Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 21/10/2022)

Po niekoľkomesačnom plánovaní dovolenky v Európe, najhoršia vec, ktorá sa môže stať, je meškanie a, v najhoršom prípade, zrušenia cesty. Štrajky vlakov, preplnené letiská, a zrušené vlaky a lety sa niekedy vyskytujú v odvetví cestovného ruchu. Tu v tomto článku, poradíme, čo robiť v prípade štrajku vlakov v Európe a Spojenom kráľovstve.

 

Štrajky vlakov v Európe & Spojené kráľovstvo:

Doteraz, 2022 si budeme pamätať ako rok rozkvetu cestovného ruchu vďaka uvoľneniu Covid-19, ale potom vždy došlo k nejakým štrajkom kvôli preťaženiu v tomto odvetví. V júly 2022, bolo oznámené, že železničiari a zamestnanci boli prvýkrát v štrajku v r 25 rokov. teda, toto ovplyvnilo Eurostar, medzimestské vlaky, metro, autobusová doprava, a dopravu po celej Británii.

Avšak, Anglicko nie je v tomto chaose samo. Železniční pracovníci v Holandsku, a Taliansko protestovalo v auguste a septembri 2022. teda, regionálne vlaky z Amsterdamu do Rotterdamu, Milan, a ďalšie regionálne vlaky prerušili medzi r 1 deň do 3 dni.

 

Prečo dochádza k štrajkom vlakov v Európe?

Dôvody štrajkov vlakov v Európe sú rôzne. Avšak, hlavným dôvodom štrajkov vlakov sú nízke mzdy, násilie voči personálu železníc, inflácie, a rastúce životné náklady. Napríklad, k štrajkom vlakov v Taliansku došlo v dôsledku násilia voči personálu, železničiari preto požiadali o dodatočnú bezpečnostnú ochranu. Na druhej strane, inflácia bola hlavným dôvodom štrajkov vlakov v Spojenom kráľovstve a Škótsko.

 

Zostaňte v obraze

Na dovolenke je ľahké zabudnúť na všetko, a kontrola správ nepatrí do dovolenkových plánov nikoho. Avšak, majte uši otvorené, chatovanie s miestnymi obyvateľmi, alebo dokonca s inými turistami môže byť veľmi nápomocný a poučný. Navyše. kontrola miestnych správ online v cieľovej destinácii vám môže ušetriť starosti, a neočakávané zmeny vo vašom itinerári.

napríklad, národná železnica zverejnila na svojej webovej stránke oznámenia týkajúce sa protestných akcií. Konkrétne dátumy štrajku boli uvedené v pokynoch pre cestujúcich. Takže, kontrola správ môže hrať veľkú úlohu plánovanie európskej cesty.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

 

Rezervácia lístkov na vlak: Prečítajte si Malé písmo

Rezerváciu lístok na vlak nebolo nikdy jednoduchšie. Ďalej, dnes ty rezervujte si lístok na vlak online a netreba to tlačiť, postačí predloženie e-lístka v mobile pri nástupe do vlaku. Avšak, väčšina ľudí sa neobťažuje čítať železničné pravidlá alebo malé písmená pred dokončením rezervácie. Tadiaľto, cestujúci ľahko zmeškajú špeciálne pokyny týkajúce sa zmien cestovného poriadku, meškania, a v extrémnych situáciách – štrajky vlakov.

Navyše, ak rátate s tým, že sa spýtate na vlakovej stanici, potom by si mohol byt prekvapeny. Niekedy sa k železničiarom na protest pridá aj personál stanice, teda, pre štrajky sú zatvorené aj pokladne. teda, mali by ste si vždy prečítať malé písmená pri rezervácii vstupeniek a v oznamoch o dátume štrajku online.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Train strikes in Europe and UK

 

Stiahnite si cestovné aplikácie

Sťahovanie užitočné aplikácie pred cestou sa stala jednou zo základných vecí, ktoré musíte urobiť, aby ste mali fantastický výlet. Aplikácia Uložiť vlak na vašom mobile je cestovanie vlakom najbezpečnejšie a najpohodlnejšie. Aplikácia vám pomôže získať tie najlepšie letenky za najlepšie ceny a zostať informovaní o vašej ceste.

Najlepšie na aplikáciách je, že budete dostávať okamžité aktualizácie o vašej ceste vlakom, nech ste kdekoľvek. napríklad, ak dôjde k meškaniu alebo zmene času odchodu vlaku, dostanete upozornenie, čo je užitočné najmä v prípade štrajkov vlakov v Európe.

 

FAQ: Čo robiť v prípade štrajku vlaku?

Čo robiť v prípade zrušenia môjho pôvodného vlaku?

Alternatívne cestovné poriadky vlakov nájdete na webovej stránke železničnej spoločnosti alebo kontaktujte železničného agenta, u ktorého ste si lístok kúpili. Najčastejšie je vlaková doprava obmedzená, takže môžete ísť buď skorším alebo neskorším vlakom. Tadiaľto, stále cestuješ vlakom, čo je rýchle a najpohodlnejšie v porovnaní s cestou autobusom alebo prenájmom auta.

Čo robiť, ak prídete na železničnú stanicu a dozviete sa o zrušení vlaku?

Ak prídete na železničnú stanicu a zistíte, že vlak je zrušený, najprv skontrolujte, kedy ide ďalší vlak. Ak je navrhovaný grafikon nepostačujúci, a môžete prísť neskoro do cieľa, môžete zvážiť použitie taxíka. Peniaze za lístok na vlak môžete získať kontaktovaním kancelárie železničnej stanice alebo online, ak ste si lístok na vlak zarezervovali online.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

What To Do In Case Of A Train Strike?

 

Môžem dostať náhradu za lístok na vlak v prípade štrajku vlaku??

V prípade štrajku vlaku, môžete získať náhradu za lístok na vlak po čase odchodu pôvodného vlaku. Inými slovami, nemôžete požiadať o vrátenie peňazí pred pôvodným časom cesty. Avšak, mali by ste si pri rezervácii lístka na vlak na webovej stránke železničnej spoločnosti overiť pravidlá vrátenia peňazí v prípade štrajku vlaku, meškania, a zrušenia.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

Príprava na dovolenku si vyžaduje viac ako len výber termínu a rezerváciu letov, ubytovanie, a železničný lístok. Skvelá cesta začína nájdením najlepších lístkov na vlak. My v Uložiť vlak s radosťou vám pomôže pripraviť sa na cestu vlakom, nájsť najlepšie lístky na vlak za najlepšie ceny, a prevedie vás cestou vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „Čo robiť v prípade štrajku vlaku v Európe“ na svoju stránku? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/what-to-do-train-strike-europe/ – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)