Čas čítania: 4 minút
(Aktualizované: 16/07/2021)

Nie je lepší pocit, než zaspávať na jemne pohybujúce sa vlak a prebudení nasledujúce ráno na mieste určenia, len pár minút od zjazdoviek. V Európe, pri výbere najlepších lyžiarskych stredísk, ktoré navštívime vlakom, sme na výber. Nie je to len jednodňové cesty že sú dobré možnosti pre lyžiarov, však. Existuje rad letovísk sa môžete dostať z vedľajších denné cestovania po železnici s ciest, ktoré, od dverí k dverám, Chystáte tak rýchlo, ako lietanie.

 

Tu je náš výber niektorých najlepších lyžiarskych stredísk, ktoré môžete navštíviť vlakom:

Lyžiarske strediská na návštevu vlakom 1 – WENGEN, Švajčiarsko

Švajčiarsko Lyžiarske strediská navštívi vlakom

 

na základni pozoruhodné Jungfrau Pohorie je Wengen, nádhernej alpskej dediny v Berner Oberland. Krok do toho, čo sa cíti ako v minulosti počas pobytu v obci. To je ideálne miesto pre priviesť deti s jeho rodina-priateľský pocit a low-key nočný život. Nie je na lyžovanie? Žiaden problém! Non-ski aktivity patrí "letovú-videnie" helikoptérou, heli-lyžovanie, rovnako ako 20 km zimných turistických trás, Osem curling klzisko, a míle sánkarskej dráhy.

tri strediská, Grindelwald, Wengen, a Murren, sú zahrnuté v regionálnom skipasom Jungfrau. Je zima zažiť sen!

Vlakom: Aj keď môžete cestovať vlakom z lyžiarskeho Londýn St. Pancras s Eurostarom do Wengenu dochádza k mnohým zmenám. Ak cestujete s rodinou, odporúčame stiahnuť let do Bernu alebo Zürichu. Odtiaľ, sa priame vlakové spojenie cez Bern Interlaken Ost a ďalej do Lauterbrunnen. Posledný kúsok cesty je dosiahnuteľná iba po železnici od Lauterbrunnen a trvá len 15 minút.

Lyžiarske strediská na návštevu vlakom 2 – povinný, Rakúsko

Ako môžeme spomenúť lyžovanie bez zahrnutia Rakúsko? Na SkiWelt región, najmä, berie dych! dedina Söll ponúka 284km zjazdoviek posiaty 77 rázovitých chát a apres tyče. Zájsť na pohárik s výhľadom na pohorie Wilder Kaiser po nočnom lyže. Áno, čítate správne. Užiť si niektoré z najdlhších osvetlených sánkarských dráh v Európe Hexenritt a Mond príliš!

Cesta

Odchýliť v Londýne St Pancras na 15:04 Eurostar do Bruselu, pricestuje 18:05; vziať 18:25 ICE z Bruselu do Kolína, pricestuje 20:15; potom mať 21:21 NightJet pražec vlak do Wörgl, pricestuje 08:36; Odtiaľ je to asi 20 minút autobusom alebo taxíkom.

Celková doba cesty: 16 hodiny 22 minút.

Graz do Worgl Trains

Salzburg na Wörgl Vlaky

Vienna do Wörgl Vlaky

Kolín nad Rýnom Worgl Trains

 

Náš posledný vlak idea – Sauze d'Oulx, Taliansko

Taliansko Lyžiarske strediská navštívi vlakom

 

Ak ste skúsený na lyžovanie, potom najlepšie lyžiarske strediská na návštevu vlakom bude Sauze d'Oulx rozloha. Keď sneh padá práškové pole medzi stromami naozaj prídu na svoje. Atmosféra v obci je zábavné a príjemné a čaro starých dláždených uliciach naozaj pridáva krásna touch na dobrodružstvo.

Ako sa tam dostať

odísť Londýn St Pancras na 9:24 am Eurostar do Paríža Nord, zmeniť stanicu taxíkom, a vziať 2:41 popoludnie TGV z Paris-Lyon na Oulx, príchod na 7:23 popoludnie. Odtiaľ je to 15 minút autobusom alebo taxíkom.

cesta vrcholom

Výhľad na obrovskú rozlohu Lac du Bourget, jeden z Francúzska je najväčší jazierka.

Miláno Oulx Vlaky

Turin do Oulx Vlaky

Janov sa Oulx Vlaky

Parma do Oulx Vlaky

 

 

už ste balí tašku? dobrý! pretože to je najťažšia časť cesty vytriedené. rezervačný vlak bude trvať len pár minút, bez administrátorských poplatkov! Aký to potešenie! Navštívte Save A Train teraz a zarezervujte si dovolenku na celý život.

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a stačí nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fski-resorts-visit-train%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite k kód pre vloženie)