Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 28/01/2022)

Obklopený najkrajšou prírodou, nedotknutý časom, sú 10 z najkrajších starobylých miest na návštevu po celom svete. Z Európy do fascinujúcich starovekých miest Číny, tento výlet bude plný príbehov od stredoveku po našu dobu.

Železničná doprava je najšetrnejší k životnému prostrediu spôsob, ako cestovať. Tento článok bol napísaný vzdelávať o cestovaní vlakom a bol vyrobený ušetriť Train, Najlacnejšie lístky na vlak v Európe.

 

1. Najkrajšie staré mestá v Európe: Civita Di Bagnoregio, Taliansko

1200 rokov starý, s počiatkami, ktoré siahajú do šiesteho storočia, Civita di Bagnoregio je najstaršia najviac prekrásne mesto v Európe. Tento hrad nájdete na oblohe 110 km od Ríma, odpočívajúci na úbočí. Ak v lete navštívite toto krásne kamenné mesto, pravdepodobne stretnete 100 obyvatelia, ktorí sa vracajú, aby si mohli vychutnať epické výhľady na provinciu Viterbo.

navyše, zistíte, že mesto si zachovalo svoju najväčšiu fascináciu stredoveká architektúra po 2 svetové vojny, a množstvo sopečných výbuchov. teda, vynakladá sa veľké úsilie na zachovanie tohto talianskeho skvostu, zabrániť jej vymieraniu. Takže, skôr ako to zmizne, mali by ste ísť vlakom do Viterba, z Ríma Termini na vašu budúcu taliansku dovolenku.

Rím do Viterba s vlakom

Siena do Orvieto s vlakom

Arezzo do Orvieto s vlakom

Perugia do Orvieto s vlakom

 

Civita Di Bagnoregio, Italy is one of the Most Beautiful Old Towns In Europe

 

2. Najkrajšie staré mestá na svete: Staré mesto Rothenburg, Nemecko

Keď ste v Nemecku, mali by ste cestovať po romantickej ceste, a 40 minút’ jazdiť medzi najmalebnejšie dediny v Nemecku. Je to tiež miesto, kde nájdete jednu z 10 najkrajšie staré mestá na návštevu po celom svete, Rothenburg.

Rothenburg ob der Tauber je čarovné stredoveké mesto v Bavorsku, Nemecko. Jeho hrazdené domy v pastelových farbách zostávajú časom nedotknutými za zachovanými mestskými hradbami. Pôvabné starobylé mesto dostalo svoje meno vďaka svojej polohe nad riekou Tauber, strategické umiestnenie pre Keltov, už v 1. storočí n. l. Rothenburgov Plonlein, Trhovisko, kuriózne uličky, a zámocké záhrady z neho robia jedno z najpôvabnejších starobylých miest, ktoré môžete navštíviť v Európe, a vo svete.

Berlín do Rothenburgu Ob Der Tauber s vlakom

Stuttgart do Rothenburg Ob Der Tauber s vlakom

Mníchov do Rothenburg Ob Der Tauber s vlakom

Z Frankfurtu do Rothenburgu Ob Der Tauber s vlakom

 

Most Beautiful Ancient Towns To Visit Worldwide: Rothenburg Old Town, Germany

 

3. Najkrajšie starodávne mesto na svete: Fenghuang v Číne

Staroveké mesto Phoenix, Fenghuang je jedno z najzachovalejších starobylých miest v Číne. Keď vkročíte do krásneho mesta, nádherný výhľad na mosty, chrámy, a život na vode sa ti odhalí, uprostred ťažkých stromov a prírody v okolí.

S históriou 400 rokov, patriaci k dynastiám Ming a Qing, Fenghuang, je jedným z nezabudnuteľné miesta v Číne. Jednou z najzaujímavejších a najfascinujúcejších vecí na tomto starodávnom meste v Číne je to, že obyvatelia mesta, etnické menšiny Miao a Tujia, zachovať predmoderné tradície a život v starých drevených domoch.

 

Fenghuang In China is a unique ancient place

 

4. Starobylé mesto Nanjing, Čína

Najväčší starodávny mestský múr na svete, Nanking, sa nachádza na rieke Yangtze. Nanking je jedným z 4 starodávne hlavné mestá v Číne. Navyše, Nanking je jedno z najkrajších starobylých miest na svete. Môže za to pôsobivý mestský múr, ktorý stále stojí a obklopuje mesto, nedotknuté časom a históriou.

Avšak, najpozoruhodnejšie výhľady na Nanking sú v noci. Po zotmení, celé mesto je osvetlené, a ohromujúci Konfuciový chrám je ešte pôsobivejší. Navyše, mohli by ste navštíviť ďalšie pamätihodnosti z dynastie Ming, v 14. storočí. Napríklad, Mauzóleum slnka Yatsena.

 

Nanjing Ancient Town China Canal

 

5. Najkrajšie staré mesto v Európe: Avignon, Francúzsko

Nádherné staré mesto Avignon v Provence bolo postavené v 14. storočí. Toto začarované mesto bolo domovom pápežov, a nemusíte patriť ku kresťanskej viere, obdivovať pápežov’ gotický palác. Po obdivovaní paláca ste sa mohli vydať na plavbu po krásnej rieke Rhone, pretože Avignon leží na jeho ľavom brehu, alebo sa pozrite na slávny most Saint-Benezet, z 12. storočia.

