Czas czytania: 7 minuty
(Poprawiony: 28/01/2022)

Otoczony najpiękniejszą przyrodą, nietknięty przez czas, są 10 najpiękniejszych starożytnych miast do odwiedzenia na całym świecie. Od Europy po intrygujące starożytne miasta Chin, ta podróż będzie pełna opowieści od średniowiecza do naszych czasów.

Transport kolejowy to najbardziej przyjazny dla środowiska sposób podróżowania. Ten artykuł został napisany, aby kształcić się pociąg podróż i została wykonana przez zapisać Train, Najtańsze bilety kolejowe w Europie.

 

1. Najpiękniejsze stare miasta do odwiedzenia w Europie: Civita Di Bagnoregio, Włochy

1200 lat, z początkami sięgającymi VI wieku, Civita di Bagnoregio jest najstarsza piękne miasto w Europie. Znajdziesz ten zamek na niebie 110 km od Rzymu, spoczywa na zboczu wzgórza. Jeśli odwiedzisz to piękne kamienne miasto latem, prawdopodobnie spotkasz 100 mieszkańcy, którzy powracają, aby cieszyć się niesamowitymi widokami prowincji Viterbo.

co więcej, najbardziej fascynujące będzie to, że miasto zachowało swoje średniowiecznej architektury po 2 wojny światowe, i szereg wulkanów. A zatem, czynione są wielkie wysiłki, aby zachować ten włoski klejnot, chroniąc go przed wymarciem. Więc, zanim zniknie, powinieneś pociągiem do Viterbo, z Rzymu Termini na następne włoskie wakacje.

Rzym do Viterbo pociągiem

Siena do Orvieto pociągiem

Arezzo do Orvieto pociągiem

Perugia do Orvieto pociągiem

 

Civita Di Bagnoregio, Italy is one of the Most Beautiful Old Towns In Europe

 

2. Najpiękniejsze stare miasta do odwiedzenia na całym świecie: Stare Miasto w Rothenburgu, Niemcy

Będąc w Niemczech warto podróżować Szlakiem Romantycznym, za 40 minuty’ jedź między najbardziej malownicze wioski w Niemczech. Tam też znajdziesz jeden z plików 10 najpiękniejsze stare miasta do odwiedzenia na całym świecie, Rothenburg.

Rothenburg ob der Tauber jest magiczne średniowieczne miasto w Bawarii, Niemcy. Jego domy z muru pruskiego w pastelowych kolorach pozostają nietknięte przez czas za dobrze zachowanymi murami miejskimi. To urocze starożytne miasto zawdzięcza swoją nazwę położeniu nad rzeką Tauber, strategiczna lokalizacja dla celtów, już w I wieku n.e.. Plonlein w Rothenburgu, Bazar, osobliwe uliczki, i ogrody zamkowe sprawiają, że jest to jedno z najbardziej urokliwych starożytnych miast w Europie, i na świecie.

Z Berlina pociągiem do Rothenburg Ob Der Tauber

Stuttgart do Rothenburg Ob Der Tauber pociągiem

Pociągiem z Monachium do Rothenburg Ob Der Tauber

Z Frankfurtu do Rothenburg Ob Der Tauber pociągiem

 

Most Beautiful Ancient Towns To Visit Worldwide: Rothenburg Old Town, Germany

 

3. Najpiękniejsze starożytne miasto do odwiedzenia na całym świecie: Fenghuang w Chinach

Starożytne miasto Phoenix, Fenghuang to jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast w Chinach. Kiedy wejdziesz do pięknego miasta, cudowny widok mostów, skronie, a życie na wodzie objawi się wam, pośród ciężkich drzew i otaczającej przyrody.

Z historią 400 lat, należące do dynastii Ming i Qing, Fenghuang, jest jednym z najbardziej niezapomniane miejsca w Chinach. Jedną z najbardziej intrygujących i fascynujących rzeczy w tym starożytnym mieście w Chinach jest to, że mieszkańcy tego miasta, mniejszości etniczne Miao i Tujia, nadal zachowują przedmodernizacyjne tradycje i życie w starych drewnianych domach.

 

Fenghuang In China is a unique ancient place

 

4. Starożytne miasto Nanjing, Chiny

Największy starożytny mur miejski na świecie, Nankin, znajduje się nad rzeką Jangcy. Nankin jest jednym z 4 starożytne stolice Chin. Dodatkowo, Nanjing to jedno z najpiękniejszych starożytnych miast do odwiedzenia na całym świecie. Wynika to z wciąż stojącego imponującego muru miejskiego i otaczającego miasto, utrzymanie go nietkniętego przez czas i historię.

Jednakże, najbardziej niezwykłe widoki Nanjing są nocą. Po zmroku, całe miasto jest oświetlone, a oszałamiająca Świątynia Konfucjusza jest jeszcze bardziej imponująca. Dodatkowo, można było odwiedzić inne zabytki z czasów dynastii Ming, w XIV wieku. Na przykład, Mauzoleum Sun Yatsena.

 

Nanjing Ancient Town China Canal

 

5. Najpiękniejsze Stare Miasto do odwiedzenia w Europie: Awinion, Francja

Cudowne stare miasto Awinionu w Prowansji zostało zbudowane w XIV wieku. To zaczarowane miasto było domem dla papieży, i nie musisz należeć do wiary chrześcijańskiej, podziwiać papieży’ gotycki pałac. Po podziwianiu pałacu można było wybrać się na rejs statkiem po pięknej rzece Rodan, gdyż Awinion leży na jego lewym brzegu, lub spójrz na słynny most Saint-Benezet, z XII wieku.

