Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 28/01/2022)

En güzel doğa ile çevrili, zamanın el değmemiş, Hangi 10 Dünya çapında ziyaret edilecek en güzel antik kentlerden biri. Avrupa'dan Çin'in ilgi çekici antik kentlerine, bu gezi orta çağlardan günümüze masallarla dolu olacak.

Demiryolu taşımacılığı yolculuğuna en çevre dostu yoludur. Bu makale Tren Seyahat hakkında eğitmek için yazılmıştır ve Kaydet A Train tarafından yapıldı, Avrupa'nın En Ucuz Tren Biletleri.

 

1. Avrupa'da Ziyaret Edilecek En Güzel Eski Kentler: Civita Di Bagnoregio, İtalya

1200 yaşında, altıncı yüzyıla kadar uzanan kökenleri ile, Civita di Bagnoregio en eskisi Avrupa'nın güzel şehri. Bu kaleyi gökyüzünde bulacaksın 110 Roma'dan km, bir yamaçta dinlenmek. Yaz aylarında bu güzel taş kasabayı ziyaret ederseniz, muhtemelen tanışacaksın 100 Viterbo vilayetinin destansı manzarasının tadını çıkarmak için geri dönen sakinler.

Dahası, Şehrin eski haline döndüğünü görmeyi çok etkileyici bulacaksınız. ortaçağ mimarisi sonrasında 2 Dünya Savaşları, ve bir dizi volkanik bozulma. Böylece, Bu İtalyan mücevherini korumak için büyük çaba sarf ediliyor, ölmesini engellemek. Böyle, kaybolmadan önce yapmalısın Viterbo'ya giden trene binin, bir sonraki İtalyan tatilinizde Roma Termini'den.

Roma'dan Viterbo'ya Trenle

Siena'dan Orvieto'ya Trenle

Arezzo'dan Orvieto'ya Trenle

Perugia'dan Orvieto'ya Trenle

 

Civita Di Bagnoregio, Italy is one of the Most Beautiful Old Towns In Europe

 

2. Dünya Çapında Ziyaret Edilecek En Güzel Eski Kentler: Rothenburg Eski Kenti, Almanya

Almanya'dayken Romantik Yol boyunca seyahat etmelisiniz, a 40 dakika’ arasında sürmek en güzel köyler Almanyada. Aynı zamanda, 10 dünya çapında ziyaret edilecek en güzel eski şehirler, Rothenburg.

Rothenburg ob der Tauber bir büyülü ortaçağ kasabası Bavyera'da, Almanya. Yarı ahşap pastel renkli evleri, iyi korunmuş surların arkasında zamanla el değmeden kalır.. Büyüleyici antik kent, Tauber nehri üzerindeki konumu sayesinde adını almıştır., Keltler için stratejik bir konum, MS 1. yüzyıl kadar erken bir tarihte. Rothenburg’un Plonlein'i, Pazar Alanı, ilginç sokaklar, ve Kale Bahçeleri, onu Avrupa'da ziyaret edilecek en büyüleyici antik şehirlerden biri yapıyor, ve dünyada.

Berlin'den Rothenburg Ob Der Tauber'e Trenle

Stuttgart'tan Rothenburg Ob Der Tauber'e Trenle

Münih'ten Rothenburg Ob Der Tauber'e Trenle

Frankfurt'tan Rothenburg Ob Der Tauber'e Trenle

 

Most Beautiful Ancient Towns To Visit Worldwide: Rothenburg Old Town, Germany

 

3. Dünya Çapında Ziyaret Edilecek En Güzel Antik Kent: Çin'de Fenghuang

Phoenix Antik Kenti, Fenghuang, Çin'in en iyi korunmuş antik kentlerinden biridir.. Güzel şehre adım attığınızda, harika bir köprü manzarası, tapınaklar, ve sudaki hayat kendini sana gösterecek, çevredeki yoğun ağaçların ve doğanın ortasında.

