Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 15/01/2022)

Avrupa'nın doğası ve manzaraları peri masallarına ilham verdi. Uçsuz bucaksız topraklar inanılmaz ev sahipliği yapıyor yürüyüş parkurları dünyanın en olağanüstü harikalarından bazılarına yol açan. Macaristan'daki dikkat çekici mağaralar, Fransa'da turkuaz renkli bir Büyük Kanyon, Avusturya'daki buz sarayları, ve İtalya'da piramit şeklindeki bir dağ, Hangi 5 Avrupa'nın en iyi doğa harikalarından.

Bu doğa harikaları nefesini kesecek, ve Avrupa'daki en iyi tatil için muhteşem manzaralar sağlayın. İster yürüyüşe meraklı olun ister teleferikle, bunlar 5 harikalar sadece mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şeydir Avrupa gezisi, en azından Bir ömür boyu bir kez.

 

1. Avrupa'nın En İyi Doğa Harikaları: Eisriesenwelt, Avusturya

Salzburg'u The Sounds of Music'ten ve Von Trapp çocuklarının dağlara şarkı söylediğini hatırlayabilirsiniz.. Fakat, Hochkogel dağlarının altında, Avrupa'nın en büyük mağarasını gizler. Eisriesnwelt buz mağarası Avusturya, Avrupa'nın en ilgi çekici doğa harikalarından biridir. herşeyden önce, Bu 3000o metrekaredeki en önemli nokta buz sarayıdır, Eispalast.

Bu doğal fenomen, dünyanın en büyük buz mağarasıdır., ve yerin altında lav veya kireçtaşı altında buz oluşumu ile oluşturuldu.

Eisriesnwelt buz mağarasına nasıl gidebilirim?

İlginç bir şekilde bu 40 km'lik mağara, Salzburg'dan bir tren yolculuğu uzaklıktadır., ve trenler her saat kalkıyor. Werfen'den ek olarak, orada bir 15 mağaraya dakikalık minibüs yolculuğu. Dahası, çoğu turist Almanyaya, bu doğa harikasını keşfetmedim, böylece özel kaşiflerden biri olabilirsiniz. 4 saatlik yürüyüşü yapabilirsin veya 3 teleferik yolculuğuyla saatlerce süren sakin tur.

Münih - Salzburg Tren Fiyatları

Viyana - Salzburg Tren Fiyatları

Graz - Salzburg Tren Fiyatları

Linz - Salzburg Tren Fiyatları

 

 

2. Avrupa'nın En İyi Doğa Harikaları: Verdon Boğazı, Fransa

Fransa Büyük Kanyonu, Provence'ın güney bölgesine uzanır. Dik uçurumlar ve kireçtaşı, inanılmaz derecede güzel göl suyu için muhteşem bir arka plan yapın. bu nedenle, bu doğa harikasının benzersiz adı "Gorges du Verdon", Gorges of green anlamına gelir, Fransızcada.

Provence'deki bu muhteşem göl, yazın yüzmek ve serinlemek için mükemmeldir., hem de bir yürüyüş cenneti. Var 1500 Bu Avrupa harikasını yukarıdan hayranlıkla izlemek isteyen coşkulu dağcılar için parkurlar. Böyle, eğer sen seç sadece güneşte banyo yapmak istiyorum gemide, veya yürüyerek keşfedin.

Gorges Du Verdon'a Nasıl Gidebilirim?

En yakın kasaba Moustiers-Sainte-Marie'dir, ve oraya Paris'ten trenle gidebilirsin. Ardından Pont du Galettes köprüsündeki girişe gidin, bu doğa harikasına girmek için.

Paris - Marsilya Tren Fiyatları

Marsilya - Paris Tren Fiyatları

Londra - Paris Tren Fiyatları

Marsilya - Clermont Ferrand Tren Fiyatları

 

Turquoise water in The Verdon Gorge, France

 

3. Avrupa'nın En İyi Doğa Harikaları: Matterhorn, İtalya

Kuzey İtalya'daki Monte Cervino 4,478 Deniz seviyesinden metre. ek olarak, Matterhorn, neredeyse mükemmel piramit şekli ile ünlüdür. Matterhorn, Afrika ve Avrupa toprakları birbirine çarptığında doğal olarak yaratıldı.. Bu kara hareketinin bir sonucu olarak, büyük kaya zirveye giden yolunu buldu.

