Czas czytania: 8 minuty
(Poprawiony: 18/12/2022)

W głębinach oceanów, ukryty przed cywilizacją, i nietknięty przez czas, są 10 najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Od kolorowych i jasnych raf koralowych po wraki statków z II wojny światowej, dzikie życie morskie, i niebieskie dziury, przygotujcie sprzęt do nurkowania, ponieważ ta sesja nurkowa za chwilę będzie najbardziej ekscytująca.

 

1. Najlepsze miejsce do nurkowania w Chinach: Wielki Mur

10 miliony turystów podróżuje co roku do Wielkiego Muru Chińskiego, ale niewielu wie, że mogą nurkować w jednym z najbardziej znanych miejsc na świecie. Podczas gdy większość ludzi idzie wzdłuż ściany o długości 2100 km, robienie zdjęć do mediów społecznościowych, Zbiornik Panjiakou to podwodne miejsce do nurkowania. Wielki Mur Chiński jest jedynym cudem świata, faktycznie możesz w to zanurzyć się.

To może nie być tak fascynujące i piękne, jak nurkowanie w Indonezji czy na Fidżi, ale absolutnie zostaniesz przeniesiony z powrotem przez widok Wielkiego Muru Chińskiego. Nie tylko podziwianie otoczenia z góry, ale odkrywając to od początku, z cegieł i wyżej, struktura stojąca w bezruchu od tysięcy lat, przetrwanie w zagrożeniach natury, dynastie, i zmiany polityczne.

Najlepszy czas na nurkowanie:

Nurkowanie na Wielkim Murze w Chinach jest wyzwaniem nawet dla zaawansowanych nurków. Powodem jest niska temperatura, osiągając maksimum 10 do 11 ° C, w 7 metrów głębokości latem. W związku z tym, najlepszy czas na nurkowanie w Wielkim Murze jest tylko wtedy, gdy jesteś dobrze przygotowany. Dodatkowym wymaganiem jest ukończone minimum 100 do 200 nurkowania dla nurków rekreacyjnych.

 

Best Diving Site In China: The Great Wall

 

2. Najlepsze miejsce do nurkowania w Wielkiej Brytanii: Walia

Z jaskiniami, 500 wraki, i wspaniałe życie morskie, wybrzeża Walii są niesamowitym miejscem do nurkowania. Tutaj możesz zanurkować na ponad 50 mw wodzie Skomer, i Skokholm, i wyspy Middleholm. Widoczność należy do najlepszych w okolicy, pozwalając podziwiać piękne życie morskie i odkrywać wraki z II wojny światowej, jeśli jesteś w historii.

Pomimo sennej percepcji, jaką ma, Walia jest właściwie fantastycznym miejscem do nurkowania w Europie. Na przykład, Skomer Marine Reserve w Pembrokeshire to jedno z najlepszych miejsc nurkowych w Walii: Kocia ryba, delfiny, ślimaki morskie i koniki morskie, to tylko kilka z morskich stworzeń, które spotkasz.

Amsterdam Do Londynu Z Pociągiem

Pociągiem z Paryża do Londynu

Berlin do Londynu pociągiem

Z Brukseli do Londynu pociągiem

 

Sunset on the coast of Wales UK

 

3. Najlepsze miejsce do nurkowania we Włoszech: Portofino

Z 20 różne miejsca do nurkowania, Portofino to więcej niż urocze nadmorskie miasteczko w Europie. Oprócz urokliwych kamienic, restauracji, i plaże, wybrzeże Ligurii to fantastyczne miejsce do nurkowania w Europie.

Po pierwsze, Rezerwat Morski Portofino oferuje niesamowite rafy i wraki dla początkujących i zaawansowanych nurków. Po drugie, posąg Chrystusa, Chrystus z Otchłani jest jednym z najlepszych 5 miejsca do nurkowania w Portofino. Ostatni, ubiegły, zeszły, ale nie ostatni, kanadyjski wrak jelenia MOHAWK to kolejna atrakcja nurkowa na 20-40 metrów.

Podsumowując, Miejsca do nurkowania w Portofino są idealnym miejscem na pierwsze nurkowanie, i odkryć kolejne oszałamiające cud natury jeśli jesteś doświadczonym nurkiem.