Bir geçmişi ile 400 yıllar, Ming ve Qing hanedanlarına ait, Fenghuang, biridir en unutulmaz yerler Çin'de. Çin'deki bu Antik kentle ilgili en ilgi çekici ve büyüleyici şeylerden biri, şehrin sakinlerinin, Miao ve Tujia etnik azınlıklar, hala eski ahşap evlerde modernleşme öncesi gelenekleri ve yaşamı korumak.

 

Fenghuang In China is a unique ancient place

 

4. Nanjing Antik Kenti, Çin

Dünyanın en büyük antik şehir duvarı, Nanjing, Yangtze Nehri üzerinde. Nanjing biridir 4 Çin'deki antik başkentler. ek olarak, Nanjing, dünya çapında ziyaret edilecek en güzel antik şehirlerden biridir.. Bu, hala ayakta duran ve şehri çevreleyen etkileyici şehir duvarından kaynaklanmaktadır., zamana ve tarihe dokunmadan tutmak.

ancak, Nanjing'in en dikkat çekici manzaraları geceleri. Karanlıktan sonra, tüm şehir aydınlandı, ve çarpıcı Konfüçyüs Tapınağı daha da etkileyici. ek olarak, Ming hanedanlığından diğer önemli yerleri ziyaret edebilirsiniz, 14. yüzyılda. Örneğin, Sun Yatsen’in Mozolesi.

 

Nanjing Ancient Town China Canal

 

5. Avrupa'da Ziyaret Edilecek En Güzel Eski Şehir: Avignon, Fransa

Provence'taki muhteşem eski Avignon şehri 14. yüzyılda inşa edilmiştir.. Bu büyülü şehir Papaların eviydi, ve Hristiyan inancına ait olmana gerek yok, papalara hayran olmak’ gotik saray. Saraya hayran olduktan sonra, Avignon sol yakasında dinlendiğinden, güzel Rhone nehrinde bir yolculuğa çıkabilirsiniz., veya ünlü Saint-Benezet köprüsüne bir göz atın, 12. yüzyıldan.

Eski şehir merkezi, iyi korunmuş surların arkasına gizlenmiştir. 39 gözetleme kuleleri. ek olarak, bir hafta sonu Avignon'u ziyaret edersen, eğleneceksin Pazar günü bit pazarı, ya da yaz boyunca, o zaman ünlü Avignon tiyatro festivaline katıldığınız için şanslısınız “içinde” ve “kapalı” Temmuzda.

Lyon'dan Nice'e Trenle

Paris'ten Avignon'a Trenle

Bir Trenle Avignon'a Güzel

Marsilya'dan Avignon'a Trenle

 

Avignon, France Ancient town

 

6. Avrupa'da Ziyaret Edilecek En Güzel Eski Şehir: Kullanılmış

Romantik, büyüleyici, ve 14. yüzyıl mimarisiyle, Bruges, Avrupa'nın en güzel antik kentlerinden biridir. Belçika'nın en ünlü eski şehri, Kullanılmış çikolata dükkanları, Pazar Alanı, köprüler, ve ortaçağ tarihi merkezi 8 her yıl milyon ziyaretçi.

bu nedenle, daha çok zevk alacaksın sezon dışı seyahat ediyorsanız, ve yerelle kaynaşmak 120,000 sakinleri. Böyle, Belçika'daki bu sevimli antik kenti keşfetmek ve iyi korunmuş peri masalı cazibesine gerçekten hayran olmak için uzun bir hafta sonu ideal olacaktır..

Amsterdam'dan Bruges'e Trenle

Brüksel'den Brugge'ye Trenle

Antwerp'ten Brugge'ye Trenle

Ghent'ten Bruges'e Trenle

 

Belgium's Bruges Ancient buildings

 

7. Çin'de Ziyaret Edilecek En Güzel Eski Kentler: Luoyang, Çin

Longmen Grottos ve Shaolin tapınağı, sadece 2 Luoyang antik kentini dünyadaki en dikkat çekici antik kentlerden biri yapan yerlerin. Çin Evren Luoyang antik kentinin merkezini bulacaksınız, Pekin ve Xi'an arasında, hızlı trenle.