Matterhorn'da unutulmaz bir deneyim arıyorsanız, sonra dağın eteğindeki iglo köyünde kal. Buz ve kar iglo, unutulmaz bir gece için yolcuları ağırlıyor. Soğuktan korkuyorsan, Yıldızlı bir gecede güzel dağa hayran kalırken barda bir içki sizi sıcak tutacak.

Matterhorn'a Nasıl Gidebilirim?

Bu doğa harikası, muhteşem yolculuğunuzun sadece başlangıç ​​noktasıdır.. Matterhorn buzuluna aşağıdaki yollarla seyahat edebilirsiniz: Tren seyahati Zermatt dan. Avrupa'nın en yüksek tren istasyonunda, İtalya'nın 360º panoramasına hayran kalacaksınız, İsviçre, ve Fransa. Bu, İlkbaharda her açıdan mükemmel resmi elde edebileceğiniz anlamına gelir., yaz, veya kışın karla kaplı.

Basel - Interlaken Tren Fiyatları

Cenevre - Zermatt Tren Fiyatları

Bern - Zermatt Tren Fiyatları

Lucerne - Zermatt Tren Fiyatları

 

The sky above Matterhorn is a natural wonder of Italy

 

4. Aggtelek Mağaraları, Macaristan

Aggtelek mağaraları, Avrupa'da muhteşem bir doğa harikasıdır. Alışılmadık ad, taştan damlayan suyun doğal sürecinden kaynaklanan "damlayan su" anlamına gelir.. sonuç olarak, Aggtelek'teki muhteşem mağaralarda güzel şekillerin kaynağı Ulusal park.

Baradla Domica Mağarası, Macaristan ve Slovakya arasında 25 km uzunluğunda damlataş mağara sistemidir.. Böylece aynı zamanda bir UNESCO Dünya Mirası yer.

Baradla Domica Mağaralarına Nasıl Gidebilirim?

Aggtelek mağaraları 4 saatlik tren yolculuğu Budapeşte'den değişikliklerle. Böyle, Eğer sen günlük gezi planlamak Budapeşte den, biraz sıkı olabilir.

Viyana - Budapeşte Tren Fiyatları

Prag - Budapeşte Tren Fiyatları

Münih - Budapeşte Tren Fiyatları

Graz - Budapeşte Tren Fiyatları

 

Aggtelek Caves, Hungary lighted

 

5. Avrupa'nın En İyi Doğa Harikaları: Kara Orman, Almanya

Mistik ve yoğun ağaçları ile ünlü, bu Almanya'da Kara Orman Avrupa'nın büyüleyici bir doğa harikasıdır. Baden-Wurttemberg'deki bu muhteşem dağ silsilesi birçok efsaneye ilham verdi, Grimm masalları gibi. Baden-Baden kaplıca kasabasından çıktığınız yer burasıdır., ve büyülü bir masal ve guguk ormanına.

Bir macerayla ilgileniyorsanız, Triberg Şelaleleri, bir orman yürüyüş parkurunu bekliyorlar. Almanya'daki bu muhteşem doğa harikasını keşfetmenin bir başka harika yolu da bir rehber eşliğinde yürüyüş yapmaktır çünkü isteyeceğiniz son şey yoğun ormanlık arazilerde kaybolmak olacaktır..

Sonuç olarak, bunlar 5 Avrupa'nın en iyi doğa harikaları dünyanın en büyük gizemleridir. Böyle, Avrupa'yı kesinlikle bir turist gibi keşfedebilir ve popüler gezi rotası, ya da kendiniz için Avrupa'nın en güzel ve nefes kesici manzaralarını keşfedebilir ve görebilirsiniz.. Çoğu, önemli olarak, tüm bu doğa harikalarına tren ve diğer ulaşım araçlarıyla erişilebilir, Avrupa'nın merkez şehirlerinden.

Offenburg - Freiburg Tren Fiyatları

Stuttgart - Freiburg Tren Fiyatları

Leipzig - Freiburg Tren Fiyatları

Nürnberg - Freiburg Tren Fiyatları

 

The Black Forest is a natural wonder of Europe

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, bu doğa harikalarından herhangi birine trenle nasıl gideceğinizi bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

"Avrupa'nın En İyi 5 Doğa Harikası" blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-natural-wonders-europe/?lang=tr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)