Staré centrum mesta je dobre ukryté za zachovalými hradbami a 39 strážne veže. Navyše, ak ste náhodou navštívili Avignon cez víkend, sa vám bude páčiť Nedeľný blší trh, alebo cez leto, potom budete mať šťastie a zúčastníte sa slávneho divadelného festivalu v Avignone “v” a “preč” v júly.

Lyon do Nice vlakom

Paríž do Avignonu s vlakom

Pekné do Avignonu s vlakom

Marseille do Avignonu s vlakom

 

Avignon, France Ancient town

 

6. Najkrajšie staré mesto v Európe: Použité

Romantické, očarujúce, a s architektúrou zo 14. storočia, Bruggy sú jedným z najkrajších starobylých miest v Európe. Najznámejšie belgické staré mesto, Použité čokoládovne, trhovisko, mosty, a stredoveké historické centrum priťahuje 8 miliónov návštevníkov každý rok.

teda, užijete si to viac ak cestujete mimo sezónu, a miešať sa s miestnymi 120,000 obyvatelia. Takže, predĺžený víkend bude ideálnym miestom na objavenie tohto krásneho starobylého mesta v Belgicku a na obdivovanie zachovaného rozprávkového kúzla.

Amsterdam do Brugg s vlakom

Z Bruselu do Bruggy vlakom

Antverpy do Brugg s vlakom

Gent do Brugg s vlakom

 

Belgium's Bruges Ancient buildings

 

7. Najkrajšie staré mestá na návštevu v Číne: Luoyang, Čína

Grotty Longmen a chrám Shaolin, sú iba 2 z miest, vďaka ktorým je starobylé mesto Luoyang jedným z najpozoruhodnejších starovekých miest na svete. Nájdete centrum starovekého mesta Luoyang čínskeho vesmíru, medzi Pekingom a Xi’anom, guľovým vlakom.

Starobylé mesto Luoyang stálo na mieste, nedotknutá históriou a behom času, od tej doby 1600 pred Kr. teda, budete ohromení, keď uvidíte veľkú mestskú bránu obklopujúcu život v meste. Navyše, prejdete sa miestom, kde prechádzali prví obchodníci na Hodvábnej ceste.

 

https://youtu.be/cEtMZrLiJbga

 

8. Najkrajšie staré mesto na svete: Praha

Staré Mesto, ako to vedia miestni obyvatelia, Pražské staré mesto, láka návštevníkov už od 9. storočia. Uchváti vás toto úžasne nádherné starobylé mesto. teda, ak mas sancu, navštívte Prahu aspoň na víkend. Takto odhalíte veľa dôvodov, prečo je to jedno z najkrajších starobylých miest na svete.

Staré historické centrum zostáva centrum mesta, až dodnes, miesto pre všetok kultúrny život. Uvidíte, že všetci turisti sa zhromažďujú okolo orloja každú hodinu v centre.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

Prague In Czech has an Ancient Bridges and Culture

 

9. Najkrajšie staré mesto na svete: Amsterdam

Amsterdam je jedným z najviac zaujímavé mestá v Európe, a jeden z najmenších. To znamená, že môžete prejsť celé mesto za dva dni. Avšak, čo väčšina turistov nevie, je to, že toto nádherné holandské mesto je jedným zo starobylých miest na svete.

teda, napriek svojej veľkosti, Starobylé mesto Amsterdam má mnoho zvláštnych miest, ktoré budete musieť objavovať týždeň. Mesto z 13. storočia má veľa skrytých nádvorí, ostrovy pokoja, alebo Oude Kerk, najstaršia budova v Amsterdame, v červenom okrese. Zhrnúť, v Amsterdame by ste mohli vidieť oveľa viac ako na tradičných plavbách kanálom, ak sa zameriavate na objavovanie jeho zastrčených príbehov.

Z Bruselu do Amsterdamu vlakom

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Paríž do Amsterdamu s vlakom

 

Amsterdam Unique Building Structure

 

10. Starobylé mesto Ping Yao v Číne

Najpútavejšie na starobylom meste Ping Yao je spojenie architektonických štýlov. Keď sa túlate starými ulicami, domy, chrámy, a mestské hradby budú rozprávať príbehy o 5 storočia. Je to tak kvôli skutočnosti, že staré mesto Ping Yao bolo postavené v 14. storočí.

Ak máte radi históriu a fascinuje vás čínska kultúra, potom bude prechádzka po hlavnej ulici mesta epickým zážitkom. Budete cestovať časom do doby, keď bolo Pingyao ekonomickým centrom Číny, a vidieť, že sa takmer nič nezmenilo.

Tento starodávny klenot je ľahko dostupný vlakom, stačí cestovať na železničnú stanicu Pingyao Gucheng, a odtiaľ cesta autobusom ďalej k bránam mesta.

 

Ping Yao Ancient Town In China

 

Tu pri Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný a predĺžený výlet do „10 najkrajších starovekých miest na návštevu po celom svete“.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 najkrajších starodávnych miest na návštevu do celého sveta“ na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fancient-towns-visit-worldwide%2F%3Flang%3Dsk Zloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)