Luoyang antik kenti hareketsiz duruyor, tarihin ve zamanın akışının el değmemiş, dan beri 1600 MİLATTAN ÖNCE. bu nedenle, şehir hayatını çevreleyen büyük şehir kapısını görünce etkileneceksiniz. ek olarak, İlk İpek Yolu tüccarlarının geçtiği yerden yürüyeceksiniz.

 

https://youtu.be/cEtMZrLiJbga

 

8. Dünya Çapında Ziyaret Edilecek En Güzel Eski Şehir: Prag

Eski kasaba, yerel halkın bildiği gibi, Prag Eski Şehir, 9. yüzyıldan beri ziyaretçi çekiyor. Bu nefes kesici güzellikteki antik kent sizi büyüleyecek. bu nedenle, bir şansın olursa, en azından hafta sonu için Prag'ı ziyaret edin. Bu şekilde, dünyanın en güzel antik kentlerinden biri olmasının birçok nedenini keşfedeceksiniz.

Eski tarihi merkez, şehir merkezi, bugüne kadar, tüm kültürel yaşamın yeri. Merkezde her saat başı tüm turistlerin Astronomik saat etrafında toplandığını göreceksiniz.

Nürnberg'den Prag'a Trenle

Münih'ten Prag'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

Prague In Czech has an Ancient Bridges and Culture

 

9. Dünya Çapında Ziyaret Edilecek En Güzel Eski Şehir: Amsterdam

Amsterdam en çok popüler şehirler Avrupa'da, ve en küçüklerinden biri. Bu, iki günde tüm şehri dolaşabileceğiniz anlamına gelir. ancak, çoğu turistin bilmediği şey, bu Güzel Hollanda kasabasının dünyadaki antik şehirlerden biri olduğu.

bu nedenle, boyutuna rağmen, Amsterdam'ın antik kenti, keşfetmek için bir hafta ihtiyaç duyacağınız birçok özel yere sahiptir. 13. yüzyıl kasabasının birçok gizli avlusu vardır, huzur adaları, veya Oude Kerk, Amsterdam'ın en eski binası, kırmızı bölgede. Özetle, gizli hikayelerini keşfetmeyi hedeflerseniz, Amsterdam'da geleneksel kanal gezisinden çok daha fazlasını görebilirsiniz..

Brüksel'den Amsterdam'a Trenle

Londra'dan Amsterdam'a Trenle

Berlin'den Amsterdam'a Trenle

Paris'ten Amsterdam'a Trenle

 

Amsterdam Unique Building Structure

 

10. Çin'de Ping Yao Antik Kenti

Antik şehir Ping Yao ile ilgili en büyüleyici şey, mimari tarzların birleşimidir.. Eski sokaklarda dolaşırken, evler, tapınaklar, ve şehir duvarları hikayeleri anlatacak 5 yüzyıllar. Bu, Ping Yao’nun eski şehrinin 14. yüzyılda inşa edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır..

Tarihi seviyorsanız ve Çin kültürüne hayransanız, o zaman şehrin ana caddesinde yürümek destansı bir deneyim olacak. Pingyao'nun Çin'in ekonomik merkezi olduğu bir çağda zamanda yolculuk yapacaksınız., ve neredeyse hiçbir şeyin değişmediğini gör.

Bu antik gemiye trenle kolayca erişilebilir, sadece Pingyao Gucheng Tren İstasyonu'na git, ve oradan şehir kapılarına bir otobüs yolculuğu.

 

Ping Yao Ancient Town In China

 

İşte de Bir Tren Kaydet, "Dünya Çapında Ziyaret Edilecek En Güzel 10 Antik Kent" için unutulmaz ve uzun bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

"Dünya Çapında Ziyaret Edilecek En Güzel 10 Antik Kent" blog yazımızı sitenize eklemek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fancient-towns-visit-worldwide%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)