Okuma zamanı: 4 dakika
(Son olarak Güncelleme: 24/12/2021)
Avrupa, dünyanın tarihsel öneme sahip olan mimari ve tarihi manastırları diğerleri şeyler arasında ünlü.

 

Yüzyıl, Vayots Dzor Eyaleti (Ermenistan)

Noravank en tarihi ve ikonik manastır komplekslerinden biridir Vayots Dzor İl. Kilise keskin kırmızı kayalarla çevrilidir., ve dramatik sahne en iyi nedenlerden biri Ermenistan'ı keşfedin. Tarihi Noravank inşa edilmiştir bu 13inci yüzyıl ve araçlar "Yeni Manastır” Ermenice. Manastır Ermenistan'ın bir kültür ve eğitim merkezi haline geldi.

Noravank-in-Ermenistan

Tatev Manastırı, Syunik İli (Ermenistan)

Tatev Ermeni mimarisinin mücevherlerinden biridir. Manastır 9.-13. yüzyıllarda inşa edilmiştir. eğitim merkezi ve Ermeni tarihi için tarihi öneme sahiptir.. Manastırın adı ilginç bir kökene sahiptir. Manastırı inşa eden usta hakkında güzel ve dokunaklı bir efsane var. O gökyüzünden onun başyapıtı görmek için istekli ve kanatları var isteyen ona kanatlarını vermek Tanrı istedi.

Tanrı dualarını dinledi ve ona arzu kanatları verdi. Kelime “Tatev” olarak çevrilmiştir "kanat vermek”. Manastırı ziyaret ettiğinizde gerçek anlamı hissedeceksiniz. Manastır her taraftan derin boğazlarla çevrilidir. Ermeni Kilisesi Ermeni din ve kültüründe önemli bir rol oynamıştır. Ermeni bölge gezisinin Ant tip size eski ülkeyi keşfetmek için fırsat verecektir.

Kanatlar-Tatev-in-Ermenistan

kutsal aile, Barselona (ispanya)

kutsal aile İspanya'da en çok ziyaret edilen ikonik kilise mi. Anıtın inşaatı resmen başladı 1882. Mimar Francisco de Paula del Villar, klasik Gotik tarzda tasarlanmıştır.. Fakat, içinde 1883 Antoni Gaudi projeyi değiştirdi ve bir modern mimari bu dünyaca ünlü. İnşaat tamamlanabilir 2026, Antoni Gaudi'nin ölümünün yüzüncü yılı için.

Mimar inşa etmeyi planlıyordu 12 kuleler, İsa Mesih ve müritleri adanmış, biri İsa'nın annesine, Evanjelistleri anmak için dört. Şu anda, sekiz kuleleri tamamlamış. Kilisenin içinde, Gaudi, sütunları orman stili yapan ince ağaç gövdeleri şeklinde tasarladı.. itibaren tapınağın tepesi, Görebilirsiniz etkileyici görünümler şehrin.

Sagrada-Familia-Barselona

Borgund Çıtası, Borgund (Norveç)

Çıta Kilisesi Norveç'teki en harika dönüm noktası. Bu inşa edilmiştir 1180 ve Havari Andrew adamıştır. Bu tür kiliseler, Norveç mimarisinin en önemli ikonik anıtlarıdır.. Onun hassas özelliklerinden bazıları extravagantly oyma portalları ve Haçlar ve ejderha kafaları oymalar vardır çatılıdakiler. Bu tarz iskandinavya'da yayıldı ve İngiltere'de de kullanıldı.

Bölge zengin tarihi mirasla çevrilidir.. Vindhellavegen, kilisenin yakınında yer alır ve güzel yürüyüş olanakları önerir. Bu tarihi yol ödüle layık görülen "Norveç'in en güzel yolu“ Norveç kamu yolları İdaresi tarafından 2014.

Borgund-Çıta

Duomo, Milano (İtalya)

Duomo, Milano'nun kuzey kesiminde yer almaktadır., bu en büyük Katedral dünyanın en müthiş ve çekici yapılarından biridir. Milano Lordu ve Başpiskoposu bir benzersiz Katedral ulusa Tanrı'nın ihtişamını ve şehir bağlantısını hissettirecek. Duomo'nun inşaatı müteahhitleri içeriyordu, Esnaflar, ve Avrupa'dan gelen ustalar. Her işçinin deneyim ve çalışkanlık Uluslararası Gotik Duomo oluşturmak için yardımcı oldu.

Bu tarz yükseklik ve dramatik ile karakterizedir dekorasyon. Yapının etrafında bitti 3400 heykelcikler, 135 çirkin yaratık, ve 700 mermer Duomo'yu karakterize eden rakamlar. itibaren en yüksek tepe, merdivenlere tırmanabilir veya asansöre binebilirsiniz, yakışıklı Madonnia göreceksiniz, Mary ve açık günlerde altın temsil Heykeli keyfini çıkarabilirsiniz nefes kesen manzarası Milan.

Cenova Milan trenleri

Roma Milano trenleri

Bologna Milan trenleri

Verona Milan trenleri

 

Duomo-Milano

Hallgrimskirkja, Reykjavik (İzlanda)

Hallgrimskirkja kilise Reykjavik'teki en yüksek ve en büyük binadır ve şehrin her yerinde görülebilir. Kilise vardır 74,5 metre yüksek ve turistler kiliseye girebilir ve anıtsal manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Binanın inşaatı başladı 1945 ve yılında tamamlandı 1986. Modernist kilise, lav kayaya soğuduğunda bazalt lav akıntılarına benziyordu..

Hallgrímskirkja-Reykjavik

Borular dört kılavuzdan ve bir pedaldan uzaktır. Var 102 Sıralamalar, 72 durduruyor, ve 5275 borular ve 15 metre uzun, tartmak 25 sesler. Bina güçlü ve kutsal ve büyük alanı doldurma yeteneğine sahiptir. Organın inşası tamamlandı 1992 ve çeşitli kayıtlar için kullanılmıştır.

 

Avrupa'da bazı ikonik kilise ve Manastırları görmeye hazır mısınız? Sen yardımı ile kolayca bu hedeflere tüm alabilirsiniz Bir Tren Kaydet ! Hiçbir gizli ekstra ücretleri ile, Eğer müthiş sürmek ve güzel zamanlar geçirmek için daha fazla olacak!

 

Blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?, Eğer fotoğraf ve metin alıp sadece bu blog yayınına bir bağlantı ile bize kredi vermek ya, veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ficonic-churches-and-monasteries-in-europe%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)