Czas czytania: 5 minuty
(Poprawiony: 21/10/2022)

Po wielomiesięcznym planowaniu wakacji w Europie, najgorsze, co może się zdarzyć, to opóźnienia i, w najgorszym przypadku, odwołania podróży. Strajki kolejowe, przepełnione lotniska, i odwołane pociągi i loty czasami zdarzają się w branży turystycznej. Tutaj w tym artykule, doradzimy, co zrobić w przypadku strajku pociągów w Europie i Wielkiej Brytanii.

 

Strajki kolejowe w Europie & Wielka Brytania:

Dotychczas, 2022 zostanie zapamiętany jako rok, w którym branża turystyczna rozkwitła dzięki relaksowi Covid-19, ale potem zawsze były jakieś strajki z powodu przeciążenia w tej branży. W lipcu 2022, ogłoszono, że kolejarze i załoga strajkują po raz pierwszy w latach 25 lat. w konsekwencji, to wpłynęło Eurostar, pociągi międzymiastowe, metro, usługi autobusowe, i ruch w całej Wielkiej Brytanii.

Jednakże, Anglia nie jest osamotniona w tym chaosie. Pracownicy kolei w Holandii, a Włochy protestowały w sierpniu i wrześniu 2022. A zatem, pociągi regionalne z Amsterdamu do Rotterdamu, Mediolan, a inne pociągi regionalne wstrzymały kurs między 1 dzień do 3 dni.

 

Dlaczego w Europie odbywają się strajki pociągów??

Przyczyny strajków pociągów w Europie są różne. Jednakże, głównymi przyczynami strajków kolejowych są niskie płace, przemoc wobec personelu kolejowego, inflacja, i rosnące koszty życia. Na przykład, strajki kolejowe miały miejsce we Włoszech z powodu przemocy wobec personelu, więc kolejarze zażądali dodatkowej ochrony bezpieczeństwa. Z drugiej strony, inflacja była głównym powodem strajków kolejowych w Wielkiej Brytanii i Szkocja.

 

Bądź na bieżąco

Na wakacjach łatwo o wszystkim zapomnieć, a sprawdzanie wiadomości nie jest w niczyich planach wakacyjnych. Jednakże, miej uszy otwarte, rozmawianie z mieszkańcami, a nawet z innymi turystami może być bardzo pomocny i pouczający?. Dodatkowo. sprawdzanie lokalnych wiadomości online w miejscu podróży może oszczędzić Ci zmartwień, i nieoczekiwane zmiany w planie podróży.

Na przykład, kolej państwowa opublikowała na swojej stronie internetowej ogłoszenia dotyczące akcji protestacyjnych. Konkretne daty strajków zostały wymienione wraz z wytycznymi dla pasażerów. Więc, sprawdzanie wiadomości może odegrać dużą rolę, gdy planuje podróż po Europie.

Frankfurt w pociągach Berlin

Lipsk w pociągach Berlin

Hanover w pociągach Berlin

Hamburg w pociągach Berlin

 

 

Rezerwacja biletów kolejowych: Przeczytaj mały druk

Rezerwując bilet na pociąg nigdy nie było łatwiejsze. Ponadto, dzisiaj ty zarezerwuj bilet na pociąg online i nie trzeba go drukować, wystarczy okazać e-bilet na telefonie komórkowym przy wejściu do pociągu. Jednakże, większość osób nie zawraca sobie głowy czytaniem polityki kolejowej lub drobnego druku przed dokonaniem rezerwacji. Tą drogą, pasażerowie łatwo przegapią specjalne instrukcje dotyczące zmian w rozkładzie jazdy, opóźnienia, a w sytuacjach ekstremalnych – strajki pociągów.