Stare centrum miasta jest dobrze ukryte za dobrze zachowanymi murami obronnymi i 39 wieże strażnicze. Dodatkowo, jeśli zdarzy ci się odwiedzić Awinion w weekend, spodoba ci się Niedzielny pchli targ, lub latem, wtedy będziesz miał szczęście uczestniczyć w słynnym festiwalu teatralnym w Awinionie “w” oraz “poza” w lipcu.

Lyon do Nicei pociągiem

Pociągiem z Paryża do Awinionu

Miło do Awinionu pociągiem

Z Marsylii do Awinionu pociągiem

 

Avignon, France Ancient town

 

6. Najpiękniejsze Stare Miasto do odwiedzenia w Europie: Używany

Romantyk, uroczy, i z XIV-wieczną architekturą, Brugia to jedno z najpiękniejszych starożytnych miast w Europie. Najsłynniejsze stare miasto w Belgii, Używany sklepy z czekoladą, Bazar, mosty, i średniowieczne historyczne centrum przyciąga 8 milionów odwiedzających każdego roku.

W związku z tym, spodoba ci się bardziej jeśli podróżujesz poza sezonem, i mieszaj się z lokalnymi 120,000 mieszkańcy. Więc, długi weekend będzie idealnym miejscem na odkrycie tego pięknego starożytnego miasta w Belgii i podziwianie dobrze zachowanego bajkowego uroku.

Amsterdam do Brugii pociągiem

Pociągiem z Brukseli do Brugii

Pociągiem z Antwerpii do Brugii

Gandawa do Brugii pociągiem

 

Belgium's Bruges Ancient buildings

 

7. Najpiękniejsze stare miasta do odwiedzenia w Chinach: Luoyang, Chiny

Longmen Grottos i Shaolin Temple, są tylko 2 miejsc, które sprawiają, że starożytne miasto Luoyang jest jednym z najbardziej niezwykłych starożytnych miast na świecie. Znajdziesz centrum starożytnego miasta Luoyang w chińskim wszechświecie, między Pekinem a Xi’an, pociągiem kulowym.

Starożytne miasto Luoyang stoi w miejscu, nietknięta przez historię i bieg czasu, odkąd 1600 pne. W związku z tym, będziesz pod wrażeniem widoku wielkiej bramy miejskiej otaczającej miejskie życie. Dodatkowo, przejdziesz przez miejsce, w którym przejeżdżali pierwsi kupcy Jedwabnego Szlaku.

 

https://youtu.be/cEtMZrLiJbga

 

8. Najpiękniejsze Stare Miasto do odwiedzenia na całym świecie: Praga

Stare Miasto, znany miejscowym, Stare Miasto w Pradze, przyciąga turystów od IX wieku. Urzeknie Cię to zapierające dech w piersiach piękne starożytne miasto. W związku z tym, jeśli masz szansę, odwiedź Pragę przynajmniej na weekend. W ten sposób poznasz wiele powodów, dla których jest to jedno z najpiękniejszych starożytnych miast na świecie.

Stare historyczne centrum pozostaje centrum miasta, do dziś, miejsce dla całego życia kulturalnego. Zobaczysz, że wszyscy turyści gromadzą się co godzinę wokół zegara astronomicznego w centrum.

Norymberga do Pragi pociągiem

Pociągiem z Monachium do Pragi

Z Berlina do Pragi pociągiem

Wiedeń do Pragi pociągiem

 

Prague In Czech has an Ancient Bridges and Culture

 

9. Najpiękniejsze Stare Miasto do odwiedzenia na całym świecie: Amsterdam

Amsterdam jest jednym z najbardziej Popularne miasta w Europie, i jeden z najmniejszych. Oznacza to, że możesz przejść przez całe miasto w dwa dni. Jednakże, większość turystów nie wie, że to piękne holenderskie miasto jest jednym ze starożytnych miast na świecie.

W związku z tym, pomimo swojej wielkości, Starożytne miasto Amsterdamu ma wiele wyjątkowych miejsc, na których odkrycie potrzeba tygodnia. XIII-wieczne miasto ma wiele ukrytych dziedzińców, wyspy spokoju, lub Oude Kerk, najstarszy budynek w Amsterdamie, w dzielnicy czerwonej. Podsumowując, w Amsterdamie można było zobaczyć o wiele więcej niż podczas tradycyjnego rejsu po kanałach, jeśli chcesz odkryć ukryte historie.

Z Brukseli do Amsterdamu pociągiem

Pociągiem z Londynu do Amsterdamu

Berlin do Amsterdamu pociągiem

Paryż do Amsterdamu pociągiem

 

Amsterdam Unique Building Structure

 

10. Ping Yao Ancient Town W Chinach

Najbardziej urzekające w starożytnym mieście Ping Yao jest połączenie stylów architektonicznych. Wędrując po starych ulicach, domy, skronie, a mury miejskie opowiedzą historie 5 wieki. Wynika to z faktu, że stare miasto Ping Yao zostało zbudowane w XIV wieku.

Jeśli kochasz historię i fascynuje Cię chińska kultura?, wtedy spacer główną ulicą miasta będzie epickim przeżyciem. Będziesz podróżować w czasie do epoki, w której Pingyao było ekonomicznym centrum Chin, i zobacz, że prawie nic się nie zmieniło.

Ten starożytny klejnot jest łatwo dostępny pociągiem, wystarczy udać się na dworzec kolejowy Pingyao Gucheng, a stamtąd przejazd autobusem do bram miasta.

 

Ping Yao Ancient Town In China

 

Tutaj w Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować niezapomnianą i wydłużoną wycieczkę do „10 najpiękniejszych starożytnych miast do odwiedzenia na całym świecie”.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „10 najpiękniejszych starożytnych miast do odwiedzenia na całym świecie” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fancient-towns-visit-worldwide%2F%3Flang%3Dpl W pobliżu– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)