Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 15/01/2022)

Európska príroda a krajina inšpirovali rozprávky. Rozľahlé krajiny sú domovom úžasných turistické chodníky ktoré vedú k niektorým z najneobyčajnejších divov sveta. Pozoruhodné jaskyne v Maďarsku, Grand Canyon s tyrkysovou vodou vo Francúzsku, ľadové paláce v Rakúsku, a hora v tvare pyramídy v Taliansku, sú 5 najlepších prírodných divov Európy.

Tieto divy prírody vás nadýchnu, a poskytnúť úžasnú scenériu pre najlepšiu dovolenku v Európe. Či už máte chuť na pešiu turistiku alebo na lanovku, títo 5 zázraky sú jednoducho povinnou návštevou každého výlet do Európy, najmenej raz za život.

 

1. Najlepšie prírodné divy Európy: Eisriesenwelt, Rakúsko

Možno si spomeniete na Salzburg z The Sounds of Music a deti von Trapp spievajúce do hôr. ale, pod pohorím Hochkogel, skrýva najväčšiu jaskyňu v Európe. Ľadová jaskyňa Eisries v Rakúsku je jedným z najzaujímavejších prírodných zázrakov Európy. Nad všetkým, vrcholom tohto 3000 metrov štvorcových je ľadový palác, Eispalast.

Tento prírodný fenomén je najväčšou ľadovou jaskyňou na svete, a bol vytvorený tvorbou ľadu pod lávou alebo vápencom pod zemou.

Ako sa dostanem do ľadovej jaskyne Eisriesnwelt?

Je zaujímavé, že táto jaskyňa s dĺžkou 40 km je vzdialená jazdou vlakom od Salzburgu, a vlaky odchádzajú každú hodinu. Okrem Werfen, je tu 15 minúta jazdy minibusom do jaskyne. navyše, najviac turistov do Nemecka, neobjavili sme tento prírodný zázrak, takže by ste mohli byť jedným zo špeciálnych prieskumníkov. Dalo by sa urobiť 4-hodinový výlet alebo 3 hodinová pokojná prehliadka lanovkou.

Ceny vlakov z Mníchova do Salzburgu

Ceny vlakov z Viedne do Salzburgu

Ceny vlakov z Grazu do Salzburgu

Ceny vlakov z Linzu do Salzburgu

 

 

2. Najlepšie prírodné divy Európy: Údolie Verdon, Francúzsko

Veľký kaňon Francúzska sa rozprestiera do južného regiónu Provence. Strmé útesy a vápenec, urobte veľkolepé pozadie pre neuveriteľne krásnu vodu jazera. teda, jedinečný názov tohto prírodného zázraku „Gorges du Verdon“ znamená zelené rokliny, francuzsky.

Toto úžasné jazero v Provence je ako stvorené na letné kúpanie a chladenie, ako aj turistický raj. Existujú 1500 trasy pre nadšených horolezcov, ktorí chcú obdivovať tento európsky zázrak zhora. Takže, vyberiete si, či chcem sa len kúpať na slnku na lodi, alebo objavte pešo.

Ako sa môžem dostať do Gorges Du Verdon?

Najbližšie mesto je Moustiers-Sainte-Marie, a dostanete sa tam vlakom z Paríža. Potom choďte ku vchodu na most Pont du Galettes, vstúpiť do tohto prírodného zázraku.

Ceny vlakov z Paríža do Marseille

Ceny vlakov z Marseille do Paríža

Ceny vlakov z Londýna do Paríža

Ceny vlakov z Marseille do Clermont Ferrand

 

Turquoise water in The Verdon Gorge, France

 

3. Najlepšie prírodné divy Európy: Matterhorn, Taliansko

Monte Cervino v severnom Taliansku je 4,478 mnm. Navyše, Matterhorn je známy svojim takmer dokonalým pyramídovým tvarom. Matterhorn bol prirodzene vytvorený, keď sa africké a európske krajiny jednoducho vzájomne prepadli. V dôsledku tohto pozemného pohybu, Grand Rock sa dostal na vrchol.

