodowych, ponieważ są to również pociągi szybkobieżne.

 

Jakie są korzyści z przejścia kolejowego bilety?

Istnieje szeroka gama karnety rail można wykorzystać do podróży w całej Francji pociągiem. Niektóre z nich pozwalają na przemieszczanie się w Francji i innych krajach europejskich, a następnie są karnety kolejowe, które są wyłącznie dla osób podróżujących w Francji. W przeciwieństwie do zwykłych biletów kolejowych, karnety szyna pochodzić z niektórych świadczeń:

 • Elastyczność. Z biletem towarzysza szyna, masz nieograniczone przejazdy pociągów. Wystarczy udać się do stacji, kiedy chcesz, stempluje przepustkę kolejową w biurze stacji kolejowej i dostać się na następny dostępny pociąg.
 • zniżki. Szyna przechodzi zwykle pochodzą z wtrąceniami zniżki na atrakcje, co czyni je doskonałym rozwiązaniem dla budżet podróżnych. Mogą być ogromna oszczędność pieniędzy, który jest głównym powodem Ludzie kupują karnety kolejowe. bilety last minut pociąg może być kosztowne, jeśli nie je zarezerwować z wyprzedzeniem.
 • Wygoda. Nie trzeba się martwić o zakup biletu za każdym razem chcesz wziąć pociąg, ale musisz mieć elastyczność, ponieważ nie będziesz mieć miejsca w każdym pociągu, jaki chcesz.

 

Bilet które przechodzą szyna miałbym zakup?

Przy zakupie biletu kolejowego przejścia, można wybrać między Francja Kraj Przełęcz oraz Multi-Country Przełęcz (Globalny bilet Eurail).

ten Francja Kraj Przełęcz to najlepiej, jeśli jesteś po prostu podróżowanie we Francji, ponieważ daje nieograniczone przejazdy na krajowej sieci kolejowej (w tym lokalne, MIEĆ, TGC, itp.). Można wybrać albo 1 do 8 dni podróży w ciągu miesiąca, a także wybierać między pierwszą a drugą klasą. ZA rezerwacja miejsca jest wymagany w odniesieniu do szyny przechodzi do podróży w pociągach szybkich. Z przełęczy, można także otrzymać zniżki na różnych autobusach, promy, rejsy, hotele, muzea, i inne atrakcje.

ten Globalny bilet Eurail jest lepszym rozwiązaniem, jeśli planują również podróży do krajów sąsiadujących. To pass multi-country zapewnia nieograniczone przejazdy do 31 różne kraje w Europie (w tym we Francji). Z przebiegów EURAIL, Nie ma ograniczeń co do tego, ile razy można złapać pociąg. Wybierz jedną 3, 5, lub 7 dni podróży w ciągu jednego miesiąca lub 10-15 dni podróży w ciągu dwóch miesięcy. Pamiętaj, aby dokonać rezerwacji przed odlotem.

Większość przechodzi szynowe papierowej, i trzeba będzie wpisać datę wyjazdu przed pierwszą podróż każdego dnia. rezerwacja miejsc w pociągach dużych prędkości będzie kosztować pomiędzy € 10 a € 20 za siedzeniem, podczas międzynarodowych rezerwacja podróży wahają się od € 35 do € 89 za siedzeniem (w zależności od przeznaczenia).

Ważna uwaga: Rail Pass tylko dobry stosunek ceny do jakości, jeśli pociąg podróż do ponad 14 dni, jeśli podróżujesz za mniej niż punkt do punktu, bilety kolejowe, takie jak oferta Save A Train, oferują lepszy stosunek jakości do ceny.

Czasy Marsylia do Lyonu

Czasy pociągów Paryż - Lyon

Lyon Pociągi Paryż

Lyon Pociągi Awinion

 

 

Jak Bilety do korzystania trenować w Francji?

W pociągach regionalnych i lokalnych, Może trzeba podróżować z biletem fizycznej. Przejdź do skrzynki walidacji przed wyjazdem, aby potwierdzić lub „pieczęć” bilecie. Jeśli nie zatwierdzić go przed wyjazdem, czekać na przewód do stemplowania go natomiast w pociągu. Brak zastrzeżeń foteli do pociągów regionalnych i lokalnych, tak po prostu siedzieć w dowolnym miejscu.

