Čas čítania: 3 minút
(Aktualizované: 25/01/2021)

Nemecko je prirodzene krásna krajina. Ale keď začnete premýšľať o hradoch, budete milovať ešte viac. A to všetko preto, že Nemecko je, podľa mnohých, hrad kapitál zemegule.

K dispozícii je celý rad veľkolepé hrady v Nemecku, musíte navštíviť. V tomto článku, budeme sústrediť iba na tie najkrajšie medzi nimi. Budeme tiež vám informácie o tom, ako je to možné ich dosiahnuť vlakom, k potešenie všetkým milovníkom vlakov!

 

Schloss Neuschwanstein - najpozoruhodnejších Castle v Nemecku

Mnohí poznajú ako jeden z najkrajších zámkov v celom svete, nielen Nemecko. Ak tomu tak nie je, že, to je určite známa tým, že inšpiráciou pre Disney hrad. Keď sa pozriete na to rozprávka hrad, Uvedomujete si, prečo. Určite môžete pochopiť, prečo je jedným z najpozoruhodnejších zámkov v Nemecku!

Schloss Neuschwanstein je bezpochyby majestátny, ale ako sa tam dostať? Dobrú vec, o Nemecku je, že väčšina miest pripojiť cez vlak. Najbližšie vlaková stanica k zámku je Füssen. Avšak, môžete dosiahnuť tejto stanici od Mníchov alebo akékoľvek iné veľké nemeckých miest.

Ulm na Füssen Vlaky

Mníchov na Füssen Vlaky

Stuttgart sa Füssen Vlaky

Norimberg Füssen Vlaky

 

 

Hohenzollern - najkúzelnejší hrad v Nemecku

hrad Hohenzollern je nielen jedným z najkrajších zámkov v Nemecku - to je najviac magický jeden. Môžete ju nájsť v Provincia Bádensko-Württembersko, blízkosti Stuttgartu. Provincia Bádensko-Württembersko je najviac podceňovaný jeden v Nemecku, ale akonáhle uvidíte tento hrad, ste povinní zmeniť svoj názor!

Avšak, ako sa dostať do zámku môže byť problematické, hoci úplne stojí za to. Najlepší spôsob, ako je vziať vlak zo Stuttgartu do Hechingen. Potom je potrebné vziať dlhý výlet a jazdu v stúpaní za dostať sa na hrad. iba žartujem! Môžete si vziať shuttle bus alebo taxi z Hechingen, ako je zámok úplne v blízkosti mesta.

 

castles in Germany

 

 

Hohenzollern Sigmaringen - najbohatší Castle v Nemecku

Podľa nášho skromného názoru, žiadny zoznam z najpozoruhodnejších zámkov v Nemecku môže byť kompletný bez zmienky Hohenzollern Sigmaringen. Je to najrozsiahlejší a najkrajší hrad kedy budete položiť svoje oči na! A ak to nestačilo, to je tiež úplne úchvatné.

Hohenzollern-Sigmaringen je teda v Bádensko-Württembersko; tak je to úplne nepochopiteľné, prečo ľudia nie sú chváliť provincii ako najkrajšie v Nemecku!

Pokiaľ ide o cestovanie - pretože môžete nájsť zámok v meste,, to je ľahko dostupné vlakom. Najlepší spôsob, ako je vziať vlak z Ulm alebo Stuttgart a potom pešo na hrad.

Frankfurt na Ulm Vlaky

Stuttgart do Ulm Vlaky

Leipzig do Ulm Vlaky

Norimberg do Ulm Vlaky

 

Burg Eltz

Burg Eltz castle

 

Zámok stojí sám na malom kopci, a vyzerá to naozaj okázalý. Avšak, to nie je tak sám, akonáhle sa vziať do úvahy, že je to stále obývaný! Áno, Eltz rodina držal hrad pre 33 generácie!

Pokiaľ ide o ako sa tam dostať, budete musieť prejsť alebo získať autobus alebo taxi od Hatzenport. Avšak, je celkom možné sa dostať do malého mesta vlakom z Koblenz - najbližšie veľké mesto.

Frankfurt na Hatzenport Vlaky

Bonn Hatzenport Vlaky

Kolín nad Rýnom Hatzenport Vlaky

Dusseldorf do Hatzenport Vlaky

 

Tak tu to máte, úplný zoznam z najpozoruhodnejších zámkov v Nemecku. Veríme, že budete navštevovať aspoň jeden z nich na ďalšiu cestu! Ak chcete vedieť viac informácií o cestovaní vlakom do týchto zámkov, pokojne kontaktuj nás kedykoľvek.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text, a daj nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-spectacular-castles-germany%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)