Mediolan do Portofino pociągiem

Wenecja do Portofino pociągiem

Z Florencji do Portofino Pociągiem

Turyn do Portofino pociągiem

 

Crystal Water Diving Site In Portofino Italy

 

4. Najlepsze miejsce do nurkowania we Francji: Francuskie Wyspy Gwadelupy

W karaibskim raju, wyspy la Guadaloupe to mały kawałek francuskiego raju nurkowego. Ta mała grupa wysp składa się z La Grande Terre, i Petite Terre, domem dla wulkanu, Las deszczowy, piękny krajobraz i plaże, a co najważniejsze jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w Europie.

Wyspy Gwadelupy nie są tak popularne jak Bali czy Belize, ale życie morskie tutaj z pewnością utrzyma Cię pod wodą przez całe wakacje. Rezerwat morski Cousteau to najlepsze miejsce do nurkowania na Gwadelupie, ze wspaniałą fauną i florą, tunele, żółwie jaskiniowe, i wiele innych ukrytych miejsc dla żądnych przygód nurków, i dla początkujących, którzy po prostu chcą cieszyć się morskim życiem na wodach Karaibów.

Najlepszy czas na nurkowanie na Gwadelupie:

Temperatura wody na Gwadelupie utrzymuje się na poziomie 23-28 ° C przez cały rok, więc możesz nurkować, kiedy tylko chcesz.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

French Guadeloupe Islands

 

5. Wyspy Orkney, Szkocja

Nad zielonymi łąkami, wzgórza, i gór, Orkady mają najlepszą historię morską na świecie. dosłownie, tam są 7 statki na dnie Orkadów w Szkocji. Te wraki z niemieckiej floty dalekomorskiej w Scapa Flow, w 1919.

Oprócz wraków, w czystych wodach można odkryć niesamowitą przyrodę morską. Na przykład, wody Churchill Barriers i Yesnaby lub Inganess są idealne do obserwowania dzikiego życia morskiego.

Najlepszy czas na nurkowanie na Orkadach:

Od Wielkanocy do listopada, gdy temperatura wynosi 13°C.

Z Florencji do Como pociągiem

Mediolan do Como pociągiem

Turyn do Como pociągiem

Genua do Como pociągiem

 

Underwater Wrecks In Orkney Islands, Scotland

 

6. Najlepsze miejsca nurkowe w Europie: Silfra, Islandia

Między dwoma kontynentami, w samym sercu Park Narodowy Thingvellir, najczystsza woda na Islandii czeka na Ciebie na niesamowite wrażenia nurkowe. Unikalne cechy geologiczne Silfra oferują tajemnicze tunele i jaskinie dla doświadczonych nurków.

Najbardziej ekscytującą rzeczą w nurkowaniu w Silfrze jest szczelina. Ta ścieżka nurkowa została utworzona przez rocznik 2 ruch cm płyt tektonicznych Ameryki Północnej i Eurazji. Po raz pierwszy powstał po trzęsieniu ziemi, ale obecnie jest całkowicie bezpieczny do nurkowania, więc możesz zacząć przygotowywać się do niezapomnianych wrażeń nurkowych na islandzkich wodach.

Maksymalna głębokość nurkowania dozwolona w Silfrze to 18 metrów.

Dusseldorf do Monachium pociągiem

Drezno do Monachium pociągiem

Norymberga do Monachium pociągiem

Bonn do Monachium pociągiem

 

Perfect Diving In Silfra, Iceland

 

7. Najlepsze miejsca do nurkowania na świecie: Bali

Okoliczne piaszczyste plaże, skronie, i wulkaniczne góry, wody magicznej Bali są same w sobie cudem świata. Niewątpliwie, Bali to wspaniałe miejsce na wakacje i idealne do nurkowania.

Na Bali, możesz podzielić swój czas między wiele miejsc do nurkowania, ponieważ są one wszędzie. Od kolorowych raf koralowych po gigantyczne ryby, i jaskinie do oszałamiających posągów Buddy, Podwodne Bali to ekscytujący i spektakularny świat do nurkowania i nurkowanie.