Na szybkich pociągów, jest czas specyficzny wydrukowane na bilecie, i bilet jest ważny tylko przez określony czas. Nie ma potrzeby, aby potwierdzić swoje bilety, bo trzeba zarezerwować siedzenia. Upewnij się, że znalezienie odpowiedniego samochodu i gniazdo (numery są napisane lub wydrukowane na bilecie).

Paryż Pociągi Rouen

Pociągi Paryża do Rouen

Paryż Pociągi Calais

Rouen Pociągi Calais

paper train tickets

 

Poruszanie Francji z Paryża

Kiedy turystów przyjeżdża do Francji, większość z nich sprawia, że ​​Paryż jest punktem wyjścia do podróży koleją po kraju. Podczas uruchamiania w Paryżu, można dotrzeć do prawie każdego miejsca w kraju. Są to jedne z głównych miejsc docelowych podawane z paryskich dworców kolejowych.

 • Gare d'Austerlitz lub Dworzec Austerlitz – bordeaux, Limoges, Poitiers, Tuluza, Biarritz, Wycieczki, i zachodniej Hiszpanii.
 • Dworzec Montparnasse lub Stacja Montparnasse Wszystko TGVs do zachodniej Francji (Rennes, Nantes, Brześć, Bretania)
 • Stacja północna Northeast Francja, Walencja, Mało, Calais; Bruksela, Kolonia, i Amsterdam (Thalys); Londyn (Eurostar).
 • Dworzec Lyonpołudnie Francji. Montpellier, Dijon, Lyon, Clermont Ferrand, Besançon, Marsylia, Miły. Mulhouse we wschodniej Francji. Katalonia (Girona, Barcelona), Włochy, i Szwajcarii (Genewa, Zurych).
 • Dworzec Saint Lazare lub Gare St. Lazare – Le Hawr, Rouen, Caen, Cherbourg.
 • Dworzec Wschodni Nancy. Reims, Metz, Strasburg, Luksemburg, i Niemcy.

La Rochelle Pociągi Nantes

Toulouse La Rochelle w pociągach

Bordeaux La Rochelle w pociągach

Paris La Rochelle w pociągach

 

Najlepsze wskazówki do podróży we Francji przez pociąg

Oferujemy Państwu listę cennych wskazówek, które uczynią twój pociąg podróż we Francji bardziej wygodne i przyjemne.

