Čas čítania: 8 minút
(Aktualizované: 18/12/2022)

V hlbinách oceánov, ukrytý pred civilizáciou, a nedotknutá časom, sú 10 najlepšie potápačské lokality na svete. Od farebných a jasných koralových útesov až po vraky plavidiel z druhej svetovej vojny, divoký morský život, a modré diery, pripravte si potápačskú výstroj, pretože toto potápačské stretnutie bude asi to najvzrušujúcejšie.

 

1. Najlepšie potápačské miesto v Číne: Veľká stena

10 milióny turistov každoročne cestujú na Veľký čínsky múr, ale len málokto vie, že sa môže potápať na jednom z najikonickejších miest na svete. Zatiaľ čo väčšina ľudí kráča pozdĺž 21 000 km dlhej steny, rýchle obrázky pre sociálne médiá, Priehrada Panjiakou je miesto na potápanie pod vodou. Veľký čínsky múr je jediný div sveta, môžete sa skutočne ponoriť.

Možno to nebude také fascinujúce a krásne ako potápanie v Indonézii alebo na Fidži, ale pohľad na Veľký čínsky múr vás úplne vráti. Nielen obdivovanie okolia z vrchu, ale objavovať to od začiatku, od tehál a vyššie, štruktúra stojaca tisíce rokov, prežívajúce prírodné riziká, dynastie, a politické zmeny.

Najlepší čas na potápanie:

Potápanie pri Veľkom múre v Číne je náročným zážitkom aj pre pokročilých potápačov. Dôvodom je nízka teplota, dosiahnutie maxima 10 do 11 ° C, pri 7 v lete hlboko metrov. teda, najlepší čas na potápanie vo Veľkom múre je, iba keď ste dobre pripravení. Dodatočná požiadavka je úplné minimum 100 do 200 ponory pre rekreačných potápačov.

 

Best Diving Site In China: The Great Wall

 

2. Najlepšie potápačské miesto vo Veľkej Británii: Wales

S jaskyňami, 500 vraky, a nádherný morský život, pobrežie Walesu je úžasným miestom na potápanie. Tu sa môžete potápať do výšky viac ako 50 metrov vo vode Skomer, a Skokholm, a Middleholmské ostrovy. Viditeľnosť je jednou z najlepších v tejto oblasti, vám umožní obdivovať nádherný morský život a objavovať vraky druhej svetovej vojny, ak ste v histórii.

Napriek ospalému vnímaniu, ktoré má, Wales je v skutočnosti fantastickým potápačským miestom v Európe. Napríklad, Morská rezervácia Skomer v Pembrokeshire je jedným z najlepších potápačských miest vo Walese: sumec, delfíny, morské slimáky a morské koníky, je len niekoľko morských tvorov, ktorých stretnete.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

Sunset on the coast of Wales UK

 

3. Najlepšie potápačské miesto v Taliansku: Portofino

s 20 rôzne potápačské miesta, Portofino je viac ako pôvabné pobrežné mesto v Európe. Okrem pôvabných meštianskych domov, reštaurácia, a pláže, Ligúrske pobrežie je fantastickým potápačským miestom v Európe.

Po prvé, morská rezervácia Portofino ponúka úžasné útesy a vraky pre začiatočníkov i pokročilých potápačov. za druhé, socha Krista, Kristus priepasti je jedným z vrcholov 5 potápačské lokality v Portofine. posledná, ale v neposlednom rade, vrak Kanady MOHAWK je ďalšou potápačskou atrakciou pri 20-40 metrov.

Uzavrieť, Miesta na potápanie v Portofine sú ideálne pre vaše prvé potápanie, a objaviť ďalšie ohromujúce prírodný zázrak ak ste skúsený potápač.

Miláno Do Portofina S Vlakom

Benátky Do Portofina S Vlakom

Florencia Do Portofina S Vlakom

Turín do Portofina s vlakom

 

Crystal Water Diving Site In Portofino Italy

 

4. Najlepšie potápačské miesto vo Francúzsku: Francúzske ostrovy Guadeloupe

V karibskom raji, ostrovy La Guadaloupe sú malým kúskom francúzskeho potápačského neba. Túto malú skupinu ostrovov tvorí La Grande Terre, a Petite Terre, domov sopky, dažďový prales, prekrásna krajina a pláže, a čo je najdôležitejšie jedno z najlepších potápačských lokalít v Európe.

Ostrovy Guadeloupe nie sú také populárne ako Bali alebo Belize, ale morský život vás tu určite udrží pod vodou počas celej vašej dovolenky. Cousteau Marine Reserve je najlepšie potápačské miesto na Guadeloupe, s nádhernou faunou a flórou, tunely, jaskyne korytnačky, a mnoho ďalších skrytých miest pre dobrodružného potápača, a pre nováčikov, ktorí si chcú jednoducho vychutnať morský život vo vodách Karibiku.

Najlepší čas na potápanie na ostrovoch Guadeloupe:

Teplota vody zostáva na Guadeloupe po celý rok 23 - 28 ° C, takže sa môžete prísť potápať, kedykoľvek budete chcieť.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

French Guadeloupe Islands

 

5. Orknejské ostrovy, Škótsko

Cez zelené lúky, kopce, a hory, ostrovy Orkney majú najlepšiu námornú históriu na svete. doslovne, existujú 7 plavidlá na dne orkneyských vôd v Škótsku. Tieto vraky nemeckej flotily na šírom mori v Scapa Flow, v 1919.