Dodatkowo, jeśli liczysz, że zapytasz na dworcu, wtedy możesz być zaskoczony. Czasami obsługa stacji dołącza do protestujących kolejarzy, zatem, kasy biletowe również zamknięte z powodu strajków. W związku z tym, należy zawsze czytać drobnym drukiem podczas rezerwacji biletów oraz w ogłoszeniach online o datach strajku.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

Train strikes in Europe and UK

 

Pobierz aplikacje podróżnicze

Ściąganie przydatne aplikacje przed podróżą stała się jedną z podstawowych rzeczy do zrobienia, aby odbyć fantastyczną podróż. Zapisz aplikację Pociąg na telefonie komórkowym sprawia, że ​​podróż pociągiem jest najbezpieczniejsza i najwygodniejsza. Aplikacja pomoże Ci uzyskać najlepsze bilety w najlepszych cenach i być na bieżąco z Twoją podróżą.

Najlepsze w aplikacjach jest to, że będziesz otrzymywać natychmiastowe aktualizacje dotyczące podróży pociągiem, gdziekolwiek jesteś. Na przykład, w przypadku opóźnień lub zmian w godzinach odjazdu pociągu, otrzymasz powiadomienie, co jest szczególnie przydatne w przypadku strajków pociągów w Europie.

 

FAQ: Co robić w przypadku strajku pociągu?

Co zrobić w przypadku odwołania mojego pierwotnego pociągu?

Sprawdź na stronie internetowej przewoźnika kolejowego alternatywne rozkłady jazdy pociągów lub skontaktuj się z agentem kolejowym, u którego kupiłeś bilet. Najczęściej usługi pociągów są skrócone, więc możesz skorzystać z wcześniejszego lub późniejszego pociągu. Tą drogą, nadal podróżujesz pociągiem, co jest szybkie i najwygodniejsze w porównaniu z autobusem lub wynajmem samochodu?.

Co zrobić, jeśli przyjedziesz na dworzec i dowiesz się o odwołaniu pociągu?

Jeśli przyjedziesz na dworzec kolejowy i zdasz sobie sprawę, że pociąg został odwołany, najpierw sprawdź, kiedy odjeżdża następny pociąg. Jeśli proponowany rozkład jazdy pociągów jest niewystarczający, i możesz spóźnić się na miejsce docelowe, możesz rozważyć wzięcie taksówki. Możesz otrzymać zwrot pieniędzy za bilet kolejowy, kontaktując się z biurem dworca kolejowego lub online, jeśli zarezerwowałeś bilet kolejowy online.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

What To Do In Case Of A Train Strike?

 

Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy za bilet kolejowy w przypadku strajku w pociągu??

W przypadku strajku pociągu, możesz otrzymać zwrot pieniędzy za bilet kolejowy po godzinie odjazdu oryginalnego pociągu. Innymi słowy, nie możesz poprosić o zwrot pieniędzy przed pierwotnym czasem podróży. Jednakże, należy sprawdzić przy rezerwacji biletu kolejowego na stronie internetowej przewoźnika, czy obowiązują zasady zwrotu kosztów w przypadku strajków kolejowych, opóźnienia, i odwołania.

Interlaken do Pociągi Zurych

Lucerna do Pociągi Zurych

Berno Pociągi Zurych

Pociągi Genewa do Zurych

 

Przygotowanie do wakacji to coś więcej niż wybór terminu i rezerwacja lotów, nocleg, i bilet kolejowy. Świetna podróż zaczyna się od znalezienia najlepszych biletów kolejowych. Jesteśmy w Zapisz pociąg z przyjemnością pomożemy Ci przygotować się do podróży pociągiem, znajdź najlepsze bilety kolejowe w najlepszych cenach, i poprowadzi Cię przez podróż pociągiem.

 

 

Czy chcesz umieścić na swojej stronie nasz wpis na blogu „Co robić w przypadku uderzenia pociągu w Europie”?? Możesz zrobić nasze zdjęcia i napisać tekst lub przekazać nam kredyt z linkiem do tego posta na blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/co-zrobić-pociąg-strike-europe/ – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)