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok v Matterhorn, potom zostaňte v dedine iglu na horskej základni. Ľad a sneh iglu ubytuje cestujúcich na nezabudnuteľnú noc. Ak sa bojíte chladu, drink pri bare vás udrží v teple, keď obdivujete krásnu horu v hviezdnej noci.

Ako sa môžem dostať na Matterhorn?

Tento prírodný zázrak je iba východiskovým bodom vašej úžasnej cesty. Na ľadovec Matterhorn môžete cestovať cestovanie vlakom zo Zermattu. Na najvyššej železničnej stanici v Európe, môžete obdivovať 360 ° panorámu Talianska, Švajčiarsko, a Francúzsko. To znamená, že na jar môžete získať dokonalý obraz z ľubovoľného uhla, letné, alebo zasnežené v zime.

Ceny vlakov z Bazileja do Interlakenu

Ceny vlakov zo Ženevy do Zermattu

Ceny vlakov z Bern do Zermattu

Ceny vlakov z Lucernu do Zermattu

 

The sky above Matterhorn is a natural wonder of Italy

 

4. Jaskyne Aggtelek, maďarsko

Jaskyne Aggtelek sú úžasným prírodným zázrakom v Európe. Nezvyčajný názov znamená „kvapkajúca voda“, ktorá vznikla prirodzeným procesom kvapkajúcej vody cez kameň. teda, zdroj krásnych tvarov v nádherných jaskyniach v Aggteleku národný park.

Jaskyňa Baradla Domica je 25 km dlhá kvapľová jaskyňa medzi Maďarskom a Slovenskom. Ide teda tiež o a Svetové dedičstvo UNESCO stránky.

Ako sa môžem dostať k jaskyniam Baradla Domica?

Jaskyne Aggtelek sú 4 hodiny cesta vlakom z Budapešti so zmenami. Takže, Ak ste plánovanie celodenného výletu z Budapešti, môže to byť trochu tesné.

Ceny vlakov z Viedne do Budapešti

Ceny vlakov z Prahy do Budapešti

Ceny vlakov z Mníchova do Budapešti

Ceny vlakov z Grazu do Budapešti

 

Aggtelek Caves, Hungary lighted

 

5. Najlepšie prírodné divy Európy: Čierny les, Nemecko

Známy svojimi mystickými a hustými stromami, a Schwarzwald v Nemecku je fascinujúci prírodný zázrak Európy. Toto veľkolepé pohorie v Bádensku-Württembersku inšpirovalo mnoho legiend, ako Grimmove príbehy. Odtiaľto vyjdete z kúpeľného mesta Baden-Baden, a do začarovaného lesa rozprávok a kukučiek.

Ak máte záujem o dobrodružstvo, Vodopády Triberg, čakajú na lesnú turistickú cestu. Ďalším skvelým spôsobom, ako preskúmať tento nádherný prírodný zázrak v Nemecku, je turistika so sprievodcom, pretože posledná vec, ktorú chcete, je stratiť sa v husto zalesnených krajinách..

Na záver, títo 5 najlepšie prírodné zázraky Európy sú všetky najväčšie tajomstvá sveta. Takže, určite môžete spoznávať Európu ako turista a robiť populárne vyhliadková trasa, alebo si môžete sami objaviť a vidieť najkrajšiu a najúžasnejšiu krajinu Európy. väčšina, dôležitejšie, všetky tieto prírodné divy sú prístupné vlakom alebo inými dopravnými prostriedkami, z centrálnych miest v Európe.

Ceny vlakov z Offenburgu do Freiburgu

Ceny vlakov zo Stuttgartu do Freiburgu

Ceny vlakov z Lipska do Freiburgu

Ceny vlakov z Norimbergu do Freiburgu

 

The Black Forest is a natural wonder of Europe

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme nájsť, ako sa dostať vlakom k niektorému z týchto prírodných divov.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „5 najlepších prírodných divov Európy“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-natural-wonders-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)