 • Przybyć wcześnie na stacji kolejowej. Pamiętaj, aby być na dworcu co najmniej 20 minut przed odlotem, lub nawet wcześniej, jeśli podróżują z ogromnymi dworcach, takich jak Gare du Nord w Paryżu. Dla turysty, który nie mówi po francusku, nie ma nic gorszego niż przybyciu tylko kilka minut przed wyjazdem, nie mając najmniejszego pojęcia, gdzie się udać. Przybywając na tyle wcześnie, daje czas na sprawdzenie Płyta wyjścia dla informacji stacji, zidentyfikować platforma Twój pociąg opuszcza, i znaleźć odpowiednią platformę.
 • Nigdy nie zostawić bagaż bez nadzoru. Może chcesz chodzić do pobliskiego sklepu po przekąski lub wody. Jeśli zdecydujesz się chodzić, nie pozostawiać bez nadzoru torbie nawet na sekundę. Inaczej, istnieje ryzyko konieczności bagaż skradziony przez doświadczonych złodziei. Główne stacje kolejowe we Francji (Łącznie Paris Gare du Nord, Paryski dworzec kolejowy w Lyonie, i stacja jest Paris Austerlitz) mają szafki lewej bagaż w różnych rozmiarach. Zanim wejdziesz obszar szafki, spodziewać się, że torby prześwietlenie. raz na pokładzie, umieścić swój bagaż zasięgu wzroku zamiast na specjalnej przestrzeni bagażowych.
 • Zapakować jedzenie. Pasażerowie mogą przynieść własne jedzenie i napoje w pociągach, który doskonale nadaje się do długodystansowych przejazdów kolejowych. Niektóre pociągi mają kawiarni na pokładzie, i większość z nich ma wózku, który przychodzi. Niestety, wózek nie zawsze przyjść, i kawiarni mogą być zamknięte. Jedzenie i napoje na pokładzie są również droższe. Do oszczędzać pieniądze, pakować sobie piknik z ulubionego jedzenia przed każdą jazdą. Istnieją różne sklepy convenience w większości dworców kolejowych, gdzie można kupić jedzenie i napoje.
 • Pobierz Planowanie szyna Aplikacja na telefon. Istnieje szereg planowania kolei aplikacje można zainstalować i używać, aby twój pociąg jedzie wygodniejsze. Nasz artykuł zawiera wszystko Informacje i pociąg rozkłady dla pociągów europejskich, i niektóre aplikacje nie wymagają połączenia z internetem. Dzięki aplikacji planisty szyna, zawsze będziesz wiedzieć, czy pociąg będzie późno (i jak długo) lub na czas, a także jakiej platformie będzie przyjazd / Depart. w główne miasta jak Paryż, nie ma ani jednego “Główny” stacja, i łatwo jest pomylić jedną stację na inną. Z prawej aplikacji, będziesz mieć pewność, że można wysiąść na odpowiedniej stacji.
 • Bagaż. Jeśli chodzi o bagaż, można zabrać tyle, ile można nosić ponieważ nie istnieją żadne limity wagowe. Można przechowywać swoje torby napowietrznych, tył fotela, lub w bagażnik w samochodzie.
 • Pierwsza klasa i bilety drugiej kategorii. Nie ma dużej różnicy między samochodami pierwszej i drugiej klasy. Jednakże, to jest ciszej w pierwszej klasie, a siedzenia są nieco większe. samochody drugiej kategorii są również bardzo wygodne. Warto wspomnieć, że bilety pierwszej klasy kosztuje około 1,5x więcej niż opłata za przejazd drugą klasą.
 • Nie można refundować tanie bilety. Być może jedynym minusem jest to, że tanie bilety nie mogą być zmienione lub zwrotowi.
 • maszyny samoobsługowe. Przy użyciu maszyny biletów egoistycznych, można wybrać opcję języka angielskiego, więc nie trzeba się martwić, jeśli nie po francusku.
 • Niosąc rower. W pociągach lokalnych i regionalnych, można wziąć rower z użytkownikowi bezpłatnie. TGVs i Intercity Noc (nocnych pociągach) na kilka tras pozwala wziąć rower za niewielką opłatą (zwykle około € 10). Na innych pociągów TGV, trzeba będzie umieścić swój rower w zip-up torbą rowerową.
 • Tworzyć połączenia. Wzdłuż drogi, podróż może wymagać przesiadać. Pociągi przełączające są zazwyczaj szybkie i łatwe, więc nie trzeba się martwić, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu między pociągami. Połączenie pociąg może obejmować chodzenie po drugiej stronie peronu lub innej części dworca kolejowego.
 • Znać nazwy stacji kolejowej. Duże miasta mają wiele stacji kolejowych, które mogą tworzyć zamieszanie. Jeśli nie możesz zapamiętać ich nazwiska, zapisać je na kartce papieru, zapisać je w telefonie, lub użyć aplikacji terminarza szyna.
 • Przeszkadza strajki pociągów. Francja znana jest strajków kolejowych, i zawsze ostrzec opinię publiczną przed udaniem się na jednym. Podczas gdy niektóre pociągi będą nadal działać, Strajki są czymś zwracać uwagę, jeśli chcesz uniknąć poważnych niedogodności.
 • Zastosowanie Chip & PIN karty kredytowej. Aby zakupić bilet na zautomatyzowanym kiosku bilet, trzeba będzie chipem & PIN karty kredytowej, więc upewnij się, że znasz swój kod PIN, choć nie jest to zalecane, ponieważ jest bardzo drogi.

Paryż Pociągi Marsylii

Marsylia pociągów Paryżu

Pociągi Londyn do Paryża

Marsylia pociągom Clermont Ferrand

 

Complete Guide To Travel In France By Train

Wszystkich większych miastach we Francji są połączone przez TGV – sieć szybkich pociągów z pociągów, że podróż z prędkością prawie 200 mph. Przy tych prędkościach, wszystkie obszary Francji są w zasięgu ręki.

 

Zaprojektowaliśmy ten podręcznik “Kompletny przewodnik do podróży we Francji przez Train” dać silne zrozumienie, jak działa francuski system kolei i pomóc, jeśli myślisz o zrobieniu pociągiem, ale nie wiem, co robić lub czego zacząć. Czy jesteś na przygody z plecakiem, podróż służbowa, lub na rodzinne wakacje, mamy cię objęte, Zapisz Pociąg jest miejsce na zakup biletów na pociąg.

 

 

Chcesz wdrożyć w naszym blogu “The Complete Guide To Travel we Francji przez Train” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-travel-france-train/?lang=pl W pobliżu- (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)