Okrem vrakov, v priezračných vodách môžete preskúmať úžasnú morskú divočinu. napríklad, vody Churchill Barrier a Yesnaby alebo Inganess sú ideálne na spoznávanie divokého morského života.

Najlepší čas na potápanie na ostrovoch Orkney Islands:

Veľká noc až november, keď je teplota 13 ° C.

Florencia do vlaku

Miláno do Como s vlakom

Turín do Como s vlakom

Janov do Como s vlakom

 

Underwater Wrecks In Orkney Islands, Scotland

 

6. Najlepšie potápačské lokality v Európe: Silfra, Island

Medzi dvoma kontinentmi, v srdci Národný park Thingvellir, najčistejšia voda na Islande na vás čaká za úžasným potápačským zážitkom. Jedinečné geologické prvky v Silfre ponúkajú tajomné tunely a jaskyne pre skúsených potápačov.

Najvzrušujúcejšou vecou na potápaní v Silfre je trhlina. Túto potápačskú cestu tvoril výročný 2 cm pohyb severoamerických a euroázijských tektonických dosiek. Prvýkrát sa vytvoril po zemetrasení, ale je v dnešnej dobe úplne bezpečný na potápanie, takže sa môžete začať pripravovať na nezabudnuteľný potápačský zážitok v islandských vodách.

Maximálna povolená hĺbka potápania v Silfre je 18 metrov.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

Perfect Diving In Silfra, Iceland

 

7. Najlepšie potápačské lokality na svete: Bali

Okolité piesočné pláže, chrámy, a sopečné hory, vody čarovného Bali sú samy osebe svetovým zázrakom. Nepochybne, Bali je úžasná destinácia pre dovolenku a ideálne na potápanie.

Na Bali, svoj čas môžete rozdeliť medzi veľa miest na potápanie, pretože sú všade. Od farebných koralových útesov až po obrovské ryby, a jaskyne pre ohromujúce sochy Budhu, Bali pod vodou je vzrušujúci a veľkolepý svet pre potápanie a šnorchlovanie.

Najlepší čas na potápanie na Bali:

Máj až november je potápačskou sezónou na Bali, a najlepší čas na videnie manty je od apríla do mája.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

Diving near mind-blowing Buddha statues on Bali

 

8. Najlepšie potápačské lokality na svete: Modrá diera v Belize

125 metre hlboké, kruhového tvaru, a s nádherným leteckým výhľadom, potápačské stredisko Blue Hole v Belize, je jedným z hlavných 10 potápačské lokality na svete musia byť. Táto obrovská diera je hneď vedľa Maják Útes v Belize, a za dobrej viditeľnosti, môžete sa ocitnúť v nezabudnuteľnom potápačskom dobrodružstve.

Na rozdiel od ostatných najlepších potápačských lokalít na našom zozname, modrá diera nie je domovom balijských sôch, vzácny morský život, alebo farebné útesy. Nájdete tu náročný a potešujúci zážitok z potápania, čím sa dostanete na ďalšiu úroveň divemastera.

Najlepší čas na potápanie v modrej diere:

Od apríla do júna sú najvhodnejšie pre pozorovanie a potápanie veľrybích žralokov.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

 

9. Raja Ampat |: Potápanie na konci sveta

Držaný od civilizácie až do 2004, Raja Ampat je skrytý raj, nachádza medzi Indonéziou a Austráliou. Vďaka tomuto neskorému objavu, morská divočina v Raja Ampat je jednou z najdivokejších na svete.

Keď sa ponoríte do Raja Ampat, objavíte znova 600 samotný druh tvrdých koralov, okrem pestrého morského života mimo tohto sveta. Tento jedinečný svet je v centre mesta 4 hlavné ostrovy: Waigei, Batanta, Salawati, a Misool na odľahlej Západnej Papue.

Ak ste stredne pokročilý až pokročilý potápač, potom by ste si určite mali rezervovať budúcu potápačskú dovolenku v Raja Ampat.

 

 

Najlepší čas na potápanie v Raje Ampat:

November až apríl s teplotami v rozmedzí od 27 do 30 ° C.

Z Zürichu do Wengenu s vlakom

Ženeva do Wengen s vlakom

Bern do Wengenu s vlakom

Bazilej do Wengenu s vlakom

 

Diving in Raja Ampat

 

10. Najlepšie potápačské lokality v Číne: Starobylé mesto Shi Cheng v jazere Qiandao

Hlboko v tisíc ostrovných jazier, v provincii Zhejiang, a staroveké mesto klamstiev Shi Cheng. V hĺbke 40 metrov, objavíte zázraky strateného čínskeho mesta. Napriek prudkej vode a času plynul, architektonické prvky mesta, a dokonca aj drevené detaily sú dobre zachované.

Kvôli týmto dôvodom, mesto Shi Cheng je skrytý raj pre potápačov. Mnohí prichádzajú spoznávať krásy jazera Qiandao, ale toto stratené mesto je ešte jeden úžasný dôvod na cestovanie. Mesto a údolie boli zatopené 1959, ale na potápanie je to úplne bezpečné.

Najlepší čas na potápanie v Shi Cheng:

Jeseň, vďaka suchému a teplému podnebiu.

Dijon do Provence s vlakom

Paríž do Provence s vlakom

Lyon do Provence s vlakom

Marseilles do Provence s vlakom

 

Shi Cheng Ancient City In Qiandao Lake

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet do 10 najlepšie potápačské lokality na svete vlakom.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „Najlepšie potápačské lokality na svete 1“?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fbest-diving-sites-world%2F– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)