Najlepszy czas na nurkowanie na Bali:

Od maja do listopada to sezon nurkowy na Bali, a najlepszy czas na zobaczenie Manta Rays jest od kwietnia do maja.

Salzburg do Wiednia pociągiem

Pociągiem z Monachium do Wiednia

Graz do Wiednia pociągiem

Praga do Wiednia pociągiem

 

Diving near mind-blowing Buddha statues on Bali

 

8. Najlepsze miejsca do nurkowania na świecie: Niebieska Dziura W Belize

125 metrów głębokości, okrągły kształt, i ze wspaniałym widokiem z lotu ptaka, miejsce nurkowe Blue Hole w Belize, jest jednym z najlepszych 10 miejsc nurkowych na świecie. Ta gigantyczna dziura jest tuż przy Latarnia morska Rafa w Belize, i przy dobrej widoczności, możesz znaleźć się na niezapomnianej przygodzie nurkowej.

W przeciwieństwie do innych najlepszych miejsc do nurkowania na naszej liście, w Blue Hole nie ma balijskich rzeźb, rzadkie życie morskie, czy kolorowe rafy. To, co znajdziesz, jest trudnym i satysfakcjonującym doświadczeniem nurkowym, który przeniesie Cię na następny poziom Divemastera.

Najlepszy czas na nurkowanie w błękitnej dziurze:

Od kwietnia do czerwca są najlepsze do obserwacji i nurkowania rekinów wielorybich.

Norymberga do Pragi pociągiem

Pociągiem z Monachium do Pragi

Z Berlina do Pragi pociągiem

Wiedeń do Pragi pociągiem

 

 

9. Raja Ampat |: Nurkowanie na końcu świata

Aż do cywilizacji trzymany z dala od cywilizacji 2004, Raja Ampat to ukryty raj, położony między Indonezją a Australią. Dzięki temu późnemu odkryciu, fauna morska w Raja Ampat jest jedną z najdzikszych na świecie.

Podczas nurkowania w Raja Ampat, odkryjesz ponad 600 tylko gatunki twardych korali, oprócz barwnego i nie z tego świata życia morskiego. Ten wyjątkowy świat jest w centrum 4 główne wyspy: Waigei, Batanta, Salawati, i Misool w odległej Papui Zachodniej.

Jeśli jesteś średniozaawansowanym lub zaawansowanym nurkiem, to zdecydowanie powinieneś zarezerwować następne wakacje nurkowe w Raja Ampat.

 

 

Najlepszy czas na nurkowanie w Raje Ampat:

od listopada do kwietnia z temperaturami od 27 do 30 ° C.

Zurych do Wengen pociągiem

Genewa do Wengen pociągiem

Berno do Wengen pociągiem

Bazylea do Wengen pociągiem

 

Diving in Raja Ampat

 

10. Najlepsze miejsca do nurkowania w Chinach: Shi Cheng Starożytne Miasto W Jeziorze Qiandao

Głęboko w jeziorze Tysiąca Wysp, w prowincji Zhejiang, ten starożytne miasto kłamstw Shi Cheng. Na głębokości 40 metrów, odkryjesz cuda zaginionego chińskiego miasta. Mimo gwałtownej wody i czasu minął, cechy architektoniczne miasta, a nawet drewniane detale są dobrze zachowane.

Z tych powodów, miasto Shi Cheng to ukryty raj dla nurków. Wielu przyjeżdża, aby odkryć piękno jeziora Qiandao, ale to zaginione miasto jest jeszcze jednym niesamowitym powodem do podróży. Miasto i dolina zostały zalane 1959, ale jest całkowicie bezpieczny do nurkowania.

Najlepszy czas na nurkowanie w Shi Cheng:

Spadek, dzięki klimatowi suchemu i ciepłemu.

Z Dijon do Prowansji pociągiem

Pociągiem z Paryża do Prowansji

Z Lyonu do Prowansji pociągiem

Marsylia do Prowansji pociągiem

 

Shi Cheng Ancient City In Qiandao Lake

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy w zaplanowaniu niezapomnianej wycieczki do 10 najlepsze miejsca do nurkowania na świecie pociągiem.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „Najlepsze miejsca do nurkowania na świecie” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fbest-diving-sites-world%2F– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)