Okuma zamanı: 3 dakika
(Son olarak Güncelleme: 27/08/2021)

Avrupa milyonlarca çekmek UNESCO Dünya Mirası boldur turistler. Orada bir mekanlara çeşitli görmek için - mimari ve kültürel anıtlardan Eski Kıtanın doğa harikalarına kadar.

Seçim için pek çok yerde ile, Bir gezgin ilgili bir karar vermek için zor olabilir hedef. Avrupa'da UNESCO Dünya Mirası ilk görebileceğini seçebilirsiniz yardımcı olmak için, bir kısa liste derledik:

 

Fransa'da UNESCO Dünya Mirası Alanları

Fransa'da en önemli UNESCO Dünya Mirası Bazı Versay gibi harikalar içerir. En ünlü ve görkemli kraliyet ikametgahıdır. Fransa. söz başka güzel bir yer Saint-Savin-sur-Gartempe Abbey Kilisesi. Bu Poitou 9 yüzyıldan kalma Romanesk kilise, yeni Aquitaine.

dini objeleri görmeyi seviyorum yolcular için, Chartres Katedrali da var. Bu Romalı Katolik katedrali 13. yüzyıldan kalma, ve güneybatısında bulabilirsiniz Paris. En sonunda, var Mont Saint Michel ve defne. Stratejik tahkimatı kalma ile bir adadır 8 AD, Birlikte ana yapısı olarak manastır.

Paris şehrinden Lyon Yüksek Hızlı Tren

Paris Strasbourg trenleri

Lüksemburg Strasbourg trenleri

Nancy Strasbourg trenleri

Basel Strasbourg trenleri

 

 

UNESCO Dünya Mirası Listesi içinde İtalya

İtalya UNESCO Dünya Mirası dolu, bu yüzden en iyi bilinen bazılarını söz edeceğiz. İlk durağımız Pompei arkeolojik alanlar, Herculaneum, ve Torre Annunziata. Onların önemi onlar Mt patlaması gömüldü kasabalarda antik kalıntıları yatmaktadır. Vesuvius 79 AD. Castel del Monte da vardır, 13. yüzyıldan kalma bir kale partner. o Europ etkilerini karıştırır yanaean Sistersiyan Gotik ve Müslüman mimari, o büyüleyici bir manzara.

UNESCO World Heritage sites in Italy

 

Üstelik, Ayrıca İtalya Pisa Piazza del Duomo ev sahipliği, Ünlü eğik kulesi. En sonunda, Orada tarihi İki büyük şehirlerin merkezlerinde, Floransa ve Roma. Florence, Rönesans mimarisi tarzını temsil eden yapıların mutlaka görmek lazım. Uffizi kaçırmayın, Santa Croce Bazilikası, ve Floransa Katedrali. Roma'da, Eğer anıtlar ve kültürel mekanlarda geniş bir sayı ile Roma İmparatorluğu'nun merkezi ve Katolik dünyayı keşfetmek zorunda.

Florence Pisa trenleri

Roma trenleri Floransa

Bari Floransa trenleri

Salerno Floransa trenleri

Almanya

Aachen Cathedral In Germany

 

Almanya kaleler bir ülkedir, katedraller, ve diğer şaşırtıcı UNESCO Dünya Mirası. Aachen Katedrali Charlemagne gömüldüğü yer ve antik çağlardan beri ilk inşa tonozlu bir yapıdır. , en popüler dönüm noktası Almanya'da başka bir katedral, bu Köln biri. Bu başlayarak inşa etmek yüzyıllar sürdü 1248. Üstelik, Roma İmparatorluğu'nun sınırları da görülmeye değer. Herkes Hadrian Duvarı ve Antoninler Duvar görmelisiniz, hangi inşa edildi 122 AD ve 142 AD, sırasıyla.

Keşfetmek Rijndal unutulmaz olacak deneyim. Bu bölge çok büyük sayıda ev sahipliği yapmaktadır kaleler ve tarihi kasaba. En sonunda, Mahkeme Bahçeleri ve Meydanı ile Rezidans Würzburg var. Almanya'da büyük sarayların biridir, Rokoko tarzı çok güzel bir örneği.

Bunlar sadece Avrupa'da birçok harika UNESCO Dünya Mirası birkaçıdır. Bizim önerilerle, Eğer yanlış gidemez seyahatinizi organize. Çeşitli majör trenle bu konumları ulaşabilir Avrupa şehirleri.

Berlin Aachen trenleri

Köln Trains Frankfurt

Dresden Köln trenleri

Aachen Köln trenleri

 

Avrupa neler sunabileceği keşfetmek için hazır? dikkat çeken UNESCO Dünya Mirası ziyaretinizi planlayın ve Trenin bileti rezervasyonu bugün!

 

 

Blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?, Eğer fotoğraf ve metin alıp sadece ya Bu blog yazısı bir bağlantı ile bize kredi vermek, ya da burada tıklayın:https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Funesco-world-heritage-sites-europe%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)